Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2007., 00:52   #121
ova pitanja sa hitnom izradom putovnice su stvarno prevršila svaku mjeru
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 14:50   #122
Malo novih informacija. U pon sam predala zahtjev za žurnu izradu nove putovnice i danas (sri) je gotova. Priložila sam pismo u kojem firma moli da mi se napravi putovnica jer kao moram na službeni put. Nitko nije ništa gledao i provjeravao. Platila istu cijenu.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 09:23   #123
a što kada trebam žurno putovnicu za dijete? preko agencije idemo na putovanje a dijete 1,5g nema putovnicu, nismo nikada ni vadili.

sebi sam žurno vadila već prije s pismom poslodavca o službenom putu, a što da za dijete napišem ? pomozite...
snaša is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 10:07   #124
Quote:
snaša kaže: Pogledaj post
a što kada trebam žurno putovnicu za dijete? preko agencije idemo na putovanje a dijete 1,5g nema putovnicu, nismo nikada ni vadili.

sebi sam žurno vadila već prije s pismom poslodavca o službenom putu, a što da za dijete napišem ? pomozite...
požurnicu traži u agenciji, oni će ti je dati.
__________________
...pored tebe, svaki će refren pasti u vodu...
mala cHrna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 17:05   #125
Jel mogu ja zatražit takvu putovnicu? Nisam prijavljen nigdje (još)....
.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:16   #126
aj da ne otvaram istu temu...moze li netko drugi predati taj zahtjev, a ti da preuzmes samo? ili se mora doci osobno i predati zahtjev i preuzeti putovnicu?
delicatessen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 03:44   #127
Quote:
delicatessen kaže: Pogledaj post
aj da ne otvaram istu temu...moze li netko drugi predati taj zahtjev, a ti da preuzmes samo? ili se mora doci osobno i predati zahtjev i preuzeti putovnicu?
Predat zahtijev moras sam jer se moras potpisat. Preuzet moze opunomocenik (mislim da moras kupit i ispunit neki formular s podacima osobe koja ce ti preuzet putovnicu, i to predas skupa sa zahtjevom.. tako nesto)
2cool4school is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 19:48   #128
Moraš sam ić. Ja sam išao jednom, rođak mi potpiso i lupio žig od firme kao da idem na poslovni put. Probaj tako, možda i prođe!
TheSilverBajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 11:56   #129
može li mi netko samo reći koliko stoji hitna izrada putovnice?
Blair Waldorf is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 12:33   #130
Quote:
Mylo kaže: Pogledaj post
Ako moze pomoc oko dokaza za hitnu izradu putovnice..

naime, trebam s curom ici u pariz 15og 16og, medjutim cura nema jos sredjenu putovnicu, i sad u pon ce predati zahtjev , a 2 tjedna bas i nije da se ima vremena za cekati..

pa ako moze neki savjeti tocni sta da se navede na salteru kao dokaz za hitan postupak, kako opce ide procedura, te da li su rigorozni oko trazenja konkretnog dokaza za hitni postupak...
imate neku avionsku kartu, potvrdu o smještaju, od turist. agencije ili sl.? to predoči na šalteru i koliko znam 48 h se čeka. nešto je skuplje nego regularnim putem, ali ne znam koliko. nazovi u pon. MUP, pa pitaj na informacijama, reći će ti.

nisu rigorozni, ali nekakav papir moraš imat za predočit kao razlog zašto ti treba hitno.

i sad ti po ljetnom vremenu MUP radi do 17 h, a ne do 19, imajte to na umu!
__________________
I have super powers, I just don't wanna show you
Rosary is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 22:41   #131
znači nitko nezna sa sigurnošću koliko dugo se čeka putovnica...

stara ističe a u novu moram dobit naljepnicu do 15.8.08

dao sam je radit 7.7.08

nadam se da netko pozna konkretan odgovor.


hvala
drejc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 11:37   #132
ja cekala 15 dana.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 16:50   #133
Zurno vadjene putovnice

Vidjela sam vec nekolicinu threadova na ovu temu ,ali eto da ja pokusam svoju srecu.
Putovnica mi je istekla a pozvana sam kod rodbine u Njemacku iduci tjedan.
Inace sam studentica i iz Rijeke i koliko znam hitno se jedinom moze izvaditi u Petrijnskoj u Zagrebu i spremna sam doci u Zg.
Sad me zanima mogu li ja preko faksa izvaditi nekakvu potvrdu da je hitno?
Preko mame ne mogu , a sa ocem nemam kontakta a neznam nikog tko bi bio spreman izvaditi potvrdu na poslu.
Molim vas pomozite

hvala unaprijed
Mar99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2008., 19:31   #134
Sta stvarno nitko nezna kakva bi li se potvrda mogla dobiti sa fakulteta?
Stvarno sam ocajna.
Mar99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 22:28   #135
Evo da osvježim topic ako može
Danas bil u Zg u Petrinjskoj, žurna putovnica fkors.
Recept je dakle slijedeći:

1. 150kn uplatnica za MUP
2. 220kn biljega
3. stara putovnica
4. slike, 2 komada min
5. razlog za žurno izdavanje (zamolba firme na memorandumu na primjer)
6. važeća osobna iskaznica

Uletite u Petrinjsku, dole lijevo, na prvom šalteru prodavaonice neke, kažete da trebate za žurnu putovnicu, dobite biljege, uplatnicu i žuti obrazac za žurno izdavanje, popunite obrazac, uplatnicu; uplatnicu uplatiti na šalteru pošte 2m dalje od ovog prvog. Onda natrag, pa u onu dvoranu u polukatu (prije stisnut četvrtu tipku na onoj mašini za brojeve), i čekat broj za 8mi ili 9ti šalter. Danas sam bil drugi u redu, tak da ajmo reć da nema gužve
Na netu piše da nema šanse da neko drugi podnosi zahtjev ili podiže putovnicu; jer se treba potpisat na papir s podacima za upis u putovnicu, i dok se izradi na potvrdu da je izdana (mislim, ali ću vidjet kroz dva dana). Eto, nadam se da sam pomogel

P.S. Priča se da ak se doleti rano ujutro, da je čak isti dan putovnica gotova, ali ne držite me za riječ.
dajdroge is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 20:02   #136
Može li mi netko reći što je od papirologije potrebno za izradu nove putovnice,u slučaju kada istekne stara?hvala
eros9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 20:35   #137
ima sve na stranici mup-a.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 09:24   #138
tnx
eros9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 14:46   #139
slika u putovnici

evo ovako : na slici u putovnici sam obrijan, a sada vec neko vrijeme nosim brkove i bradu, a sutra idem preko granice, u novi sad.

sto kaze zakon, moram li se obrijati?
receno mi je da ne gledaju to na granici, ali kako je po propisima, moze li me netko, ako pozeli, zezati zbog dlaka?
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 15:39   #140
ja licim na sve sem na sebe s slike u pasosima [pri tom na istima opet izgledam razlicito], nikakva frka.... a putujem cesto... po evropi i van evrope.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:51.