Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2013., 11:55   #2081
dakle radi se o Splitskoj banci...

do sada sam plaćao mjesečnu naknadu "CREDIT" od 35kn...

danas gledam i vidim ta je naknada porasla na 53 kn i još su mi naplatili nekkavu naknadu za PAKET u iznosu od 54 kune..

o čemu se ovde radi s obzirom da nisam s njima nikakve nove kombinacija ugovara...?
malo me živcira sve skupa,jer nemam namjeru lihvarima mjesečno davat cca 110kn,molim objašnjenje
maki83_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 10:00   #2082
isprika ako je pitanje negdje bilo. ako krenem odmah sa zaposlenjem na neodređeno nakon koliko vremena mogu dići kredit? firma d.o.o. preko 10 zaposlenih...
Togo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 11:04   #2083
Mislim kod većine banaka nakon 3 mjeseca ako doneseš potvrdu da si primljen u stalni radni odnos.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 23:22   #2084
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Mislim kod većine banaka nakon 3 mjeseca ako doneseš potvrdu da si primljen u stalni radni odnos.
da, vidim da većina banaka traže 3 isplatne liste, zaba recimo samo jednu, ali tu je sad taj regos kojeg većina traži zadnjih 6 mjeseci
Togo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 23:58   #2085
Jedno brzopotezno. Jel zna tko dali ostoji kakav limit prilikom kupnje Vissa Elektron debitnom karticom od RBA ili si limitiran samo iznosom na računu?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 12:53   #2086
Zavisi sto imas odobreno po tekucem racunu.
Mozes kupovati do visine dozvoljenog minusa ili do iznosa za kupovinu na rate ali ovo zadnje samo u trgovinama partnerima.
Ili onoliko koliko imas saldo na racunu.

Dnevni limit za podizanje gotovine je bio 5000kn na bankomatima a na kreditnoj 2000kn dnevno, ali su to nedavno makli, pa sad mozes dignuti sav raspoloziv iznos odjednom u istom danu.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2013., 15:56   #2087
U međuvremenu saznao. 50 000 kn plačanje, 5000 kn gotovina.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 19:08   #2088
Izgubio sam se više oko svog kredita i obveza pa me sada zanima jedna stvar. Molim pomoć.

Uzeo sam gotovinski kredit na 15 tisuća eura na 10 godina. Uz to sam morao ostaviti 750 eura nekog pologa i 1500 eura investirati u neki fond. Na koncu sam morao kao instrument osiguranja uzeti i policu životnog osiguranja koje plaćam 20 eura mjesečno. Sad me zanima imam li ja pravo nakon isteka tog kredita odnosno police životnog osiguranja podići ta sredstva ili ne? Vjerojatno su mi govorili o tome prije par godina kada sam dizao kredit, sada sam već zaboravio na to
Računam ako imam 750 eura pologa, 1500 eura u tom fondu i nakon 120 uplata po 20 eura skoro 2500 eura osiguranja, imam gotovo 5000 tisuća eura s kojima mogu prebiti kredit ili ih uzeti na koncu?

Svaka pomoć dobrodošla.
artoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 20:16   #2089
Polog i ovo u novcanom fondu su takodjer instrumenti osiguranja i mozes ih podici tek kad isplatis kredit.

Zivotno osiguranje ovisi sto ti pise u polici, ali kod vecine tih osiguranja prve 2 godine ti se ne isplati raskidati jer ti ne daju ni lipe vani ono sto si vec uplatio, a kasnije napravis rekalkulaciju, mozes dobiti lovu van ali gubis opet jedan manji postotak.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 20:18   #2090
jedan savjet ako moze...
koliko je pametno veću svotu novca drzati na tekućem računu? Recimo da neko vrijeme ne podižem plaću pa se gomila malo po malo.
Thanks
nonest is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 21:24   #2091
Quote:
nonest kaže: Pogledaj post
jedan savjet ako moze...
koliko je pametno veću svotu novca drzati na tekućem računu? Recimo da neko vrijeme ne podižem plaću pa se gomila malo po malo.
Thanks
pametnije nego da ih držiš lući, ali još pametnije bi ih bilo staviti ili u novčani fond (neki koji nema naknade) ili na oročenje. tekući račun ima čistu a vista kamatu (čitaj: jad i bjeda od kamate )

@artoni, sa depozitom i fondom možeš prebiti kredit (ako tamo ima dovoljno novca za konačnu otplatu kredita). što se tiče životnog, nisam sigurna da si ga zaključio na rok kredita (vjerujem da je zaključen na duži rok s obzirom da ga plaćaš 20 eur mjesečno). njega se ne isplati zatvarati prije isteka min pola vremena ugovaranja. i vjeruj mi, otkupna vrijednost police ti nije sigurno 2.500.
ove depozite kao i životno, po isteku kredita ima pravo podići i koristiti za što god želiš
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 09:11   #2092
Quote:
Anasib kaže: Pogledaj post
@artoni, sa depozitom i fondom možeš prebiti kredit (ako tamo ima dovoljno novca za konačnu otplatu kredita). što se tiče životnog, nisam sigurna da si ga zaključio na rok kredita (vjerujem da je zaključen na duži rok s obzirom da ga plaćaš 20 eur mjesečno). njega se ne isplati zatvarati prije isteka min pola vremena ugovaranja. i vjeruj mi, otkupna vrijednost police ti nije sigurno 2.500.
ove depozite kao i životno, po isteku kredita ima pravo podići i koristiti za što god želiš
Hvala na odgovorima

Ma nisam ni mislio prebijati sada kredit, samo sam se sjetio da otplaćujem to životno osiguranje, pa više nisam bio siguran je li i to svojevrsna štednja koju nakon nekog vremena mogu podići (koliko god iznosilo) ili pak uplaćujem te novce i više ih nikada neću vidjeti. Nisam ni mislio podizati novce prije kraja isteka otplate kredita. Mislim da je to ugovoreno na 10 godina - 120 rata puta 20eura je 2400 eura što je oko tih 15 posto vrijednosti kredita (ukupna vrijednost je 15000 eura). Pretpostavljam da je to tako nekako
artoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 12:40   #2093
Quote:
Anasib kaže: Pogledaj post
ali još pametnije bi ih bilo staviti ili u novčani fond (neki koji nema naknade) .
Nema tog novcanog fonda koji nema naknade.
Nema ulaznu ni izlaznu naknadu ali zato ima naknadu za vodjenje fonda i naknadu banci u kojoj se nalazi fond.

Ona prva naknada oko 1% love u fondu, a naknada banci oko 0.15%.
Trenutno najbolje stoji onaj Agram euro fond, 4% dobiti u zadnjoj godini, a 1% u zadnja 3 mjeseca.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 13:50   #2094
gde mogu dobiti kredit

molim, zna li netko gdje mogu dobiti kredit za kupnju auta .radim u bolnici na određeno
popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 16:54   #2095
Imam pitanje vezano za štednju.
Štednja je po viđenju i kamat je 4.5% godišnja. Mjesečno se uplaćuje 100 kn. Kako se izračunava kamata i koliko bih love mogla dobiti nakon jedne godine?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 18:52   #2096
Quote:
popravljam kaže: Pogledaj post
molim, zna li netko gdje mogu dobiti kredit za kupnju auta .radim u bolnici na određeno
U banci. Sve banke ti imaju manje više iste uvijete za kredite jer sve provjeravaju kreditnu sposobnost preko HROK-a.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 19:37   #2097
Quote:
DarkStar kaže: Pogledaj post
Nema tog novcanog fonda koji nema naknade.
Nema ulaznu ni izlaznu naknadu ali zato ima naknadu za vodjenje fonda i naknadu banci u kojoj se nalazi fond.

Ona prva naknada oko 1% love u fondu, a naknada banci oko 0.15%.
Trenutno najbolje stoji onaj Agram euro fond, 4% dobiti u zadnjoj godini, a 1% u zadnja 3 mjeseca.
ima zb plus. naknada depozirarnoj banci je uračunata u cijenu udjela. nema ulazne ni izlazne naknade
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 13:06   #2098
Quote:
Anasib kaže: Pogledaj post
ima zb plus. naknada depozirarnoj banci je uračunata u cijenu udjela. nema ulazne ni izlazne naknade
Ako je vjerovati hrportfoliu nije to bas tako:
Ulazna naknada:
Ovisno o iznosu uplate, za uplate:
do 300.000,00 kn = 0,00 %
300.000,00 kn i više = 0,75 % Kod svake uplate u fond društvo za upravljanje fondom može zaračunati ulaznu naknadu.

Izlazna naknada:
Za iznose povlaćenja:
od 2.000.000,00 kn i više = 0,75%
do 2.000.000,00 kn
= 0,75 %, za udjele koji su ulagatelju pripadali kraće od 21 dan
= 0,00 % za udjele koji su ulagatelju pripadali duže od 21 dan Kod svake isplate iz fonda, društvo za upravljanje fondom može zaračunati izlaznu naknadu.

Naknada za upravljanje:
0,90 % na godišnjoj osnovi

Svakodnevno kod izračuna vrijednosti udjela fonda, vrijednost udjela se umanjuje za dnevni iznos naknade za upravljanje (npr. 3%/365=0,008219%).
Vrijednost udjela koja se objavljuje, već je umanjena za dnevni iznos naknade za upravljanje.
Naknada dep. banci:
0,11 % na godišnjoj osnovi


http://www.hrportfolio.hr/hr/fondovi...e-_ZB_europlus

Ali ovo nije mjesto za rasprave o fondovima. Ima druga tema za to.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2013., 13:43   #2099
pa nekako mi nije palo na pamet da bi u par mjeseci što bi ostavio novac od plaće na tekućem, skupio 300.000 kn. ako da, iskreno mu zavidim

ali u pravu si, na veće iznose, imaju ulazne/ izlazne naknade.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 00:51   #2100
Koja je najmanja kamatna moguća kamatna stopa koju banka može klijentu dati za kredit?

Čuo sam da postoji minimum vjerojatno definiran od strane HNB-a, ali nisam uspio naći gdje je definiran i koliko iznosi.
potrebna_pomoc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.