Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2013., 00:14   #141
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
puffko, pa zapravo si i slikanjem prsticima dala dobar primjer: hoces li djetetu dopustiti da potpuno slika kako hoce, oslika sve povrsine ukljucujuci i namjestaj, zidove; ili ces mu ograniciti aktivnost slikanja na prihvatljiv nacin

moguce da ja na te stvari gledam drugacije posto sam odgojitelj, pa sam automatski i puno odgovornija kad su potencijalne ozljede u pitanju pri "neadekvatnim" aktivnostima.

ali me neki komentari iznenadjuju kao da sam rekla da se djecu u parkicu treba svezat i ne dat im da mrdnu i dalje ne vidim zasto je lose ili uberogranicavajuce poduciti djete kako se koja sprava pravilno kosristi, a posebice kad pricamo o "dzunglama" kakve nasi parkici znaju biti (u nekim atraktivnijim parkicima ili u nekim jako gusto naseljenim kvartovima s premalo parkica zna biti mooore djece svih uzrasta. da ih se sve pusti da se igraju kako god pozele, bez ikakvog ogranicavanja i usmjeravanja, pa traumatoloska bi bila prekrcana s prvim zrakama proljetnog sunca )
Evo ti moje interpretacije primjera sa slikanjem prsticima:
necu joj dozvoliti da slika po zidu, ali cu joj dozvoliti da npr skine cipele i slika noznim prstima.

Isto tako:
necu dozvoliti djetetu da ostecuje sprave, niti da ih koristi na nacin koji je evidentno opasan za nju ili za drugu djecu. Ali cu joj dozvoliti da koristi sprave na nacin koji to meni mozda ne pada na pamet.

Da, sigurno ima veze to sto si odgojitelj u groznim uvjetima gdje moras paziti na puno previse malaca nego sto bi trebala. I to sto nema dovoljno parkova u nekim naseljima gdje ima puno djece.

Ali kao sto je proab rekla, nije ok inzistirati na takvim rigidnim pravilima umjesto da se inzistira na svijesti i toleranciji roditelja i na isto tako svijesti djece o drugoj djeci, o razlicitim potrebama i sposobnostima. To jednostavno nije nacin na koji zelim odgajati dijete, i ne bih htjela zivjeti u takvom drustvu.

Ne volim kao klasicna dijaspora kopati po stvarima koje ne valjaju u Hrvatskoj, ali u biti to nije samo hrvatska boljka: nikad nisam voljela centralnoevropsko inzistiranje na pravilima, pecatima, provjerama, iz kojih proizilazi implicitno nepovjerenje u postenje i dobre namjere clanova drustva, i puno mi se vise svidjalo ono sto je dobro u anglosaksonskom drustvu, a to je neko inicijalno povjerenje (dok se ne dokaze drukcije--npr kao kad se prijavljujes za poslove i dosta je reci sto si zavrsio, bez slanja ovjerenih kopija diploma itd).
Mozda se cini daleko od tobogana i djecjih igralista, ali i nije: ako u principu vjerujes da ljudi pokusavaju najbolje sto mogu, onda imate nekakav zajednicki pozitivan stav pa cete naci i rjesenje za to da bi se ovaj od 5 godina penjao naopacke, a ovaj malac od 18 mjeseci se jedva popne na tobogan.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 10:54   #142
da, istina..
da zivim u drustvu u kojem su ljudi tolerantniji i u kojem ima dovoljno kvalitetnih i prilagodjenih parkica za djecu, vjerojatno bih bila opustenija.
ovako sam, vjerojatno i zbog struke, sklona misliti o svakom dreku koji bi nekom drugom mogao zasmetati, pa neke stvari mozda i previse preveniram

i zapravo ne volim kad ljudi izvuku argument "kako smo se mi igrali dok smo bili djeca".. jer, bila su to neka druga vremena, parkica mozda i nije bilo vise no sto ih je sada, ali bilo je i puno, puno manje stanovsnistva (govorim za zagreb jer tu zivim). zivjela sam u kvartu sa zgradama, imali smo solidan broj parkica, ne sjecam se da je ikad ijedan bio prekrcan. danas je hrpa parkica skoro doslovno "dzungla".
imam parkic na par koraka od kuce, s 2 tobogana-kucice, 2 ljuljacke i 2 klackalice. u tom parku zna biti i preko dvadesetero djece svih dobi, fluktuacija je ogromna jer je parkic uz veliki ducan. ja taj parkic mrzim i izbjegavam ga koliko god mogu, jer meni je to tu mač, prenapeta sam, stalno sam u grcu. a niti su sprave prilagodjene za mladju djecu, pa ja doslovno moram biti svojoj za petama.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 12:33   #143
La luna prvo mi se činilo da si ti naprosto bila za to da se sprave koriste na PRAVILAN i PRISTOJAN način tj onako kako ti smatraš da bi ih trebalo koristiti, a sad mi se čini kako zapravo samo želiš da su klinci sigurni i zaštićeni... mislim da klinci mogu biti sigurni i zaštićeni i kada koriste te sprave na razne načine.


meni su igrališta bila puno veća tlaka i stres kada je mali bio manji tj dok nije navršio 3 godine
do tada su me isto ponekad smetale opasne i neprimjerene sprave, živahna starija djeca koja nisu svjesna manje djece i ne paze na njih, vožnja bicikla po samom igralištu itd itd itd... sad puuunoooo manje primjećujem takve stvari i imam više razumijevanja za njih, a vjerujem da će tako biti kroz neko vrijeme i većini roditelja kojima klinci još nisu napunili te tri-četiri godine...
__________________
švrljbrlj
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 13:05   #144
Pa nije zgorega poduciti djecu kako se sto pravilno koristi
Pogotovo kad u parku imate zilijun djece.
Nisam mislila da im ni pod razno ne smijete dati da koriste sprave na "neprimjeren" nacin. I ja mojoj dopustam da mi se doma popentra po spustajucem dijelu tobogana (iako najcesce ponavljam k'o papiga "na tobogan se penjemo po stepenicama" ), ali to je mini baby tobogan s kojeg i da padne se ne moze ozlijediti, i to nije tobogan u parkicu gdje ima druge djece razlicite dobi, sposobnosti i ideja
Da imam parkic u koji dolazi manji broj djece, cije roditelje poznam i s kojima se da dogovarati i pregovarati (sto s roditeljima, sto s djecom) vjerojatno bih bila puno opustenija.. no posto iman dzungle s grom djece i totalno nepoznatim roditeljima, nisam opustena, sigutnost mi je prioritetna pa se radije hvatam "za pravila".
U svakom slucaju, naskoditi ne mogu, jer uce toleranciji i redu i dobra su podloga za kasnije, a ne smatram da su toliko ogranicavajuca i sputavajuca. Kao sto rekoh, nije da je dijete zavezano i ne mrda uopce
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 14:16   #145
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Ne volim kao klasicna dijaspora kopati po stvarima koje ne valjaju u Hrvatskoj, ali u biti to nije samo hrvatska boljka: nikad nisam voljela centralnoevropsko inzistiranje na pravilima, pecatima, provjerama, iz kojih proizilazi implicitno nepovjerenje u postenje i dobre namjere clanova drustva, i puno mi se vise svidjalo ono sto je dobro u anglosaksonskom drustvu, a to je neko inicijalno povjerenje (dok se ne dokaze drukcije--npr kao kad se prijavljujes za poslove i dosta je reci sto si zavrsio, bez slanja ovjerenih kopija diploma itd).
Mozda se cini daleko od tobogana i djecjih igralista, ali i nije: ako u principu vjerujes da ljudi pokusavaju najbolje sto mogu, onda imate nekakav zajednicki pozitivan stav pa cete naci i rjesenje za to da bi se ovaj od 5 godina penjao naopacke, a ovaj malac od 18 mjeseci se jedva popne na tobogan.
Dušo, sve tvoje je jasno i razmišljaš zrelo i normalno, naravno. Ali () jednostavno ne prolazi u mediteransko-balkanskoj kulturi, i to je jednostavno tako vijekovima i vjerujem da ne postoji nikakva šansa da se ljudi ovoga temperamenta tako naglo promijene.

Ove kulture pokazale su daleko bolju prijemčivost germanskih hladnih i okrutnih pravila nego anglo-saksonskih ukotvljenih pristojnosti koje se grade stoljećima... Iako obje kulture hladne, poprilično odmjerene i znakovito uzakonjene, germanska je ipak bliža ovoj mediteranskoj nesređenosti kao oblik zakonodavstva i pravilnika.

Iako, nitko još pametan nije izmilio neki sustav savršen za ovaj mentalitet... samo za taj

Malo Off, ali mislim da se ponašanje u parkićima može objasniti i time da jednostavno počinjemo tražiti direktnu demokraciju uz prisustvo jasnih i obligatornih norma
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 06:57   #146
I jeste bili u parkicu za vikend?
Ja sam s mojima bila jucer, parkic s dva tobogana, klackalicom, ljuljackom i vrtuljkom. Bilo je 10-ak djece od 1-6 i upola toliko roditelja i i djedova. Svi su se lijepo igrali jedino je jedan klinac na ride-a-bike imao fiks ideju da mora voziti tocno po jednoj stazi i usput dva puta srusio mog mladjeg, prvi puta ga tata nije vidio, a drugi puta ga je vidio pa natjerao da se isprica mojem, usput mu je i moja starija ocitala bukvicu da kako ne pazi da zar ne vidi da je on jos mala beba i da ga ne smije srusiti. Moj se pak uopce nije uznemirio zbog rusenja, vise se zacudio.

Onda su se igrali lopticama, neka curica za glavu veca od njega je pokusala mladjem uzeti lopticu no on je manirom iskusnog jaslicanca izveo nekakv ragbi manevar i uspjesno se izborio za sebe.

I da, djeca su se redom penjala uz krivu stranu tobogana kad je bila prilika da ikome ne smetaju, mladji je pokusao ih kopirati ali nije bas spretan onda se penjao po stepenicama pa mu se starija demonstrativno spustila na glavu pred njim - to je vec uspio kopirati, stopao je jako rukama ali je malo po malo dogmizao dodna na glavu, tu sam ga morala spasiti jer se nije znao izvuci dalje Sad moram upozoriti bake jer ce inace iduci put iz parkica doc sve uzasnute da se se pokusao baciti na glavu na toboganu ali su ga one spasile

Ja ne znam gdje su te vase parkic-dzungle, kod nas u kvartu ocito ih nema...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2013., 09:11   #147
da i mene zanima di su te dzungle? u bocarskom domu a i tamo znam ponekad zalutati pa nisam primjetila neke vece probleme..

ja cesto citam tu u nasem parku jer je to nazalost jedina klupa u blizini i u hladu,a nemogu biti zatvorena u stanu i s obzirom na temu sam u petak bas detalnjno promatrala, radi se o parku s toboganom,4 ljulje,vrtuljak,2 patke na federe i pjescanik...
bilo je 7 djece u sat i pol i 4 roditelja... djeca su se penjala naopacke i pravilno i primjetila sam samo jedan iznenadjujuci problem, a to je bila curica od 4 g koja je bila upozorena da se nesmije penjati naopacke.. e ta curica se nikako nije mogla uklopiti nego je cekala stalno nesto i promatrala druge kako se igraju,a ta njihova igra je bila i spustanje i penjaje i nikom se nista nije dogodilo dok sam bila tamo, bar ne na toboganu

al je jednoj curici noga zapela pod vrtuljak i to radi njezine mame koja ju je tako zavrtila kosa mi se digla
nirvanalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2013., 21:19   #148
U parkicima za dijecu mene ne "zivciraju" niti se ljutim na "starije" niti na "mladje" parkici su za to - za dijecu! Mene strasno iritiraju bake!

Friski primjer od danas - red na ljuljacki (ima ih samo 2) moj se malac umori od cekanja i okrene svoju pozornost na drugu spravicu u parkicu... nakon 30tak min nekako on i jos jedan malo veci deckic docekali svojih 5 minuta, sjednom velikom razlikom, djeckic je bio sam... i njih dvoje taman sjeli na ljulju naravno ponovno se stvori red, pogledam na sat kazem, ok za 5 min. ustajemo pa cemo kasnije opet... I eto ti medju svih njih progura se "brizna" baka sa curicom i bez pardona deckicu koji se sam ljuljao hladno kaze " sad ce nam ovaj dijecak ustat jer smo mi mali i ljulje su za nas male" ?!!!! a curica dal je bila 1 godinu mladja... sutim, necu se svadjati, poljuljali se malo i odstupili red drugima...

Da sumiram - iritiraju me bake koje misle da imaju apsolutno pravo na svih djecjuh sadrzaja u parkicima i koje ne mare za red i cekanje, jer njihove "princeze" i "princevi" moraju dobiti sve i u roku odmah!
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 01:03   #149
Užasno me živciraju roditelji koji u parku tuđu djecu totalno ignoriraju. Meni to stvarno nije jasno. Da sam i najlošije volje na svijetu kad ti se neko dijete nasmije uzvratiš osmijeh. Ja generalno volim djecu pa su mi takvi ljudi totalno antipatični. Danas stojimo u parku i moj dvogodišnjak ode na neku tamo kućicu koja ima ispred nekakve rupe. Tamo je već bila neka djevojčica i njezini mama i tata se igraju s njom (ona ubacuje kamenčiće u te rupe a oni joj kao pomažu) i dođe moj mali do tih rupica i počne i on ubacivati kamenčiće i sad njih dvoje to skupa ubacuju. Oni se obraćaju svom djetetu, a kako je moj još uvijek mali pa baš i ne kuži da svi ne žele razgovarati s njim on njima nešto govori i smije se, njih dvoje totalni ignor, kao da je dijete zrak. Pa ne očekujem ja da oni sad s njim razgovaraju, ali zar se tako teško barem nasmiješiti tom malom stvorenju koje ti se obraća.
Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 01:18   #150
ovo je stvarno tuzno

muka mi je ponekad kad krenem razmisljati na kakav sam okrutan i izopacen svijet donijela zivo bice
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 04:32   #151
Haha a nedavno smo baš razgovarali (ne na ovoj temi ) o djeci koja hoće komunicirati s nepoznatina tj samnom a meni se ne da. Ajd nije riječ o 2god nego 4-5 al ipak..
Valjda ljudi nisu raspoloženi (ni za svoje)

Sent from my ST18i using Tapatalk 2
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 05:10   #152
Quote:
Gala kaže: Pogledaj post
Užasno me živciraju roditelji koji u parku tuđu djecu totalno ignoriraju. Meni to stvarno nije jasno. Da sam i najlošije volje na svijetu kad ti se neko dijete nasmije uzvratiš osmijeh. Ja generalno volim djecu pa su mi takvi ljudi totalno antipatični. Danas stojimo u parku i moj dvogodišnjak ode na neku tamo kućicu koja ima ispred nekakve rupe. Tamo je već bila neka djevojčica i njezini mama i tata se igraju s njom (ona ubacuje kamenčiće u te rupe a oni joj kao pomažu) i dođe moj mali do tih rupica i počne i on ubacivati kamenčiće i sad njih dvoje to skupa ubacuju. Oni se obraćaju svom djetetu, a kako je moj još uvijek mali pa baš i ne kuži da svi ne žele razgovarati s njim on njima nešto govori i smije se, njih dvoje totalni ignor, kao da je dijete zrak. Pa ne očekujem ja da oni sad s njim razgovaraju, ali zar se tako teško barem nasmiješiti tom malom stvorenju koje ti se obraća.
Ovo je i meni bezveze, a malo i kratkovidno s roditeljske strane (ako cemo s te strane)--mislim, ako se i druga djeca angaziraju u komunikaciju onda je veca sansa da ce se zaigrati s tvojim i da ce i tvojem biti zabavnije, ipak obicno se djeci zabavnije igrati s drugom djecom no s odraslima.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 05:26   #153
Ne mogu si zamisliti situaciju u kojoj ignoriram drugo dijete... jednostavno ne mogu.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 09:21   #154
Cure, evo jedno malo upozorenje:
Pripazite na one "stare" ljuljačke u parkovima (drvena sjedalica, metalne ručke), ako dobro pogledate ( a ja sam bila prisiljena bolje pogledati) na onom dijelu gdje se ručke "kače" za konstrukciju, većina nije dobro stegnuta.
Mali mi se igrao u parkiću, došao do ljuljačke i rukicama malo podignuo sjedalo. Imao je oko godinu dana, znači nije bila neka pretjerana snaga u pitanju. Automatski se podigla i ručka i zato što nije bila dobro spojena otkačila se od konstrukcije. Teška metalna ručka je pala 10 cm od glave mog djeteta
Baka je bila s njim u parku, žena je skoro riknula od straha i muke

Eto, pripazite posebno sa klincima koji ne znaju sami lijepo sjesti na ljuljačku pa sjedalo malo gurkaju guzom ili rukicama.

Mi smo ovo prijavili u općini, došli redari, pa poslali majstore koji su ih stegnuli, ali na našem kvartu su većinom stari parkići i barem 70% ljuljački ima barem jednu takvu rastegnutu ručku
__________________
Pilić 2.4.2011.
Cvrčak 22.7.2014.
lala_dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 09:32   #155
joj, s tim starim spravama vjecito treba paziti. fora je s tim sarim metalnim ljuljackama sto se one gore samo zakace kroz komad metala, i cesto vam veca djeca, ne nuzno nit pubertetlije nego i osnovnoskolci, znaju "podici" ljuljacku, da bude vise od zemlje, na nacin da odignu malo tu kukicu, tako se ljuljaju, sto je jako opasno. i onda odu, a ne "spuste" ljuljacku. pa netko tko dodje iza njih niti ne gleda gore u te kukice.

isto tako, oni tobogani od plasticnih, kao, traka, jedne do druge, znate na kaj mislim? u jednom nasem parku ima takav tobogan, i bas neu vecer kad smo s malom bili u tom parku muz ode do tobogana i prelazi s rukom po njemu, ja zbunjeno pitam "kaj je prljav, kaj ga cistis" i veli on meni da provjerava jesu li te plasticne trake negdje pukle; kaze (a ja to pojma nisam imala, ne znam kako mi je promaklo) da je pred neku godinu u zagrebackom parku ta jedna traka pukla i strsala je iz tobogana, dijete nije pazilo, islo je spustati se na tobogan i nabolo se na taj polomljeni dio

cekirajte sprave, ucite djecu da ne koriste neispravne sprave, jer doci ce dan kada ce ici sami u park, bez vas, i treba ih se nauciti da paze na takve stvari.

i prijavljujte polomljene sprave komunalnim redarima
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 09:57   #156
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
i prijavljujte polomljene sprave komunalnim redarima
Dobro si me sjetila, pa bih iskoristila priliku i zamolila sve iz Rijeke da prijavljuju ostecenja u parkicima, imam osjecaj da ljudi uopce ne znaju da se to moze prijaviti, a sistem funkcionira zaista besprijekorno (nevjerojatno za nasu drzavu )

Dakle, ako igdje vidite ostecenje u rijeckom parkicu, mozete poslati mail na [email protected], s opisom sto je u pitanju. Ja obicno fotkam i odmah im posaljem i fotku u mailu, da ne objasnjavam previse, zajedno s lokacijom igralista. Reagiraju u roku dan-dva i odmah salju ekipu na teren, zbilja jako dobro rade

(drugi dio price koji ne funkcionira je taj da bi obavijest o ovom mailu i besplatnom broju telefona trebao biti istaknut u svakom parkicu, a nije; i svaki parkic u kojem je dojavljeno ostecenje bi trebao dobiti naljepnicu da je prijavljeno ostecenje da korisnici znaju.... taj dio u praksi nije zazivio; al dojave i popravci stimaju bez problema)

Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 16:12   #157
sto je mene izivciralo neki dan...

nije bilo u parku, bilo je na putu u park

idu moja curka i tata u park i ona normalno nesto prica s njim, prodju kraj dvije babe i nakon sto su ih prosli mm cuje kako jedna komentira "tako malo dijete a vec afektira"
mala ima tri i pol godine i najnormalnije je dijete, vise mirno i povuceno nego neko koje privlaci paznju, da sam ja cula babca ne bi to izignorirala

tako odurno komentirati tako malo dijete, fuj!
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 16:51   #158
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Dobro si me sjetila, pa bih iskoristila priliku i zamolila sve iz Rijeke da prijavljuju ostecenja u parkicima, imam osjecaj da ljudi uopce ne znaju da se to moze prijaviti, a sistem funkcionira zaista besprijekorno (nevjerojatno za nasu drzavu )

Dakle, ako igdje vidite ostecenje u rijeckom parkicu, mozete poslati mail na [email protected], s opisom sto je u pitanju. Ja obicno fotkam i odmah im posaljem i fotku u mailu, da ne objasnjavam previse, zajedno s lokacijom igralista. Reagiraju u roku dan-dva i odmah salju ekipu na teren, zbilja jako dobro rade

(drugi dio price koji ne funkcionira je taj da bi obavijest o ovom mailu i besplatnom broju telefona trebao biti istaknut u svakom parkicu, a nije; i svaki parkic u kojem je dojavljeno ostecenje bi trebao dobiti naljepnicu da je prijavljeno ostecenje da korisnici znaju.... taj dio u praksi nije zazivio; al dojave i popravci stimaju bez problema)

Pitanjce jedno..
Da li mozda znas na koji mail se moze pozaliti opcenito na situaciju u parku,tj. ne samo u slucaju polomljene sprave?? Naime,pored nase kuce je parkic GROZAN!! Ima 2 ljuljacke,pijeska gotovo da i nema,te dvije ljuljacke su u groznom stanju-ma uglavnom,katastrofa!!O psima da ne govorim,tj.o njihovim ostacima..Isto smo iz Rijeke, i ako nista drugo poslat cu mail na ovu gore adresu.
__________________
L.D.M.
Olivera25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 20:42   #159
Quote:
Olivera25 kaže: Pogledaj post
Pitanjce jedno..
Da li mozda znas na koji mail se moze pozaliti opcenito na situaciju u parku,tj. ne samo u slucaju polomljene sprave?? Naime,pored nase kuce je parkic GROZAN!! Ima 2 ljuljacke,pijeska gotovo da i nema,te dvije ljuljacke su u groznom stanju-ma uglavnom,katastrofa!!O psima da ne govorim,tj.o njihovim ostacima..Isto smo iz Rijeke, i ako nista drugo poslat cu mail na ovu gore adresu.
mozes probati ovo u vezi uredjenja na tu adresu, ja sam za nas parkic ispod zgrade uspjela nazicati kos za smece jer nismo imali niti jedan!?

a za pse jedino komunalno mozes zvat, tu na zalost nema pomoci zamoli ljude da odu, reci im da je kazna 1.000 kn za dovodjenje psa na djecje igraliste i ako ne odu nazovi komunalno ..
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 23:56   #160
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ali cure, problem je u tome sto u parku ima i druge, mladje djece. jedan sestogodisnjak je dovoljno motoricki spretan da se popne na krovic toboganokucice i skoci s nje, i nis mu nebu (okej, ovisno kolka je ta tboganokucica, al recimo u parkicu gdje ja vodim svoje dijete je zaista mala).
al jedan dvogodisnjak, trogodisnjak to nije. a djeca obozavaju kopirati drugu, posebice stariju djecu. i onda taj trogodisnjak npr moze ozbiljno nastradati kopirajuci starije dijete. da, pitat cete a gdje mu je mama, pa se onda vratite na gornje postove gdje ima cura kojima smetaju roditelji oko tobogana
Meni se čini da je roditelj tu rizičan faktor. Dijete koje je prepušteno samo na sebi više će paziti na svoju sigurnost od djeteta koje zna da na njega budno pazi mama (ili, kako sam vidjela nekidan u parku, dvije bake i dva djeda, ili netko tog uzrasta ).

Možda nisam vidjela dovoljno djece, ali nisam o njima baš stekla dojam da su suicidalni ni da spravama ne pristupaju s oprezom.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:07.