Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2006., 18:46   #1
Zatvor i zatvorenici - prava, obveze, mogućnosti, opća rasprava...

trebala bi mi tocna definicija kaznionice, zatvora i koja je razlika.... hvala
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 21:11   #2
Quote:
joujou kaže:
trebala bi mi tocna definicija kaznionice, zatvora i koja je razlika.... hvala
Ti si opasno zabrijala na te sudove, bukse, svjedočenja...
Imaš tu, članak 20. pa dalje
http://www.pravosudje.hr/default.asp...6&sid=&jezik=1
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 22:21   #3
pa nikakva,to je ista stvar
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2006., 22:30   #4
Quote:
ambasadorica kaže:
pa nikakva,to je ista stvar
U zatvorima je elitnija ekipa
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 12:09   #5
nije ista stvar..

Quote:
Ti si opasno zabrijala na te sudove, bukse, svjedočenja...
mama uci za drzavni ispit

bila sam na onom svjedocenju... i da znas da me nitko nije pitao zelim li ili ne
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 12:13   #6
pa u čemu je onda razlika?
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 12:17   #7
Quote:
ambasadorica kaže:
pa u čemu je onda razlika?
da znam ne bi pitala

KAZNIONICE


Članak 20.



(1) Kaznionice se ustrojavaju za izvršavanje kazne zatvora izrečene:
1) osuđenim punoljetnim muškarcima,
2) osuđenim punoljetnim ženama,
3) osuđenim mlađim punoljetnim muškarcima,
4) osuđenim mlađim punoljetnim ženama.

(2) Za izvršavanje kazne zatvora povratnika osnovat će se posebne kaznionice ili će se kazna izvršavati u posebnom odjelu kaznionice iz stavka 1. ovoga članka.

(3) Kad je uz kaznu zatvora izrečena i sigurnosna mjera obveznog liječenja od ovisnosti, ona se izvršava u kaznionicama.

(4) Prema zatvorenicima ovisnicima kojima je uz kaznu zatvora izrečena mjera obveznog liječenja od ovisnosti, a koji su prije dolaska na izdržavanje kazne uključeni u socijalno-terapijski postupak, kazna se izvršava u posebnoj kaznionici ili u posebnom odjelu kaznionice.

(5) Oboljeli zatvorenici liječe se u pravilu u zatvorskoj bolnici, u kojoj se izvršava sigurnosna mjera obveznog psihijatrijskog liječenja kad je izrečena uz kaznu zatvora.

(6) Kaznionice osniva i ukida Vlada Republike Hrvatske na prijedlog ravnatelja Uprave za zatvorski sustav.

(7) Kaznionica može imati odjele u svojem sjedištu ili izvan sjedišta kaznionice, koji nemaju status ustrojbenih jedinica, a u njima se izvršava kazna zatvora. Odjele osniva i ukida ravnatelj Uprave za zatvorski sustav.



ZATVOR


Članak 21.


(1) Zatvor se osniva radi izvršavanja kazne zatvora izrečene u postupku za prijestupe i kazne zatvora izrečene u kaznenom postupku, u skladu s odredbama članka 49. stavka 1. i članka 152. stavka 4. ovoga Zakona.

(2) Zatvor osniva i ukida Vlada Republike Hrvatske na prijedlog ravnatelja Uprave za zatvorski sustav. Zatvor se u pravilu osniva u sjedištu županijskog suda.

(3) Zatvor može imati odjele u sjedištu ili izvan sjedišta zatvora, koji nemaju status ustrojbenih jedinica. U odjelu zatvora može se izvršavati kazna zatvora u trajanju duljem od šest mjeseci. Odjele osniva i ukida ravnatelj Uprave za zatvorski sustav.

(4) Zatvor u Zagrebu, osim poslova iz stavka 1. ovoga članka u Odjelu za psihosocijalnu dijagnostiku obavlja poslove medicinske, socijalne, psihološke, pedagoške i kriminološke obrade zatvorenika. Za potrebe kriminološke obrade zatražit će se podaci i od centra za socijalnu skrb i ministarstva nadležnog za unutarnje poslove.



__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 12:18   #8
Quote:
joujou kaže:
bila sam na onom svjedocenju... i da znas da me nitko nije pitao zelim li ili ne
A jesi sama rekla da ne želiš?
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 12:24   #9
Quote:
ambasadorica kaže:
pa u čemu je onda razlika?
Razlika je u tome ak nekog opališ posred čela sjekirom ideš u zatvor, a ak si zloupotrebljavo položaj i ovjeravo neistiniti sadržaj ideš u kaznionicu
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 12:27   #10
Quote:
A jesi sama rekla da ne želiš?
ne... odmah mi je sutkinja rekla da je to neformalno saslusavanje pa mi je bilo glupo zaliti se
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 13:38   #11
razlika je samo u tome što je kaznionica naziv zgrade,a zatvor vrsta kazne. to kaj se u svakodnevnom govoru izraz zatvor koristi za oboje je druga stvar. nije to jedini pojam iz prava koji se krivo koristi.
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 14:50   #12
http://www.pravosudje.hr/default.asp...kcija=&jezik=1

Zatvori se ustrojavaju za obavljanje poslova izvršavanja mjere pritvora, izvršavanje kazne zatvora, izvršavanje kazne zatvora izrečene u prekršajnom postupku, osiguranje zatvora, održavanje unutarnjeg reda među zatvorenicima, dežurstva i sprovođenja zatvorenika, osiguravanja smještaja, prehrane, opreme i pravne pomoći zatvorenicima organizacije rada i strukovne izobrazbe zatvorenika, zdravstvene zaštite zatvorenika, vođenja propisanih evidencija, kadrovske i financijsko-knjigovodstvene poslove i ostale poslove koji omogućuju upravljanje i rad zatvora.


Zatvori se prema složenosti, sadržaju i opsegu poslova razvrstavaju u tri kategorije i to:

I. Zatvor u Zagrebu (www.zatvor-zg.hr)
II. Zatvor u Gospiću, Puli, Šibeniku, Osijeku, Rijeci, Splitu i Varaždinu
III. Zatvor u Bjelovaru, Dubrovniku, Karlovcu, Požegi, Sisku i Zadru.

Za obavljanje poslova iz djelokruga zatvora ustrojavaju se sljedeći odjeli:

a) Upravni odjel,
b) Odjel osiguranja,
c) Odjel tretmana,
d) Odjel financijsko-knjigovodstvenih poslova.


http://www.pravosudje.hr/default.asp...kcija=&jezik=1

Kaznionice se ustrojavaju za izvršavanje kazne zatvora izrečene u kaznenom i prekršajnom postupku, sigurnosne mjere izrečene uz kaznu zatvora, kazne zatvora kojom je zamijenjena novčana kazna izrečena u kaznenom i prekršajnom postupku, kazne maloljetničkog zatvora i mjere pritvora.

Kaznionice se prema složenosti, sadržaju i opsegu poslova razvrstavaju u dvije kategorije i to:

I. Kaznionice u Lepoglavi (www.kaznionica-u-lepoglavi.hr), Glini i Požegi,
II.Kaznionice u Lipovici – Popovači, Turopolju, Valturi i Zatvorska bolnica.

Za obavljanje poslova iz djelokruga kaznionica ustrojavaju se sljedeći odjeli:

a) Upravni odjel,
b) Odjel osiguranja
c) Odjel tretmana,
d) Odjel za rad i strukovnu izobrazbu zatvorenika,
e) Odjel financijsko-knjigovodstvenih poslova,
f) Odjel zdravstvene zaštite zatvorenika


... ako ovo išta pomaže
__________________
D roza
Ivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 18:35   #13
Quote:
ambasadorica kaže:
razlika je samo u tome što je kaznionica naziv zgrade,a zatvor vrsta kazne. to kaj se u svakodnevnom govoru izraz zatvor koristi za oboje je druga stvar. nije to jedini pojam iz prava koji se krivo koristi.
Jednostavno. U zatvoru se izdržavaju kratkotrajne kazne zatvora, do mislim 6 mj. Kaznionica služi za izdržavanje dužih zatvorskih kazni. Tako imaš zatvore u svim većim gradovima RH (14 njih), a kaznionice su Lepoglava, Požega...njih šest-sedam
Izgubljena u Svemiru is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 20:00   #14
Quote:
ambasadorica kaže:
razlika je samo u tome što je kaznionica naziv zgrade,a zatvor vrsta kazne. to kaj se u svakodnevnom govoru izraz zatvor koristi za oboje je druga stvar. nije to jedini pojam iz prava koji se krivo koristi.
Ne blebeći gluposti, pogotovo ako ti je to struka, imaš popis kaznionica, i popis zatvora.
U kaznionice se upućuju blaži slučajevi(Turopolje), a u zatvore teži( Glina)
Ti kao da nikada nisi bila u zatvoru
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2006., 21:06   #15
[QUOTE=spy]U kaznionice se upućuju blaži slučajevi(Turopolje), a u zatvore teži( Glina) QUOTE]
misliš obrnuto?
__________________
D roza
Ivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2006., 14:41   #16
ne obrnuto... u zatvor ides i ako nisi platio kaznu za prometni prekrsaj... a u kaznionicu ako si... well, nesto malo gore napravio

jel' to sve sto se tice razlika?

+ kaznionica ustrojem ima dva odjela vise
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2006., 17:11   #17
pa provjeri opet što je spy napisao/la, znači obrnuto... spy je dobro mislio/la, samo što je zamijenio/la zatvor i kaznionicu napisavši da u kaznionicu se upućuju lakši slučajevi...

iako, na kraju krajeva, praksa često pokaže da svi svugdje završavaju... ako uopće završe igdje
__________________
D roza
Ivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2006., 19:02   #18
Quote:
Ivka kaže:
pa provjeri opet što je spy napisao/la, znači obrnuto... spy je dobro mislio/la, samo što je zamijenio/la zatvor i kaznionicu napisavši da u kaznionicu se upućuju lakši slučajevi...

iako, na kraju krajeva, praksa često pokaže da svi svugdje završavaju... ako uopće završe igdje
Je imaš ti pravo, zakonski, mene zbunila praksa jer kada sam pisao imao sam u glavi konkretne primjere, a oni su očito bolje/lošije prošli pa me to navelo na krivi trag
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 23:01   #19
Moj problem - hoću li u zatvor

Sa stranice www.thesmszone.com moguće je slati sms poruke sa lažnim pošiljateljem. Ja sam trojici frendova poslao ovo:

Od:T-Mobile
Cestitamo! U nagradnoj igri T-Mobilea slucajnim
odabirom vi ste osvojili 4 karte za utakmicu Hrvatska-Brazil na
Svjetskom prvenstvu u Njemackoj. Molimo Vas da se javite u najblizi
T-centar.

Ja mislio da će skužit da je zajebancija, no oni išli u centar i tamo se javili, psovali ovima da šta ih zajebavaju i tako. I onda T-mobile provjerio i otkrio da je sms došao s te stranice, a ovi skužili da je poslan s mog accounta.

I meni došo mail:

Quote:
We have received a complaint from T-Mobile in Croatia regarding several
messages sent from your account posing as T-Mobile. Please find below
one of the messages in question:

T-Mobile 385981907777 Cestitamo! U nagradnoj igri T-Mobilea slucajnim
odabirom vi ste osvojili 4 karte za utakmicu Hrvatska-Brazil na
Svjetskom prvenstvu u Njemackoj. Molimo Vas da se javite u najblizi
T-centar. May 19' 2006 @ 06: 55 Sent


This is prohibited and as stated in our Terms and Conditions
(http://thesmszone.com/tos.php) we are suspending your account
indefinitely. Furthermore, we will be obliged to submit your account
details to any legal authority if a request is made.

Sincerely,
Kunal Singh
Jel da čekam da dođu i stave mi lisice?
__________________
Ja sam onaj koji jesam
mali jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2006., 23:19   #20
gotov si.
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.