Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2008., 14:58   #1
Pitanja, odgovori i komentari u vezi seksualnosti, promiskuiteta...

Quote:
FW190 kaže: Pogledaj post
...

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - (tu će mod odrezat chat )
da
bezveze. ne postoji niti jedna tema koju se može skroz usmjereno ciljno ograničeno komentirati. svugdje spontano nastaje chat. kako god okreneš. pa ljudi smo..i komunikaciona bića smo.

Quote:
FW190 kaže: Pogledaj post
a ide me danas astrologija, čudo jedno
ajde onda reci koji je znak aseksualan.
__________________
"Bogatstvo je kao morska voda: što više piješ, sve si žedniji."
Schopenhauer
white_yellow_pink is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2008., 17:27   #2
Quote:
white_yellow_pink kaže: Pogledaj post

ajde onda reci koji je znak aseksualan.
Poprilično aseksualna kombinacija je po mom mišljenju-zrak u znaku i zemlja u podznaku.......I obratno.
Ako izuzmemo kombinaciju Bik-Vaga i Vaga-Bik.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 18:27   #3
Quote:
white_yellow_pink kaže: Pogledaj post
bezveze. ne postoji niti jedna tema koju se može skroz usmjereno ciljno ograničeno komentirati. svugdje spontano nastaje chat. kako god okreneš. pa ljudi smo..i komunikaciona bića smo.
Reče blizanac iz tebe.

S astrološkog gledišta chat je stvar zraka, zrak je taj koji je najrijeđi, najlakše komunicira. Perspektiva, razumjevanje, društvenost, radoznalost i verbalizacija….sve su to redom zračne domene. Kada bi npr. radili statisku ovog foruma garant bi chat teme pokazale dominaciju zraka. Tako je to a i logično…. budući da je kod zraka životna energija povezana s disanjem. A kada čovjek priča mora i disati brže.
Quote:
ajde onda reci koji je znak aseksualan.
Shalim se malo….ono što htjedoh napisati jest da je intelekt i izražavanje domena zraka kao i svi oblici mentalnih utisaka. A to je pak nekako najmanje povezano s seksom.


Garant ćemo u budućnosti imati pravu temu na temu seks, jer osim što je to svima zanimljivo, postoje brojne devijacije vezane uz seksualnost kao npr. mazohizam, sadizam, biseksualnost, fetišizam i sl. Pa ću samo kratko dotaknuti ovo tvoje pitanjce.

Zračni element je najrijeđi, on je vezan uz ideje i komunikativnost…u njemu ima "najmanje materijalnog". Zato prevlast zraka u natalnoj karti (posebno znaci blizanac/Merkur, vodenjak/Uran) ukazuje na prevlast intelekta i misaonih aktivnosti nad materijom pa je u tom smislu zrak aseksualan. Merkur je simbol ljudi, dualnost ovog planeta se ogleda i u seksualnosti te se Merkur (blizanac) smatra planetom "neodređena spola". Drugo tijelo koje se veže uz aseksualnost je Uran jer on nije orjentiran na pojedinca.

Danas u eri Vodenjaka (većom količinom Urana) sve veća je prihvaćenost istospolnih veza i općenito trend ukidanja granica između spolova u društvu.

Venera je symbol sklada, ona pokazuje kako osoba izražava ljubav i kako daje sebe. Uran je transpersonalno tijelo koje potiče i vodi pojedinca iznad barijere i granice dopuštenog (Saturna), van sigurnosti poznatog i bliskog svijeta. U domeni odnosa može se čak reći da Uran stimulira neobične odnose. Pa bih tako istakla aspekt konjukcije Venera – Uran u smislu neopredjeljenosti prema jednom spolu što gledano s jednog gledišta može biti i aseksualan aspekt. Takva kombinacija energija je uniseks, a osobi s ovim napetim aspektom je teško da se potpuno angažira u bilo kojoj emotivnoj vezi jer joj je važna osobna sloboda.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 12:04   #4
Pitanja, odgovori i komentari u vezi seksualnosti, promiskuiteta...

Evo, ja imam mjesec u 5. kući, sunce i mars u 8. kući i negdje sam pročitala da bi me to trebalo činiti '' strastvenom i pohotnom '' i baš sam se razveselila tako razuzdanom opisu moi ... ali onda sam se prizemljila i sjetila svog nepostojećeg ljubavnog, a kamoli seksualnog života s kojim bi me bez problema primili u časne sestre ... tako da mi je to sumnjivo.
Hermione Granger is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 12:47   #5
pa evo ja isto ne spadam u "seksualne"tipove.

mjesec u prvoj kući ima 8 aspekata,od kojih 1 kvadrat i 1 opoziciju.
mislim da to znači da su mi emocije puno važnije od seksa.

isto tako jupiter u petoj,sunce u 8.,konjukcija venere i marsa u 9.(za ovo sam primjetila da donosi sreću u ljubavi u inozemstvu,bar je kod mene to bio slučaj).
ray ban is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2008., 19:08   #6
meni je osmo polje u skorpionu, a u njemu su mjesec, mars i saturn. dosad mi je zivot po pitanju seksa bio kompliciran, prvenstveno na emotivnoj razini.
vilinska musica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 17:14   #7
mislim, zgodno
pronašla sam pregršt aspekata koji bi ukazivali da sam celibator, a i fetišist

..očito najgora kombinacija
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 17:28   #8
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
mislim, zgodno
pronašla sam pregršt aspekata koji bi ukazivali da sam celibator, a i fetišist

..očito najgora kombinacija
Pročitaj i procjeni cjelinu....baš sam se trudila tako pisati da se dobije što cjelovitija slika. Evo npr. ovaj primjer koji si navela:


Položaj Neptuna u 8. polju pokazuje jak polaritet po pitanju seksualnog identiteta, kroz dvije krajnosti, tkz. Put predaje i Put volje. Npr. devijacija fetišizma opisana u prethodnom postu kao jedna krajnost, a druga celibat kao svjesno odricanje od seksualnosti da bi se ostvario veći stupanj slobode.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 17:31   #9
najviše sam se prepoznala u ovome:
Saturn upravlja mudrošću, disciplinom, sposobnošću ostvarenja cilja i samokontrolom. Astrološki to za celibat podrazumjeva Saturna vezanog uz znak jarca, vage, ali i vodenjaka, a od polja Saturn smješten u 6. polje (svijest o vlastitoj vrijednosti, odgovornost)
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 17:38   #10
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
najviše sam se prepoznala u ovome:
Saturn upravlja mudrošću, disciplinom, sposobnošću ostvarenja cilja i samokontrolom. Astrološki to za celibat podrazumjeva Saturna vezanog uz znak jarca, vage, ali i vodenjaka, a od polja Saturn smješten u 6. polje (svijest o vlastitoj vrijednosti, odgovornost)
Pisala sam o seksualnim devijacijama, znači o pomaku u seksualnosti.

Sigurno ćeš se "prepoznati u nekom aspektu", ali pogledaj natalnu kartu kao cjelinu i usporedi s ovim postovima s teme seksualnosti...vidjeti ćeš koliko vladaš seksualnom energijom, a koliko ona tobom. Mislim...to bi bio neki cilj ovog topica.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 20:35   #11
Meni je u 8. polju Mjesec u Vagi. Jedini. Sa aspektima (ako dobro čitam natalnu kartu): trigon merkur i venera sekstil uran, jupiter, kvadrat sa neptunom.
5. polje je prazno, i čitavo u znaku Blizanaca. (umetnuta kuća ili znak, šta god od to dvoje bilo)
Nisam se našla u devijacijama, žmirenju, manjku orgazama, pretpostavljam da mi horoskop kaže - srednja žalost za područje seksa
simply_black is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 20:37   #12
uvijek prvo gledaš polje 5, i polje 8 je seksualnost ali više u negativnom kontekstu.

iz ovoga što vidim zdrav seksualni život.

ako je merkur 120 mjesec lako moguće velika i sjetna ljubav u ranoj mladosti = samo indikator ne mora nužno tako biti.
Suspirium is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 23:16   #13
Quote:
Suspirium kaže: Pogledaj post
uvijek prvo gledaš polje 5, i polje 8 je seksualnost ali više u negativnom kontekstu.
Nije 8. polje u negativnom kontekstu, već neosvještenom kontekstu. Slično kao i sa smrću...ljudi se boje smrti jer ne znaju što ih čeka iza. Tako je i sa seksualnošću u 8. polju. Seksualna energija ima veliki potencijal za širenje svjesti individue. I nije ju lako kontrolirati/prepustiti joj se iz već navedenih razloga, tj. toga što su ljudi u velikoj mjeri instiktivna bića.

Veliki broj individua doživljava tu energiju kao nešto opako....em zbog društva koje tom pitanju na svakom koraku prilazi u izopačenom obliku, em zbog uvjerenja i iskustva koja su stekli kroz vlastiti život, te se radije "fizički istresu" nego da nešto tamo eksperimentiraju s tantrom.
Quote:
zdrav seksualni život.
Zdrav seksualni život tj. spolnu aktivnost prije svega pokazuje potentno neaflicirano 5. polje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 23:34   #14
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Zdrav seksualni život tj. spolnu aktivnost prije svega pokazuje potentno neaflicirano 5. polje.
To je ono sto me sputava.

Dzaba mi prejak mars,egzaltirana Venera ili sta vec ne kad mi se 5.polje nalazi u najgorem mogucem znaku astroloskog sistema - u djevici.
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 23:42   #15
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
To je ono sto me sputava.

Dzaba mi prejak mars,egzaltirana Venera ili sta vec ne kad mi se 5.polje nalazi u najgorem mogucem znaku suncevog sistema - u djevici.
Imam u okolini sličan primjer individue koja ima puno jakih, pače promiskuitetno razvratnih pokazatelja ....ali ima Mjesec u jarcu u 5. polju, obožava žene, ali je vjeran jednoj da ne može biti vjerniji. Kao neki spoj dva ekstrema u jednoj osobi na kojem se dobro vidi koliko je to 5. polje za seksualnu aktivnost važno.

Također može puno apstinirati, jer ima Saturn u 8. polju.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 04:56   #16
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Imam u okolini sličan primjer individue koja ima puno jakih, pače promiskuitetno razvratnih pokazatelja ....ali ima Mjesec u jarcu u 5. polju, obožava žene, ali je vjeran jednoj da ne može biti vjerniji. Kao neki spoj dva ekstrema u jednoj osobi na kojem se dobro vidi koliko je to 5. polje za seksualnu aktivnost važno.

Također može puno apstinirati, jer ima Saturn u 8. polju.
Opisala si me totalno

Vrh petog u djevici, saturn u osmoj u jarcu, mars u sco itd.

Tocno kako si rekla, na jednoj strani stalna potreba za mijenjanjem partnera popraceno ogromnom sexualnom zelju u odnosu na periode kad sam ili 100% vjeran ili kad se ponasam ko zadnja drolja
pms is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 10:34   #17
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Važna su oba polja.

8. polje kao stav prema seksualnosti općenito, kroz 8. polje osoba stiče emocionalnu sigurnost, moć 8. polja se kako kaže Arroyo ogleda: "u izražavanju nagona za ponovnim rođenjem kroz sjedinjenje sa većom cjelinom nego što je čovjek sam". 8. polje opisuje samu ideju "tantre", jer kroz 8. polje osoba ima mogućnost kontroliranja seksualnosti....8. polje joj pruža mogućnost da zagospodari tom prilično nesvjesnom domenom ljudskog života.

5. polje je polje kroz koje individua traži potvrdu vlastitog identiteta na način da se poistovjećuje s stvarima koje je napravila. Tipa...što sam bolji u seksu i oplodim više individua, veća sam faca. To polje jako govori o količini samopouzdanja i prirodne potentnosti individue. 5. polje opisuje sve vidove izražavanja...i pojedinčeve potencijale i spontane izljeve vlastite energije. U domeni seksualnosti opisuje "izvedbeni dio seksa" tj. spolnu aktivnost osobe.
Sta onda reci za 5.polje - djevica / 8.polje - strijelac ?
S T E L I U M is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 11:05   #18
Quote:
S T E L I U M kaže: Pogledaj post
Sta onda reci za 5.polje - djevica / 8.polje - strijelac ?
Da si razigran?

Shalim se, iz samo tih podataka naravno ništa. Inače, ako gledaš seksualnost kroz prizmu ta dva polja, iz njihova pregleda možeš vidjeti kako osoba doživljava seksualnost, na što je stavila težište. Ako je težište na 5. polju onda se spolna aktivnost odvija više nagonski, a ako je na 8. polju onda individua ima dublje poimanje seksualnosti, više kao "energiju", tj. želju da se seksulanost oslobodi pritiska instiktivnih želja, prinudnog, tjelesnog i nagonskog….nju više zanima "moć" koja iz tog proizlazi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 16:35   #19
Pitam se pitam - kakva je to moja seksualnost?

Fish 1968 vidim da si znalac- molim te budi srce pa mi malo komentiraj moje pozicije planete (moram priznat da mi je seksualnost jako bitna, što baš nije slučaj s mojim partnerima nažalost).
Dakle, u 5. kući merkur u biku, u 7. venera i mars u raku, u 8. mjesec u lavu....ako su aspekti bitni, budem i njih pogledala, za sada znam da je kvadrat između mjeseca i merkura...Inače sam blizanac podznak jarac....
anaj2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 12:07   #20
Quote:
anaj2007 kaže: Pogledaj post
Fish 1968 vidim da si znalac- molim te budi srce pa mi malo komentiraj moje pozicije planete (moram priznat da mi je seksualnost jako bitna, što baš nije slučaj s mojim partnerima nažalost).
Paa…partnere biramo sami.
Quote:
Dakle, u 5. kući merkur u biku, u 7. venera i mars u raku, u 8. mjesec u lavu....ako su aspekti bitni, budem i njih pogledala, za sada znam da je kvadrat između mjeseca i merkura...Inače sam blizanac podznak jarac....
Naravno da su bitni aspekti, kao što je i bitna cjelina natalne karte. Biti ću srce, napraviti iznimku i opisati aspekte ovako kako si ostavila…makar je ovaj topic namjenjen tome da forumaši komentiraju vlastito iskustvo seksualnosti kroz prizmu opisanih astroloških aspekata.


Nemaš pretjerano jaku osnovnu kombinaciju što se seksualnosti tiče: blizanac koji je inteligentan, mentalan i jarca asketu koji teško "pušta vlastite sokove". Blizina Marsa i Venere jest erotična (konjukcija kaže: osoba voli/Venera seks/Mars), ali kako je u znaku gdje je Mars slab, takav Mars je prije svega "majčinski" što znači da je spolna aktivnost u uskoj vezi s osjećajem brige i zaštitništva. Takav Mars nije preveć prodoran jer u njegovoj srži nije djelovanje već potreba za sigurnošću, zaštitništvo i instikt samoodržanja. Traži nježnog i "zavisnog" partnera (čitaj papučara)…kojeg bira da bi nadoknadio vlastitu "neosjetljivost" (suprotna točka ASC jarac).


5. polje opisuje seksualnu aktivnost, znak i planete u njemu opisuju da li se to odvija spontano i prirodno ili nedaj Bože postoje…blockade?

Znak bika je pokazatelj dobra seksualna apetita, bik je znak čulnosti i putenosti, što bi se reklo ima dobar tek...a osoba se lakše opušta korištenjem sigurnih, jednostavnih i oprobanih metoda. Treba strpljenja i vremena da se kvalitetno pobudi seksualna energija, jer je bikova energija pasivna i snažna. Merkur predstavlja intelektualni poriv i izražavanje, pa kada se nađe u 5. polju govori o važnosti verbalne komponente pri seksualnoj aktivnosti, ali i o tome da je osobi pri tome teško "odvojiti vlastiti um". Dakle, preporuka tvom partneru: jako duga predigra, a pomaže promjena položaja svako malo i partner koji opisuje što radi i obavezno što namjerava iduće napraviti. Dakle, obavezno da…komentira.

Položaj Mjeseca u 8. polju nije naročito moćna pozicija jer je to polje Mjesečeva pada. To znači da Mjesec (čitaj osjećajnost i podložnost) uništava strast. Mjesec je uslovljen, mekan, zavisan i nježan, a kako 8. polje zahtjeva jako iskustvo, da bi od njega "profitirala" ….individua mora naučiti kako osloboditi svoju "slabost".

Kvadrat Merkur/Mjesec na razini 5. polje/8. polje govori o tome da individua pri seksualnoj aktivnosti ne uspjeva partneru uvijek iskazati ljubav i razumjevanje, niti u mjeri u kojoj on to zahtjeva (Mjesec u lavu).

Um se teško prilagođava osjećajima i obrnuto, s jedne strane se lako mentalno uzbuđuje, a s druge ima problem "slabosti" (ne želi toliku osjetljivost). Dakle, mašta o jednom, a dobiva drugo. Također pogrešna verbalizacija ometa strast, jer misli usmjerava na osjećaje i nježnost, umjesto tamo gdje treba, tj. ...sirovi goli keks.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:36.