Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2013., 11:08   #341
ne znam na koga se ljutis u tom postu, ali ni po kojem kriteriju mi ne moze biti najbolja, a bome niti sve bolja, ranije je imao veci postotak nesto boljih sugovornika i tema, sada je to rijetki izuzetak u moru sunda.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 11:18   #342
Za sve one koji su ikad pogledali "UFO hunters" na National geographicu ili "Ancient aliens" na History channelu, Mišakova "Na rubu znanosti" je još mila majka...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 11:33   #343
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post
Super, posto obojica zajedno imaju nula znanstvenih radova na temu globalnog zatopljenja, neka barem imaju svoj show na youtubeu.
Ovakve kritike kad čitam ne znam jesu li postavljane na osnovu detaljnog proučavanja što dotični govore o određenim oblastima, ili samo zato jer su ih oni izrekli.

Ali ne možete očekivati od Krešemira fakultet za svaku stvar, jer je naprosto previše tematika kojima se njegova emisija bavi. Dajte, po jedan znanstveni rad na svaku njegovu temu iz emisije koju ste pogledali. U suprotnom nemate vjerodostojnost, a istu zahtjevate.


edit: gledam emisiju o transhumanizmu, i ne mogu a da je ne lajkujem, isto tako i peticiju za podršku mišaku. lajk!
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 13:30   #344
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Ovakve kritike kad čitam ne znam jesu li postavljane na osnovu detaljnog proučavanja što dotični govore o određenim oblastima, ili samo zato jer su ih oni izrekli.

Ali ne možete očekivati od Krešemira fakultet za svaku stvar, jer je naprosto previše tematika kojima se njegova emisija bavi. Dajte, po jedan znanstveni rad na svaku njegovu temu iz emisije koju ste pogledali. U suprotnom nemate vjerodostojnost, a istu zahtjevate.


edit: gledam emisiju o transhumanizmu, i ne mogu a da je ne lajkujem, isto tako i peticiju za podršku mišaku. lajk!
Kritike koje čitaš postavljene su nakon višestrukog detaljnog proučavanja svega što su dotični izrekli, kao i provjeravanja ne samo da li imaju znanstvene radove u vezi sa područjima o kojima govore, nego još više da li uopće imaju pojma o tome što govore. Kritičari su se u kritikama pseudoznanstvenika obilato pozivali na znastvene radove mjerodavnih znanstvenika i na grafikone napravljene na temelju znanstvenih mjerenja i istraživanja. Što je redovito izostajalo od strane samih pseudoznanstvenika, a često je bilo i popraćeno grubim falsifikatima i agresivnom medijskom propagandom.

Mi ne očekujemo od Mišaka nikakav fakultet, samo određenu dozu kritičnog odmaka od izjava svojih gostiju te znanstveno i sasvim prosječno ljudsko poštenje. O kritičkim znanstvenim radovima već je rečeno sve prije nekoliko redaka, dok je kod Mišakovih gostiju skoro uvijek prisutan potpuni izostanak znanstvenih radova i dokaza.

Samo ti lajkaj na transhumanizam! I Lajka je lajkala na Mjesec.

(Mala isprika zbog grubog humora, ali Facebook je još jedan civilizacijski bull - shit koji daje privid mlađariji da su nešto napravili za društvo, a zapravo samo pridonosi povećanju sveopćeg otuđenja.)
Gleda Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 13:42   #345
Quote:
Gleda Mjesec kaže: Pogledaj post
Najbolja i sve bolja!!!!

Za proizvodnju kroničnih i neizlječivih budala.
Aj daj neku bolju!
Da sve bolja posto sa iskustvom covek postaje sve bolji u svom poslu!
Nije to emisija za budale Gleda Mjesecu nego za ljude koji zele da se obrazuju i koji znaju sta je provera rezultata,proveri kad cujes nesto jel to tako ili bilo kako kad i sam nadodjes na nesto ti proveri! Tako ces doci do pravih saznanja covo!
Ne treba poverovati sve sto vidimo pa tako ni sve sto je u emisiji "Na Rubu Znanosti" nego trebamo proveriti jel to tako .. ako mi imas emisiju koja ti je poslednjih godina vise pokretala mastu od ove molim te mi je posalji!!!
__________________
end

Zadnje uređivanje iormas : 19.06.2013. at 13:51.
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 14:54   #346
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Aj daj neku bolju!
U tome i jest stvar. Buduci je ona jedina emisija te tematike na TV, a tematika te zanima vjerojatno vise od tematike vecine drugih emisija ona ti je prirodno zanimljivija. No to ne znaci da je najbolja emisija na TV uopce. Niti po jednom objektivnom kriteriju to nije, bez obzira sto nam vecina drugih osobno moze biti nezanimljiva. Nije po produkciji, scenografiji, kameri i ostalim tehnickim detaljima, nije po kadrovima koji sudjeluju, po prilozima - bome nije niti po pripremljenosti voditelja koji cesto postavlja vrlo besmislena pitanja koja ukazuju na ne samo nerazumjevanje nego i ne bas previse truda u pripremi, a prakticki nikad se ne postavlja kriticki i ne postavlja nikakvo "skakljivo" pitanje kakav god bio sugovornik te vec dugo nije imao emisiju u kojoj bi bilo suprotstavljanja stajalista da bi dobili nekakav siri pregled.

Prakticki je svaka prosjecna politicka emisija bolja od te po svim navedenim stavkama.

Da ova nije jedina, da postoji sarologkost kolicina razlicitih programa kao u spomenutom politickom te puno siri izbor kadrova za njih vrlo je upitno bi li Misakova kakva je sada bila najbolja niti medju njima.
Quote:
Da sve bolja posto sa iskustvom covek postaje sve bolji u svom poslu!
Sa iskustvom postaje sve bolji u prilagodjavanju publici (tj plasiranju mejnstrim sunda - mejnstrim za njegovu ciljanu alternativnu publiku, naravno), a vjerojatno ima i sve slabiji izbor gostiju i tema na raspolaganju.

Quote:
Nije to emisija za budale Gleda Mjesecu nego za ljude koji zele da se obrazuju
Ljudi koji se zele obrazovati prije svega trebaju razvijati kriticnost, a to se ne radi na emisijama gdje se nekriticno pristupa sugovornicima bez misljenja suprotne strane i bez postavljanja bilo kakvog provokativnog pitanja, odnosno ikakvog dovodjenja u pitanje bilo kakve, pa i najneutemeljenije tvrdnje.

Quote:
i koji znaju sta je provera rezultata,proveri kad cujes nesto jel to tako ili bilo kako kad i sam nadodjes na nesto ti proveri! Tako ces doci do pravih saznanja covo!
Na zalost kada to napravis jako puno Misakovih gostiju se ne provede bas najbolje

Quote:
Ne treba poverovati sve sto vidimo pa tako ni sve sto je u emisiji "Na Rubu Znanosti" nego trebamo proveriti jel to tako .. ako mi imas emisiju koja ti je poslednjih godina vise pokretala mastu od ove molim te mi je posalji!!!
Zelis reci da je u kategoriji mastopokretaca poput crtica, bajki, vjerskih emisija i Sulejmana Velicanstvenog?
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 15:32   #347
Odlično rečeno! Tome se nema ništa ni dodati ni oduzeti!
Gleda Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 16:00   #348
Neku večer je bilo o vedskoj matematici. Jako interesantno, recimo oduševila me sutra o kvadriranju brojeva koji završavaju na 5, i baš si mislim kome je to u interesu da se takvi jednostavni poučci ne predstave cijelom svijetu, jer nesumnjivo bi popularizirali matematiku i učinili je jednostavnijom i zanimljivijom većini ljudi koji se sada s njom gnjave.
Mišak je bio izvrstan kao i obično, ali gost mu je bio ispod svake kritike, na momente se gubio u onome što je pričao, a bio je mlad momak! To me najviše i odbija od gledanja, nedovoljna elokventnost i zanimljivost gostiju.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 16:08   #349
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Neku večer je bilo o vedskoj matematici. Jako interesantno, recimo oduševila me sutra o kvadriranju brojeva koji završavaju na 5, i baš si mislim kome je to u interesu da se takvi jednostavni poučci ne predstave cijelom svijetu, jer nesumnjivo bi popularizirali matematiku i učinili je jednostavnijom i zanimljivijom većini ljudi koji se sada s njom gnjave.
Mišak je bio izvrstan kao i obično, ali gost mu je bio ispod svake kritike, na momente se gubio u onome što je pričao, a bio je mlad momak! To me najviše i odbija od gledanja, nedovoljna elokventnost i zanimljivost gostiju.
Ta je priča već drugi ili treći put tema emisije NRZ. I nikako da se odlijepi od aritmetike i algebre za osnovnu školu. Tko zna zašto?

Dok sam bio klinac, i mi smo učili jednostavna domaća pravila za brzo računanje osnovnih matematičkih operacija. Kasnije više nismo.

E sad, je li to zato što je matematika u SŠ i na faksu postala presložena da bi smo se igrali prstima? Ili možda zato što je egzotika navodno napredne vedske matematike nekako previše kičasta?
Gleda Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 17:12   #350
Volio bih vidjeti kako vedska matematika hendla tenzorski račun, sa ili bez (einsteinove) indeksne notacije. I kako rješava sustave diferencijalnih jednadžbi...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 18:47   #351
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
U tome i jest stvar. Buduci je ona jedina emisija te tematike na TV, a tematika te zanima vjerojatno vise od tematike vecine drugih emisija ona ti je prirodno zanimljivija. No to ne znaci da je najbolja emisija na TV uopce. Niti po jednom objektivnom kriteriju to nije, bez obzira sto nam vecina drugih osobno moze biti nezanimljiva. Nije po produkciji, scenografiji, kameri i ostalim tehnickim detaljima, nije po kadrovima koji sudjeluju, po prilozima - bome nije niti po pripremljenosti voditelja koji cesto postavlja vrlo besmislena pitanja koja ukazuju na ne samo nerazumjevanje nego i ne bas previse truda u pripremi, a prakticki nikad se ne postavlja kriticki i ne postavlja nikakvo "skakljivo" pitanje kakav god bio sugovornik te vec dugo nije imao emisiju u kojoj bi bilo suprotstavljanja stajalista da bi dobili nekakav siri pregled.

Prakticki je svaka prosjecna politicka emisija bolja od te po svim navedenim stavkama.

Da ova nije jedina, da postoji sarologkost kolicina razlicitih programa kao u spomenutom politickom te puno siri izbor kadrova za njih vrlo je upitno bi li Misakova kakva je sada bila najbolja niti medju njima.

Sa iskustvom postaje sve bolji u prilagodjavanju publici (tj plasiranju mejnstrim sunda - mejnstrim za njegovu ciljanu alternativnu publiku, naravno), a vjerojatno ima i sve slabiji izbor gostiju i tema na raspolaganju.


Ljudi koji se zele obrazovati prije svega trebaju razvijati kriticnost, a to se ne radi na emisijama gdje se nekriticno pristupa sugovornicima bez misljenja suprotne strane i bez postavljanja bilo kakvog provokativnog pitanja, odnosno ikakvog dovodjenja u pitanje bilo kakve, pa i najneutemeljenije tvrdnje.


Na zalost kada to napravis jako puno Misakovih gostiju se ne provede bas najbolje


Zelis reci da je u kategoriji mastopokretaca poput crtica, bajki, vjerskih emisija i Sulejmana Velicanstvenog?

U svakom slucaju je relativno kome je koja emisija najbolja ti izgleda ne znas koja ti je vec kad je nisi naveo ni drug ti Mjesec pa cete mozda jos jednom razmisliti kontam

Meni je zato najbolja jer me najvise puta od svake emisije sto gledam uspela zadrzati pred monitorom i odgledati je do kraja+je izuzetno bogata novim informacijama koje se uglavnom po knjigama mogu naci a ne u emisijama(radio,tv,internet)..provera istih zavisi od promatraca,kako ce ih obraditi i primiti..to vec nema veze sa emisijom ako posle pogledane emisije odemo na wikipediu da proverimo sta kaze o toj temi to je po meni slepa ulica jer mainstream uglavnom ne zeli da se saznaju takve stvari ili krivokazuje ili svasta nesto zavrce mozak..najbolje je sam se uveriti u ispravnost informacija koje vidimo u nekoj emisiji ..opet to nema veze sa emisijom ,emisija je pokretac a sto se tice kamere i montaze i tona kod ovog tipa emisija pa iskreno ne patim.. od lepog pakovanja vise volim kad je nesto fino!

Inace sve treba gledati pod istim stanjem svesti(crtani ,dokumentarac ,film, bajku..) slobodnim stanjem svesti..tako cemo moci i iz crtaca nesto nauciti ako tamo imamo sta za nauciti !
I opet ako nesto ne razumemo iz prve ..ne treba se uplasiti ,napadati pa bezati nego Ako nas zanima ..videti sta je to..puno bolje videti, i shvatiti!
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 08:45   #352
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Volio bih vidjeti kako vedska matematika hendla tenzorski račun, sa ili bez (einsteinove) indeksne notacije. I kako rješava sustave diferencijalnih jednadžbi...
Za tu vrstu matematke konzultiraju se sa onom njemačkom hobotnicom po imenu Paul koja je pogađala rezultate prošlog svjetskog nogometnog prvenstva.

A ako je potrebno pomoću diferencijalnih jednadžbi izračunati parametre vremenskih prilika ili buduće klime, onda upomoć pozovu i Paulove morske frendove. Kruži svijetom urbana legenda da su tako radili Vladimir Paar i Fred Goldberg.

Nijedno superračunalo na svijetu nije doraslo mozgu glavonošca i njegovim krakovima.
Gleda Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 09:02   #353
Quote:
Gleda Mjesec kaže: Pogledaj post
Nijedno superračunalo na svijetu nije doraslo mozgu glavonošca i njegovim krakovima.
Paar je jednom spomenuo kako ekipa iz DHMZ-a koristi tuđe algoritme kao "black box", ali da je on radio na vlastitim algoritmima. Tko zna, možda su njegovi bolji? Posebno ako se temelje na postavkama determinističkog kaosa, to je područje u kojem je on doma

Ipak, Aladin mi se čini prilično dobrim, za trodnevnu prognozu još nisam uočio da je promašio...

Inače, glede računala (i superračunala), kad su algoritmi u pitanju, koliko god algoritam bio dobar uvijek vrijedi pravilo - "trash in - trash out".
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 09:36   #354
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Aj daj neku bolju!
Da sve bolja posto sa iskustvom covek postaje sve bolji u svom poslu!
Nije to emisija za budale Gleda Mjesecu nego za ljude koji zele da se obrazuju i koji znaju sta je provera rezultata,proveri kad cujes nesto jel to tako ili bilo kako kad i sam nadodjes na nesto ti proveri! Tako ces doci do pravih saznanja covo!
Ne treba poverovati sve sto vidimo pa tako ni sve sto je u emisiji "Na Rubu Znanosti" nego trebamo proveriti jel to tako .. ako mi imas emisiju koja ti je poslednjih godina vise pokretala mastu od ove molim te mi je posalji!!!
ANDROMEDA - EMISIJA O SVEMIRU!

https://www.forum.hr/showthread.php?t=783361

Gleda Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 12:50   #355
Quote:
Gleda Mjesec kaže: Pogledaj post
ANDROMEDA - EMISIJA O SVEMIRU!

https://www.forum.hr/showthread.php?t=783361

Jako zanimljivo izgleda..nisam jos cuo za nju,slabi smo tu u vojvodini stakvim temama medijski,nazalost.

Eto super emisija vec pokrece misli! Hvala!!!
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 20:49   #356
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Jako zanimljivo izgleda..nisam jos cuo za nju,slabi smo tu u vojvodini stakvim temama medijski,nazalost.

Eto super emisija vec pokrece misli! Hvala!!!
Išla je skoro deset mjeseci online na ovom portalu: http://znano.st/andromeda/#

Jer su je neki "pametnjakovići" odlučili maknuti sa HR2 nakon 15 godina uspješnog emitiranja i visoke slušanosti u čitavoj Hrvatskoj i susjednim državama. Od utorka je ponovo na Hrvatskom radiju navečer od 20.00 do 22.00h. I u Vojvodini sigurno mnogi astronomi - amateri znaju za "Andromedu".
Gleda Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 00:08   #357
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Za sve one koji su ikad pogledali "UFO hunters" na National geographicu ili "Ancient aliens" na History channelu, Mišakova "Na rubu znanosti" je još mila majka...
A kaj tek onda reći za emisije ruskog REN TV-a
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 17:04   #358
ako ja dobro kužim, jer sam sve živo pretražila, ova se emisija više ne emitira na htv-u??
Bershka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2013., 00:36   #359
ipak se okrece :)

Nekima omiljena emisija se nastavlja na HTVu!

http://www.youtube.com/watch?v=q7Wn3R3sFU0

I odma odlican pocetak sezone,svidjaju mi se istorijski podaci za koje sam neke i u Subotici cuo vezano za temu..u sustini grad se na novcu od konoplje izgradio vecinom.
Lepo bi bilo kada bi se vise uvodila kao zamena za naftu i jos par stvari korisne po ljude i prirodu kad vec moze.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 19:49   #360
Super da se nastavlja, imaju interesantnih tema.. Baš sam neki dan naletjela na net-u na neku peticiju za nastavak s emisijom, pa sam mislila da je upitno hoće li ići dalje.. Ali eto, baš super ..
BlueMoon1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:41.