Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2007., 11:49   #1
Od kuda ekspanzija dusa????

Daklem...jedna stvar me muci,tj. okupira mi pamet u zadnje vrijeme....
Ako polazimo od pretpostavke da svako bice ima dusu.....od kuda je doslo do takvog naglog porasta dusa.....jer teorija reinkarnacije ne pokriva nista.......
daklem od kuda je nastala 1 dusa....i kako da ih ima sve vise i vise???
Jer uz reinkarnaciju...znaci iste duse koje stalno putuju...ocito ima i novih.....NE?? Ili?????
Nina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:12   #2
Quote:
Nina82 kaže: Pogledaj post
Daklem...jedna stvar me muci,tj. okupira mi pamet u zadnje vrijeme....
Ako polazimo od pretpostavke da svako bice ima dusu.....od kuda je doslo do takvog naglog porasta dusa.....jer teorija reinkarnacije ne pokriva nista.......
daklem od kuda je nastala 1 dusa....i kako da ih ima sve vise i vise???
Jer uz reinkarnaciju...znaci iste duse koje stalno putuju...ocito ima i novih.....NE?? Ili?????
Pročitaj tekst na: http://dhschultz.blog.hr/ i sve ćeš znati.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:28   #3
Quote:
Nina82 kaže: Pogledaj post
Daklem...jedna stvar me muci,tj. okupira mi pamet u zadnje vrijeme....
Ako polazimo od pretpostavke da svako bice ima dusu.....od kuda je doslo do takvog naglog porasta dusa.....jer teorija reinkarnacije ne pokriva nista.......
daklem od kuda je nastala 1 dusa....i kako da ih ima sve vise i vise???
Jer uz reinkarnaciju...znaci iste duse koje stalno putuju...ocito ima i novih.....NE?? Ili?????

Pa dusa je definirana kao djelic Boga. Zbog toga je i nastala ona fraza da smo svi mi Bozja djeca ili pak dijelovi Boga.
Uz to, ko kaze da se uvijek nanovo radjamo na Zemlji? Mozda je tvoja dusa nekad boravila na Siriusu?
Po jednoj teoriji, broj dusa je isti od pocetka. Neka ima npr. bilijardu bilijardi dusa u cijelom svemiru. Ta je brojka ista oduvijek. Na nekoj planeti nastaje eksplozija prirastaja i ima mnogo dusa, na nekoj planeti je nastala kataklizma
i nema vise niti jedne duse. To nema veze, sto se svemira tice, brojka je i dalje ista, svemir nije jedna planeta.
Po drugoj teoriji, postoje mlade i stare duse. Mlade duse se nalaze u kristalima, biljkama, zivotinjama pa i ljudima nalik na Mike Tysona. One s vremenom evoluiraju u stare tj. razvijene duse.
Po trecoj teoriji, reinkarnacija i ne postoji. Radjanje na nekoj planeti je stvar odabira pojedinca. Ono, nakon nekoliko milijuna godina ti dosadi mir i obilje i pozelis malo brige i strahova. Onda se radjas na Zemlji.
Ta teorija mi je nekako najdraza, iako ne znam gdje stanu sve te duse...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 12:51   #4
Čisto matematički:
Pretpostavimo da postoje duše jedna po živom biću i da imaju svojstvo da ne mogu nastati ili nestati. Iz tog svojstva direktno slijedi da je broj duša uvjek jednak. Ako je broj duša n ∈ N, tada broj je bića u kojima mogu biti duše maksimalno n. U tom slučaju dolazi do problema ako uz n živih bića nastane još jedno živo biće, jer nema duše koja bi bila od tog živog bića.

Dakle ako ima n ∈ N (konačno mnogo) duša, tada ne vrijedi da svako živo biće ima dušu, što je u kontradikciji sa pretpostavkom ili vrijedi da je onemogućeno postojanje više od n živih bića. Ako je broj živih bića koja mogu postojati neograničen, tada u minimalnom slučaju postoji bijekcija između skupa duša i skupa prirodnih brojeva, odnosno duša ima najmanje prebrojivo beskonačno mnogo.


Znači postoje 3 mogućnosti:
1. Duše ne postoje (sa svojstvima kojima su definirane u pretpostavci)
2. Broj živih bića koja mogu postojati je ograničen
3. Postoji beskonačno duša
__________________
Potpis izbrisan otprilike 13. ili 14. 02. 2007. @!#&%#$!!! [Insert ASCII art here]
Fraktalno povrće!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 13:01   #5
cisto logicko teorija reinkarnacije smrdi od samog svog pocetka..jer ovo tvoje matematicko pitajne ce se pobiti time sta dusa moze bit i u kamenu i u stjeni i u drvu........ali nazalost neznam dali su oni gledali toliko u napred kada ce zemlja otic u k.. tj kada ce se sunce ugasit e pa di ceim se reinkarnirat sve te duse !! i kaj sa svemircima.?? neznam ali ta teorija reinkarnacije je jebena mislim jedan zivot se kurvam ,drugi drogiram,treci sam svecenik,itd..bilo bi to super ali ta teorija i logicno ne drzi vodu
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 13:14   #6
Quote:
Daniels kaže: Pogledaj post
Čisto matematički:
Pretpostavimo da postoje duše jedna po živom biću i da imaju svojstvo da ne mogu nastati ili nestati. Iz tog svojstva direktno slijedi da je broj duša uvjek jednak. Ako je broj duša n ∈ N, tada broj je bića u kojima mogu biti duše maksimalno n. U tom slučaju dolazi do problema ako uz n živih bića nastane još jedno živo biće, jer nema duše koja bi bila od tog živog bića.

Dakle ako ima n ∈ N (konačno mnogo) duša, tada ne vrijedi da svako živo biće ima dušu, što je u kontradikciji sa pretpostavkom ili vrijedi da je onemogućeno postojanje više od n živih bića. Ako je broj živih bića koja mogu postojati neograničen, tada u minimalnom slučaju postoji bijekcija između skupa duša i skupa prirodnih brojeva, odnosno duša ima najmanje prebrojivo beskonačno mnogo.


Znači postoje 3 mogućnosti:
1. Duše ne postoje (sa svojstvima kojima su definirane u pretpostavci)
2. Broj živih bića koja mogu postojati je ograničen
3. Postoji beskonačno duša
Teorija ne vrijedi za Škotsku.
Dvorci su im puni nebijektiranih duša. Više su onako, injektirane. Dokazano!
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 13:25   #7
Quote:
S4sh4nn kaže: Pogledaj post
cisto logicko teorija reinkarnacije smrdi od samog svog pocetka..jer ovo tvoje matematicko pitajne ce se pobiti time sta dusa moze bit i u kamenu i u stjeni i u drvu........ali nazalost neznam dali su oni gledali toliko u napred kada ce zemlja otic u k.. tj kada ce se sunce uga sit e pa di ceim se reinkarnirat sve te duse !! i kaj sa svemircima.?? neznam ali ta teorija reinkarnacije je jebena mislim jedan zivot se kurvam ,drugi drogiram,treci sam svecenik,itd..bilo bi to super ali ta teorija i logicno ne drzi vodu
Reinkarnaciju mrzim iz dna duse. Radije dva metra pod ledinu nego se stalno iznova radjat i sve nanovo...
Ima li nesto besmislenije jebote?
Riknes i onda ti neki blagi glas ukazuje na sve sto si pogresno ucinio i tako to...i onda se moras nanovo roditi da ispravljas greske, pa ucinis neke nove i tako to ide...
Kom kurcu bi to sluzilo da mi je znat?
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 13:29   #8
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Teorija ne vrijedi za Škotsku.
Dvorci su im puni nebijektiranih duša. Više su onako, injektirane. Dokazano!
Nisu surjektivne?!
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 13:43   #9
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Pa dusa je definirana kao djelic Boga. Zbog toga je i nastala ona fraza da smo svi mi Bozja djeca ili pak dijelovi Boga.
Uz to, ko kaze da se uvijek nanovo radjamo na Zemlji? Mozda je tvoja dusa nekad boravila na Siriusu?
Po jednoj teoriji, broj dusa je isti od pocetka. Neka ima npr. bilijardu bilijardi dusa u cijelom svemiru. Ta je brojka ista oduvijek. Na nekoj planeti nastaje eksplozija prirastaja i ima mnogo dusa, na nekoj planeti je nastala kataklizma
i nema vise niti jedne duse. To nema veze, sto se svemira tice, brojka je i dalje ista, svemir nije jedna planeta.
Po drugoj teoriji, postoje mlade i stare duse. Mlade duse se nalaze u kristalima, biljkama, zivotinjama pa i ljudima nalik na Mike Tysona. One s vremenom evoluiraju u stare tj. razvijene duse.
Po trecoj teoriji, reinkarnacija i ne postoji. Radjanje na nekoj planeti je stvar odabira pojedinca. Ono, nakon nekoliko milijuna godina ti dosadi mir i obilje i pozelis malo brige i strahova. Onda se radjas na Zemlji.
Ta teorija mi je nekako najdraza, iako ne znam gdje stanu sve te duse...
jasna mi je i upoznata sam s ovom prvom teorijom koju si iznio.....ali opet ostaje ova 2....da postoje i mlade i stare duse........pa me zanima od kuda to???
i od kuda te te nove duse???
Fakat ispada da se sve svodi na KEEP IT MOVING!!!!!!!
Nina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 13:49   #10
Quote:
Daniels kaže: Pogledaj post
Nisu surjektivne?!
Makakvi.
Nema inverzne funkcije. Nije primjećena, otkada se znanstveno prati, rematerijalizacija duhova u ljudska bića.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 14:02   #11
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Reinkarnaciju mrzim iz dna duse. Radije dva metra pod ledinu nego se stalno iznova radjat i sve nanovo...
Ima li nesto besmislenije jebote?
Riknes i onda ti neki blagi glas ukazuje na sve sto si pogresno ucinio i tako to...i onda se moras nanovo roditi da ispravljas greske, pa ucinis neke nove i tako to ide...
Kom kurcu bi to sluzilo da mi je znat?
Ako misliš da se možeš sve o materijalnom svijetu naučiti kroz jedan život, onda se jako varaš. Većini su potrebne deseci, stotine, tisuće života.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 14:04   #12
Quote:
Daniels kaže: Pogledaj post
Čisto matematički:
Pretpostavimo da postoje duše jedna po živom biću i da imaju svojstvo da ne mogu nastati ili nestati. Iz tog svojstva direktno slijedi da je broj duša uvjek jednak. Ako je broj duša n ∈ N, tada broj je bića u kojima mogu biti duše maksimalno n. U tom slučaju dolazi do problema ako uz n živih bića nastane još jedno živo biće, jer nema duše koja bi bila od tog živog bića.

Dakle ako ima n ∈ N (konačno mnogo) duša, tada ne vrijedi da svako živo biće ima dušu, što je u kontradikciji sa pretpostavkom ili vrijedi da je onemogućeno postojanje više od n živih bića. Ako je broj živih bića koja mogu postojati neograničen, tada u minimalnom slučaju postoji bijekcija između skupa duša i skupa prirodnih brojeva, odnosno duša ima najmanje prebrojivo beskonačno mnogo.


Znači postoje 3 mogućnosti:
1. Duše ne postoje (sa svojstvima kojima su definirane u pretpostavci)
2. Broj živih bića koja mogu postojati je ograničen
3. Postoji beskonačno duša
2 - ali ispravak: broj živih bića S DUŠOM je ograničen. Ostale mogu imati određeni stupanj svijesti, ali ne i dušu.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 14:09   #13
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Ako misliš da se možeš sve o materijalnom svijetu naučiti kroz jedan život, onda se jako varaš. Većini su potrebne deseci, stotine, tisuće života.

Koliko se statistički vidi, čak i ako postoji reinkarnacija, mnogi nisu svjesni svojih znanja iz prošlih života, pa u tom slučaju reinkarnacija baš i ne pomaže.

Bolja opcija bi bila pobrinuti se za jako jako dug život tako da se sve stigne. Na primjer dobro bi bilo ne stariti. Na sreću, kako danas znanost napreduje, možda i nije tako daleko dan kada ćemo pobjediti starenje - to bi bila lijepa pobjeda čovjeka nad prirodom.
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 14:10   #14
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
2 - ali ispravak: broj živih bića S DUŠOM je ograničen. Ostale mogu imati određeni stupanj svijesti, ali ne i dušu.
E, Master of Wisdom, pa ti to za zbilja!?
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 14:13   #15
Quote:
Daniels kaže: Pogledaj post

Koliko se statistički vidi, čak i ako postoji reinkarnacija, mnogi nisu svjesni svojih znanja iz prošlih života, pa u tom slučaju reinkarnacija baš i ne pomaže.

Bolja opcija bi bila pobrinuti se za jako jako dug život tako da se sve stigne. Na primjer dobro bi bilo ne stariti. Na sreću, kako danas znanost napreduje, možda i nije tako daleko dan kada ćemo pobjediti starenje - to bi bila lijepa pobjeda čovjeka nad prirodom.
To bi bio zajeb.
Zaustavili bi evoluciju i majmuni bi nas prešli. Završili bi u zoo, onako, za osvetu.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 14:18   #16
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
To bi bio zajeb.
Zaustavili bi evoluciju i majmuni bi nas prešli. Završili bi u zoo, onako, za osvetu.
Zaustavili bi biološku tjelesnu, ali ne i tehnološku evoluciju.
Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 14:34   #17
Quote:
Daniels kaže: Pogledaj post

...
Bolja opcija bi bila pobrinuti se za jako jako dug život tako da se sve stigne. Na primjer dobro bi bilo ne stariti. Na sreću, kako danas znanost napreduje, možda i nije tako daleko dan kada ćemo pobjediti starenje - to bi bila lijepa pobjeda čovjeka nad prirodom.
da, bila bi pobjeda Pirova pobjeda
__________________
 Waspova mala škola pjevanja <- je, link je
dataX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 14:36   #18
Quote:
Daniels kaže: Pogledaj post

Koliko se statistički vidi, čak i ako postoji reinkarnacija, mnogi nisu svjesni svojih znanja iz prošlih života, pa u tom slučaju reinkarnacija baš i ne pomaže.


To se ovako računa: Recimo da si lekar. Kad u, recimo, nekoliko života apsolviraš sve iz medicine, onda si pekar... (apotekara si riješio dok si bio lekar)... Recimo forumaš Endymion u malom prstu zna sve materijalno, pa će u sljedećem životu biti sklon duhovnom, i vidjeti leteće tanjure, interesirati se za New Age , orgon i čakre, postati forumaš- duhovnjak...
I tako, tek kad se prijeđe sav raspon materijalnih iskustava, pa kad se u jednom budućem životu bude doguralo čak do neke verzije SAi Babe... (A ta iskustva duša ne pamti nego se staž i kvalifikacije, pretpostavljam, zapisuju u neku onostranu radnu knjižicu)... e onda će duša reči: "Dosta mi je više, majku mu, oču i ja da se odmorim..." Pa će duša završiti tamo di več duše na koncu završe.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 14:56   #19
Quote:
Daniels kaže: Pogledaj post
Zaustavili bi biološku tjelesnu, ali ne i tehnološku evoluciju.
Aaa, misliš, zatučemo sve živo čim mu IQ prijeđe 50.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 15:32   #20
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
E, Master of Wisdom, pa ti to za zbilja!?
Da, ali je kompliciranije od toga. Naime, iako je broj duša ograničen, on je ogroman. S obzirom da su dijelovi istog jastva, mogu ući u koji kod oblik života je za njih odgovarajući, od elektrona do čovjeka. Stvar je samo odabira, što se želi iskusiti i s kojom svrhom. Primarna funkcija je da se iskuse svi oblici materijalnog. Time jastvo dobiva iskustvo fizičkog, koje mu nedostaje. Iako može zamisliti fizičko, ne može znati kakvo je dok ga ne iskusi. Iskušava ga kroz nas. Time nestaje problem zašto je netko u ovom životu nesretan, a drugi nije. To je sam odabrao da bi i to iskusio. Logika onog svijeta je drugačija od naše. Vidi se dalje.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.