Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2010., 16:39   #21
Ja sam maknuo još jedan nalog od 10kom na 660,x (koji bi vjerojatno prošao) jer sam kupio malo zvzd - budala
No, za svijetlu budućnost totalno je svejedno da li je prosjek ulaska 3 kn više ili manje
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 17:58   #22
Meni je najbolje kad se neko čudi kako dionice sa dobrim fundamentima loše stoje

Posebno ovako likvidne dionice kao Franck
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 23:06   #23
Dakle, kao što sam i "najavio", u petak je TOP10 - uz nas ovdje - dokupljivao FRNK:

FRANCK D.D./REDOVNA FRNK-R-A


Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. IVERO KONZALTING D.O.O. 330.042 77,26 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. FRANCK D.D. (1/1) 10.152 2,38 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 9.903 2,32 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. GERARDI PIERINO 2.200 0,52 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
5. MILJKOVIĆ VIKTOR 2.150 0,50 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA +11
6. KARŠIĆ DRAŽEN 1.853 0,43 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
7. RADIĆ ANTUN 1.839 0,43 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA +81
8. VIDOVIĆ SRĐAN 1.699 0,40 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. CETINA ATTILIO 1.400 0,33 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
10. PODRAVSKA BANKA D.D. 1.250 0,29 Osnovni račun KOPRIVNICA, HRVATSKA
Ukupno: 84,86%

Ali ne previše. 398 komada završilo je dakle izvan TOP10.
No, vjerojatno će se njihove brojke dopunjavati i dalje.
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 09:53   #24
Meni to govori da cijena kratkoročno neće ići gore i da će taboriti na ovim nizina (a možda i niže) još neko vrijeme jer ne bi oni uskakali po ovoj cijeni da ne znaju da će biti još onih koji prodaju povoljno.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 16:27   #25
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
Meni to govori da cijena kratkoročno neće ići gore i da će taboriti na ovim nizina (a možda i niže) još neko vrijeme jer ne bi oni uskakali po ovoj cijeni da ne znaju da će biti još onih koji prodaju povoljno.
ovo baš i nema logike?!
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 16:36   #26
autor ovih postova može biti pod blagim utjecajem vrhunskih vina.
FRNK ima temelje za puno veće vrijednosti, ali uvijek ima onih koji ruše cijenu prodajom FRNK-a jer nemaju gotovine. Uzmu gotovinu, kupe dionice koje brže rastu i ponovo se vrate u FRNK bez zarade.
Ja prvi.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 20:35   #27
Baš sam sinoć malo razmišljao... zašto neke dionice za koje teoretski nema razloga da tavore nisko tavore, ili pak neke druge navodno skaču bez razloga.
Na kraju se ipak pokaže da sve ima svoje zašto i zato.
Koji je pravi razlog na Francku za ovako mizerne cijene...sigurno nije onaj o kojem već godinu dana razglabaju na onom drugom forumu jer je to potpuno blesavo.
Navedite mi ijednu firmu u svijetu koja ima većinskog vlasnika i koji - zato što je većinski vlasnik - ne radi u svojem interesu. Mislim da bi to bio svjetski kuriozitet

Razlog niske cijene ovdje nije ni "krcanje" nekog jer se ovdje nitko ne krca - barem ne javno - a ni ne može - osim vjerojatno fizičkih osoba - Antuna Radića, nas sa raznih foruma. Teško da je netko treći.
Zašto fondovi izbjegavaju Franck, e to je već dobro pitanje. No, ne treba zaboraviti da je free float ovdje vrlo malen, većina dioničara su sigurno radnici, a oni ne prodaju.
Zašto je Franck uopće pao, i to posebice radikalno u 10/2008, bez stvarnog razloga jer on već godinama svake godine posluje sve bolje - i u krizi! za razliku od npr. građevinaca...e, možda i "namjerno", da se dionice od nekih radnika "vrate matici". Poznato je da Artuković Franck prodati ne želi, što je i dobro i loše.

Tu sad imamo i stvar punionice vode "Košna voda" u Brušanima kod Gospića (inače, ne samo po Artukoviću najbolja voda u Hrvatskoj ), a možda je to jedan od konkretnijih razloga...najavljene a nerealizirane investicije.
Doduše, nema vijesti što se i da li se tamo išta radi - priča je stara od 2004., a produljena koncesija, tj. dozvola za puštanje u pogon istječe 31.12.2010. godine.

Ima jedan Artukovićev intervju iz 1/2009. godine koji bi vam možda bio zanimljiv:
http://klobuk.info/index.php?option=...id=1:najnovije

Zanimljivo je pogledati unatrag njegovo odbijanje kupovanja "konkurencije" - a kupili su Tombiu par mjeseci nakon intervjua, ali isto tako i čvrste vjere u projekt "Košna voda" (zasad ne znamo da se tamo išta radi).
No, intrigantna je priča o partnerstvu i suradnji u intervjuu.
Iako do danas ništa od toga ispalo nije... tko zna o kome se moglo raditi i o čemu.
Navodno (pišu tako na onom drugom forumu), sprema se deal s Atlanticom - Franck njima Košnu vodu a oni njemu grand kafu - iako ne vjerujem u te priče jer bi to bilo suludo.

No, u svakom slučaju, uz brdo novih proizvoda, očekujem da će 2011. godina donijeti značajan napredak Francka - kako cijene na burzi, tako i samog poslovanja i svega navedenog.
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 11:47   #28
Šefe,puno si toga reka,ali san te malo razumija

P.S. Moraju fundamenti kad tad doć na naplatu,ali problem je šta ne znamo kad će to bit.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 15:43   #29
možda već danas?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 21:06   #30
FRANCK D.D./REDOVNA FRNK-R-A


Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. IVERO KONZALTING D.O.O. 330.042 77,26 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. FRANCK D.D. (1/1) 10.197 2,39 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA +45
3. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 9.903 2,32 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
4. GERARDI PIERINO 2.200 0,52 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
5. MILJKOVIĆ VIKTOR 2.150 0,50 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
6. KARŠIĆ DRAŽEN 1.853 0,43 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
7. RADIĆ ANTUN 1.839 0,43 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. VIDOVIĆ SRĐAN 1.699 0,40 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
9. CETINA ATTILIO 1.400 0,33 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
10. PODRAVSKA BANKA D.D. 1.250 0,29 Osnovni račun KOPRIVNICA, HRVATSKA
Ukupno: 84,87

Pred 3 dana, dakle, trezor je kupio 45 komada i podigao ljestvicu na 700kn.
Za Franck to je prava rijetkost...ako se ne varam, kupovali su nešto sitno početkom 2009. godine, pretpostavljam isto oko 700kn, ne mogu sad točno provjeravati.
Ako je škrtom Artukoviću ova cijena bila jeftina za dokup, mora da je stvarno besramno jeftino
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 13:00   #31
No,ovo je zbilja nevjerojatno.Pumpaju neke debilne dionice,a Frankiću prođe dan i bez trgovanja. Bit će čudo ako dođe do 770 kn, do Nove godine. I onda netko kaže da je burza oživila.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 13:14   #32
Oni koji su kupovali na 66x danas prodaju na 75x.
Oni koji danas kupuju po 75x opet će prodvati 66x.
Pitanje je samo kad će se ovaj balon Ine ispuhati i vrati nas u normalu.
Teško da ćemo vidjeti neki veći rast do objave slijedećeg financijskog izvješća.
Gazda je dokupljivao i podigao cijenu zadnjih dana.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 13:53   #33
Nešto smo pred mjesec dana na "chat topicu" čavrljali o Francku, a sad sam vidio na Fini da je stiglo je i izvješće Ivero konzaltinga.
Kog zanima, može ga pogledati ovdje:
http://wikisend.com/download/362500/...MB01646648.pdf

Izdvojit ću samo ovo:
"Potraživanja od povezanih društava":
2009: 26 milijuna
2010: 44,4 milijuna
"Obveze prema povezanim društvima"
2009: 404 milijuna
2010: 422 milijuna
(saldo - povećanje potraživanja i obveza, dakle, ugrubo: 0 kuna)

Zanimljiva je točka 3.11 c) (str. 11.)
Likvidnost Ivera:
Kratkotrajna imovina = 48,6 milijuna
Kratkoročne obveze = 459,6 milijuna
Koef. tekuće likvidnosti: 0,11

No, najzanimljivija je točka 22. na stranici 17.:
FRNK je Iveru 2010. smanjio kamatne stope na "Obveze prema povezanim društvima za zajmove" koje iznose 236 milijuna kuna s 4-6% na - 0 (nula) %.
I tata bi, sine...
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 14:24   #34
Rekoh da je Ivero paravan za pljačku.
Sad će Glembić trljati ruke.

Sent from my Desire HD using Tapatalk
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 15:15   #35
Inače, u ovom izvješću se po prvi put može vidjeti tko su najveći dioničari/udjelničari Ivero konzaltinga. Ne sjećam se da sam to dosad negdje vidio. Naravno, najveći dioničar - zna se koji - ima malo iznad 75%
__________________
Bottom/top is the place where you change your mind only to find you were right before.
shef Sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 17:10   #36
Ne znam ja tko tu izvači dobit, ali ovi ljudi koji su dizali kredite govore da je Frank skočio preko 50% u zadnjih pola godine.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 17:41   #37
Quote:
shef Sale kaže: Pogledaj post
FRNK je Iveru 2010. smanjio kamatne stope na "Obveze prema povezanim društvima za zajmove" koje iznose 236 milijuna kuna s 4-6% na - 0 (nula) %.
I tata bi, sine...
Nisam siguran, trebalo bi provjeriti, no mislim da je ovo protivno našim zakonima.
Ovo je klasično izvlačenje dobiti iz poduzeća. Mali dioničari bi trebali tužiti Upravu jer svjesno radi na štetu firme kojoj su na čelu (ili čak direktno tužiti Ivero kao većinskog dioničara, ali ne znam bi li to prošlo.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 22:41   #38
Ivero igra opasnu igru....nisu ovo vremena za ovakve stvari......netko ce okinuti okidac......
4season is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 13:43   #39
pa mozemo i mi prijaviti Uskoku?
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 13:55   #40
To što Artuković radi s Frankom je mala baba naspram onih iz Transadrije. A oni iz Transadrije prijavljeni su na sve relevantne adrese. A tamo ima mulja da se vidi iz aviona. A tamo država ima paket od kojih 20 posto dionica.

I što se dogodilo? Apsoštrumpfno ništa.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.