Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.05.2014., 23:16   #261
Quote:
spitfirehr kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Evo ovakva je situacija. Auto registriran u VŽ, mjesto radnje ZG. Dolazim na tehnički, dobra večer, ja bi tehnički, može može. I evo prvog problema. Dakle prometna popunjena do kraja, veli teta na šalteru, idu novi dokumenti. Reko super, jel to mogu u ZG na policiju, nemože. Drugo, jel imate osiguranje, nemam, budem kod vas sredio, eeee, nemože, čovjek otišao doma ( naravno prije kraja radnog vremena ). Dobro, ništa, ajde dajte onda tehnički samo. I dobro, tehnički prođe, dobijem papire od toga, staru prometnu i sve natrag, i reko jel to sad sve, dada, to je sad sve. E sad, moguće da sam ja malo prerano izletio van iz stanice, pošto se nije nitko baš pretrgnuo da mi objasni situaciju. Moje pitanje je, pošto se treba radit nova prometna, pretpostavljam da su oni meni tu prometnu trebali izdati tamo, pa bi ja to onda nosio na ovjeru u Varaždin, ili to ne mogu napraviti prije nego obavim osiguranje? Kao drugo, dok obavim to osiguranje, jel mogu ići u bilo koju stanicu za tehnički s papirima da mi oni izdaju tu novu prometnu, ili baš moram u onoj gdje je tehnički obavljen?

Evo ispričavam se na podužem postu i hvala na eventualnim odgovorima
Možeš ti u bilo kojoj stanici platiti cestarinu, naknadu za okoliš i novu prometnu na osnovu ovjerena dva registracijska lista ali svejedno moraš u Varaždin na ovjeru prometne. Tako kad već ideš u Varaždin dovrši postupak u nekoj od STP u Varaždinu
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 11:11   #262
Žalba pravobranitelju za osiguranja?

Valjda se gore navedeni tako zove.

Planiram se žaliti pravobranitelju na visinu utvrđene police auto osiguranja. Žalim se zato jer mi je osiguravatelj nepošteno zaračunao doplatu na policu od 10 % jer imam manje od 30 godina (u srpnju ću imati 29. rođendan). Inače imam vozačku, auto i vozim već 10 godina, imam 50 % bonusa i nisam imao nikad nesreću, nit išta što bi taj bonus umanjilo.

Ako se ja žalim, utjeće li to na valjanost police, odnosno, poništava li mi ta žalba policu, a time i sam produžetak registracije? Što je u tom slučaju s teh. pregledom?
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 14:54   #263
Nemaš se kome žališ a taj pravobranitelj ne postoji.Plati ili mjenjaj osiguranje.

Ako ne platiš policu nema produženja prometne.

Možda ustavna tužba zbog diskriminacije.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.

Zadnje uređivanje sivkić : 12.05.2014. at 15:06.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 22:06   #264
Pozdrav svima,

Ovakva je situacija,
registracija i tehnički mi ističu 31.05.2014., a osiguranje mi traje do 09.08.2014.

Da li mogu registrirati vozilo s obzirom da imam važeće osiguranje?

Raskidom osiguranja i povratom bi izgubio cca 500 kn, a to mi baš i nije drago.
Žene na tehničkom mi kažu da nemam drugu alternativu nego napraviti prekid osiguranja bez ikakvog objašnjenja osim "morate to napraviti", a ja se ne mogu samo tako pomiriti sa time. Ne znaju mi reći gdje piše da ne mogu registrirati auto na taj način, htio bi neki Zakon ili odredbu gdje piše da ne mogu.
Ja sam spreman produžiti osiguranje kada istekne postojeće ili da registriraju auto do datuma isteka osiguranja pa da ga ponovo produžim ili, ako netko ima neku ideju, nešto treće

unaprijed zahvaljujem
Šteker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 22:33   #265
Quote:
Šteker kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Ovakva je situacija,
registracija i tehnički mi ističu 31.05.2014., a osiguranje mi traje do 09.08.2014.

Da li mogu registrirati vozilo s obzirom da imam važeće osiguranje?

Raskidom osiguranja i povratom bi izgubio cca 500 kn, a to mi baš i nije drago.
Žene na tehničkom mi kažu da nemam drugu alternativu nego napraviti prekid osiguranja bez ikakvog objašnjenja osim "morate to napraviti", a ja se ne mogu samo tako pomiriti sa time. Ne znaju mi reći gdje piše da ne mogu registrirati auto na taj način, htio bi neki Zakon ili odredbu gdje piše da ne mogu.
Ja sam spreman produžiti osiguranje kada istekne postojeće ili da registriraju auto do datuma isteka osiguranja pa da ga ponovo produžim ili, ako netko ima neku ideju, nešto treće

unaprijed zahvaljujem
Dobro su ti rekle i nema drugog načina. Radi se o tome da ti valjanost TP izlazi u 5.mj. jer si očito u 5. mj. radio tehnički i onda nisi sve do 09.08. platio policu osiguranja, ne ulazim u razloge zbog kojih si to napravio ali sad sam radi toga imaš problema. Prema valjanosti TP ti i vrijedi prometna dozvola do 31.05.2014. Ne može ti vrijediti do 09.08.2014. budući TP važi 12.mjeseci. Tako da ćeš sada morati platiti novu policu osiguranja koja važi godinu dana a za onu staru tražiti povrat premije.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 00:08   #266
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Dobro su ti rekle i nema drugog načina. Radi se o tome da ti valjanost TP izlazi u 5.mj. jer si očito u 5. mj. radio tehnički i onda nisi sve do 09.08. platio policu osiguranja, ne ulazim u razloge zbog kojih si to napravio ali sad sam radi toga imaš problema. Prema valjanosti TP ti i vrijedi prometna dozvola do 31.05.2014. Ne može ti vrijediti do 09.08.2014. budući TP važi 12.mjeseci. Tako da ćeš sada morati platiti novu policu osiguranja koja važi godinu dana a za onu staru tražiti povrat premije.
Razlika se desila jer sam kupio auto od pravne osobe u 8. mj. prošle godine i oni mi nisu dali osiguranje, a tehnički je bio važeći od 5. mj.
Tehnički ću ja napraviti do 31.05.2014., to nije upitno ali zašto da prekidam policu ako je važeća? I nju ću nastaviti kada istekne, možda i neću iz nekog valjanog razloga (jer ću prodat auto, odjavit ga ili sl.)
Tehničkim pregledom se utvrđuje ispravnost vozila i traje godinu dana. Nemam ništa protiv da u 8. mj. dođem ponovo po žig ........

Svako produljenje valjanosti prometne dozvole najpovoljnije i najbrže je obaviti u stanici za tehnički pregled vozila, neposredno nakon obavljenog redovnog tehničkog pregleda vozila, a sve potrebne dokumente stanica za tehnički pregled će sama dostaviti nadležnoj policijskoj upravi odnosno postaji.

Prije prve registracije i prije svakog produljenja valjanosti prometne dozvole vlasnik vozila obvezan je platiti propisana davanja. Riječ je o godišnjoj naknadi za ceste, obveznom osiguranju i godišnjoj naknadi za zaštitu okoliša. Po uplati propisanih davanja ovlašteni djelatnik smije ovjeriti prometnu dozvolu, odnosno produljiti valjanost prometne dozvole.

.....po ovome što piše gore, ja imam sve to, tako da ne vidim razlog zašto bi to morao napraviti i uskladiti u isto vrijeme. Imam važeću policu, a naknadu za ceste i naknadu za zaštu okoliša ću platiti kada napravim tehnički pregled.
Šteker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 09:21   #267
Quote:
Šteker kaže: Pogledaj post

.....po ovome što piše gore, ja imam sve to, tako da ne vidim razlog zašto bi to morao napraviti i uskladiti u isto vrijeme.
Nemaš policu koja vrijedi 12 mjeseci.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 09:34   #268
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Nemaš policu koja vrijedi 12 mjeseci.
Ali imat ću je kad je produžim.

Nemam ništa protiv da mi registracija traje do isteka police.
Kad produžim policu ću doći kod njih, platiti njihovu naknadu za produženje (žig) registracije i produžiti registraciju opet do 31.05.

A i volio bi pročitati neki Zakon ili odredbu gdje piše da moram imati sve usklađeno. Do sada nisam našao tako nešto.

poz
Šteker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 10:26   #269
Produženje prometne je 12 mjeseci a ne može manje a za to je potrebna polica osiguranja u trajanju 12 mjeseci.

Pogriješili su oni koji su prvi puta pravnoj osobi produžili prometnu sa različitim mjesecima.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 11:42   #270
Pozdrav, pokušavam naći temu u koju bi stavio svoje pitanje (o produživanju vozačke dozvole, odnosno liječničkom pregledu), ali bez uspjeha, pa ću probat ovdje u nadi da se mod neće ljutiti.

Djed ima 80+ godina i morao bi na liječnički, problem je u tome što je on prijavljen u gradu, a 8 mjeseci godišnje je u svom rodnom mjestu na otoku. Rečeno mu je da ne može obaviti liječnički na tom otoku, već mora dolaziti u grad tj. u mjesto prebivališta. Da li je to istina?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 12:21   #271
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Produženje prometne je 12 mjeseci a ne može manje a za to je potrebna polica osiguranja u trajanju 12 mjeseci.

Pogriješili su oni koji su prvi puta pravnoj osobi produžili prometnu sa različitim mjesecima.
Pa baš zato
Idem upravo u Centar za vozila pa ću vidjeti gdje piše. Valjda
Šteker is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 13:12   #272
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post

Djed ima 80+ godina i morao bi na liječnički, problem je u tome što je on prijavljen u gradu, a 8 mjeseci godišnje je u svom rodnom mjestu na otoku. Rečeno mu je da ne može obaviti liječnički na tom otoku, već mora dolaziti u grad tj. u mjesto prebivališta. Da li je to istina?
Nije bitno gdje ide bitno da je liječnik ovlašten izvršit kontrolni pregled i za to dat uvjerenje.

Quote:
Šteker kaže: Pogledaj post
Pa baš zato
Idem upravo u Centar za vozila pa ću vidjeti gdje piše. Valjda
Neće niti može netko ispravljet tuđe greške.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 13:22   #273
Registracija

Ne znam gdje bi smjestila ovu temu, možda sam i zalutala ali...
Zanima me može li osoba koja nema vozačku dozvolu registrirati motor a1 kategorije. Znači, imati ga na svoje ime i regati ga, a da ga vozi osoba koja ima vozačku.
Hvala
Miss Sadness is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 13:27   #274
Zanima me može li osoba koja nema vozačku dozvolu registrirati motor a1 kategorije. Znači, imati ga na svoje ime i regati ga, a da ga vozi osoba koja ima vozačku.
Hvala
Miss Sadness is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 13:34   #275
Može,mora imat samo osobnu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 13:37   #276
Može, na tehničkom traže osobnu vlasnika a ne vozačku.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 16:26   #277
Quote:
Šteker kaže: Pogledaj post
Pa baš zato
Idem upravo u Centar za vozila pa ću vidjeti gdje piše. Valjda
Reći će ti ono što sam ti ja sinoć napisala.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 16:30   #278
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Produženje prometne je 12 mjeseci a ne može manje a za to je potrebna polica osiguranja u trajanju 12 mjeseci.

Pogriješili su oni koji su prvi puta pravnoj osobi produžili prometnu sa različitim mjesecima.
Nije radi toga, nego je forumaš kupio auto u 8.mj. a pravna osoba je povukla svoju policu osiguranja. S time su ga direktno zakinuli jer je morao platiti novu policu. Radi toga je sve ovo i nastalo. Valjanost TP izlazi, prometna se ne može produžiti na godinu dana jer polica vrijedi još manje od 3 mjeseca.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 09:52   #279
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Reći će ti ono što sam ti ja sinoć napisala.
Je, rekli su!
Al mi i dalje nisu znali pokazati gdje to piše tako da sada čekam odgovor iz stručne službe.
Rekli su da će se javiti tokom dana ali nisu. Čekam još danas i ako ne dođe odgovor idem opet kod njih
Šteker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 13:33   #280
Ok, hvala
Miss Sadness is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:43.