Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2009., 14:39   #121
Quote:
Bugarash kaže: Pogledaj post
kad ce Kosovo da prizna Bugarsku manjinu?
ramadan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 17:04   #122
Quote:
Bugarash kaže: Pogledaj post
jos koliko treba da ih priznaju da ih prime u UN?
Cini mi se 30 po sjecanju. Ako to tako ide, laik sam po tom pitanju i samo prenosim ono sto sam procitao na netu prije, a to je da treba oko 92 drzave za ulazak.
__________________
Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...
river_city is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 18:42   #123
Quote:
river_city kaže: Pogledaj post
Cini mi se 30 po sjecanju. Ako to tako ide, laik sam po tom pitanju i samo prenosim ono sto sam procitao na netu prije, a to je da treba oko 92 drzave za ulazak.
Mala greska.Nema priznavanja dokle god kina i rusija stavljaju veto.
Komita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 18:58   #124
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Dapače,vi fakat imate povijesno pravo na Kosovo,kao i mi na Bihać...

Jebiga...
Ko prica o povjesnom pravu?
To upce i nije neka relevantna pravna kategorija.
Pricam o medjunarodnom pravu. Meni se nesto Badinterova komisija nije svdjala, ali je prihvatam kao realitet.
__________________
"E, moj valjani Veli-pašo, nema ovdje više čovjeka, nego gladna fukara i još gladniji begovi. Svačiji će ovo jos biti, a naše, beli, što je bilo-bilo"
Ivo Andrić "Mara Milosnica"
srbIN mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 19:07   #125
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Policija Srbije ima pravo to spriječiti,a ALbanci neka poštuju granice Srbije i Makedonije,ali i Srbi Kosova...

Samo tako će biti mir...
Naravno cim Kosovo bude clan UN Srbi ce postovati granice.......
__________________
"E, moj valjani Veli-pašo, nema ovdje više čovjeka, nego gladna fukara i još gladniji begovi. Svačiji će ovo jos biti, a naše, beli, što je bilo-bilo"
Ivo Andrić "Mara Milosnica"
srbIN mirotvorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 22:34   #126
Quote:
srbIN mirotvorac kaže: Pogledaj post
Naravno cim Kosovo bude clan UN Srbi ce postovati granice.......
Albanci imaju svoju matičnu državu,i neznam zašto bi srbija trebala ustupati,
ili se klanjati kaubojima.Dok je cilj velika albanija,srbi trebaju onemogućiti spajanje djelova kosova sa albanijom i albancima iz makedonije,onemogućiti
veliku albaniju i gotovo.Nezavisnost kosova je jedna politika koju treba srezati,
hrvatska se vlada osramotila priznanjem kosova,a i mene ka hrvata,licimjerno
je podržavati politiku dvostrukih mjerila.Kosovo treba samo autonomiju,srbi trebaju pokazati da su odrasli i poštivati prava manjina,da je bilo dobre volje
sve se moglo riješiti i funkcionirati i po sadašnjem sistemu bez izuzimanja kosova od srbije.Pad imperijalne politike USA,biti će i kraj kosovske nezavisnosti,što nipošto ne znači ubijanje i protjerivanje albanaca,kako neki vide,imate dobar primjer čečenije i rusije,znam da srbija nije rusija,no ni albanci nisu čečeni.Ovako svaka iskrica može zapaliti balkansku bačvu baruta,valjda je to i cilj,plus ucjenjivanje i jednih i drugih.Oni koji tvrde da kosovski albanci,zajedno sa makednoskim ne predstavljaju opasnost sa ovako silom nametnutom nezavisnošću i poslaganim figurama ,sljepci su pored zdravih očiju.
tiberian is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 11:05   #127
Quote:
tiberian kaže: Pogledaj post
Albanci imaju svoju matičnu državu,i neznam zašto bi srbija trebala ustupati,
ili se klanjati kaubojima.Dok je cilj velika albanija,srbi trebaju onemogućiti spajanje djelova kosova sa albanijom i albancima iz makedonije,onemogućiti
veliku albaniju i gotovo.Nezavisnost kosova je jedna politika koju treba srezati,
hrvatska se vlada osramotila priznanjem kosova,a i mene ka hrvata,licimjerno
je podržavati politiku dvostrukih mjerila.Kosovo treba samo autonomiju,srbi trebaju pokazati da su odrasli i poštivati prava manjina,da je bilo dobre volje
sve se moglo riješiti i funkcionirati i po sadašnjem sistemu bez izuzimanja kosova od srbije.Pad imperijalne politike USA,biti će i kraj kosovske nezavisnosti,što nipošto ne znači ubijanje i protjerivanje albanaca,kako neki vide,imate dobar primjer čečenije i rusije,znam da srbija nije rusija,no ni albanci nisu čečeni.Ovako svaka iskrica može zapaliti balkansku bačvu baruta,valjda je to i cilj,plus ucjenjivanje i jednih i drugih.Oni koji tvrde da kosovski albanci,zajedno sa makednoskim ne predstavljaju opasnost sa ovako silom nametnutom nezavisnošću i poslaganim figurama ,sljepci su pored zdravih očiju.
Ti u stvari zagovaraš ono što pokušava da radi zvanična politika Srbije-da kupi vreme.
Ali lepo si negde rekao da vreme teče i da će što ga više prođe postati sve teže da se Srbija ponovo vrati na Kosovo.

Opcija koju predlažeš je moguća samo ako Albanski sponzori reše da povuku priznanje nezavisnosti. Mala je šansa da se tako nešto dogodi, bez obzira na odnose snaga u svetu. To bi bila najbolja opcija i za jedne i za druge-Albancima potpuna samouprava na Kosovu, demilitarizacija pokrajine, potpuna decentralizacija i vezivanje Srpskih sredina i Srba za Beograd.

Međutim, nezavisnost je tu, i priznaju je neke od najmoćnijih zemalja sveta.

Kosovo i Čečenija ili neki drugi primer?
Rusija je 2 puta ratovala u Čečeniji u skorije vreme. 1996. se praktično povukla i Čečenija je bila kao nezavisna. Ali to niko u svetu nije ni pomislio da prizna. 2000. je ponovo izbio rat, Rusija jeste brzo zauzela Čečeniju ali je za pacifikaciju, utvrđivanje sadašnje vlasti tamo i konačno slamanje gerile trebalo skoro 9 godina! (Ruske trupe su se povukle u aprilu 2009.)

A Čečenija čini 1,15% teritorije Rusije i 118 deo stanovništva Rusije!

Hrvatskoj je trebalo više od tri godine priprema da slomi oružanu pobunu na svojoj teritoriji. Doduše, Hrvatski Srbi su bili dobro naoružani, ali sa nekompaktnom teritorijom, 20 puta manje stanovnika i bez međunarodne podrške za otcepljenje od međunarodno priznate države.I Hrvatska nije imala problem pacifikacije Krajine, jer je stanovništvo otišlo pa nije imao ko da pravi problem.

A to da Srbija treba da onemogući Veliku Albaniju? Probali smo, pa smo dobili po pički od NATO. Bolje je da Srbija gleda kako da njenom narodu, u Srbiji i na Kosovu, omogući što bolje uslove za život, a Veliku Albaniju neka onemogućavaju oni koji je sponzorišu.
Kao svojevremeno Nemačku u doba Hitlera.
Srbogorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2009., 22:40   #128
Na ovo sam slucajno nabasao, jos se smijem. Dakle opis Pristine sa web-stranica Croatia Airlines-a u rubrici "Odredista":

Quote:
Znamenitosti, kultura, znanost i umjetnost

Znamenitosti:
Sahat-kula (toranj sa satom), Trg Majke Tereze, Spomenik Nacionalnom heroju Skenderbeg, Gradska džamija ili kamena džamija Çarshi Mosque, carska džamija ili Fatih Mosque, džamija Jašar Paše, Veliki Hamam, plakat s kojega Bill Clinton maše prolaznicima na Aveniji Billa Clintona, zgrada nove vlade, Stara gradska četvrt, sjedište UNMIK-a i OSCE-a, grob Ibrahima Rugove, židovsko groblje, kip Majke Tereze, crkva sv. Nikole, zgrada hotela Union, kip Zahira Pajazitija, nekadašnja kuća obitelji Kocadiši - danas zgrada IMMK-a, zgrada Akademije (njome se koristi Akademija znanosti i umjetnosti)…
Quote:
Shopping:
- shopping u Prištini općenito karakterizira dobra cijena ali slab izbor
Quote:
Zabava i noćni život

- kino: kino ABC i kino ABC-1
- lokalni izraz za izlazak: korza
- na večer, kad je vrijeme toplo, najčešće se izlazi u grad – na ulice i šetališta, ispred i između kafića ili u kafiće ili bez ikakva osobitog cilja. Smisao je izlaska vidjeti i biti viđen i porazgovarati s prijateljima.
- slobodno se na ulici može ostati do dugo u noć jer ulice su noću sigurne, a Kosovari vole strance
Quote:
Prijevoz

Javni gradski prijevoz:
- javni gradski prijevoz (trafiku urban) = autobusi: Veliki, rabljeni i spori gradski autobusi, karta stoji 0,40 eura i kupuje se u autobusu;


Mislim, ako su vec htjeli vrijedjati zasto nisu jednostavno napisali: "Vukojebina" - nego toliki trud koji zapravo znaci isto. Krasan marketing hrvatske zrakoplovne tvrtke.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 00:25   #129
Question

Quote:
PowerLock

Mislim, ako su vec htjeli vrijedjati zasto nisu jednostavno napisali: "Vukojebina" - nego toliki trud koji zapravo znaci isto. Krasan marketing hrvatske zrakoplovne tvrtke.

Zanimljivo !
Dobro si procenio
Illyrian. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 03:01   #130
Nije mi jasno zašto i ovo nije na sticky.

Odnosno "Top tema" kako piše pored ostalih država bivše SFRJ.
__________________
Kontra mraku, kontra sili Nareslo je ka iz vode I trkalo do slobode
.
brale_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 09:51   #131
Quote:
tiberian kaže: Pogledaj post
Albanci imaju svoju matičnu državu,i neznam zašto bi srbija trebala ustupati,
ili se klanjati kaubojima.Dok je cilj velika albanija,srbi trebaju onemogućiti spajanje djelova kosova sa albanijom i albancima iz makedonije,onemogućiti
veliku albaniju i gotovo.Nezavisnost kosova je jedna politika koju treba srezati,
hrvatska se vlada osramotila priznanjem kosova,a i mene ka hrvata,licimjerno
je podržavati politiku dvostrukih mjerila.Kosovo treba samo autonomiju,srbi trebaju pokazati da su odrasli i poštivati prava manjina,da je bilo dobre volje
sve se moglo riješiti i funkcionirati i po sadašnjem sistemu bez izuzimanja kosova od srbije.Pad imperijalne politike USA,biti će i kraj kosovske nezavisnosti,što nipošto ne znači ubijanje i protjerivanje albanaca,kako neki vide,imate dobar primjer čečenije i rusije,znam da srbija nije rusija,no ni albanci nisu čečeni.Ovako svaka iskrica može zapaliti balkansku bačvu baruta,valjda je to i cilj,plus ucjenjivanje i jednih i drugih.Oni koji tvrde da kosovski albanci,zajedno sa makednoskim ne predstavljaju opasnost sa ovako silom nametnutom nezavisnošću i poslaganim figurama ,sljepci su pored zdravih očiju.

Znaci imaju svoju maticnu drzvau i njih treba uvijek mlatiti i itsrijebiti ili protjerivati u "maticnoj drzavi"
Cilj albanaca je bio osloboditi srbskog rezima ,a kako se zvala njihova zemlja ,je manje bitno.
Nezavisnost Kosova je zavrsevna stvar ,time je okoncano kravavo raspad Yu .Tako zele zivjeti 2 mil ljudi i njih ni po koju cenu vise ne mozes vratiit pod srbskom vladavinom.
Hrvatska je oduzela najbolju odluku priznavanjem neovisnosti Kosova .

Quote:
Srbogorac kaze
A to da Srbija treba da onemogući Veliku Albaniju? Probali smo, pa smo dobili po pički od NATO.Bolje je da Srbija gleda kako da njenom narodu, u Srbiji i na Kosovu, omogući što bolje uslove za život, a Veliku Albaniju neka onemogućavaju oni koji je sponzorišu.
Kao svojevremeno Nemačku u doba Hitlera.
Dobili ste po p... za nesto drugo ,ne zbog toga da ste pokusali onemougciti neku "Veliku Albaniju "

'Velika Albanija" je jedna izmisljotina koja se upotrijebljava u srbskim i makedonskim krugovima.Optuzujuci albance Za tako njesto imaju za cilj vladanje nad njima.
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur
Honesty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 14:06   #132
Quote:
Honesty. kaže: Pogledaj post


Dobili ste po p... za nesto drugo ,ne zbog toga da ste pokusali onemougciti neku "Veliku Albaniju "
Za šta god da smo dobili, dobili smo i sad smo tu gde smo.

Uglavnom, lopta je u vašem dvorištu. Za ovih 10 godina koliko ste "slobodni" na Kosovu niste ničim pokazali da ste bolji od Srba. Stalno ponavljanje priče o "zlim Srbima koji doručkuju nevinu Albansku dečicu" je odavno prestalo da daje efekat.

Isto tako efekat ne daje ni stalno ponavljanje priče o ugroženosti Albanaca i njihovih prava u Preševu, Bujanovcu i Medveđi.
Znaš, kada jedan Nemac(ataše u ambasadi) ode u Preševo i tamo se sastane sa Predsednikom opštine Ragmi Mustafom, koji mu ispred gimnazije "Skenderbeg" na kojoj se vije crveni Albanski barjak sa dvoglavim orlom priča kako su Albancima uskraćena osnovna građanska prava, njemu tu neke stvari nisu baš najjasnije.
On misli i u jednom užem krugu kaže da "Albanci očigledno žele mnogo više nego što to javno govore, i žele više od onoga na šta imaju pravo".
To je diplomatski rečnik, a ti sam zaključi šta to znači.

Inače, navedeni je otišao da proveri kako Srbijanska policija sprovodi akciju vezanu za trgovinu drogom, a na osnovu informacija koje je toj istoj Srbijanskoj policiji i Žandarmeriji dostavila Nemačka Savezna policija. Nije našao ni jednu zamerku na operativni rad Srbijanskih kolega...

A ja ovo slučajno znam jer radim u firmi čiji su vlasnici Nemci i imam 4 Nemačka direktora...

Ponavljam: Lopta je u vašem dvorištu. Ako (tj. kada) ponovo počnu oružane pobune zbog "ugroženih prava" videćemo da li će današnji Albanski sponzori zaključiti da u priči o "Velikoj Albaniji" ipak ima istine.

Na koga ćete onda da uperite prstom? Na Miloševića?Na Šešelja?
Srbogorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 15:39   #133
Pa jesmo tu ali nismo zbog onoga sto vi kazite.To znaci da lazes(i ako ne zelim upotrijebiti taj rijec).
Pokusavas opravdati politiku Milosevica ,kako on u ime borbe protiv "Velike Albanije" je radio to sve.Pa i danas radite isto u Presevu sve to u ime borbe protiv"terorizma"i "droge" pokusavate da kriminalizujete sve albance tamo.

Vise srbi ponavljaju zlocine nad njima nego drugi.Dovolno je setati po srbskim fiorumima mozes vidjeti kako srbi smatraju sebe kao zrtu u poslednjim ratovima.

Lopta je na vasoj strani.Treba priznati realnost pa i proslost i tretirati albance kako i sami zelite biti tretirani .Samo tako moze imati mira u ovaj region.


Mozda ovaj clanak dole ce vas pomoci da budite vise informisani za antialbansku politiku na jugu Srbije


Quote:
SKUPŠTINA ALBANSKIH ODBORNIKA PREŠEVSKE DOLINE

OPŠTA NAČELA


- Svesni da je zaštita prava manjina sastavni deo medjunarodne zaštite prava čoveka ;

- Uvereni da samo zajedničkim politički koordiniranim delovanjem možemo se boriti za odbranu nacionalnog identiteta ;

- Rešeni da realizaciju kolektivnih i individualnih prava albanaca u Preševskoj dolini uradimo prema najnaprednijim regionalnim i evropskim standardima ;

- Potvrdjujući podršku za Referendum 1 i 2 mart 1992 god., Političku Platformu ove Škupštine od 14 januara 2006 god. kao i Političku Deklaraciju od 27 septembra 2007 god o od 25 januara 2009 god. ;

NA SEDNICI ODRŽANOJ 01.avgusta 2009 god. U PREŠEVU USVOJILA JE OVU :


POLITIČKU DEKLARACIJU



Skupština izražava najdublju zabrinutost za neprekidne tenzije političko-bezbednosne situacije u Preševskoj Dolini koja dolazi kao posledica :
- poslednjih incidenata u regionu ;
- nasilno spektakularna hapšenja albanaca ;
- agresivnih izjava državnih zvaničnika i antialbanske kampanje u državnim medijima;
- konstantnog nedostatka političke volje Vlade Srbije za ozbiljan pristup u rešavanju životnih problema albanaca i regiona prema Programu od 2001 god., Končuljskog Dogovora i Dogovora za reorganizciju Koordinacionog tela ( mart 2009 god.) ;
- postojanja nerešivih problema u sferi ekonomije, obrazovanja, kulture, informisanja i integracija.

Zato što kao završna posledica svih ovih nerešivih pitanja dolazi do neprekidnog smanjenja albanskog nacionalnog bića u Preševskoj Dolini, SKUPŠTINA :

- Snažno odbija bilo koju vrstu nasilja koja donosi destabilizaciju Preševske Doline , kao i preduzimanje spektakularnih akcija specijalne policije, ali, i paušalne pretnje za nova hapšenja bivših pripadnika
OVPMB , sa pretekstom uvodjenja straha nad civilnim albanskim stanovništvom ;

- Smatra da su poslednje akcije specijalne policije nastavak neprekidnih
nastojanja za kriminalizaciju albanaca kao kolektivitet, i nastojanja da se preko političkog manipulisanja pitanjem zločina i „postojanja terorizma“ pokušava postići odvraćanje pažnje medjunarodnog javnog mnenja od neispunjavanja preuzetih obaveza od strane države Dogovorom o reorganizaciji Koordinacionog Tela od marta 2009 god., Programom vlade od 2001 god. i Končuljskim Dogovorom od 2001 god ;

- Osudjuje nastojanja državne politike da u ime „borbe protiv zločina“ legitimiše povečano prisustvo specijalni snaga U Preševskoj Dolini, kao i da
kamuflira nastojanja za eliminisanje Kopnene Zone Bezbednosti.

Ostajući veran načelu da „ pravo i postojano rešenje problema Preševske Doline podrazumeva potpuno uvažavanje individualnih i kolektivnih prava albanaca prema najnaprednijim regionalnimm i evropskim standardima „


SKUPŠTINA TRAŽI :

- Prevenciju pogoršanja političko-bezbednosne situacije u Preševskoj Dolini i zaustavljanje akcija žandarmerije i specijalne policije kao i demilitarizaciju regiona u okviru mir, proizvod mirno i stabilno okruženje i uspostavi trajne mirovne misije UN-a ili NATO-u;

- Proporcionalno predstavljanje albanaca u strukture državnih organa i javnih institucija , naročito u lokalnoj i graničnoj policiji ;

- Iznalaženje prihvatljivog rešenja za Diplome Univerziteta u Prištini, izdate posle 17 februara 2008god.;

- Oslobadjanje uhapšenih albanaca u decembru 2008 god. i procesuiranje njihovog predmeta od strane nekog medjunarodnog pravnog mekanizma, jer krajnje politizovanje ovog problema, i inkriminisanje svih učesnika bivše OVPMB bez izuzetaka, ne ostavlja kredibilitet sudskom sistemu u Srbiji bez objektivnog procesuiranja predmeta ;

- Stvaranje uslova za povratak raseljenih i nadoknada materijalne štete izazvane njihovim dobrima , tokom i posle oružanog sukoba ;

- Davanjem frekvencija za TV Preševo i Radio Bujanovac, od nadležnih republičkih institucija ;

- Pokretanje inicijative za stvaranje regionalnih institucija albanaca, ali, i formiranje posebnog regiona Preševske Doline, u duhu Političke Platforme od januara 2006 god.;

- Iniciranje razgovora medjunarodnim posredovanjem izmedju Vlade Srbije i legitimnih institucionalnih i političkih predstavnika albanaca Preševa, Bujanovca i Medvedje sa ciljem dinamizacije toka političkog procesa započetog marta ove godine u skladu sa najnaprednijim regionalnim i evropskim standardima .

U Preševu, 01. avgusta 2009god.
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur
Honesty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 15:54   #134
Radio Televizija Kosova osigurala exkluzivne snimke gde se vidi troje srbski spiuna kako razgovaraju oko kupovine lazni dokaza.Od razgovora jasno se vidi kako troje uhapseni srba su nudili kolicinu novaca za lazne dokaze za transplanciju organa ,za koje oni tvrde da srbska vlada qe platiti do 100 hiljada eura.
U ovim snimcima emitovane sinoc na drugom dnevniku RTK veoma jasno su se predstavljeni srbski spiuni koji su uhapseni zbog toga sto su nudili velike pare ljudima koji bih lazno svedocili za transplanciju organa.
Pre nekoliko nedelja na Kosovu su uhapseni Igor Juçinac, Millutin Radonoviq dhe Predrag Zheljkoviq -srbski drzavljani,koji su osumnjiceni da su nudili pare za lazne svedcenja


http://www.rtklive.com/s_video/1930.asx
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur
Honesty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 17:49   #135
Quote:
Honesty. kaže: Pogledaj post
Pokusavas opravdati politiku Milosevica ,kako on u ime borbe protiv "Velike Albanije" je radio to sve.Pa i danas radite isto u Presevu sve to u ime borbe protiv"terorizma"i "droge" pokusavate da kriminalizujete sve albance tamo.
Uh, koliko ljutnje kad se spomene Milošević!

Koliko sam ja shvatio, ekstremni Albanci su najviše ljuti na Srbe što Milošević više nije na vlasti! Dok je on bio tu, služio je kao sjajan izgovor za svaku akciju protiv Srbije i Srba.

I da se razumemo, prvenstveni cilj Miloševića na Kosovu od 1990-1998 je da sačuva rezervoar glasova za njegovu stranku SPS i da se tako održava na vlasti. U tome ste mu vi, Kosovski Albanci pomagali koliko god ste mogli, jer je
na taj način gonio vodu na vašu vodenicu.
1999. i Milošević i svi mi ostali smo branili svoju zemlju od očigledne agresije koju je NATO izvršio na nas.
Tek na trećem mestu, u sklopu svega gore, je borba protiv Velike Albanije.

Inače, meni lično je neopisivo drago što Milošević 1. Ne vlada Srbijom 2. Što je završio u Hagu 3. Što je umro 4. Što nikome više u Srbiji ne pada na pamet da sprovodi njegovu politiku.

A što se tiče laganja i izvrtanja činjenica, ti Honesty izgleda još nisi shvatio da je sada 2009. a ne 1999. godina. U Srbiji se bitno drugačije nego za vreme Miloševića gleda na odnose prema manjinama, uključujući tu i Albansku.

Priče o "kriminalizaciji svih Albanaca" u Preševskoj dolini su čista politizacija da se skrene pažnja i nađe opravdanje za ono što se planira "ispod žita"-eventualna "zamena" Preševske doline za sever Kosmeta.

Problem za ekstremne Albance dole je upravo to što je Preševo puno stranaca i zapadnih agenata, što se svaka policijska akcija odvija uz njihov nadzor i što se snima kamerama, tako da je Albancima teško da na zapadu prodaju "Srpsku policijsku torturu" kada su ovi svaki dan tu i sve gledaju!!

A inače ima jedna činjenica koju TI NAMERNO ZAOBILAZIŠ a to je:
Veliki Trnovac-selo preko kojeg i kroz koje , što u Evropi "i deca znaju", a o Interpolu, BND-u i sličnim službama da i ne govorimo, prolazi jedna od najvažnijih trasa za krijumčarenje heroina NA SVETU!

Ili ćeš možda reći da su i to i Albansku mafiju izmislili Srbi i Makedonci?
Srbogorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 17:55   #136
Quote:
Honesty. kaže: Pogledaj post
Radio Televizija Kosova osigurala exkluzivne snimke gde se vidi troje srbski spiuna kako razgovaraju oko kupovine lazni dokaza.Od razgovora jasno se vidi kako troje uhapseni srba su nudili kolicinu novaca za lazne dokaze za transplanciju organa ,za koje oni tvrde da srbska vlada qe platiti do 100 hiljada eura.
U ovim snimcima emitovane sinoc na drugom dnevniku RTK veoma jasno su se predstavljeni srbski spiuni koji su uhapseni zbog toga sto su nudili velike pare ljudima koji bih lazno svedocili za transplanciju organa.
Pre nekoliko nedelja na Kosovu su uhapseni Igor Juçinac, Millutin Radonoviq dhe Predrag Zheljkoviq -srbski drzavljani,koji su osumnjiceni da su nudili pare za lazne svedcenja


http://www.rtklive.com/s_video/1930.asx
Baš me zanima koliko smo platili poznatoj "ljubiteljki Srba" Karli del Ponte da tu priču o trgovini organima otetih ljudi sa Kosova (ne samo Srba) objavi u svojoj knjizi?
Ne sumnjam da RTK zna cifru, samo još neće da objavi.

E da, RTK je svojevremeno prikazala tri Nemca, agenta BND-a, koji su uhapšeni jer su postavili bombu u sedište UNMIK u Prištini!!!

Voleo bih da znam gde su ti Nemci sada, i koliko smo njima platili?
Srbogorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 18:16   #137
Quote:
Honesty. kaže: Pogledaj post
Radio Televizija Kosova osigurala exkluzivne snimke gde se vidi troje srbski spiuna kako razgovaraju oko kupovine lazni dokaza.Od razgovora jasno se vidi kako troje uhapseni srba su nudili kolicinu novaca za lazne dokaze za transplanciju organa ,za koje oni tvrde da srbska vlada qe platiti do 100 hiljada eura.
U ovim snimcima emitovane sinoc na drugom dnevniku RTK veoma jasno su se predstavljeni srbski spiuni koji su uhapseni zbog toga sto su nudili velike pare ljudima koji bih lazno svedocili za transplanciju organa.
Pre nekoliko nedelja na Kosovu su uhapseni Igor Juçinac, Millutin Radonoviq dhe Predrag Zheljkoviq -srbski drzavljani,koji su osumnjiceni da su nudili pare za lazne svedcenja


http://www.rtklive.com/s_video/1930.asx
Onda ne vidim zasto bi Albaniji predstavljalo problem da omoguci HRW-u da istrazi to podrucje. Bice da nisu gledali RTK
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 18:20   #138
Quote:
Honesty. kaže: Pogledaj post


Mozda ovaj clanak dole ce vas pomoci da budite vise informisani za antialbansku politiku na jugu Srbije
Pa opet to je samo jedna strana price. Politicka deklaracija koja navodno brine o svim stanovnicima tih triju opstina,a spominju se samo Albanci,a o problemima Srba koji izmedju ostalog nisu nimalo zastupljeni u vlasti u opstinama Bujanovac i Presevo ni govora. I ne samo u vlasti vec i svim privrednim i kulturnim aspektima tih dveju opstina. Deklaracija,na kraju krajeva se u nekim pitanjima bavi iskljucivo problemima Albanaca (kojih bi u tom etnickom regionu bilo 65 %,naspram 30 % Srba i 5 % Roma). Dakle bitno je da namaknem vecinu pa cu raditi sta hocu,cak i u onim mestima i opstinama gde je nemam,to je ta prica.

Etnicki region mogu da uspostave i Srbi na Kosovu,a ne dozvoljava im se cak ni da sedista novih potencijalnih opstina budu u srpskim mestima (Gracanica,Partes) pa se odustalo od formiranja tih opstina. Kad se vi tako ponasate,ne znam sta od nas ovde (po vasem misljenju gorih ) ocekujete.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 12.08.2009. at 18:26.
Lookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 11:46   #139
Quote:
Srbogorac kaze Uh, koliko ljutnje kad se spomene Milošević!

Koliko sam ja shvatio, ekstremni Albanci su najviše ljuti na Srbe što Milošević više nije na vlasti! Dok je on bio tu, služio je kao sjajan izgovor za svaku akciju protiv Srbije i Srba.
Koji su tih albanski extremisti ?
Ni jedan albanac nije ljuti zbog toga sto nema Milosevica osim onih mali broj koji su bili clanovi SPS ili kaka Srbija zvala "posteni albanci".Albanci znali kuda vodi njegova politika pa zbog toga nikad nismo priznali njegov vlast.Da bi ste i vi tako radili ne bi bilo toliko krvi u ex Yu.Mi najmanje imamo razloga da budemo ljuti .Mozda "extremni"srbi jesu ljuti zbog toga sto Milosevic nije uspeo u svojim namerama.

Quote:
I da se razumemo, prvenstveni cilj Miloševića na Kosovu od 1990-1998 je da sačuva rezervoar glasova za njegovu stranku SPS i da se tako održava na vlasti. U tome ste mu vi, Kosovski Albanci pomagali koliko god ste mogli, jer je
na taj način gonio vodu na vašu vodenicu.
Cilj Milosevica je bio represivnim mjerama natjera albance da priznaju nesto sto je za njih bilo nepriznato.I tako vrsi promenu etnicke strukture .Samo u to vrijeme pola miliona mladih je napustilo Kosovu.


Quote:
1999. i Milošević i svi mi ostali smo branili svoju zemlju od očigledne agresije koju je NATO izvršio na nas.
Tek na trećem mestu, u sklopu svega gore, je borba protiv Velike Albanije.
Da tako se brani zemlja od "agresije"


Quote:
NIN, 19.april 2001.

>>>Jedan oficir, Dražen, koji je učestvovao u ratu na Kosovu, rekao je: "Video sam svojim očima kako rezervista postrojava 30 albanskih žena i dece uza zid. Mislio sam da samo želi da ih uplaši, ali on je čučnuo iza protivavionskog mitraljeza i povukao oroz. Meci su im razneli tela. Ličilo je na prizor iz jeftinog filma, ali je bilo stvarno."

Mnogi od tih oficira više ne veruju beogradskoj propagandi. Komandant jedne tenkovske jedinice odbacio je srpske tvrdnje da je svrha ratovanja na Kosovu bila uništavanje albanskih separatista. "Celo vreme dok sam bio na Kosovu, nikad nisam video ni jednog neprijateljskog vojnika, niti je moja jedinica ikada pucala na vojne ciljeve."
Rekao je da su najmoderniji tenkovi upućivani na bespomoćna albanska sela. "Tenkovi, od kojih je svaki koštao 2,5 miliona dolara, korišteni su za klanje albanske dece", rekao je oficir. "Mene je stid." Izviđački oficir jedne inženjerijske jedinice rekao je da su rezervisti Vojske Jugoslavije na Kosovu divljali, a da su njihovi komandanti malo činili da to spreče. "Za vreme jedne operacije etničkog čišćenja u selu na jugoistoku Kosova, dali smo seljanima pola sata da napuste svoje domove. Stajali su u dugom redu kraj ceste koja je vodila iz sela.

Rezervista zvani Crni prišao je starcu koji je držao dete staro tri ili četiri godine. Oteo mu ga je iz ruku i zahtevao odštetu od 20.000 nemačkih maraka. Albanac je imao samo pet hiljada. Crni je uzeo dete za kosu, izvukao nož i odsekao mu glavu. 'Pet hiljada je dovoljno samo za telo', rekao je i udaljio se, držeći dečiju glavu za kosu.
Vladimir nastavlja: "Sve se ovo desilo pred nekoliko desetina ljudi. Svi smo bili u šoku: neki su vojnici povraćali, dok se naš mlađi potporučnik onesvestio pred užasnim prizorom tela bez glave koje se koprcalo u prašini."
"Crni je posle proglašen ludim, demobilisan i poslan kući. Ali on još hoda ulicama, iako je počinio ovaj užasni zločin."

Quote:
Srbogorac Inače, meni lično je neopisivo drago što Milošević 1. Ne vlada Srbijom 2. Što je završio u Hagu 3. Što je umro 4. Što nikome više u Srbiji ne pada na pamet da sprovodi njegovu politiku.
A što se tiče laganja i izvrtanja činjenica, ti Honesty izgleda još nisi shvatio da je sada 2009. a ne 1999. godina. U Srbiji se bitno drugačije nego za vreme Miloševića gleda na odnose prema manjinama, uključujući tu i Albansku.
I danas u Srbiju antialbanstvo jeste jedna koncesualna tema ,to nije tesko primetiti.

Quote:
Priče o "kriminalizaciji svih Albanaca" u Preševskoj dolini su čista politizacija da se skrene pažnja i nađe opravdanje za ono što se planira "ispod žita"-eventualna "zamena" Preševske doline za sever Kosmeta.
Samo par reci iz clanka "Uhvatite lopova Miroslava Filipovica -srbskog novinara,koji sam nasao na albannskom ,pokusacu drugi put prevedeti u celini ,iako malo mije tesko .

Kada negde explodira bomba,i nema ubijani ,i ako vlast ne uhvati pocinioce onda ovo je inskeniranje.Tad gledaj ko vise dize prasinu po novinama ...On je bacio bombu.


Jos malo i pocece treca decenia od kad beogradski nacionalisti pokusaju da sa istim "stosom(vicom) da vuce svijet za nos.Po malo ostaje mucno vidjeti kako oni nastave sa nerazumnim igrama oko upotrebe rijec "terorizam"i teroristi",dok ove rijeci (termi) koriste za svoje unutrasnje potrebe ,kako su naucili da koriste i svasta druge:bez takta netocno i neodgovorno

Terorizam je veoma opasan i losa stvar.Iza teroristicki akata uvijek ostaju desetina ili stotina ubijeni ljudi ,ostaje jedna opsna poruka.Osim u Srbiju. Teroristi vise nece da oduzimaju akcije gde ubijeni mjere sa desetinama .Oniu koriste rakete punjene sa sarinom,,bioterorizam,rusenje aviona ,vozova ,trgovski centri ,pijaci .....U Srbiju ne,za dobru srecu .Sigurno da u Srbiju nema terorizma ............



Quote:
Problem za ekstremne Albance dole je upravo to što je Preševo puno stranaca i zapadnih agenata, što se svaka policijska akcija odvija uz njihov nadzor i što se snima kamerama, tako da je Albancima teško da na zapadu prodaju "Srpsku policijsku torturu" kada su ovi svaki dan tu i sve gledaju!!
Dobro sto ima jer Srbija nije bas svojom voljom priznao strano posmatranje.Albanci vec davno trazili medjunarodno prisustvo u dolini.

Quote:
A inače ima jedna činjenica koju TI NAMERNO ZAOBILAZIŠ a to je:
Veliki Trnovac-selo preko kojeg i kroz koje , što u Evropi "i deca znaju", a o Interpolu, BND-u i sličnim službama da i ne govorimo, prolazi jedna od najvažnijih trasa za krijumčarenje heroina NA SVETU!

Ili ćeš možda reći da su i to i Albansku mafiju izmislili Srbi i Makedonci?
Ima mafije ima trogovinu sdrogom svugda ,ali pokusati to pripisati samo albancima to nije dobronamerno .Nema sume bez vuka .Nijedan normalan covjek ne bi protivio drzavu u suzbijanje tih kriminalaca i mafijasa.Samo sto u Srbiju se i to koristi za unutrasnje upotrebe kako Filipovic naveo.
__________________
Shkalla e parë e marrëzisë është të kujtosh se je i mençur

Zadnje uređivanje Honesty. : 13.08.2009. at 12:42.
Honesty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 14:32   #140
Toni Borden se i nehotice "odao" kad je na svečanosti na kojoj je Filipoviću dodeljena nagrada za on-lajn novinarstvo rekao: "Filipović se poduhvatio upravo onakvog kazivanja istine na kakvo međunarodna zajednica nagovara Srbe."

http://www.nin.co.rs/2001-04/19/17586.html

Joj, Honesty, kako te bre nije ni malo sramota da postuješ ovakve priče, koje su se posle pokazale kao TEŠKA LAGARIJA!!
Na Haškom sudu ova priča nije uvrštena ni u jednu optužnicu, jer nema NITI JEDNOG SVEDOKA, NI SA ALBANSKE, NI SA SRPSKE STRANE koji je ovakav događaj mogao da potvrdi!!

To ne amnestira nas Srbe od zločina koji JESU ČINJENI, i koji svakog od nas, koji smo časno i pošteno nosili uniformu i borili se za svoju zemlju 1999. ispunjavaju tugom i sramotom!

Kao što sam negde već rekao, za nas Srbe je najvažnije da se svi oni koji su činili zlodela razotkriju i da se smeste tamo gde treba (u zatvor ili pod zemlju), da se više spere ljaga sa svih nas.

I ponovo ti kažem, nije više 1999, nego 2009. Ako si za vreme rata 1999. slušao Radio Slobodna Evropa (ja jesam, kao i većina Srbije) mogao si čuti priče koje prevazilaze Hitlerove zločine!
Samo, i budale znaju da "DOK TOPOVI TUKU ISTINA ĆUTI" , u ratu se laže bez ograničenja, jer protivnika treba satanizovati, a 1999. je trebalo i opravdati napad na SRJ!
Ono što je bitno, da te priče više niko, osim tebe, ne spominje, jer svi znaju da su izmišljene!

I ponavljaš se bez prekida u još jednoj stvari: kad god se spomenu činjenice koje Albancima ne idu na ruku i kada pokazuju da ste vi jako daleko od "naroda koji se samo bori za svoja prava i protiv ugnjetavanja" (a izgleda da vas, jadne, baš svi koji žive oko vas ugnjetavaju bez razloga), ti ih ne demantuješ, nego ih proglasiš lažima srpske, makedonske, grčke propagande i počneš ponovo da pevaš pesmu o zločinima!

Daj jednom odgovori na nešto nekim argumentom!

Evo ti par konkretnih pitanja:

1. Ako Albanci u Preševskoj dolini imaju svoju vlast (u kojoj Srbi ne učestvuju)
škole na Albanskom jeziku, Albance u policiji, predstavnike u skupštini Srbije,
veze sa Kosovom i sa Albanijom, prikazuju svuda zastavu Albanije, slave
Albanske državne praznike, podižu spomenike poginulim "borcima" OV PBM,
niko ih ne ograničava da se kreću bilo gde, održavaju normalne poslovne
kontakte sa ljudima i firmama iz ostatka Srbije... ŠTA DODATNO ŽELE, odn. KOJA PRAVA SU IM UGROŽENA?

2. Ako Albanci iz Preševske doline smatraju da je Kosovo nezavisna država (a smatraju, i to je njihovo pravo) , zašto im onda smeta Srbijanska policija na granici prema Kosovu? Zar država Srbija nema pravo da obezbeđuje granicu?

3. Pusti priču o vukovima. Zašto negiraš opštepoznatu činjenicu da je Albanska mafija najveći dobavljač heroina na tržište Zapada, i zašto misliš da postojanje jednog od najvećih tranzitnih punktova te mafije u Velikom trnovcu NE zahteva pojačano prisustvo Srbijanskih snaga bezbednosti?

4. Da li misliš da podmetanje bombe u stambenu zgradu u kojoj žive porodice Albanskih policajaca pripadnika MUP Srbije NIJE TERORIZAM?
Srbogorac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.