Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 11:39   #4881
Quote:
lady G kaže: Pogledaj post
Imala sam lani jednog, uglavnom on je već imao PK i OIB, rekli su mi da mu se plaća normalno isplaćuje sa istim šiframa kao i hrv.državljanima. Osobni odbitak može koristiti za sebe ali ne i za obitelj koja ne živi u RH.
hvala
mala_kiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 23:10   #4882
starom mi je blokiran račun, zadnjih mjesec dana je radio za stranca i sad bi mu trebao isplatit plaću, pitao me dal moze moj račun dat za isplatu. Zanima me dal mogu ja nekih problema imat sa poreznom(il necim trecim, pošto sam zaposlen, imam redovitu plaću) u tom slucaju? koja mu je druga solucija? zaštićeni račun?

isprike ako su glupe pitanja, ali neupucen sam u sve ove stvari...
__________________
Homer Simpson: Bart, a woman is like beer. They look good, they smell good, and you'd step over your own mother just to get one!
MEDO11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:58   #4883
Quote:
MEDO11 kaže: Pogledaj post
starom mi je blokiran račun, zadnjih mjesec dana je radio za stranca i sad bi mu trebao isplatit plaću, pitao me dal moze moj račun dat za isplatu. Zanima me dal mogu ja nekih problema imat sa poreznom(il necim trecim, pošto sam zaposlen, imam redovitu plaću) u tom slucaju? koja mu je druga solucija? zaštićeni račun?

isprike ako su glupe pitanja, ali neupucen sam u sve ove stvari...
Svakako neka otvori zaštićeni, plaća se smije isplatiti samo na tekući račun radnika.
lady G is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 14:11   #4884
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
@Nikad spreman , imam sličnu situaciju.
Al kod mene se radi o 0,22 kn preplate.

Kontaktirala sam PU i REGOS (jer se radi o II stupu) i rečeno mi je da su to očito zatezne kamate i da napravim RSm za kamate.
Ne pada mi na pamet.
Prvo, jer se uopće više ne sjećam kako se to radi. (iako još u programu plaća imam tu opciju), a drugo, meni ne smeta... ako njima smeta , ja im poklanjam.

Al da su me i tražili ID (što ja imam sve uredno predano), niti to im ne bih radila radi 0,22 kn.
Kod tebe je malo veća lova u igri, pa vidi s poreznom i regosom. Jer porezna treba blagoslov regosa za preknjiženje na novi uplatni račun . (ne znam sad napamet).
Ili bi možda (to sad ne znam).. predajom tih obrazaca nešto promjenio. A opet.. trebaš vidjet s njima da li im je programski, uopće, moguće da bi ti ID obrasci i prošli ili bi tu trebalo nešto ručno unosti. (a pitanje je , koliko i referenti u poreznoj to više znaju napravit.)

A ako te do sad nisu kaznili radit tih par ne predanih ID obrazaca, mislim da niti neće.

ja sam radila dopunu ID obrazaca za razdoblje prije 4 godine.Unijela nove iznosena ID obrasca i odnijela u poreznu.djelatnica u poreznoj ih ručno zaknjižila.I ja sam platila preko 1000,00 kn kamata. Morala sam jer je HZZ tražio reviziju slučaja.
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 14:14   #4885
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
I još jedno pitanje - ako želim podijeliti osobni odbitak između dva poslodavca kakav je postupak? Predajem li zahtjev za raspodjelom osobnog odbitka nadležnoj Poreznoj upravi (trebam li im donijeti staru PK) ili ga predajem poslodavcu kod kojeg se trenutno nalazi PK? Na netu nalazim obje verzije pa nisam siguran...

Hvala!
Uzmeš sve roza PK obrasce od oba poslodavca ako si već izrađivao duplikat i original.U poreznoj dobiješ papir koji popuniš i napišeš da hoćeš sam da se odbitak dijeli 40-60 il koliko već % i oni ti na licu mjesta izrade porezne nove. Odneseš ih poslodavcima i gotovo.
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 14:17   #4886
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Možda nije najbolja tema, ali ne znam gdje bih postavio pitanje.

Dakle radim u jednoj školi u ZG na nepuno radno vrijeme i isplaćena mi je naknada za prijevoz razmjerno danima koje sam dolazio u školu, no na JOPPD obrascu piše da mi je isplaćen puni iznos naknade (360kn). Po tome ispada da imam pravo na punu naknadu za prijevoz iako radim u nepunom radnom vremenu. Ima li neki pravilnik ili KU na koji bi se mogao pozvati u računovodstvu?
Prvo pitaš u računovodstvu da vidite gdje je problem.
Drugo za troškove prijevoza uglavnom je mjerodavan http://www.mrms.hr/pitanje/clanak-67-tku/
Trenutno je u postupku pregovor sindikata i ministarstva od troškovima prijevoza djelatnika između ostalog. Pogledaj na stranicama nekog sindikata.
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 11:37   #4887
SItuacija je sljedeća.

Danas je 26.10. Za dvoje radnika koju su prijavljeni od 1.6.2017. nisu isplaćeni doprinos i plaće.
Jedan radnik bi sporazumno pristao na otkaz i da mu se ništa ne isplati (jel to moguće u ovoj drzavi)
Drugi radnik je prijavljen na minimalac, jel moguće uplaćivati samo doprinose a ne plaću? i do kad, koliko dugo
Zlajja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 17:13   #4888
Zašto ih je poslodavac uopće prijavio, ako im ne može isplatit plaću?
U toj priči nešto ne štima.
Nadam se da su za obojicu predani ispravni JOPPD obrasci.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 00:57   #4889
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Zašto ih je poslodavac uopće prijavio, ako im ne može isplatit plaću?
U toj priči nešto ne štima.
Nadam se da su za obojicu predani ispravni JOPPD obrasci.
Priča nije zaživjela, pa zbog toga ne moze isplatiti (nema dovoljno novca)
Zlajja is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 18:48   #4890
Ako smo dobili potporu za zapošljavanje radnika nakon stručnog osposobljavanja (radnik zaposlen na određeno, 1.godina).
Za kontrolu plaćenih doprinosa, Zavod uvjetuje zaseban JOPPD za te radnike.

Ako prije isteka te godine, radnika zaposlimo na neodređeno (i prijavimo ga kao osobu mlađu od 30.god, tj. oslobođeni smo od doprinosa), onda ga više ne iskazujemo na zasebnom JOPPD obrascu nego normalno (tj. sa svim drugim zaposlenicima), s obzirom da ne možemo koristit 2 mjere, nego samo 1.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 10:14   #4891
Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post
Ako smo dobili potporu za zapošljavanje radnika nakon stručnog osposobljavanja (radnik zaposlen na određeno, 1.godina).
Za kontrolu plaćenih doprinosa, Zavod uvjetuje zaseban JOPPD za te radnike.

Ako prije isteka te godine, radnika zaposlimo na neodređeno (i prijavimo ga kao osobu mlađu od 30.god, tj. oslobođeni smo od doprinosa), onda ga više ne iskazujemo na zasebnom JOPPD obrascu nego normalno (tj. sa svim drugim zaposlenicima), s obzirom da ne možemo koristit 2 mjere, nego samo 1.
Vrši se povrat novca za mjeru 1. Imate rok 8 dana od spoznaje promjene statusa radnika. Treba odluka polaznika o prekidu stručnog osposobljavanja, odluka poslodavca da se usvaja odluka polaznika i preslika odjave sa HZMO. Sve to u HZZ.Oni donesu rješenje koliko morate vratiti i vi to vratite. Nova priča je i novi status zaposlenika.
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:36   #4892
Osobno vozilo kojem se obračunavala plaća u naravi prodano je prošli mjesec, točnije 5.10.2017.Zanima me da li plaću u naravi obračunavam za cijeli mjesec ili do datuma prodaje vozila tj. od 01.10.-05.10. i da li u JOPPD prikazujem zadnji obračun plaće u naravi strana B pod 8. šifra 2 ili ostaje šifra 3 u tom zadnjem obračunu.
milena-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 20:23   #4893
Obracun place/t.bolovanja na teret poslodavca u synesis.?
Dio mj.radnik radio a dio na bolovanju.
27.10.otvorio bolovanje.
Racunam prosjek posljednja 3 mj.bruto place i radnih sati da dobijem prosjek za 10.mj.za dane bolovanja te x70%?
kod obracuna place stavim uk radnih sati redovan rad za dane koje je proveo na radu i naknada za bolovanje s koeficijentom 0.80? /brutto place
Automatska raspodjela, ili?
majalii is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 14:12   #4894
Imamo djelatnika koji je na bolovanju od 1 mjeseca i sada je donio doznake od 10 mjeseca zaključene s jednim danom u 10 mjesecu i ponovno otvorene sa sljedećim danom? Zašto?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 15:22   #4895
Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Imamo djelatnika koji je na bolovanju od 1 mjeseca i sada je donio doznake od 10 mjeseca zaključene s jednim danom u 10 mjesecu i ponovno otvorene sa sljedećim danom? Zašto?
nova šifra bolovanja?
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 09:35   #4896
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
nova šifra bolovanja?
Ista šifra A0, znam da je operiran, možda je to u pitanju, kako to obračunavati?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 09:44   #4897
Vjerovatno je bolovanje po novoj dijagnozi.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 10:00   #4898
Isto kao i svako drugo bolovanje
klara6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 11:09   #4899
Quote:
klara6 kaže: Pogledaj post
Isto kao i svako drugo bolovanje
Da nova je dijagnoza, upravo saznala, e sada bolovanje je od prvog mjeseca obračunavali smo 70% prvih 6 mjeseci, 80% nakon 6 mjeseci, i sada u 10 mjesecu imamo podjelu od 1-26.10.; i od 27.-31.10, i dalje sve obračunavati po 80%?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 11:28   #4900
Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Da nova je dijagnoza, upravo saznala, e sada bolovanje je od prvog mjeseca obračunavali smo 70% prvih 6 mjeseci, 80% nakon 6 mjeseci, i sada u 10 mjesecu imamo podjelu od 1-26.10.; i od 27.-31.10, i dalje sve obračunavati po 80%?
Da, sad dalje po 80%
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.