Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2003., 01:30   #41
Quote:
jimmy kaže:


neznam o cemu govorish, al znam sam da se jako puno boli mozhe spoznati, ako se spozna uzrok boli, no puno puta to zahtjeva kompletnu (ili barem u nekim djelovima) transformaciju licnosti, sto je ljudima jako tesko i po cijenu boli ne poduzimaju to mjenjanje, koje naravno nije tipa "sad cu prestati pushiti" nego se deshava upravo kroz ono sto Jung zove individuaciju, a nacina i puteva ima bezbroj.
Da.
Samo ponekad je suočavanje s uzrokom boli, i proces iscjeljenja bolniji od same boli.
ovisi o osobi što želi - ali na kraju ipak će se morati riješiti boli, kad-tad.
 
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 01:32   #42
Quote:
Solaris kaže:
ali na kraju ipak će se morati riješiti boli, kad-tad.
Bas na kraju? To i ja mislim... na samom kraju... tek ce tada nestati...
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 01:44   #43
a onda slijedi novi početak
 
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 01:46   #44
To me pokushavash tjeshit? E nejde ti bash najbolje...

Ne veseli me pretjerano pomisao da kad se konachno rijeshim ovog qurcevog zhivota, da me cheka josh jedan... volim vjerovati da kad krepam, da cu konacno naci mir... nemoj mi jedinu preostalu nadu rasplinut
__________________
I came up with a new game show idea recently. It's called The Old Game. You've got three old guys with loaded guns on stage.
They look back at their lives, see who they were, what they've accomplished... How close they came to realising their dreams...
The winner is the one who doesn't blow his brains out. He gets a refrigirator.
Reebok is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 19:45   #45
Quote:
jimmy kaže:
puno puta je bol lakshe za podnijet nego suocavanje s onim kaj nas mozhe cekati iza. iako, ne ceka nas nista sto nije ljudsko.
kuzhim te,ali je valjda s obzirom na tajnu potrebno jako puno vremena jer je proizvela veliku nesigurnost i strah.
u pravu si u ovome sto govorish,a ova rechenica koju si izdvojio sve objashnjava kod mene.iako,moram priznati, ono sto bi me po otkrivanju chekalo - je ljudsko, ali to je reakcija koja moze biti potpuno odbacivanje,gaženje i okretanje ledja.
jos uvijek sam "preslaba" za to. u tom smislu, birash lakshu opciju, -trpljenje "tajne" dok izdrzhish, vjerojatno.a onda dolazi taj trenutak o kojem govorite,visha razina svijesti,snaga - da ju izgovorish, i podnesesh sve ono sto ide poslije.
treba vremena.i rada.

pozdraf.lijepa tema bez obzira na "bol".

nat
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 20:19   #46
Quote:
nataniel kaže:

jos uvijek sam "preslaba" za to. u tom smislu, birash lakshu opciju, -trpljenje "tajne" dok izdrzhish, vjerojatno.a onda dolazi taj trenutak o kojem govorite,visha razina svijesti,snaga - da ju izgovorish, i podnesesh sve ono sto ide poslije.
treba vremena.i rada.


doći će i to, ne brini
 
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 20:22   #47
mora.samo nema zashtitne mrezhe.a malo mi dosta slobodnih padova.ali prezivjeli smo i gore

thanks.pusa.nat
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 22:40   #48
Quote:
nataniel kaže:
kuzhim te,ali je valjda s obzirom na tajnu potrebno jako puno vremena jer je proizvela veliku nesigurnost i strah.
u pravu si u ovome sto govorish,a ova rechenica koju si izdvojio sve objashnjava kod mene.iako,moram priznati, ono sto bi me po otkrivanju chekalo - je ljudsko, ali to je reakcija koja moze biti potpuno odbacivanje,gaženje i okretanje ledja.
jos uvijek sam "preslaba" za to. u tom smislu, birash lakshu opciju, -trpljenje "tajne" dok izdrzhish, vjerojatno.a onda dolazi taj trenutak o kojem govorite,visha razina svijesti,snaga - da ju izgovorish, i podnesesh sve ono sto ide poslije.
treba vremena.i rada.

pozdraf.lijepa tema bez obzira na "bol".

nat
ah a onda ti mogu samo preporuciti The Soft Bulletin od Flaming Lipsa kojeg upravo slusham, pashe ko melem na bilo kakvu bol...i nastao je iz boli but it has the softest melodies, healing
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 22:53   #49
Quote:
jimmy kaže:
ah a onda ti mogu samo preporuciti The Soft Bulletin od Flaming Lipsa kojeg upravo slusham, pashe ko melem na bilo kakvu bol...i nastao je iz boli but it has the softest melodies, healing
hvala.prevalila preko usta tajnu.ustvari prevaljena umjesto mene.
"otkrila" se sama.bol nije nestala, dapače, mislim da će boljeti još više.jako.
nema toga sto je sada moze otkloniti.mislim da nikada nece ni biti.
mislim da dalje ne postoji.

jimmy,dobar i drag pokušaj.smajl za tebe.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 23:01   #50
Quote:
mislim da dalje ne postoji.
da parafraziram jedno nepoznato dijete:

Početak je kad smo se sreli, a kraja nema.
Black Hawk Down is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 23:02   #51
Quote:
nataniel kaže:
hvala.prevalila preko usta tajnu.ustvari prevaljena umjesto mene.
"otkrila" se sama.bol nije nestala, dapače, mislim da će boljeti još više.jako.
nema toga sto je sada moze otkloniti.mislim da nikada nece ni biti.
mislim da dalje ne postoji.

jimmy,dobar i drag pokušaj.smajl za tebe.
nemoj misliti, djeluj!
probaj nove nacine i nova gledanja, all you ever learnt is wrong - if it hurts! mozda sad imas otvorene neke nove puteve. zanemari dal ti se svidjaju il ne, ak ti daju vishe energije i slobode - pravi su, ili ce biti pravi!
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 23:34   #52
jimmy..

i feel the pain of everyone...then i feel nothing
__________________
the me that you know is now made up of wires; and even when I'm right with you I'm so far away...
m0ris the hands0me is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 23:40   #53
inace..
slazem se sa ovom tvrdnjom od eowyn:
Quote:
Bol stvara patnju. Ali, nema niceg ljepšeg od sjecanja na patnju.Bol dovedena do vrhunca donosi smirenje. Proces prolaska kroz bol svojevrsna je katarza.
gadno je ali prodje...a kad prodje osjecas kao da si se iznova rodio i sve poprima novu dimenziju...i onda stvarno mislis da te vise nista ne moze povrijediti.
__________________
the me that you know is now made up of wires; and even when I'm right with you I'm so far away...
m0ris the hands0me is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 23:41   #54
Quote:
m0ris the hands0me kaže:
jimmy..

i feel the pain of everyone...then i feel nothing
right!
pain is killiiiing....jako mi je dobra ta stvar, moram se uvijek iskakati i izvikati na nju al vec dugo nije svirala
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 23:49   #55
Wink

Quote:
m0ris the hands0me kaže:
inace..
slazem se sa ovom tvrdnjom od eowyn:


gadno je ali prodje...a kad prodje osjecas kao da si se iznova rodio i sve poprima novu dimenziju...i onda stvarno mislis da te vise nista ne moze povrijediti.
yeah, ali ima i dimenzija da se uvijek ponovo vraca...poput zelja!
..kad je bol u nama. znaci da izlijecenje josh nije uspjelo, i da trebamo probati josh 1000 drugih stvari, dovesti josh 1000 skrivenih kutata u nama na svjetlost dana, i kad mislish da si sve probao, vjeruj mi ima takvih nepoznatih stvari u tebi, u svakome, da su upravo fantasticne, i izlijecenje boli lezhi u nama, i ta bol ima smisao - dovesti shvacanje samog sebe i shvacanje vanjskog zivota na drugu razinu, koja ce nas vishe ispunjavati i kojom cemo biti blizhe nashem centru, cjelini, ujedinjenju.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2003., 23:58   #56
imao sam vise iskustava gdje sam "Fell The pain of everyone" ali kad je proslo,osjecao sam se bolje nego prije nego sto je pocela.
Naravno da se ona svako toliko vrati...da se ne vrati ili ne osjeca nesto ne bi bilo u redu.
l
__________________
the me that you know is now made up of wires; and even when I'm right with you I'm so far away...
m0ris the hands0me is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 11:08   #57
Quote:
nataniel kaže:
hvala.prevalila preko usta tajnu.ustvari prevaljena umjesto mene.
"otkrila" se sama.bol nije nestala, dapače, mislim da će boljeti još više.jako.
nema toga sto je sada moze otkloniti.mislim da nikada nece ni biti.
mislim da dalje ne postoji.

jiim,dobar i drag pokušaj.smajl za tebe.
seti se SLOBODE
kjkjkjA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 11:59   #58
Quote:
m0ris the hands0me kaže:
imao sam vise iskustava gdje sam "Fell The pain of everyone" ali kad je proslo,osjecao sam se bolje nego prije nego sto je pocela.
Naravno da se ona svako toliko vrati...da se ne vrati ili ne osjeca nesto ne bi bilo u redu.
l
malo off topic

oh man pustio si upravo cijelu feel the pain plocu(Dinosaur Jr), uvijek mi je bio najbolji njihov novi album! bash je pain relieving..gitare puno tome doprinose. nekad ga puno slushao, al nekak su ta painful, pain of the pain vremena proshla, i, sve je u redu! wow stvarno je najbolji u jutro, huh, ajoj, are we finished
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 12:19   #59
imao sam vise iskustava gdje sam "Fell The pain of everyone" ali kad je proslo,

*********************************************

meni nikad ne prolazi
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.