Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2010., 22:31   #1
Oduzimanje dokaznog materijala

pozdrav! Imam jedno možda glupo pitanje, ali niko mi još do sada nije znao dati pravi odgovor. Već sam u nekoliko navrata na TV-u vidio, (uhićenje Sanadera me podsjetilo) kako djelatnici policije kada zapljenjuju mogući dokazni materijal od osumnjičenika oduzimaju računalo. To mogu shvatiti, ali mi nije jasno zašto oduzimaju i monitor, miša, pa čak i kablove vuku za sobom ???
nakazinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 22:41   #2
baš..
valjda da izgleda kako "imaju pune ruke posla" ;-)

(da li je još netko osim mene vidio kako sanaderu odnose i televizor..??) ;-)
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 12:29   #3
Imaš puno ljudi kojima nije jasno da u monitoru nema memorije , ali kad pogledaš čisto praktično - ovako ti je lakše: prikopčaš sve i boli te briga, ne moraš prekopčavati i tražiti odgovarajuće konektore.

Možda postoji i neki pravilnik - o tome bi više mogao drot13...
Ebach Veley is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 18:13   #4
Quote:
Ebach Veley kaže: Pogledaj post
Imaš puno ljudi kojima nije jasno da u monitoru nema memorije , ali kad pogledaš čisto praktično - ovako ti je lakše: prikopčaš sve i boli te briga, ne moraš prekopčavati i tražiti odgovarajuće konektore.

Možda postoji i neki pravilnik - o tome bi više mogao drot13...

Ne postoji nikakav pravilnik u vezi toga. Možda misle da je monitor vrijedan )i kabal) pa mu općenito plijene imovinu; vidio sam da nose i LCD televizor (on sigurno nema nikave podatke, pa ga ipak nose)
GREŠNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 18:24   #5
Quote:
GREŠNIK kaže: Pogledaj post
vidio sam da nose i LCD televizor
ajd da nisam jedina vidjela tv..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:04   #6
Očito da mi "zuba" vidimo detalje (mora da je bio velik - jel da?)
GREŠNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 23:17   #7
Quote:
nakazinho kaže: Pogledaj post
... Imam jedno možda glupo pitanje...
Pitanje nije glupo. Stvar je u tome da se prema propisima o vještačenju računalo mora (ako je to ikako moguće) pokrenuti u konfiguraciji u kojoj je bilo zatečeno. Znači, sa svojom komplentnom periferijom. Izgleda mutavo kad pečate i odnose monitore, tipkovnice i miševe, ali eto.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.