Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2011., 22:15   #2081
Quote:
Angor kaže: Pogledaj post
Zanimaju me osobna iskustva majki koje su bebicama davale AD od rođenja,da li je bilo kakvih negativnih poslijedica,da li je bilo boležljivo,manje vezano za majku,budući da često vidim prepucavanja na podforumu možete mi se slobodno javiti na pp,bila bih vam neizmjerno zahvalna,unaprijed hvala svima.
Ja sam nedojeno dijete i nisam boležljiva,i jaaaako sam povezana s majkom..Ipak smatram da dojenje jest najbolji izbor i da je svako dijete različito..Osjetljiva djeca će biti manje izložena rizicima ako su dojena..no ne mora uvijek biti...Svoje dijete dojim jer smatram da je to najbolje za njega..ne smatram da je samo zbog dojenja povezan sa mnom..ima puuno razloga..tražila si osobna iskustva ali eto javila sam ti se i ja..svako dobro ti želim
__________________
Biti roditelj znači prihvatiti činjenicu da će ti srce zauvijek živjeti izvan tijela...28.08.2010.naša sreća..
tweety1919 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 19:53   #2082
Quote:
Angor kaže: Pogledaj post
Zanimaju me osobna iskustva majki koje su bebicama davale AD od rođenja,da li je bilo kakvih negativnih poslijedica,da li je bilo boležljivo,manje vezano za majku,budući da često vidim prepucavanja na podforumu možete mi se slobodno javiti na pp,bila bih vam neizmjerno zahvalna,unaprijed hvala svima.
mi smo dojili mjesec i pol i nakon toga smo prešli na hipp. sad ćemo uskoro godinu dana i sve ide bez problema. jednostavno nije želio niti blizu. neću o toj fazi jer je za mene bila izuzetno bolna, svašta smo probali tražili savjete jednostavno nije uspjelo. mislim da sam ja više bila u bedu nego moj kikač.
naravno bocu je dobro prihvatio, na početku ju je tražio točno svakih 4 sata. mislim da je i sama boca bitna i mi smo na bornfree koju toplo preporučan zbog ventila. krajem 4 mjeseca starosti krenuli smo s dohranom čisto lagano i polako prošli hipp pre, 1, 2 i sad smo na 3. sad pije samo ujutro i navečer (otprilike 6 dcl dnevno, više ne želi) nismo imali nikake osipe, kolike, nikakvih većih problema sa stolicom.
od početka pijemo prikuhanu vodu i bebivitn čaj od komorača i to jako razrijeđen tek toliko da ga zavara, uvijek si je sam dozirao dodatnu tekučinu. uspjeli smo izbaciti noćnu bocu s navršenih 6 mjeseci ali nismo spavači pa mi to nije niti bitno.
nekako se prije nije volio maziti a sad polako na par minuta dođe po pusu i zagrljaj. zdravo je i normalno dijete a na AD je.

sad ga gledam dok ovo pišem, sjedi u stolici i mlati tatinu palačinku, koju mu tata radi bez ulja od heljdinog brašna i uživa i još stigne pričati s palačinkom i mlatiti ju bocom. tko zna možda je to od AD
ipalija3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 20:16   #2083
Quote:
Angor kaže: Pogledaj post
Zanimaju me osobna iskustva majki koje su bebicama davale AD od rođenja,da li je bilo kakvih negativnih poslijedica,da li je bilo boležljivo,manje vezano za majku,budući da često vidim prepucavanja na podforumu možete mi se slobodno javiti na pp,bila bih vam neizmjerno zahvalna,unaprijed hvala svima.
Mi smo od 12 dana na A.D. i sve tece po planu i programuZnam da je bolje i jednostavnije dojiti ali kad nemas mlijeka nema izbora!Mi smo ti na pocetku koristili bebimil i nije nam odgovarao(grcevi i tvrda stolica),sad smo na aptamil comfortu bas zbog tih problema!sad cemo 6 mj.i krenut cemo s dohranom.Sokici i to sve sta slijedi!Vidim da je netko spomenuo i bocice i to ovisi kako ce beba prihvatit,a ja ti mogu rec da smo mi od pocetka na bocicama od TOMMEE TIPPEE,imaju ti oblikovane dude kao bradavice i nismo imali problema!Uz mlijeko pije i caj od koromaca i ponekad vodu!vidit ces da i tu postoje polemike oko toga dati caj ili ne,ti sama prosudi!Uglavnom djeca na A.D-u su ista kao i dojena vole se mazit i volit ce te do kraja zivota jer si ti mama,samo mozda ako su muska dj.nece bit toliko opterecena u buducnosti sa zenskim sisama
Saille is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 21:15   #2084
ja sam nedojeno dijete, imam 29 god i nikad teže bolesna nisam bila. Mogu čak reći da imam super imunitet jer se ne sjećam kad sam imala gripu, možda dva put u životu S probavom i sl isto nikad nikakvih problema.

Moja malena sad ima 10mj. Rođena je skoro 2mj ranije, bila u tim prvim danima teško bolesna, bilo je pitanje da li će se izvući. 3mj je bila na mom mlijeku, a evo već 7mj je na AD-u i nikakvih problema.
Nije bila hvala Bogu do sad nijednom bolesna, jednom je imala kao neku virozicu ako to uopće mogu tako i nazvati jer je samo navečer imala temp 38,4 i to je to. Već je i velika, fino jede i napreduje, ima preko 9kg...mjerila ju nisam ali br74 joj je već opako na knap pa vjerujem da ima isto toliko cm...sve u svemu zdravo i veselo dijete.

Što se tiče povezanosti...ja ne znam kakve to ima veze s načinom hranjenja...samo zato što moje dijete nema bradavicu u ustima ne znači da je manje vezana za mene...
Ali evo tu ćeš sad naravno naći 1001 priču koja govori u prilog AD-u...da si isto pitanje postavila na temi o dojenju, vjerojatno bi slično dobila, samo pro dojenja.
Moje osobno stajalište je da je bolje dijete hraniti m.m., ako se može naravno...ako iz bilo kojeg razloga ne ide, može se bez bojazni dati AD jer tehnologija i nutricionizam oko toga su danas već toliko na razini da štetno zaista ne može biti, a posebno je napravljeno da bude jako slično m.m., pogotovo ova početna mlijeka.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 08:52   #2085
malcu od rođenja kombiniram dojenje s nan-om,
ali su zadnje vrijeme puno bljucka, ne baš nakon svakog obroka ali dosta često i prilično obilno,
mislim da možda nije do formule ???

dal da isprobamo neku drugu??
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 09:32   #2086
da je od formule primjetila biš pojačano bljuckanje od početka
moj je od hippa pojačano bljuckao već nakon jedne- dve bočice i odmah smo stali
isto je bilo i sa aptamil comfortom, odmah i bljucanja i odbijanje bočice i grčevi...svega 2-3 bočice smo napravili i kutiju bacili

već dugo smo na istom mlijeku i on svako toliko ima razdoblja kad ne želi jesti, kad par dana bljuca, kad dan-dva ima grčiće...ali uglavnom je ok (osim ovog da ne želi uzet dudu u usta i vući, to mi je već pod normalno)
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 12:13   #2087
Quote:
blalla kaže: Pogledaj post
malcu od rođenja kombiniram dojenje s nan-om,
ali su zadnje vrijeme puno bljucka, ne baš nakon svakog obroka ali dosta često i prilično obilno,
mislim da možda nije do formule ???

dal da isprobamo neku drugu??
I mi papamo NAN... i imali smo fazu bljuckanja ali je prestala.. tako da, po meni, nije do formule samo faza
__________________
03.11.2010. Mali Princ F
11.01.2014. Mali Princ K
Mory is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 13:34   #2088
imamo nepuna 4 dana i papamo bebimil1 jel su mu to u bolnici davali i rekli da ne mjenjam.ja nemam uopce mlijeka,da li ce stici mi josla ima grcice jake pogotovo ponoci i dosta bljucka iako ga pustim da podrigne i to po par puta.jel i vasi tako reagiraju na bebimil?bas mi danas patronazna kaze da je to ok kao mlijeko i nek nastavim s tim.jel sam ja mislila kao neko kvalitetnije mu davat aptamili npr. rekli mi mu dajem svaka 3-4h po 40mil u bolnici ali se patronazna sa tim ne slaze nego da povisim na 60-70mil.jel da je mozda gladan kao.posto se tek uhodavamo,to mi je prva beba i sve nam je ovo novo sve me zanima,imam stotinu pitanja.jel to ok razmak izmedju jela?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 13:44   #2089
Draga i mi smo na bebimilu od 4. tjedna i sve je ok! (ne smijem ga previše hvaliti jer sve čime sam se do sada hvalila palo je u vodu nakon par dana zato, puj puj)
i ja sam isto tako razmišljala davati mu neko "kvalitetnije mlijeko" stvar je u tome
da se u trudnoći nisam informirala niti slova o AD-u jer sam bila uvjerena da ćemo
dojiti...nije bilo tako, na žalost, kao što je netko već ovdje spomenu veće traume ima mama nego beban....
uglavnom kad smo odlučili ići na AD pedica nam preporuči Bebimil....nismo da sada imali nikakvih problem, niti sa stolicom sa apetitiom pogotovo a (da kucnem u drvo) niti sa grčevima.....
probaj sa 70ml i mi smo tako krenili po savjetu pedice!
I sretnooooo!
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 13:50   #2090
i da! 3-4 sata je sasvim dovoljan razmak između jela,ako ne i previše za tako malu bebu....već je netko ovdje pisao da je (ako se ne varam) potrebno barem 2 sata da prođe između obroka ako je beba na AD-u!
Uglavnom nemoj slijepo slijediti upute i preporuke s kutije kao i ja u prvim danima
izludit ćeš se! Slušaj svoju bebu one se itekako znaju javiti kad im nešto ne odgovara....ima ovdje puuuuno iskusnijih mamica koje će ti reći nešto više, nadam se....
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 13:51   #2091
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
imamo nepuna 4 dana i papamo bebimil1 jel su mu to u bolnici davali i rekli da ne mjenjam.ja nemam uopce mlijeka,da li ce stici mi josla ima grcice jake pogotovo ponoci i dosta bljucka iako ga pustim da podrigne i to po par puta.jel i vasi tako reagiraju na bebimil?bas mi danas patronazna kaze da je to ok kao mlijeko i nek nastavim s tim.jel sam ja mislila kao neko kvalitetnije mu davat aptamili npr. rekli mi mu dajem svaka 3-4h po 40mil u bolnici ali se patronazna sa tim ne slaze nego da povisim na 60-70mil.jel da je mozda gladan kao.posto se tek uhodavamo,to mi je prva beba i sve nam je ovo novo sve me zanima,imam stotinu pitanja.jel to ok razmak izmedju jela?
Heej draga,čestitke na bebici.SJećam te se još od prije.
E sad-nama je Bebimil bio koma...tvrda stolica za poludit,bljuckala je jaaako..i 3 stručna pedijatra nisu bila za promjenu hrane...ali nakon mjesec dana nam je puknuo film i prešli smo na Aptamil Comfort.Mala se preporodila!!!

Vi imate tek 4 dana..ja bi na tvom mjestu pričekala još malo,ipak je probava nezrela još.Biogaia kapi su super probiotik..Pa možeš i to probati.

Generalno nisam za često mijenjanje hrane,ali ako bebici ne odgovara nisam ni za mučenje.

Sretno,i javi kako napreduje...

I da...70 ml svaka 3 sata je N papala.Nekad više,nekad manje.
Polako povečavaj dozu sa svakim obrokom.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 14:48   #2092
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
imamo nepuna 4 dana i papamo bebimil1 jel su mu to u bolnici davali i rekli da ne mjenjam.ja nemam uopce mlijeka,da li ce stici mi jos
kad sam bila u bolnici jednoj curi ni šesti dan nije došlo mlijeko (s tim da joj mali nije nikad ni cicao do tad jer je bio na neonatologiji) i sestra joj je rekla da mlijeko može doć do desetog dana i da ne brine. teoretski, trebala bi pit puno tekućine i stavljat ga što češće na prsa. mlijeko bi se trebalo stvorit. teoretski
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 15:06   #2093
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
imamo nepuna 4 dana i papamo bebimil1 jel su mu to u bolnici davali i rekli da ne mjenjam.ja nemam uopce mlijeka,da li ce stici mi josla ima grcice jake pogotovo ponoci i dosta bljucka iako ga pustim da podrigne i to po par puta.jel i vasi tako reagiraju na bebimil?bas mi danas patronazna kaze da je to ok kao mlijeko i nek nastavim s tim.jel sam ja mislila kao neko kvalitetnije mu davat aptamili npr. rekli mi mu dajem svaka 3-4h po 40mil u bolnici ali se patronazna sa tim ne slaze nego da povisim na 60-70mil.jel da je mozda gladan kao.posto se tek uhodavamo,to mi je prva beba i sve nam je ovo novo sve me zanima,imam stotinu pitanja.jel to ok razmak izmedju jela?
EJ OOOO, drago mi je da ste doma i da je sve ok., i da si na ovom topicu!
Normalno je da imaš milijun pitanja i sve to, sve smo to prošle tak da te jako dobro razumijemo.

Ovak, iz mog iskustva:

Moja je i dojila i dobivala AD, od prvog dana, jer joj isto nije bilo dosta. Uvijek bi je prije podojila, pa čak i par sati je znala visit na cicama i ostat gladna, pa onda joj dala AD koliko može.

Stavljaj je uvijek najprije na cicu, to ti je jedini način da ti uopće dođe mlijeko. Nek ti je što više na cici, sve dok je tako možeš održati mirnom, a kad vidiš da dalje ne ide daj joj AD (tak sam ja radila i dojila je uz AD 8 i 5 mjeseci)

Ne trebaš se opterećivati s količinom i razmacima, beba će to sama regulirati.

Ako plače, prvi je razlog - glad. Pa grčevi, pa umor, pa vruće, pa hladno itd.
Moja je je jela Pre Hipp jer su te formule s oznakom PRE potpuno adaptirane, dok jedinice u sebi imaju u škrob. Da sad ne duljim, ja sam bila jako uvjerena da je Pre formula bolja od formule s oznakom 1.
Moja nije bljuckala, ali znala je povratiti u mlazu kad se prejede. A htjela je jest stalno, stalno. Nije bila od onih beba koje jedu pa su 3-4 sata mirne. Ma kakvi.
Tak da ti je normalno i da hoće jest svakih 20 minuta ili svaka 4 sata.

Nek vam je u stanu mirno, ne presvijetlo, ne prevruće... Mazi i nosaj bebicu.

Nemoj se sekirati, sve će biti u redu!
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 15:07   #2094
e, da i patronažne ti često fakat nemaju pojma o dojenju, hranjenju i koje čemu. Uvjerila sam se na vlastitom primjeru.
Neke nisu informirane i ne znaju. Pusti ti tu priču o količini i razmacima. Pa nećeš bebu valjda siliti da jede. Ona ti sad ima maali želudac.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 15:10   #2095
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
kad sam bila u bolnici jednoj curi ni šesti dan nije došlo mlijeko (s tim da joj mali nije nikad ni cicao do tad jer je bio na neonatologiji) i sestra joj je rekla da mlijeko može doć do desetog dana i da ne brine. teoretski, trebala bi pit puno tekućine i stavljat ga što češće na prsa. mlijeko bi se trebalo stvorit. teoretski
Ma da, to je teoretski. Meni nije nikad došlo u smislu da sam baš imala. Mala se nacicavala po cijele dane, po 10 sati nekada skoro bez pauze i plakala je i poslije pojela puno adaptiranog... A pila sam čajeve za dojilje, juhe, prije podoja tuširala vrućom vodom, masirala, izdajala iza podoja... ono, horror, a mlijeko eto opet nije baš došlo, nego tako nekako pomalo...
Ali, nije sad tema.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 15:16   #2096
OOOOO, čestitam, kao prvo nisam znala da si rodila
Drugo, mi papamo NAN1, koji isto nema škroba.. i super nam je (za grčeve smo pili BioGaia probiotičke kapi i super su nam pomogle..)
Treće, minimum treba proći 2 sata između hranjenja mliječnom formulom
Radi 70mL, moj je toliko papao prvih 2-3 tjedna
Ako imaš još kakvih pitanja, samo daj, mi smo tu
__________________
03.11.2010. Mali Princ F
11.01.2014. Mali Princ K
Mory is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 15:26   #2097
hvala cure na odgovorima,
ma i ja sam mislila da nije do formule jer imao istu od početka,
a vidjela sam da ima tih nekih baš protiv bljuckanja pa sam mislila probati
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 17:25   #2098
hvala na odg. svima vidjet cu do ponedjeljka kako ce biti .onda mi opet patronazna dolazi pa cu pitat za misljenje da li da promjenimo stvarno nesto drugo.jel evo on konstantno place,pojeo,ne pojeo isto..jedino ako ga grcici tako jako ne muce jadnicka.te kapi za grcice Bio Gaia jesu one za skroz male bebe,se mogu od prvog dana koristit ili?danas cu mu provat dat hippov caj od komoraca pa cu vidjet,da mu bar malo ublazi.

Mory tnx na cestitkama!
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 17:28   #2099
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
hvala na odg. svima vidjet cu do ponedjeljka kako ce biti .onda mi opet patronazna dolazi pa cu pitat za misljenje da li da promjenimo stvarno nesto drugo.jel evo on konstantno place,pojeo,ne pojeo isto..jedino ako ga grcici tako jako ne muce jadnicka.te kapi za grcice Bio Gaia jesu one za skroz male bebe,se mogu od prvog dana koristit ili?danas cu mu provat dat hippov caj od komoraca pa cu vidjet,da mu bar malo ublazi.

Mory tnx na cestitkama!
nisam znala da grčići mogu tako rano počet
možda ti je stvarno gladan
jel plače i kad ga nosiš?
u emisiji 8.kat je bilo jednom da bebe jako smiruju dlake na prsima muškima očito. i općenito kontakt "koža na kožu".
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 17:41   #2100
a ne znam ni sama ,citam i ja da najcesce pocinju oko 2,3tj a njemu vec sad.
i u rodilistu je bio nemiran plakat znao ali nekako bi se smirio,a doma je totalno se okrenuo,place stalno skoro.na cudu sam vec,ne znam sta bi mu bilo osim to da od AD dobiva grcice da mu ne pase to mlijeko,jel sit je,presvucen je,hladno mu nije...zna nakon jela zaspat jadnik i to tvrdi san i odjegnom udri u plac,onda ga dignem jel jeca od plakanja,nosim malo i opet zaspi ali najgora mi je noc,po cijelu noc cendrav
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.