Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2007., 20:00   #1
Novo Doba "New Age"

O ovome se je već raspravljalo u nekim drugim temamama ali nitko još nije izravno govorio o tome pa me zanima što vi mislite o ovom pokretu i njegovom znanstvenom utjecaju
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 20:10   #2
Quote:
niko2006 kaže:
O ovome se je već raspravljalo u nekim drugim temamama ali nitko još nije izravno govorio o tome pa me zanima što vi mislite o ovom pokretu i njegovom znanstvenom utjecaju
samo jos jedan masonski pokret, ukinimo sve normalno,
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 20:43   #3
imam prilično nisko mišljenje o tome. mislim da je počelo još u 19. st., moglo se izroditi u nekakvu poboljšanu produhovljenost, a praksa je pokazala da se to danas uglavnom sastoji od pseudoznanosti, varalica i šarlatana.
zavjere o energetici, orgon u automobilima,... sramotno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 21:30   #4
Ja sam simpatizerka New Age-a. Barem nekih misli Novog doba, jer sam u njima našla tumačenja i shvačanja bliska mojima.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 21:46   #5
Čuo sam za pojam New Age ali nikad nisam znao na što se točno to odnosi. Jel može netko ukratko navesti glavne poruke tog pokreta. O čemu se zapravo radi?
Klis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 21:54   #6
Quote:
Piramida_Sunca kaže:
samo jos jedan masonski pokret, ukinimo sve normalno,
Nije normalno vjerovat ni u Majina prorocanstva al ti ipak vjerujes, dakle ti si sljedbenik New Age pokreta
nafaith is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 22:00   #7
Naziv za razdoblje od cca 1970.-do danas i dalje
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 22:13   #8
New Age nije pokret. To je pogrdni naziv "službene kulture" za sve one koji se ne ponašaju u skladu. A što je New Age, to je preopširno pitanje, kao da ja pitam što je filozofija.
Za mene je NewAge u stvari potraga za istinom, s tom razlikom da tu nemaš "svećenika" ili bilo koga da te vodi već sam tražiš put.

copy paste:
"Postoji jedan malo poznat podatak koji je naveden u sljedećoj priči:

Jednoj osobi pod hipnozom je bilo rečeno da kad se probudi, neće biti u stanju da vidi trećeg čovjeka (koji se takođe nalazio u istoj prostoriji s njom i hipnotizerom). Njoj je sugerisano da je taj čovjek postao nevidljiv. Sve sugestije su joj date na ‘propisan’ način, kao npr. “ti nećeš vidjeti njega itd. itd….” Kada se ta osoba probudila, gle čuda! Ova sugestija NIJE radila.

Zašto? Zato što je to bilo protiv njenog sistema vjerovanja. Ova osoba NIJE vjerovala da čovjek može postati nevidljiv.

Tako je onda napravljen jedan drugi eksperiment. Tu osobu su ponovo hipnotizirali a onda su joj rekli kako treći čovjek mora da napusti tu prostoriju… da je dobio jedan iznenadan poziv i da mora da ide; opisano joj je kako on sada ustaje, oblači svoj kaput, stavlja šešir na glavu…vrata su bila otvorena, pa ponovo zatvorena, kako bi se napravio ‘zvučni efekat’, a onda je hipnotizirana osoba povraćena nazad iz transa.

Pogodite šta se desilo?

Ta osoba NIJE BILA U STANJU DA VIDI TREĆEG ČOVJEKA.

Zašto? Zato što je njena percepcija bila modifikovana prema njenim vjerovanjima. Određeni "cenzori" u njenom mozgu bili su aktivirani na takav način da je to bilo prihvatljivo za instikte za održanje njenog ega.

Sredstva i načini za obezbjeđivanje održavanja ega usađuju se prilično rano u životu kroz naše parentalno i socijalno programiranje. To kondicioniranje određuje šta JESTE a šta NIJE moguće; šta nam je “dozvoljeno” da vjerujemo da bi bili prihvaćeni od naše okoline. Mi to prvo učimo preko saznavanja šta čini naše roditelje zadovoljnima a kasnije modificiramo naša vjerovanja na osnovu toga šta odgovara našem društvu – ljudima iz naše neposredne okoline – da mi vjerujemo.

U svakom slučaju, da se opet vratimo na onu priču; onaj Treći Čovjek je onda počeo da šeta po sobi, podiže i spušta stvari i radi sve i svašta kako bi testirao svjesnost one osobe o svom prisustvu. Sada je ta osoba počela bivati histerična u vezi “anomalija” koje su se dešavale oko nje! Ona je mogla vidjeti kako se razni objekti kreću kroz vazduh, kako se vrata otvaraju i zatvaraju ali NIJE mogla vidjeti IZVOR tih aktivnosti jer nije vjerovala da se u sobi nalazi još jedan čovjek.
A to je upravo i slučaj sa skoro svim ljudskim bićima: mi vjerujemo hipnotizeru – “zvaničnoj kulturi” – i tako smo u stanju da sa jednom podmuklom prepredenošću negiramo nešto što nam se često nalazi ispred vlastitog nosa. I kao što je slučaj sa onom osobom koja je bila podvrgnuta hipnozi – mi se tako potpuno prepuštamo na milost i nemilost “Nevidljivog Čovjeka,” zato što smo se odlučili ili izabrali onu opciju da ga ne vidimo.

Sada ćemo malo pogledati nauku kao jednu od glavnih stubova Zvanične Kulture.

Kako je Ark pisao, čini se da je nauka kontrolisana novcem. Većina naučnika MORAJU da rade na onim stvarima koje su finansirane. Tu nema ništa posebno neobično jer je to opšte pravilo za svakoga. Ukoliko ne dobijete pare za vaš rad, izgladnjećete i nećete moći ništa da radite. Da, to je previše pojednostavljeno, međutim, to jeste tako."

Eto, tko stvarno shvati ovo - shvatit će i prirodu New Agea kao potrebu traganja za istinom
kopirano sa:
http://www.galaksija.com/planeta/kontrola_uma.htm
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 22:39   #9
Moram priznati da ni ja ne znam što je New Age kao pokret, ali o.k. mi je nju ejđ glazba
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 23:14   #10
Quote:
Piramida_Sunca kaže:
samo jos jedan masonski pokret, ukinimo sve normalno,

Smanji unos Dana Browna u krvotok.

Jesi li možda član neke lože? Ili je tako netko napisao pa nam prenosiš "činjenice" sa svojim primjesama.

Tako se i novi zavjet pisao.
TomislavXP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 01:08   #11
Quote:
Endimion17 kaže:
imam prilično nisko mišljenje o tome. mislim da je počelo još u 19. st., moglo se izroditi u nekakvu poboljšanu produhovljenost, a praksa je pokazala da se to danas uglavnom sastoji od pseudoznanosti, varalica i šarlatana.
zavjere o energetici, orgon u automobilima,... sramotno.
Ispravi me ako griješim al nisu li za vas fizičare zakoni fizike svetinja pa je prema tome sve što se kosi prema tome nemoguće.Valjda ti je poznat prvi stavak termodinamike a sigurno i pojam slobodne energije koji se kosi prema tome stavku no svejedno irci kažu da su pronašli izvor slobodne energije koji je prošao stroge kontrole www.steorn.net ovdje ti je sve objašnjeno
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 02:10   #12
Quote:
niko2006 kaže:
Ispravi me ako griješim al nisu li za vas fizičare zakoni fizike svetinja pa je prema tome sve što se kosi prema tome nemoguće.Valjda ti je poznat prvi stavak termodinamike a sigurno i pojam slobodne energije koji se kosi prema tome stavku no svejedno irci kažu da su pronašli izvor slobodne energije koji je prošao stroge kontrole www.steorn.net ovdje ti je sve objašnjeno
pojam "free energy" ne znači slobodna, nego besplatna energija.
znam za te irce.
steorn.net je crackpot stranica u lijepom dizajnu.
sadržaj je apsolutno nikakav. na cijeloj stranici nisam mogao naći NIŠTA o njihovom radu, a i sami kažu:
Quote:
Is any of your work so far published?

No
Posvuda po stranici su ovakve fraze:
Quote:
We have developed a technology that produces free, clean and constant energy.
This means never having to recharge your phone, never having to refuel your car. A world with an infinite supply of clean energy for all.
kome se obraćaju? glupom i živčanom amerikancu koji želi gorivo i mobitel. obraćaju se onima koji malo znaju i koji imaju subjektivne velike potrebe.

to je hoax da ne može biti veći. besplatna energija ne postoji u smislu o kojem oni govore.
recimo, besplatna energija bi bili Sunce, vjetar, voda, nafta, ugljen, uran, torij. Nismo ih mi stvorili - našli smo ih i koristimo ih. Što je bolje od toga? Jedino plaćamo troškove dopreme, prerade i slično.
Energiju ne možemo proizvoditi, nema smisla, jer ćemo uvijek dobiti manje od uloženog. Možemo se samo osloniti na parazitiranje na ovom planetu. To je jedini način.

To što ovi pizduni prave je čisti perpetuum mobile, nešto u stilu nekakvih kolutova s magnetima.
Magneti ne sadržavaju nikakvu specijalnu energiju, koliko god jaki bili.

Lažu i mažu, a novinari pune stranice senzacionalnim tvrdnjama o tome kako će se lijepo živjeti s tom "besplatnom energijom". Sramotno i glupo, ne bih volio biti na njihovom mjestu kad ih proglase lažljivcima.
Pretpostavljam da dobro zarađuju na ovome, a kad dođe dan odluke, skupit će kufere i via Mexico!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 02:14   #13
Za mene je new age kao neki kulturološki paket u koji ide: vegetarijanstvo (veganstvo), meditacija, trance muzika, eksperimentiranje s drogama, alternativnim stanjima svijesti i stilovima života.
Previše je općenit da bi se moglo reći da je paket dobar ili loš. Eksperimentiraje s drogama je loše, a vegetarijanstvo je dobro.
Newageri su nešto kao neohipici.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 02:19   #14
daj ijon ne trpaj sve u isti koš
to se zove generalizacija
__________________
"Ništa neće toliko unaprijediti ljudsko zdravlje i povećati šanse za opstanak na Zemlji kao evolucija prema vegetarijanskoj prehrani." Albert Einstein
Danny_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 11:35   #15
Za mene je new age pokret nasljeđe hipija.
Newageri su miroljubivi ljudi koji nisu isključivi u prihvačanju raznih duhovnih i religijskih pogleda i miješaju religije prema vlastitom nahođenju sa alternativom. Recimo, u isto vrijeme vjeruju u moć kristala i piramida, u Isusa i budističke mantre, a triput tjedno idu na tečaj astorologije i yoge, istovremeno vjerujući u otmice vanzemaljaca. Pušenje trave i konzumiranje opijata može isto biti ok, jer sve je to dio istine.
Newageri su "tragaoci za istinom", ali Istinu za sad nitko nije pronašao, ali, traži se. Najbitnije je da se traži.
To su ljudi koji vole reči da "rade na sebi" i često spominju "energije", "vibracije" i slično, a što sve to znači ovisi od jednog newagera do drugog.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 12:53   #16
Quote:
Tomislav B kaže:
Za mene je new age pokret nasljeđe hipija.
Newageri su miroljubivi ljudi koji nisu isključivi u prihvačanju raznih duhovnih i religijskih pogleda i miješaju religije prema vlastitom nahođenju sa alternativom. Recimo, u isto vrijeme vjeruju u moć kristala i piramida, u Isusa i budističke mantre, a triput tjedno idu na tečaj astorologije i yoge, istovremeno vjerujući u otmice vanzemaljaca. Pušenje trave i konzumiranje opijata može isto biti ok, jer sve je to dio istine.
Newageri su "tragaoci za istinom", ali Istinu za sad nitko nije pronašao, ali, traži se. Najbitnije je da se traži.
To su ljudi koji vole reči da "rade na sebi" i često spominju "energije", "vibracije" i slično, a što sve to znači ovisi od jednog newagera do drugog.
Zapravo New Ageri ne konzumiraju alkohol i drogu a članovi su većinom iz srednjeg društvenog staleža
niko2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 13:21   #17
Quote:
Danny_boy kaže:
"Postoji jedan malo poznat podatak koji je naveden u sljedećoj priči:

Jednoj osobi pod hipnozom je bilo rečeno da kad se probudi, neće biti u stanju da vidi trećeg čovjeka (koji se takođe nalazio u istoj prostoriji s njom i hipnotizerom). Njoj je sugerisano da je taj čovjek postao nevidljiv. Sve sugestije su joj date na ‘propisan’ način, kao npr. “ti nećeš vidjeti njega itd. itd….” Kada se ta osoba probudila, gle čuda! Ova sugestija NIJE radila.

Zašto? Zato što je to bilo protiv njenog sistema vjerovanja. Ova osoba NIJE vjerovala da čovjek može postati nevidljiv.

Tako je onda napravljen jedan drugi eksperiment. Tu osobu su ponovo hipnotizirali a onda su joj rekli kako treći čovjek mora da napusti tu prostoriju… da je dobio jedan iznenadan poziv i da mora da ide; opisano joj je kako on sada ustaje, oblači svoj kaput, stavlja šešir na glavu…vrata su bila otvorena, pa ponovo zatvorena, kako bi se napravio ‘zvučni efekat’, a onda je hipnotizirana osoba povraćena nazad iz transa.

Pogodite šta se desilo?

Ta osoba NIJE BILA U STANJU DA VIDI TREĆEG ČOVJEKA.
Postoje tri vrste hipnoze laka, uspješna kod 90% ljudi, duboka hipnoza 40% ljudi, i hipnotička koma 15%

U dubokoj hipnozi hipnotizer može pacijentu sugestijom izazvati stanje katalepsije, katatonije,, anestezije i hipn. osoba ne pamti što se događalo za vrijeme hipnoze no osoba je sklona posthipnotičkim sugestijama "lakšega oblika" (liječenje alkoholizma,narkomanije, depresije), "izvršava naređenja" zadana pod hipnozom, dakle mislim da se taj postupak hipnoze nije odvijao na način da se hipnot. osobi objašnjavalo kako navedeni izlazi iz sobe, već je jedini način, da se toj osobi NAREDI, ZAPOVJEDI, u stanju hipnoze koja još traje da djeluje po naredbi.

U hipnotičkoj komi moguće je izazvati i umjetni somnambulizam, tj pacijent OTVORENIH OČIJU POTPUNO NESVJESNO obavlja ono što mu se naredi, dakle, ta osoba iz opisa nije bila izvedena iz transa već je još bila u njemu i zato nije vidjela trećeg čovjeka.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 20:41   #18
Quote:
Danny_boy kaže:
daj ijon ne trpaj sve u isti koš
to se zove generalizacija

ne mogu si pomoć, takva su moja iskustva s newageom - tj. koliko ja vidim newageri trpaju sve u isti koš. Previše su prijemčljivi - u tome je problem, sve im je ok, sve je pozitivno, ne treba se brinuti oko ničega, kuliranje, điđi miđi, i posljedica toga je da im možeš porodat svaku glupost ako zvuči dovoljno dobro.
generalizacija se zove kod zaključivanja, ali kada je nešto već pomiješano i zmiksano onda je kulturna pojava - trpanja svega u isti koš. Tipična odlika postmodernizma rekli bi na kulturalnim studijima.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 21:24   #19
Quote:
ijon kaže:
ne mogu si pomoć, takva su moja iskustva s newageom - tj. koliko ja vidim newageri trpaju sve u isti koš. Previše su prijemčljivi - u tome je problem, sve im je ok, sve je pozitivno, ne treba se brinuti oko ničega, kuliranje, điđi miđi, i posljedica toga je da im možeš porodat svaku glupost ako zvuči dovoljno dobro.
generalizacija se zove kod zaključivanja, ali kada je nešto već pomiješano i zmiksano onda je kulturna pojava - trpanja svega u isti koš. Tipična odlika postmodernizma rekli bi na kulturalnim studijima.
i zbog toga su na meti dobre majke Crkve, iako je i ona postaje sve zajebanija u njihovom stilu
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 11:36   #20
Quote:
niko2006 kaže:
Zapravo New Ageri ne konzumiraju alkohol i drogu a članovi su većinom iz srednjeg društvenog staleža

Zašto misliš da ne konzumiraju alkohol?
Time određuješ da alkohol nije dobar, ili da su oni bezveznjaci?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.