Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2009., 00:18   #281
pitanje - zahtijev za kredit i crveni minus i PBZ i njihov dozvoljeni minus

Pozz

Cura je podnijela zahtijev za kredit u slatinskoj banci, ona je u pbz-u

nema opterecenja na placi, ali nije imala godinu dana staza kako bi mogla sa jednim jamcem dici kredit (u pbz traze dva) i odlucila je dici u slatinskoj

problem je sto je imala do sada dozvoljen minus cca 9500 kn a sada su joj 31.1. bez najava ikakvih spustili dopusten minus na 4300 (bila je u tom trenu cca 9200 u minusu)

Dakle sada je u crvenom cca 5000 kn

Da li da negdje nadjemo te novce da na brzinu uplati da joj ne odbiju kredit ili nece na to gledati posto je sada sa reprogramiranjem minusa zapravo izgubila to

Takodjer, nasao sam na pbz stranicama da je dozvoljeni minus = prosjecni jednomjesecni priljev + 50% bonusa

do sada je bilo prosjek mjesecni * 3 , i odjednom smanje i bace te u govna jesu jos nekome tako?
buljaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 11:46   #282
Da. To ovisi o politici banke. Vrši se ponovo reprogramiranje minusa svaka tri mjeseca, a napravi se prosjek zadnje tri place. Ona je vjerojatno prije novog obracuna dobivala visu placu, pa joj se zato minus bio povecao, u zadnja 3 mjeseca joj se placa smanjila, pa se i minus spustio. U svakom slucaju, djelatnici banke su duzni na to upozoriti. Probaj predloziti slatinskoj da ces postati njihov klijent ako ti daju svotu kredita plus 5000 kn da zatvirus minus u pbzu. Tako siu svi sretni i zadovoljni.
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:26   #283
sorry šta se ponavljam..al mi je stvarno hitno

može neki provjeren prijedlog kako dići jednostavno i brzo kredit makar 50.000,00 kn...(normalno, preko banke su me odbili jer sam u d.o.o.s lošim bonitetom,a sad mi i plaća kasni dva mj. a inaće nemamo nikakvih kredita do sada i uredni smo u banci).
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 14:51   #284
Quote:
helior kaže: Pogledaj post
može neki provjeren prijedlog kako dići jednostavno i brzo kredit makar 50.000,00 kn...(normalno, preko banke su me odbili jer sam u d.o.o.s lošim bonitetom,a sad mi i plaća kasni dva mj. a inaće nemamo nikakvih kredita do sada i uredni smo u banci).
s relativno normalnom kamatnom stopom (za današnje prilike) mislim da kredit nećeš moći realizirati po bankama ... a svaki drugi način ja ti ne bih preporučila
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 01:05   #285
može li mi netko dati savjet kako povratiti novac na kreditnoj kartici? bila sam u inozemstvu kupila na MasterCard karticu i proveli su mi je dvaput,tj. naplatili su mi duplo!!
molim pomozite,ima li smisla da to sa bankom riješavam i kako?
__________________
divno je biti majka i imati puno djece
elizabeth3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 09:29   #286
Quote:
elizabeth3 kaže: Pogledaj post
može li mi netko dati savjet kako povratiti novac na kreditnoj kartici? bila sam u inozemstvu kupila na MasterCard karticu i proveli su mi je dvaput,tj. naplatili su mi duplo!!
molim pomozite,ima li smisla da to sa bankom riješavam i kako?
Ima smisla, i te kako.
Dakle, odeš do svoje banke, objasniš u čemu je problem, i kažeš da želiš napraviti reklamaciju o troškovima na kreditnoj kartici. Kad to ispuniš, oni proslijede dalje, i kad se reklamacija riješi, oni ti uplate novce natrag ili na kreditnu larticu ili u gotovini. Samo naprijed, nije da si ih pokušala prevariti.
Archangel_No21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 10:02   #287
Smile

Trebas se odmah obratiti i trgovcu i banci. Netko od njih ce zasigurno to riješiti. Nema panike
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 11:12   #288
Quote:
Archangel_No21 kaže: Pogledaj post
Ima smisla, i te kako.
Dakle, odeš do svoje banke, objasniš u čemu je problem, i kažeš da želiš napraviti reklamaciju o troškovima na kreditnoj kartici. Kad to ispuniš, oni proslijede dalje, i kad se reklamacija riješi, oni ti uplate novce natrag ili na kreditnu larticu ili u gotovini. Samo naprijed, nije da si ih pokušala prevariti.
ovo je najbolji način ....
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 19:31   #289
gotovinski kredit prebijen stambenim?

da li je moguće dobiti stambeni kredit (ako je, u kojoj banci), a da se njime utopi i postojeći nenamjenski?
ima tko ovakvih iskustva od kada su pooštrene mjere izdavanja kredita?
zli hrčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 19:48   #290
znam da neke banke imaju tu shemu, ali samo pod uvjetom da si gotovinski kredit koristio za stambenu svrhu i da si ga digao prije manje od godine(ili dvije, nisam ziher)
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 21:38   #291
Quote:
zli hrčak kaže: Pogledaj post
da li je moguće dobiti stambeni kredit (ako je, u kojoj banci), a da se njime utopi i postojeći nenamjenski?
ima tko ovakvih iskustva od kada su pooštrene mjere izdavanja kredita?
Stambeni= namjenski= novci sjedaju na račun prodavatelja nekretnine.
Koda adaptacijskih se moglo nekada u Ersteu, Splitskoj i ZABA-i dio kredita dobiti u gotovini, a mali nenamjenski (do cca 5000€) su se mogli i zavoriti. Ali u stambenom nisam čuo, jer bi tehnički bilo prilično teško. Makar, kad bi banka htjela, mogli bi.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 10:33   #292
Obrati se OTP banci... Oni imaju tu shemu. Trazi kredit sa isplatom na racun, ne traze te nikakva pravdanja cijenicima, koliko je meni poznato.
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 15:25   #293
htjela bih vam zahvaliti na pomoći,sve sam riješila privatnom porukom internet bankarstva,hvala!
__________________
divno je biti majka i imati puno djece
elizabeth3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 12:57   #294
Pozdrav,
imam ja jedno pitanje. Trebala bi dici jos jedan kredit, vec ih imam dva koja uredno placam ali niti jedan nije na placi, medutim kako se sad sve vidi u HROKU da li uopce ima smisla ici po bankama traziti jos jedan gotovinski kredit? Jer i ova dva kad se zbroje veca su od 1/3 place.
Ima neko takvog iskustva da su mu odobrili kredit a da ima vec bar jedan.
wh1t3r0s3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 13:14   #295
Bit ce ti potrebam ili jamac, ili polica osiguranja. Pokusaj otici u ove manje poznate, one ti lakse odobre. Vece su restriktivnije, bar po mom iskustvu. Bankama je samo bitno da ti redovito otplacujes kredit...
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 12:58   #296
pozdrav!
imam jedno pitanje, kupio sam auto na kredit preko zagrebačke banke u suradnji sa Renault hrvatska, kredit zbog moje plače je na 80 mjeseci, 26 rata sam otplatio i sad imam problem jer planiram ići na privremeni rad u inozemstvo, što i kako mogu učiniti, molim ako mi itko može pomoći savjetom, može li se i na koji način prekinuti kredit?
gordini is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 13:14   #297
Mozes placu uplatiti iz inozemstva. Pitaj Zabu za swift i IBAn.

Na taj ce ti se nacin doznake iz vana, knjiziti kao placa. A od place ce ti se uzimat rata.
dark_lord is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 10:32   #298
Što je najpametnije napraviti u ovoj situaciji?

Sve skupa sam po karticama i kreditima dužan 420000 kn.
Imam stalna primanja u visini od 11000 kn.
Podstanar, dvoje djece, zena fusa i zaradi mjesecno oko 5000 kn.

Moja placa mi nije dosta za placati sve ove rate kredita pa sam svaki mjesec duzniji 2000 kn koje iskopam od neznam ni sam gdje.

Da li je pametno dignuti novi kredit i zatvoriti sve kredite osim jednog kojem je rata 2000, pa imati dva kredita od po 2000 kn , prerezati kartice i zivjeti još deset godina sa takva dva kredita ?


Ili postoji još nešto ?

Hvala na odgovorima.
ivan-grozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 12:52   #299
Fali informacija - nisi rekao o kakvim kreditima se radi, kolika kamata, rok, anuitet, uvjeti, hipoteke...

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 13:40   #300
Quote:
ivan-grozni kaže: Pogledaj post
Sve skupa sam po karticama i kreditima dužan 420000 kn.
Imam stalna primanja u visini od 11000 kn.
Podstanar, dvoje djece, zena fusa i zaradi mjesecno oko 5000 kn.

Moja placa mi nije dosta za placati sve ove rate kredita pa sam svaki mjesec duzniji 2000 kn koje iskopam od neznam ni sam gdje.

Da li je pametno dignuti novi kredit i zatvoriti sve kredite osim jednog kojem je rata 2000, pa imati dva kredita od po 2000 kn , prerezati kartice i zivjeti još deset godina sa takva dva kredita ?


Ili postoji još nešto ?

Hvala na odgovorima.
bok,kao što justapixel kaže ,nedovoljno informacija si dao,imate 16 000kn mjesečno i ne možete preživjeti??pa kolike su to onda rate kredita i koji je to iznos koji moraš podmirivati mjesečno naravno plus stanarina i režije
bez uvrede i ja sam u istoj situaciji samo nešto manje dužna isto tako pretačem iz šupljega u prazno
marie 6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.