Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2011., 22:57   #61
CMT i multipla skleroza nisu iste bolesti. Što se tiče vježbanja, ono je važno, ali isključivo umjereno i bez prevelikih napora jer to kod Charcota izaziva kontrafekt. Za više informacija predlažem da pojetite stranice CMTUS.
Jarac1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 23:47   #62
Quote:
Jarac1967 kaže: Pogledaj post
CMT i multipla skleroza nisu iste bolesti.
Mislim da to nitko nije ni sugerirao. Femmelatin sumnja da njezina majka ima i multiplu i CMT:
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
sad mi se čini da bi ona mogla imati i to.
Quote:
Jarac1967 kaže: Pogledaj post
Za više informacija predlažem da pojetite stranice CMTUS.
To je zanimljiva mailing lista na yahoo groups.
Bioux is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 13:43   #63
Onin, pitaš me za mirovinu. Ne znam kako to ide sa godinama i stažom. jednostavno sam se odlučila predati papire. U početku su mi rekli kada sam bila na komisiji za invaliditet da ću za mirovinu čekati nekoliko godina. kako je situacija u zemlji takva kakva jest u prosincu 2009 sam predala papire i odmah dobila odgovor. Prvo me je zateklo a onda sam pomislila zašto ne, ne vjerujem da bi mi mirovina bila veća da pričekam koju godinu a i tko zna kako će se zakon mijenjati. Zadnjih godina su invalidima ukinuli toliko povlastica jer država nema novaca pa ne vjerujem da će za koju godinu biti bolje.
Što se olakšica tiče iste su ti radio ti ili bio u mirovini. Ja, za sada svake godine dobijem stacionar u toplicama. Svake godine na doznaku dobijem cipele i kao član Udruge invalida i 80% invalid imam olakšicu na telefon, televiziju, parkirnu kartu. Također na temelju iskaznice često dobijem popust za neke ulaznice, ne plaćam boravišnu taksu, imam prednost na aerodromima itd.
Uglavnom gdje god da jesam pokažem invalidsku iskaznicu i pitam imam li kakvu olakšicu i kad ima dobro, kad nema isto tako.
cernik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 20:28   #64
izvini sta sam malo naporan al imam jos neka pitanja,ako imas volje...
1.koje vjezbe radis,kao za jacanje,postizanje neke snage ili samo razgibavanje...
2.koje si papire(nalaze)imala za komisiju jer ja sam ne znam dal da idem,predajem za stupanj invalidnosti ili ne..a sad kad me uhvatilo bas veliki grcevi,umor,pojacano nego prije,natice mi noga,prste ne kontroliram...slali su me na rtg.kicme,kukova...al to ima veze s ovom dijagnozom...posto mnogo njih ne zna kako mi pomoc,a ni ja sam,radim sta mislim da mi je potrebno,pomognem sebi,al mozda pogresno radim,pa zato zarenje tabana,bolovi misica,skocnih zglobova...
onin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 16:52   #65
Postoji jako dobra knjiga dr. Ide Kovač "Rehabilitacija pacijenata s neuromišićnim bolestima". Unutra ima dosta vježbi od kojih se većina može raditi kod kuće.
Jarac1967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 18:50   #66
Quote:
Jarac1967 kaže: Pogledaj post
Postoji jako dobra knjiga dr. Ide Kovač "Rehabilitacija pacijenata s neuromišićnim bolestima". Unutra ima dosta vježbi od kojih se većina može raditi kod kuće.
Link već imamo na forumu:
http://free-vk.t-com.hr/kmirkov2/ida...bilitacija.pdf
Bioux is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 17:42   #67
Knjiga je odlična i preferiram te vježbe. Iako sada na terapijama vježbam puno sa loptama za noge i malim lopticama za ruke.
cernik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 22:20   #68
ako je majka nosioc gena CMT,,,,,,,, da li nasljeđuju oba spola djece,,,molim odgovor ako netko zna
__________________
hvala svima
twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 18:25   #69
cernik,imam pitanje gdje vježbaš?
da li je netko od vas radio biopsiju živca da bi se potvrdila ova bolest,,pozdrav svima
__________________
hvala svima
twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 08:59   #70
Tri puta godišnje po 21 dan idem na fizikalnu terapiju na KBC Sušak a jedanput godišnje u Varaždinske Toplice. Ostalo vježbam kod kuće iako moram biti iskrena ne baš redovito.
Ljeti jako puno plivam a zimi ( s o bzirom da svi moji skijaju) idemo na skijanje a ja tada jako puno šetam sa štapovima (znam po nekoliko kilometara propješačiti) naravno sa svom zimskom opremom i tada nosim ortoze. Sve u svemu stalno sam u nekom moovingu.
cernik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 10:52   #71
Kako sam obećala šaljem Vam objašnjenje za OsArTen
Prema statistikama najčešće subolesti kralježnice i zglobova. Zajedničko degenerativnim bolestima su u većini starijih ljudi i ljudi sa iskustvom kroničnog stresa. Tzv osteoartritis je popraćen uništavanjem zglobne hrskavice i koštanog tkiva u susjedstvu, koji utječu na zglobove kao što su koljena, hips, zglobove ruke i zglobove kralješnice. Rezultat je bol, smanjena pokretljivost,te deformacija zglobova.
Kako osigurati punoću zglobne tekućine i hrskavice za zaštitu od trošenja? Da biste to učinili ispravno hranite svoje zglobove i dajte im pravo na vodu. To znači da bi svaki dan ljudi trebali piti 1,5 litara čiste vode, a ne kavu ili čaj, pojesti 1000-1200 mg kalcija, silicija, kvalitetanih proteina od 100 grama.
U svojoj novoj pripremi OsArTen firma Narin koristi svojstva bambusa biljaka i ekstrakt zelene spužvaste dagnje sa Novog Zelanda.
Ekstrakt od bambusa. Bambus (Bambusa arundinaceae) koristi se prvenstveno unutarnja, mliječni dio moždane kore od bambusa, zove tabashirom ("Bambus manom"), jer je to jedan od najbogatijih prirodnih izvora silikatne kiseline.
Silicij - jedan od najvažnijih elemenata u tragovima, što je dio našeg tijela. On je bio uključen u asimilaciji kalcija, magnezij, fosfor, kalij, natrij, sumpor, aluminij, kobalta, te mnoge druge stvari. Uz nedostatak silicija, 76 od 104 stavke ne apsorbiraju se u tijelo, ili apsorbira u krivu, perverznom obliku. Većina bolesti se pojavljuju u pozadini nestašice silicija. Ako kalcij - glavni element u formiranju tvrdih tkiva kostiju, silicij - element koji određuje svojstva fleksibilne konstrukcije: vezivnog tkiva tetiva, krvnih žila i probavnog sustava, endokrinih žlijezda, hrskavice i sinovijalne tekućine u zglobovima, nepovratni ventili na sustav vena i ventila u srcu krvožilni sustav, pa je neophodno za normalno funkcioniranje i oblikovanje ovih struktura.
Silicij utjecaj na provodljivost živčanih vlakana i funkcija pojedinih moždanih struktura.
Silicij šalje energiju u mali mozak, koji je odgovoran za nadgledanje i koordiniranje naših pokreta i ravnoteže. Čovjek sa nedostatkom silicija počinje zamahivati kada hoda.
Kad silicij nedostatak u tijelu može razviti slabost, umor, povećana razdražljivost, zbunjenost nepotrebnog, poteškoća u koncentraciji, povećane osjetljivosti čak i na male buke, pojava straha od smrti.
Ekstrakt iz Novog Zelanda dagnji sa zelenim roletama
U procesu radno-intenzivne obrade liofilizacija mišića zeleni dagnji se prahu sadrži više polinezasićenih masnih kiselina, kao što su Omega-3 i Omega-6, koji je pokazao da ima anti-upalni učinak. Njihov modus operandi je sličan učinak nesteroidnih protuupalnih lijekova, kao što su glikozaminglikanov, koji smanjuju upalu i bolove tako problema sa zglobovima.
Ekstrakt zelene dagnje Novi Zeland spužvasto (Perna canaliculus) je vrlo učinkovit u liječenju reumatoidnog artritisa, osteoartritisa, i artroza i drugih zajedničkih bolesti. Značajno poboljšanje kvalitete života dolazi nekoliko tjedana uzimanja ekstrakta, koja se manifestira u normalizaciji zglobne i funkcionalne indeksi zglobova, suzbijanje i uklanjanje boli, otekline, ukočenost (rigidnost) u zglobovima. Jedan od mehanizama protivupalno djelovanje ekstrakta je njegova sposobnost da inhibira ciklooksigenaze, koji je uključen u pretvorbu arahidonske kiseline u prostaglandine koji uzrokuju upalu i bol u zglobovima. Glukozamin, sastoji ekstrakt daju zajedničku viskoznosti tekućine i time smanjuju vjerojatnost povrede zajedničkih površina.
Kao dodatak prehrani OsArTen se preporučuje:
• upalnih i metaboličkih bolesti kostiju i zglobova (apsces, miozitis, artritis, artritis, bol u križima
kao dnevnik potpori kostiju i zglobova sportaša i drugih osoba s povećanim opterećenja na koštano-mišićni sustav;
• kao preventivnu mjeru za jačanje i održavanje integriteta tetive, očiju, noktiju, likvor, kosti, ligamente i srčane zaliske;
• muškarci i žene starije od 40 godina da zaštiti i održavanju zdravlja kostiju i zglobova.
Primjena: 2-6 tableta dnevno uz jelo
http://www.swissnahrin-int.com/produ...24&prod_id=130
cernik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 02:25   #72
hvala ti,,jel znaš odgovore na moja pitanja gore,,,pozzz
__________________
hvala svima
twister is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 11:35   #73
Quote:
cernik kaže: Pogledaj post
Primjena: 2-6 tableta dnevno uz jelo
http://www.swissnahrin-int.com/produ...24&prod_id=130
Može li se kako doći do tog pripravka osim naručivanja preko weba, iz švicarske?

BTW interesantan prijevod na engleski: Improves a condition of a leather, nails and hair.
Bioux is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 17:09   #74
Moja je mama sedamdesetih napravila biopsiju jer nije znala što joj se događa. Danas to ne trebaš raditi već pošalješ krv na analizu DNK. Ja sam slala u Zagreb i napisala da mi mama boluje od CMT i oni su mi poslali nalaz u kojem potvrđuju mutaciju gena i sve ono latinski i dijagnozu CMT 1.
Što se tiče tipa nasljeđivanaj stvarno ne znam. Znam da mi je dr.Mitrović rekao da gen prelazi s koljena na koljeno i da ga u većini slučajeva dobije samo jedna osoba i ako ga ona ne prenese dalje da se mutacija gena gasi. Toliko sam čula od njega. U mojoj familiji samo mama ima (a ima tri sestre i jednog brata) onda sam dobila ja (ja i brat smo ) i od mene je dobila moja kćerka (imam dvije jedna ima druga ne).
cernik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 19:22   #75
Quote:
cernik kaže: Pogledaj post
Moja je mama sedamdesetih napravila biopsiju jer nije znala što joj se događa. Danas to ne trebaš raditi već pošalješ krv na analizu DNK.
Ja sam išla nedavno i sad sam dobila račun da im moram platiti 400 kn za to jer nemam dopunsko zdravstveno osiguranje.
Bioux is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 15:29   #76
To ti stvarno ne znam, ja sam upit slala 2005 i tada nisam ništa platila (tada niti nije bilo dopunskog osiguranja) Od kada mi je ustanovljen invaliditet dopunsko osiguranje dobivam preko HZZO do kada (s obzirom da sve ukidaju) ne znam.
Što se OsArTena tiče pakovanje 100 tableta košta 28 eura. Ja ih dobavljam u Rijeku (preko Slovenije). Možemo se čuti i dogovoriti. Ostajem otvorena za to pitanje.
cernik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 15:41   #77
Quote:
cernik kaže: Pogledaj post
Od kada mi je ustanovljen invaliditet dopunsko osiguranje dobivam preko HZZO do kada (s obzirom da sve ukidaju) ne znam.
Koliko znam to su ukinuli ove godine. Mislim da to još možda imaju samo 100% invalidi.
Bioux is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 16:14   #78
Meni su lani produžili ali nisu napisali datum do kada traje osiguranje već sam dobila dopis u kojem mi kažu da traje do opoziva a do kada će to biti dobit ću obavijest.
cernik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 19:11   #79
Quote:
cernik kaže: Pogledaj post
Meni su lani produžili ali nisu napisali datum do kada traje osiguranje već sam dobila dopis u kojem mi kažu da traje do opoziva a do kada će to biti dobit ću obavijest.
Poslala sam ti privatnu poruku.
Bioux is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 09:12   #80
da li i vi imate neuropatiju koju liječite lijekovima?
__________________
hvala svima
twister is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:53.