Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2007., 11:36   #41
Quote:
shakti9 kaže: Pogledaj post
postoji jedna uzrečica da se brakovi sklapaju na nebu i nekako po mojim iskustvima mi to stoji. mislim da svatko dobiva ono šta mu je najbolje za njegov duhovni razvoj. ako je osobi potreban partner da će ga i dobiti ( čitaj naći-sustresti) a ako ne onda nema potrebe za tim, dovoljan je sam sebi i zadovoljan. svakom svoje.
onda je bog/nebo/whateva jako zla stvar, jer su brakovi načinjeni uz pristanak izum novog doba. prije se ženilo/udavalo zbog zemlje, a i dan danas je u slabo razvijenim zemljama i ruralnim krajevima brak nešto što više sliči "lupni ju toljagom i odvuci u špilju". mi samo ožemo biti sretni što smo se rodili u europi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 12:12   #42
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
duša je filozofski pojam i nema ga smisla koristiti ako pričamo znanstveno, što vjerujem, ti žarko želiš.
postoje i osobe koje imaju poremećaje gdje stvore nekoliko osoba od kojih su neke sasvim funkcionalne. isto tako, ako petljaš po mozgu, možeš stvoriti ljude koji daju začudne rezultate na psihološkim testovima, pa ti se čini da su unutra dvije osobe.
ne možemo tako fiksno gledati na čovjekovu psihologiju. uvijek ima mjesta za iznenađenja.
A nije li famoznih 31 gram razlike između mase još živog, pa onda preminulog čovjeka upravo znanstveni dokaz postojanja duše?

Meni se čini da jest.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 12:19   #43
Quote:
salvador2 kaže: Pogledaj post
A nije li famoznih 31 gram razlike između mase još živog, pa onda preminulog čovjeka upravo znanstveni dokaz postojanja duše?

Meni se čini da jest.
ne, nije 31 nego 21 i to je samo greška. tijelo ne gubi na masi u trenutku smrti. to je samo širokorašireni mit, mem.
http://www.snopes.com/religion/soulweight.asp
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 12:21   #44
Znači gubi 21 gram prilikom smrti. To je činjenica, a ne mit.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 12:31   #45
Quote:
salvador2 kaže: Pogledaj post
Znači gubi 21 gram prilikom smrti. To je činjenica, a ne mit.
ne, nije činjenica. to je mit. ne znam odakle vadiš svoje podatke, ali to je netočno. ako zanemarino konstantno isparavanje vode s površine tijela (koje se stalno, stalno događa) u trenutku kardiovaskularnog aresta, nema gubljenja mase. čak niti nakon smrti mozga.
čovjek ne gubi ništa osim te vode, a to su presićušne mase. evo, ja i sad gubim na masi, jer isparavam vodu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 12:32   #46
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Dobro!
Ti ne prihvaćaš mogučnost da se nešto takvo može dogoditi i što onda ????
Ne razumijem zašto uopće ideš raspravljati o stvarima koje su van dosega tvog intelekta?
A van tvog dosega kao nisu? gimme a break. I zasto ne bih raspravljao o tome? Daj mi reci jedan razlog zasto ne bih smatrao apsurdnom ideju o tome da se tzv. duse preporadjaju i opet susrecu. Mozes li ti uopce zamisliti koliki je Univerzum? Ne ogranicava se on samo na ovu nasu zemljicu. Bilo bi jako fino kad bi se sve okretalo oko nas sebicnih ljudi, ali nazalost nije tako. Opet smo kod antropocentrizma...

Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Ako ne možeš sebi predočiti vječni život, ne znači kako isti ne postoji. Vječni život podrazumijeva i ono što zovemo reinkarnacija, dakle ponovno utjelovljenje, koje ne uključuje i nužno sječanje prijašnjih utjelovljenja. Previše puta se kroz povijest ta tema obradjivala i doživljavala da bi ju se moglo poništiti jednim tvojim :"Ma hajde!"
Ne, ne mogu ga predociti imas pravo. Jer za mene nema smisla. Vjecni iliti zagrobni zivot je kategorija religije. A ako ga i nekim slucajem ima, sumnjam da ti ili bilo tko drugi to zna. Ako cemo poci od toga da je sve istina sto su Egipcani, grci, krscani, budisti smatrali (ili jos uvijek smatraju), onda mozemo bilo sto tvrditi. Ja mogu tvrditi da sam reinkarnacija Elvisa. Kad odbacimo razumno gledanje na svijet, onda svaka fantazija moze biti istinita. U tome je problem.
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 12:33   #47
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ne, nije činjenica. to je mit. ne znam odakle vadiš svoje podatke, ali to je netočno. ako zanemarino konstantno isparavanje vode s površine tijela (koje se stalno, stalno događa) u trenutku kardiovaskularnog aresta, nema gubljenja mase. čak niti nakon smrti mozga.
čovjek ne gubi ništa osim te vode, a to su presićušne mase. evo, ja i sad gubim na masi, jer isparavam vodu.
Valjda misli na onaj film. Ali to je holivud, ljudi moji...
Jackrabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 12:38   #48
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ne, nije činjenica. to je mit. ne znam odakle vadiš svoje podatke, ali to je netočno. ako zanemarino konstantno isparavanje vode s površine tijela (koje se stalno, stalno događa) u trenutku kardiovaskularnog aresta, nema gubljenja mase. čak niti nakon smrti mozga.
čovjek ne gubi ništa osim te vode, a to su presićušne mase. evo, ja i sad gubim na masi, jer isparavam vodu.
Nije to baš tako. Koliko ja znam baš su mjerili precizno težinu umirućeg i to ustanovili. A 21 gram vode se ne gubi baš tako brzo. Kada bi ti trebalo i deset sekundi za 21g to znači da bi za 100 sek već izgubio 210g, a za 1000 sek iliti nešto manje od 20 min bio bi lakši čak 2,1 kg, što je totalna nebuloza, obzirom da su ta mjerenja obavljana u prilično kratkim intervalima.

Smisli nešto bolje od vode.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 12:43   #49
Quote:
salvador2 kaže: Pogledaj post
Nije to baš tako. Koliko ja znam baš su mjerili precizno težinu umirućeg i to ustanovili. A 21 gram vode se ne gubi baš tako brzo. Kada bi ti trebalo i deset sekundi za 21g to znači da bi za 100 sek već izgubio 210g, a za 1000 sek iliti nešto manje od 20 min bio bi lakši čak 2,1 kg, što je totalna nebuloza, obzirom da su ta mjerenja obavljana u prilično kratkim intervalima.

Smisli nešto bolje od vode.
HAAAHAHHAAHAHAHHA
ok, ok, daj mi reference na ta istraživanja koja su vršili "oni".
daj molim te, to je mit koji je još više razvukao hollywood.

i onda se čudimo chemtrailovima, krecionizmu, homeopatiji, šupljoj Zemlji!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 12:54   #50
Imam prijedlog: zagovornici dvadesetijednog grama neka fino legnu na preciznu vagu i pocuclaju tableticu KCN. Pošto će se njihove duše u taj čas naći izvan tijela, mogli bi odmah i malo pokucati po zidovima da znamo kako su.
Ako ćemo realno, Ameri, Kinezi i slična ekipa mogli bi prilikom svake smrtne kazne izvesti i vaganje.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 12:55   #51
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
HAAAHAHHAAHAHAHHA
ok, ok, daj mi reference na ta istraživanja koja su vršili "oni".
daj molim te, to je mit koji je još više razvukao hollywood.

i onda se čudimo chemtrailovima, krecionizmu, homeopatiji, šupljoj Zemlji!
U vezi isparavanja vode nisi ništa rekao jer ti je nakon mog posta jasno da si napisao glupost, to je tako očito.

Pa si krenuo vrlo jadno miješati teme kao odgovor. Kao da ja kažem da pročitavši tebe nije čudno da na svijetu ima ratova, gladi i boleština.


A glede referenci potrudi se sam, samo kako ja volim reći - kako slijepcu objasniti da je nebo plavo, a trava zelena?
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 13:44   #52
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Imam prijedlog: zagovornici dvadesetijednog grama neka fino legnu na preciznu vagu i pocuclaju tableticu KCN. Pošto će se njihove duše u taj čas naći izvan tijela, mogli bi odmah i malo pokucati po zidovima da znamo kako su.


nama potrijebe za tim.
ima ovdje dosta osoba koje uredno idu na astralna putovanja, pa eto dobrog načina.
prije nego što skoknu do Sirijusa, neka se lijepo popnu na kakvu preciznu vagu digitalku i to je to.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 13:45   #53
Vas je izbor dali vi zelite ili nezelite vjerovati stvarima koje nemozete zamjetiti jednim od vasih 5 osjetila.......cinjenica je da ima previse neobjasnjenih stvari da biste samo tako jednostavno odbacili mogucnost postojanja duse,reinkarnacije,vjecnoga zivota...itd itd.......
Ja sam nekoc bila ko vi...i odjednom su mi se pocele desavati stvari koje su mi otvorile oci.......
Na kraju krajeva sva ta pitanja nisu nimalo religiozna...pitanje je samo koliko je covijek ubiti svijestan samog sebe!!!!!!!!
Naucite razlikovati religioznu i duhovnu osobu!!!!!!!!!!!!!
__________________
People fear what they don't understand,
hate what they can't conquer
>>>>> Guess it's just the fury of man <<<<<
Nina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 13:52   #54
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
A van tvog dosega kao nisu? gimme a break. I zasto ne bih raspravljao o tome? Daj mi reci jedan razlog zasto ne bih smatrao apsurdnom ideju o tome da se tzv. duse preporadjaju i opet susrecu. Mozes li ti uopce zamisliti koliki je Univerzum? Ne ogranicava se on samo na ovu nasu zemljicu. Bilo bi jako fino kad bi se sve okretalo oko nas sebicnih ljudi, ali nazalost nije tako. Opet smo kod antropocentrizma...

a jesam li ja uopce igdje spomenuo da su po mojim tvrdnjama te dvije duse uvijek manifestirane u ljudskom obliku i uvijek pozicionirane u suncevom sustavu odnosno na Zemlji ????? jer samo dokazujes nemogucnost iskoristavanja ili neimanje svog intelekta..ako tako jednostavno percipiras stvari...u tome i lezi uzrok tvoje reakcije i takvih postova postova....
__________________
Evolve your mind....you will see the light and peace !!!

WILL NEVER STOP FIGHTING FOR WHAT I FEEL ... * ... !!!
Lycann is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 13:55   #55
Quote:
Lycann kaže: Pogledaj post
a jesam li ja uopce igdje spomenuo da su po mojim tvrdnjama te dvije duse uvijek manifestirane u ljudskom obliku i uvijek pozicionirane u suncevom sustavu odnosno na Zemlji ????? jer samo dokazujes nemogucnost iskoristavanja ili neimanje svog intelekta..ako tako jednostavno percipiras stvari...u tome i lezi uzrok tvoje reakcije i takvih postova postova....
Pusa u celo!!!!!!!!!!!!
__________________
People fear what they don't understand,
hate what they can't conquer
>>>>> Guess it's just the fury of man <<<<<
Nina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 14:00   #56
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
duša je filozofski pojam i nema ga smisla koristiti ako pričamo znanstveno, što vjerujem, ti žarko želiš.
postoje i osobe koje imaju poremećaje gdje stvore nekoliko osoba od kojih su neke sasvim funkcionalne. isto tako, ako petljaš po mozgu, možeš stvoriti ljude koji daju začudne rezultate na psihološkim testovima, pa ti se čini da su unutra dvije osobe.
ne možemo tako fiksno gledati na čovjekovu psihologiju. uvijek ima mjesta za iznenađenja.
dakle ovako....briga me dali ti vjerujes dali postoji i dali ti mozes samom sebi definirati pojam duse sa svim svojim znacajkama....ja mislim da sam ja JASNO otvorio temu O INTERAKCIJAMA DVJEMA DUSA !!! JA NISAM POSTAVIO TEMU SA PITANJEM DALI UOPCE DUSA POSTOJI ....kada postavim to pitanje onda cu cijenit tvoje misljenje o postojanju ili nepostojanju dusa.....ali posto sam postavio temu kakvu jesam...ZNACI DA TRAZIM LJUDE KOJI SU ISTOG UVJERENJA KAO I JA ZA NJIHOVO MISLJENJE !!! jer sigurno necu promijenit svoja uvjerenja temeljena unutar mene utjecajem nekog drugog jer ipak najbolje poznajem sebe.....znaci vec sam postavio pitanje sa pretpostavkom da duse postoje pa me postedi komentara ili upitnih tvrdnji o postojanju DUSHA !!!
__________________
Evolve your mind....you will see the light and peace !!!

WILL NEVER STOP FIGHTING FOR WHAT I FEEL ... * ... !!!
Lycann is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 14:03   #57
Quote:
Nina82 kaže: Pogledaj post
Vas je izbor dali vi zelite ili nezelite vjerovati stvarima koje nemozete zamjetiti jednim od vasih 5 osjetila.......cinjenica je da ima previse neobjasnjenih stvari da biste samo tako jednostavno odbacili mogucnost postojanja duse,reinkarnacije,vjecnoga zivota...itd itd.......
Ja sam nekoc bila ko vi...i odjednom su mi se pocele desavati stvari koje su mi otvorile oci.......
Na kraju krajeva sva ta pitanja nisu nimalo religiozna...pitanje je samo koliko je covijek ubiti svijestan samog sebe!!!!!!!!
Naucite razlikovati religioznu i duhovnu osobu!!!!!!!!!!!!!
21 gram je LAŽ
isuse bože što vi ljudi pušite!?!?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 14:06   #58
Quote:
Nina82 kaže: Pogledaj post
Ja sam nekoc bila ko vi...i odjednom su mi se pocele desavati stvari koje su mi otvorile oci.......
znači sada više nisi kao MI !!??

kako !?

što ti je to "otvorilo oči" !!??

VI neki uvijek nešto znate, doživljavate, a ne znate ništa objasniti, tako da smo MI uskraćeni za ta znanja.

Eto, lijepo bih te zamolio da objasniš to što ti se dogodilo da progledaš, pa time možeš omogućiti i nama uvid u to nešto ili smatraš da si ti odabrana i da se to ne dešava svakom.
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 14:20   #59
Quote:
normall kaže: Pogledaj post
znači sada više nisi kao MI !!??

kako !?

što ti je to "otvorilo oči" !!??

VI neki uvijek nešto znate, doživljavate, a ne znate ništa objasniti, tako da smo MI uskraćeni za ta znanja.

Eto, lijepo bih te zamolio da objasniš to što ti se dogodilo da progledaš, pa time možeš omogućiti i nama uvid u to nešto ili smatraš da si ti odabrana i da se to ne dešava svakom.

MI,VI ....ja mislim da nitko ovdje (od nas NE DRUKCIJIH I BOLJIH vec samo ZAGOVORNIKA POSTOJANJA DUSA ) ne radi razliku medju nama svima skupa...
pozivas se na to da se MI pravimo da nesto ZNAMO,DOZIVLJAVAMO I OSJECAMO a u nemogucnosti smo objasnit VAMA !!! ????? ONAK HALO ???

KARIKIRANO : kako objasniti objasniti malom djetetu primjerice rad TV-a uzevsi sve zakone fizike i elektronike koji se moraju uzeti u obzir jer upravo pomoci njih je FINALNI PROIZVOD KOJI VIDIMO I CUJEMO SLIKA I TON NA TELEVIZORU !!! ???

kako objasniti nekom tko nije probao drogu kakva su MISAONA iskustva pod utjecajem opijata,kako objasniti nekom i STVARNO I REALNO MU DOCARATI kakav je osjecaj sto je bol,ako ju nikad nije iskusio...

GLEDAJ ja ne tvrdim da su moji intelekti visi ili manji od tvojeg...svi smo mi tu negdje,ali odredeni ljudi se vise,manje SVIJESNO razvijaju na nekim podrucjima...a sto se tice svih znanstvenih tvrdnij i cinjenica,ono na sto se trenutno pozivamo u 2007 godini NEMORA bit da nece biti nadogradivanom ili izmjenjeno za godinu dvije,deset !!!

__________________
Evolve your mind....you will see the light and peace !!!

WILL NEVER STOP FIGHTING FOR WHAT I FEEL ... * ... !!!
Lycann is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 14:28   #60
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
21 gram je LAŽ
isuse bože što vi ljudi pušite!?!?
A kaj,sad imas pick na mene????
Ma ja znam da ti se ja ubiti svidjam......ajde ajde ...... i tebi!!!!!!!
__________________
People fear what they don't understand,
hate what they can't conquer
>>>>> Guess it's just the fury of man <<<<<
Nina82 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.