Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2008., 17:45   #121
Quote:
biljar kaže: Pogledaj post
Koliko vremena treba proći od potpisivanja stambenog kredita (ugovora) do isplate???
meni 3 tjedna
hektordog is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 23:02   #122
Quote:
biljar kaže: Pogledaj post
Koliko vremena treba proći od potpisivanja stambenog kredita (ugovora) do isplate???
kad je ugovor solemniziran i teret na nekretnini upisan zavisi od dogovora s bankom ... u principu može odmah
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 00:33   #123
Imam nešto para i ubuduće mislim izdvajati i stavljati na devizni. Ima li neki topic na kojem se raspravljalo o odabiru devize ili da mi netko od vas odgovori
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 14:51   #124
evo jedan
Štednja - pitanja
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 16:54   #125
Fala
Maisie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 21:51   #126
Da li vam je poznato jesu li banke počele reprogramirati kredite, tj. da li je moguće spajanje više kredita u jedan na više godina otplate i koje banke to rade
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 22:16   #127
Reprogram je mijenjanje ugovorenih uvjeta odobrenog kredita kao što su otplata, rok ..

ovo što bi ti je refinanciranje i to banke rade već dosta dugo
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 22:32   #128
Hvala ti na odg .
Možda sam se krivo izrazila ali primjer je ovakav - imam kredit na 7 g., a otplatili smo 3 g. kredita, zanima me postoji li mogućnost da mi banka isplati na osnovu tog već postojećeg kredita, nešto gotovine, rata ostane ista a da se produlji rok otplate
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 23:19   #129
zatražiš novi kredit s time da napomeneš da ćeš tim novim otplaćivati stari (potpisuje za to i neki zahtjev)

npr tražiš novi od 10.000 => da otplatiš stari treba ti 6.000 => 4 dobivaš na ruke
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 16:36   #130
Jel zna netko di mogu promijenit eure (kovanice) u kune?
rune88 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 14.05.2008., 11:48   #131
moze mala pomoc!!

E ovak; trebalo bi mi par savjeta a vidim da ovdje ima ekipe koja se kuzi u problematiku. Dakle moji roditelji su u procesu prodaje nekretnine(kuca), imaju potencijalnog kupca i koliko sam skuzio po njihovoj prici taj kupac ima odredenu sumu novaca u kesu a ostatak bi dignuo hipotekarni kredit. E sad zanimljiv dio (barem meni); dignuo bi hipotekarni kredit na nasu kucu koju kupuje(pretpostavljam da treba punomoc vlasnika). Mene zanima konkretno da li je to praksa, na koji nacin se zastititi da mi banka ne sjedne na kucu ako primjerice kupac odmagli ili ga recimo pogodi meteor , postoje li nekakve klauzule koje mene stite ili na kojima trebam inzistirati i konacno kakva su vasa iskustva?

puno hvala
libero07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 12:06   #132
sigurno se ne radi o hipotekarnom kreditu već o stambenom .... da bi dobio stambeni kredit banka traži zalog (u nekim slučajevima fiducij) na nekretnini i to je redovna procedura i to je OK ...
s obzirom da se zalog stavlja na neketninu koju kupuje, tvoj otac je založni dužnik (jer je vlasnik nekretnine) i svoj pristanak ovjerava potpisom na Ugovoru o kreditu kod javnom bilježnika (solemnizacija)

temeljem solemniziranog Ugovora i prijedloga za upis gruntovnica provodi stavljanje zaloga na nekretninu u visini kredita ...

tim Ugovorom o kreditu banka se obvezuje isplatiti kredit na računa prodavatelja (ako drugačije nije definirano Ugovorom o kupoprodaji) ...

kad on vama isplati kupoprodajnu cijenu u cijelosti dajete mu tabulanu izjavu da se može upisati kao vlasnik

u slučaju da kupac odustane od kupnje (a zalog je već upisan ) prije isplate kredita banka skida zalog
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2008., 21:14   #133
Pozdrav!

Trebam 10000kn u gotovini.

Akko netko ima neki dobar savjet tipa koji kredit, banka, da li uopće kredit ili nešto slično molim ga/ju da bude tako dobar/dobra te da mi pomogne.

Unaprijed zahvaljujem!!!
shangolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 01:28   #134
Lakše bi bilo išta reći navedeš li bar sljedeće podatke:
-jesi li zaposlen
-imaš li već kreditnih zaduženja
-koliki rok otplate bi ti odgovarao, odnosno koliku mjesečnu otplatu možeš podnijeti
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 02:25   #135
Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
Lakše bi bilo išta reći navedeš li bar sljedeće podatke:
-jesi li zaposlen
-imaš li već kreditnih zaduženja
-koliki rok otplate bi ti odgovarao, odnosno koliku mjesečnu otplatu možeš podnijeti
da,da..sori na nikakvim inf .. da,
1.zaposlen na neodredjeno
2.prijava na 4.500kn
3.nula kredita do sada
4.otplata od 500-800kn


..hvala hvala hvala...
shangolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 20:47   #136
Za takav iznos uvjeti kreditiranja ti nisu previše bitni, pa bih ti predložio dizanje kratkoročnog nenamjenskog kredita u banci čiji si klijent (nije nužno, ali je najjednostavnije). ZABA npr. nudi 500-30000€ uz 9,5 ili 9,7% (klijent/ostali) na rok 13-84 mj. uz tršak obrade 2%, min.150kn. Ostale banke imaju vjerojatno slične uvjete.

http://www.zaba.hr/info/pb/loans/kre...ski_vazeci.pdf

10000kn uz 9,7% na 24mj rata oko 460kn - ukupno vraćaš oko 11040
10000kn uz 9,7% na 13mj rata oko 813kn - ukupno vraćaš oko 10570

Na to dodaj 200kn za obradu + vjerojatno kakvu ovjeru potpisa.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:25   #137
pitanje za djelatnike banaka...molim

da li je sustav uvezan? da li npr, ako želim doći tražiti kredit u pbz-u oni mogu vidjeti stanje mojih računa u zabi..(stanje deviznog, tekućeg zaduženja po dinersu isl).hvala
ela-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:34   #138
ne, vidljiva su sva zaduženja, kreditne kartice, dozvoljeno prekoračenje i urednost po svim tim obvezama.
stanja računa (primjer da imaš na deviznom 1.000,00 eur ili da imaš nekakva oročena sredstva) se ne mogu vidjeti. vide se samo obveze!
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:43   #139
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
ne, vidljiva su sva zaduženja, kreditne kartice, dozvoljeno prekoračenje i urednost po svim tim obvezama.
stanja računa (primjer da imaš na deviznom 1.000,00 eur ili da imaš nekakva oročena sredstva) se ne mogu vidjeti. vide se samo obveze!
to znači ako sam klijent zabe i imam u njoj kredit,,,djelatnici pbz_a će to vidjeti?
ela-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 21:46   #140
naravno
ako imaš dovoljnu kreditnu sposobnost i ako si uredna u otplati postojećeg kredita, nema zapreke da ti pbz ne odobri novi kredit
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.