Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2010., 08:31   #141
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ae.. a kolko ti ono dječurlije imaš?

jebate ako krenem tvojim stopama, taman na 5-tom će se sva ova familija naučit
( i ako ostalih 4 naravno bude žensko )
planiras ih jos toliko?
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 08:32   #142
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
mi imamo prijatelje iz Čilea... kod njih se vec u rodilistu djeci buse usi... sad ne znam je li svima ili samo onima ciji roditelji zele...
jer kao, tad ih manje boli pa da odma se toga rijese...
meni to nije lijepo, ali zapravo ni ne znam jesam li ikad vidjela malu bebu s probusenim usima...
Imaju neka plemena u Africi gdje se curicama obrezuje spolovilo.
Mislim da je uzaludno uspoređivat se sa drugim kulturama.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 08:33   #143
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ae.. a kolko ti ono dječurlije imaš?

jebate ako krenem tvojim stopama, taman na 5-tom će se sva ova familija naučit
( i ako ostalih 4 naravno bude žensko )
2 cure i 2 dečka, u proljeće peto.

a ne znam, ne možeš ih spriječiti da poklone djeci što su si zacrtali. ima svakakvih ljudi

i ne znam, taj nakit (i oni mini lančići) stoji u ormaru, i vjerojatno nikad neće biti u nikakve svrhe korišten. bezeze
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 08:35   #144
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
planiras ih jos toliko?
ma yok
nego taman će sa na 5 tom naučiti

e kako je meni to diglo tlak...
a naušnice kako je gloria rekla.. delfini, biseri, raspela.. ono ... sve što nije za malu bebu..
ali dobro
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 08:36   #145
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
2 cure i 2 dečka, u proljeće peto.

a ne znam, ne možeš ih spriječiti da poklone djeci što su si zacrtali. ima svakakvih ljudi

i ne znam, taj nakit (i oni mini lančići) stoji u ormaru, i vjerojatno nikad neće biti u nikakve svrhe korišten. bezeze
vi'š zapamtila sam da je 5 - to
ipak nisam za odstrijel i ne puca me skleroza i ne treba mi selen i ginko
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 08:36   #146
Ne namjeravam busit svojoj curi usi. Ne pada mi napamet. Kad bude dovoljno velika da sama to pozeli uzet cu ju za ruku i ajmo. Ne znam jel netko od vas tko je busio malim bebama usi isao mozda kasnije to radit? E pa moja mama je bila istog stava kao i ja danas i isla sam probusit usi sa svojih 11 godina. I da, boljelo me, nisam mogla 2 dana spvati ni na lijevom ni na desnom boku. I nitko mi ne moze reci da malu bebu to ne boli i ne smeta joj uz to sto je i ruzno, al ajd ovo zadnje manje bitno!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 08:39   #147
Da boli ko sam vrag, a male bebe što su manje lakše ih je ignorirat u plaču.
Zamisli da na silu tjeraš tinejđera da se pirsa, ono dovedeš ga svezanog, držiš mu ruke noge da ne mlatara...
Identično se tako drži mala beba, samo što je beba fizički manja od tinejđera.

Prestrašno.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 08:39   #148
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ma yok
nego taman će sa na 5 tom naučiti

e kako je meni to diglo tlak...
a naušnice kako je gloria rekla.. delfini, biseri, raspela.. ono ... sve što nije za malu bebu..
ali dobro
je, ne znaš što da kaže čovjek, radije nemoj ništa nego to. možda neki kupe takve stvari kao da prođu jeftinije

mlađa je dobila stvarno nekog lijepog nakita koje će moći nositi kad bude teen ili starija, sad, hoće li htjeti i što će joj se sviđati, nemam pojma, ali vidi se da je birano s ljubavlju i ukusom. ne znam da baš neko delfine bira s ljubavlju, više kao ono da se riješi. sela radi.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 08:42   #149
iznenadili bi ste se, ali ima ljudi kojima su ti delfini bas predivni i trendi

(naravno da ja nisan medju njima )
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 08:43   #150
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
btw. pozitivno mišljenje o Sotoni dobila sam na temelju čitanja - Biblije.
a ne na temelju sotonističkog izdrkavanja.

.

OFF:
kak pozitivno misljenje?
podrzavas njegovu pobunu?

ON:
busenje usiju kod beba i male djece mi je i totalno je neprakticno i opasno. da ne pricam gdje sve mogu zapeti i otkinuti ne znam sto, pa sve do progutati... UZAS!
kad narastu nek se buse i rade sto hoce sa svojim tijelom. na to imaju potpuno pravo.
jos moram u glavi posloziti - KADA je to "kad narastu"
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 08:46   #151
ili najgori a najskuplji poklon je bio iz Zlatarne Celje naušnice dječije naravno na bubamaru i takav lančić i narukvica..
e jebaji ga, za ove delfine, raspela, bisere i suze sa cirkonima ... moš reći nije za dijete ali kako reći za 'roj bubamara' (2 na oba uha, 3 na narukvici i jedna koja je izgledala kao žohar na lančiću)..
e tada sam rekla NEMA ŠANSE DA JOJ BUŠIM UŠI

mislim da su se naljutili.. a šo ću im ja nitko me nije ništa pitao što da joj kupi
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 08:46   #152
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
vi'š zapamtila sam da je 5 - to
ipak nisam za odstrijel i ne puca me skleroza i ne treba mi selen i ginko
ma kakav odstrijel, dobra si ti

Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Da boli ko sam vrag, a male bebe što su manje lakše ih je ignorirat u plaču.
Zamisli da na silu tjeraš tinejđera da se pirsa, ono dovedeš ga svezanog, držiš mu ruke noge da ne mlatara...
Identično se tako drži mala beba, samo što je beba fizički manja od tinejđera.
stvarno zamisli
sad će te mama lijepo urediti da se vidi da si cura, idemo prvo bušiti uši, a onda te vodim na šišanje, a poslije ti kupim mašnu. sunce moje kako ćeš mi biti lijepa

nego, znam kad su neke malo starije curice (4-5 god) nagovarali i vodili na bušenje ušiju lažući ih da ništa ne boli. danas ne nose naušnice. ne znam zašto. a onda kad se još te naušnice zapetljaju za kape, majice i slično. grozno.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 08:51   #153
meni su probusili usi negdi sa 3 godine... mozda i ranije, jer se samo mutno toga sican. tj ne sican se boli a jos san si i kasnije samostalno isla probusiti dodatne rupice sa nekih 13,14 godina... znaci nije bilo traume

ali zanimljivo, danas ih uopce ne nosim i ne volim... ali mi se svida sta imam izbor da ih mogu staviti ako pozelim, a rupice mi uopce ne smetaju.

svojoj bebi sigurno necu busiti rupice dok sama to ne pozeli, a posto ih nece viditi na meni pretpostavljan da joj ta ideja nece pasti tako brzo napamet
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 08:51   #154
Poklanjat delfine bubamare križeve pentagrame kukaste križeve i sl, sve je to ista stvar, sve su to naušnice, razlika je samo u ukusu.

Ali meni je nejasan koncept. Pazimo na djecu, da se ne ozlijede, da se ne razbole, da ovo da ono, sve uglavnom da što manje fizički/psihički/kakogod pate i onda ih se odvede NAMJERNO da im se nanosi bol i estetsko oštećenje na njihovom vlastitom tijelu, a na što sami ne mogu utjecat i ikako izrazit svoj stav.
Ne kužim jednostavno....
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 08:52   #155
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
jos moram u glavi posloziti - KADA je to "kad narastu"
uh, ja sam mislila prvo najmanje sa 6. prvi put je izrazila želju negdje s 5,5. pa sam joj ukratko objasnila da može ako baš želi i objasnila joj postupak i ostalo. pa je odustala i nabavila si neke klipse za po doma još je i vidjela kako se njenim prijateljicama gnoje uši ili se zapetljaju za odjeću. sad (7) ne traži više i ne spominje.

Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ili najgori a najskuplji poklon je bio iz Zlatarne Celje naušnice dječije naravno na bubamaru i takav lančić i narukvica..
e jebaji ga, za ove delfine, raspela, bisere i suze sa cirkonima ... moš reći nije za dijete ali kako reći za 'roj bubamara' (2 na oba uha, 3 na narukvici i jedna koja je izgledala kao žohar na lančiću)..
e tada sam rekla NEMA ŠANSE DA JOJ BUŠIM UŠI

mislim da su se naljutili.. a šo ću im ja nitko me nije ništa pitao što da joj kupi
ma imamo i mi bubamara, defini su ti isto onak dječji i mini. idem probati izguglati neku sliku da to vidiš


tipa ovog, samo nisu dupli

Zadnje uređivanje glora's bastard : 02.12.2010. at 08:58.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 08:53   #156
mi smo dobili samo 3 para naušnica i nemam joj namjeru skoro bušiti uši. Kao prvo baš mi je seljački to vidjeti na bebi, a kao drugo ova moja bi si to počupala.
Kada bude htjela, onda ću joj bušiti, a onda će joj biti male te naušnice što ih je dobila jer su sve minijaturne i to nije dobila delfine nego one karike
gizmolina10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 08:56   #157
ja sam u 7 osnovne probušila uši u svako uho po jednu.. u 8 osnovne sam na lijevom uhu pored te jedne rupice probušila u jednom danu još 3..
u prvom srednje sam probušila na desnom jednu rupu.., u drugom srednje sam na lijevom probušila još 1 rupu..

uglavnom dan danas ja na lijevom uhu imam 5 rupa u desnom 2 rupe...

i imala ih sve do kraja srednje... i na faksu


kada sam se zaposlila, ostavila sam 2 na lijevom i 1 na desnom... ali uvjek su mi ostali mali ožiljci od rupa po uhu...

razlog takvog bušenja... ah darkerski đir.. ipak sam bila ( i još sam) veliki fan Depeche mode
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 08:57   #158
Meni su ih tako probušili, kad sam imala par mjeseci. Na kraju je život odredio da ta.ja ne voli i ne nosi nikakav nakit tako da su me uzalud maltretirali.


Moje cure (ako ih ikad budem imala) će same odlučiti u teen godinama ako žele nositi naušnice i sukladno tome probušiti uši.
__________________
proljeće je ...
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 09:31   #159
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Imaju neka plemena u Africi gdje se curicama obrezuje spolovilo.
Mislim da je uzaludno uspoređivat se sa drugim kulturama.
nisam usporedjivala, vec navodila kakvi sve apsurdi postoje...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 09:44   #160
meni su ih probušili kad sam imala par mjeseci

inače, naušnice na bebama su mi baš ono.. seljački..
i ne pada mi na pamet da svojoj maloj bušim uši dok ona ne bude znala što je to, kako se to radi-i svejedno nakon toga bude htjela imati probušene uši..
jebote, plačem ko beba prije svakog njenog cijepljenja, ne mogu ni zamisliti da je vodim još da joj buše uši
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.