Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2013., 13:24   #221
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post

Naravno,gušti koštaju...puno je skuplje imati Porsche u garaži nego naslikanog na zidu sobe...ili ljepoticu u krevetu umjesto virtualno na desktopu kompa.
Nadam se da se slažeš sa mnom.
pa da koštaju,a ovdje se ljepo objašnjava da za taj iznos se više može uživati, jer imaš više troškova + vezan si uz jednu lokaciju od onoga koji posjeduje lovu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 13:32   #222
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post

Naravno,gušti koštaju...puno je skuplje imati Porsche u garaži nego naslikanog na zidu sobe...ili ljepoticu u krevetu umjesto virtualno na desktopu kompa.
Nadam se da se slažeš sa mnom.
pa da koštaju,a ovdje se ljepo objašnjava da za taj iznos se više može uživati (bar meni osobno je veći užitak da ne moram nešto dodatno raditi ), jer imaš više troškova + vezan si uz jednu lokaciju od onoga koji posjeduje lovu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 13:51   #223
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
pa da koštaju,a ovdje se ljepo objašnjava da za taj iznos se više može uživati (bar meni osobno je veći užitak da ne moram nešto dodatno raditi ), jer imaš više troškova + vezan si uz jednu lokaciju od onoga koji posjeduje lovu
Užitak je osobna stvar,neko će uživati u hotelu,neko u apartmanu/kući,netko pak u planinarenju ili brzoj vožnji autom....

Posjedovanjem nekretnine uopće nisi vezan za lokaciju,to smo ranije pojasnili,npr.mijenjaš se s vlasnikom kuće u Portugalu ili iznajmiš pa sa lovom odeš u hotel.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 17:32   #224
Quote:
ar2d2 kaže: Pogledaj post
Evo mog savjeta- ni slučajno ne prodavati barem još par godina.
Rađe si planiraj osposobiti objekt tako da ga možeš barem dio iznajmljivati po ljeti.
Ja sam prije nekog vremena pokušavao prodavati nedovršenu kuću i nebi to više nikad...
Dolaze ti sve neki mamlazi koji bi htjeli puno toga za malo novaca...i svi bi spuštali cijenu jer je kao kuća nedovršena-a lijepo piše da je kuća nedovršena....
Gle pusti Linića i porez i ove paničare po forumu koji su najveseliji jer niš nemaju i ti se sa svojih 4000 kvadrata sa pogledom na more samo još par godina pritajinpa ćeš biti puno bogatiji
Ma ti mamlazi bi uvijek pokušali spustiti cijenu,naravno da je kuća završena pitao bi,karakiram,150 000 eur umjesto 100 000 eur,a oni bi opet pronašli neku manu ili nešto.
Zanimljivo je da se ovakva tema pokrene u sredini ljeta kad je vruće za pop... i kad bi mnogi rado da imaju svoju vikendicu umjesto da se prže negdje u gradu ali ne mogu si to priuštiti pa ljuti na sve živo kažu da je neisplativo.. i tako...možda i jest ali opet gušti su gušti..Nije sve u novcima.
Tko može svakako bi trebao iznajmljivati,računam da sa dva apartmana valjda mogu zaraditi 6000 eur u dva mjeseca,i još mi ostanu dva apartmana za vlastite potrebe koji se opet mogu iznajmiti ako zagusti.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 18:42   #225
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kakav crni jal pa govorimo jedno vs. drugo Stvar je u tome što govorimo o prosječnom turistu a ovdje pišu oni koji imaju kuće za najam, hobi, penziju...ili što već.
Naslov teme sugerira da je neisplativo kupiti kuću ili stan na moru. Ne govori se o nikakvom prosječnom turisti.
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 18:51   #226
Danas u jutarnjem,prodaje kuću u crikvenici par godina,prvo tražio 250-300 tisuća€,sada traži 160
dell12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 07:24   #227
Quote:
quadzilla kaže: Pogledaj post
Naslov teme sugerira da je neisplativo kupiti kuću ili stan na moru. Ne govori se o nikakvom prosječnom turisti.
U naslovu je premalo mjesta da bi čovjek napisao sve što želi zato trebaš pažljivije čitati prvi post

Citat iz prvog posta:"Sad dolazimo do još jedne stvari, vi dadnete milijun za stan ili dva milijuna za neku manju kuću od 150m2, ostavlja se pitanje šta nije bolje ta 2 milijuna oročit i dobit na godinu 50 000 kn kamata i za te pare ić na pravi godišnji odmor u hotel s 5 zvjezdica, vidjet svijeta, jest najfiniju hranu i vratit se doma zadovoljan."

Tko je onaj koji ide na pravi godišnji odmor u hotel s 5 zvjezdica, vidjeti svijeta, jede najfiniju hranu i vraća se doma zadovoljan nego prosječan turist? To zasigurno nije definicija špekulanta nekretnina ili penzionera koji se zbog zdravlja seli na more
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 08:20   #228
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
U naslovu je premalo mjesta da bi čovjek napisao sve što želi zato trebaš pažljivije čitati prvi post

Citat iz prvog posta:"Sad dolazimo do još jedne stvari, vi dadnete milijun za stan ili dva milijuna za neku manju kuću od 150m2, ostavlja se pitanje šta nije bolje ta 2 milijuna oročit i dobit na godinu 50 000 kn kamata i za te pare ić na pravi godišnji odmor u hotel s 5 zvjezdica, vidjet svijeta, jest najfiniju hranu i vratit se doma zadovoljan."

Tko je onaj koji ide na pravi godišnji odmor u hotel s 5 zvjezdica, vidjeti svijeta, jede najfiniju hranu i vraća se doma zadovoljan nego prosječan turist? To zasigurno nije definicija špekulanta nekretnina ili penzionera koji se zbog zdravlja seli na more
Naslov je definitivno tvrdnja odnosno konstatacija. Da je npr. ispred njega ubačeno
''Da li je'' i na kraju upitnik onda bi to bila sasvim druga stvar.
A cifre iz prvog posta su nabrijane do bola. Moglo se za primjer uzeti i 5 milijuna kuna i ''vikenndicu'' od 350 kvadrata pa bi rezultat još više sugerirao da je kupnja bilo kakve nekretnine na moru glupost.
Impresionira me koja bi sva čuda pojedinci radili sa oročenom lovom( koju naravno nemaju kao ni ja)- od kamate bi se išlo na ljetovanja od 5*, plaćalo se podstanarstvo u luksuznom stanu i tak...
A stvarnost je takva da se kamata na oročenje smanjila na polovicu u nekoliko godina...
ar2d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 08:46   #229
Quote:
ar2d2 kaže: Pogledaj post
A stvarnost je takva da se kamata na oročenje smanjila na polovicu u nekoliko godina...
Stvarnost je takva da ćeš u sigurnim bankama u inozemstvu plaćat čuvanje velikog iznosa a kod nas ako propadne (mala) banka i uspiješ nekako dobiti osiguranu glavnicu za osigurane kamate (0,1%)pojesti ćevape i popiti pivu u lokalnoj prčvarnici.
Za prosječnog turista dovoljno..hm
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 10:13   #230
Quote:
ar2d2 kaže: Pogledaj post
Impresionira me koja bi sva čuda pojedinci radili sa oročenom lovom( koju naravno nemaju kao ni ja)- od kamate bi se išlo na ljetovanja od 5*, plaćalo se podstanarstvo u luksuznom stanu i tak...
A stvarnost je takva da se kamata na oročenje smanjila na polovicu u nekoliko godina...
Da si pratio raspravu vidio bi da sam napisao da na ljetovanje možeš ići i sa onim što uštediš tokom godine bez potrebe za kamatama od štednje a još manje bez potrebe kupnje nekretnine
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 10:15   #231
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
Za prosječnog turista dovoljno..hm
Pročitaj moj gornji post
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 13:05   #232
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pročitaj moj gornji post
Nije se odnosilo na tvoje pisanje nego na osiguranu kamatu od 0,1% u slučaju propasti banke koja nije dovoljna za prosječnog turista osim ako na računu imaš novaca kao Bill Gates
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 13:30   #233
Quote:
Mikahr kaže: Pogledaj post
Nije se odnosilo na tvoje pisanje nego na osiguranu kamatu od 0,1% u slučaju propasti banke koja nije dovoljna za prosječnog turista osim ako na računu imaš novaca kao Bill Gates
Naravno da nije ali to ne znači da time kupnja kuće za odmor postaje isplativa
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 19:45   #234
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
To sam i ja pokušala obrazložiti. Doduše nema više kamate na oročenje (deviza) 5% nigdje, to su davno prošla vremena, pa se ne može računati na taj način, niti ostvariti toliki prihod od kamate na oročena sredstva. Ali je kamata na kredit i dalje dobro preko 5%, pa umjesto plaćati kamatu na kredit - smatram da je bolje platiti si ljetovanje i ne imati nikakvih obaveza.

Onaj tko ima 50.000 eur gotovine - teško mi je zamisliti da bi ih uložio u apartman, ali sve je moguće, svatko ima svoje prioritete.

To što se nekad, u 70-ima i 80-ima sagradilo i nakupovalo puno vikendica je neka druga tema, za neka druga vremena, danas više nisu ta vremena.
Citam cijelu temu jer je jako zanimljiva, i ovo sto sam boldao je zapravo sustina svega. Danas su neka druga vremena, nekad se itekako isplatilo graditi kuce i vikendice na moru, zato kad pogledamo stanje vidimo da je vecina kuca na moru i sagradjena u tom periodu, a danas je ipak situacija puno drugacija. Vremena su nesigurnija, ne moze se vise nista planirati na dugi rok. A i danas ljudi vise ne dobivaju od drzave/firme nekakve komade zemlje na neizgradjenim podrucjima kao sto se nekad davalo umjesto dijela place ili slicno, pa su onda ljudi tu isli i graditi kuce. A i cijene gradnje su danas puno vece. Tako da, sve se na kraju svodi na to - danas su neka druga vremena, ono sto se ispatilo nekad, danas se vise ne isplati. Sretan je onaj koji je od roditelja odnosno predaka naslijedio neku kucu ili vikendicu na moru, oni koji to nisu, gradit ili kupovat ce samo ako su ultra bogati i novac im ne igra neku veliku ulogu.
Gerry Conlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 19:02   #235
Za ta neka druga vremene ste otišli predaleko u prošlost.
Druga vremena su se desila nakon krize.
Bilo bi "normalno" da su vrijednosti nekretnina za odmor na moru pale poput vrijednosti stanova za stanovanje na moru:

http://www.centarnekretnina.net/down...ljaca_2008.pdf
http://www.centarnekretnina.net/down...lovoz_2013.pdf

Vikendice i apartmani more (tražene cijene, početak 2007. - 2013.)
Sa 1764 €/m2 na 1.975 €/m2

Stanovi more (tražene cijene, početak 2007. - 2013.)
Sa 2070 €/m2 na 1.581 €/m2

Dakle prosječne tražene cijene vikendica i apartmana su trebale pasti na 1350€, a ne porasti na skoro dvije tisuće €.
Zašto nisu, odgovor je tu:

str 73

Western Europe 411 mil stanovnika
Average gross financial assets of private households - EUR 69,690 per capita (oko 200.000 € po kućanstvu)
Growth of the bank deposits since 2007g. +21%.

Dakle špekulativno držanje cijene dok ne prođe kriza u EU.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 18:36   #236
Quote:
ar2d2 kaže: Pogledaj post
Naslov je definitivno tvrdnja odnosno konstatacija. Da je npr. ispred njega ubačeno
''Da li je'' i na kraju upitnik onda bi to bila sasvim druga stvar.
A cifre iz prvog posta su nabrijane do bola. Moglo se za primjer uzeti i 5 milijuna kuna i ''vikenndicu'' od 350 kvadrata pa bi rezultat još više sugerirao da je kupnja bilo kakve nekretnine na moru glupost.
Impresionira me koja bi sva čuda pojedinci radili sa oročenom lovom( koju naravno nemaju kao ni ja)- od kamate bi se išlo na ljetovanja od 5*, plaćalo se podstanarstvo u luksuznom stanu i tak...
A stvarnost je takva da se kamata na oročenje smanjila na polovicu u nekoliko godina...
i da je inflacija =kamata
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2014., 00:21   #237
Pozdrav svima!

Procitala sam veci dio teme, ne znam hocu li doci gdje sa pitanjem jer vidim da obje struje (da i ne) zustro brane svoje argumente

Uzmimo u obzir da sam komotna i zelim svake godine sa obitelji ljetovat na istom mjestu. Isto tako nisam jos nasla "savrseno" mjesto. Od uvijek me privlaci ideja imati nesto svoje. Od kupovine kampice i stavljanje prvi red do mora u nekom kampu smo odustali. Ostaje ideja vikendice ili kuce. Ne isplati mi se kupiti viksa jer su cijene deeeebelo prenapuhane (oko 70-80k). Zato je ideja o kupnji zemljista i gradnji kuce sa apartmanima. Racunam oko 20k zemljište + cca 80-100k za gradnju kuce od cca 180 m2. Kuca sa jednim velikim i 2 mala apartmana...

Da li je racunica nadobudna? Da li bi me gradnja dosla puno vise? Viksu nemrem iznajmljivat ni pokrit dio troskova, a apartmansku kucu u teoriji da (ako potrefim lokaciju!), a razlika izmedju gradnje vikse i kuce bi bila izmedju 75-100k (ako dobro racunam). Da li se to isplati?
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 13:17   #238
Ponuda za cca. 500 €/m2 prosjecne kvalitete "kljuc u ruke" ima vise nego dovoljno, to ces naci bez problema.
Ali, kakvu ces gradjevinsku cesticu kupiti za (samo) 20k-to je vrlo upitno.
Lokacija jedne nekretnine je oduvijek bila i ostala najvazniji parametar, kako za kupnju, prodaju, iznajmljivanje iste.
Imam poznanika koji je napravio pre-prekrasnu kucu s apartmanima za iznajmljivanje, vrhunski uredjenu, sve sami luksuz. Hebiga, ali tek kad se popune bas svi, i dobri, i losi, i najlosiji apartmani blizu ili blize centra mjesta, mora i plaze, onda tek dolaze k' njemu uzbrdo iznad magistrale, zato sto je 1,2 km od plaze na uzbrdici jednostavno tortura na 40 stupnjeva, ne samo kad moras tegliti hrpu stvari zbog djece, a parkirati nemozes ni u bunilu.

Ovo pisem iz razloga da ne stedis na gradjevinskoj cestici, i radije napravi za pocetak "supu" samo za vase potrebe blizu mora/plaze nego vilu u (iznajmljivackoj) prip.....
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 15:05   #239
Quote:
lioness kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Procitala sam veci dio teme, ne znam hocu li doci gdje sa pitanjem jer vidim da obje struje (da i ne) zustro brane svoje argumente

Uzmimo u obzir da sam komotna i zelim svake godine sa obitelji ljetovat na istom mjestu. Isto tako nisam jos nasla "savrseno" mjesto. Od uvijek me privlaci ideja imati nesto svoje. Od kupovine kampice i stavljanje prvi red do mora u nekom kampu smo odustali. Ostaje ideja vikendice ili kuce. Ne isplati mi se kupiti viksa jer su cijene deeeebelo prenapuhane (oko 70-80k). Zato je ideja o kupnji zemljista i gradnji kuce sa apartmanima. Racunam oko 20k zemljište + cca 80-100k za gradnju kuce od cca 180 m2. Kuca sa jednim velikim i 2 mala apartmana...

Da li je racunica nadobudna? Da li bi me gradnja dosla puno vise? Viksu nemrem iznajmljivat ni pokrit dio troskova, a apartmansku kucu u teoriji da (ako potrefim lokaciju!), a razlika izmedju gradnje vikse i kuce bi bila izmedju 75-100k (ako dobro racunam). Da li se to isplati?
Pošto si iz drugog grada kako bi se bavila oko gostiju? I kakav je to komoditet svake godine boraviti na istom mjestu? Kad si komotan onda je samo nebo granica
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 00:11   #240
moja prijateljica je isto iz drugog grada, pa ima gospodju koja dolazi tamo na smjenu turista .. treba naci nekog od povjerenja.

dsvabo, hvala na savjetu. definitivno se ne isplati skrtarit na gradjevinskom ... u dalmaciji ima zemljista tipa 0,5 km od mora, ali ako napravim kucu s 3 apartmana, pa mogucnost da se iznajmi cijela, pa mozda i bazencic ispod ... sta znam, razmisljam na glas. kako bilo, svakako cemo pokusat naci nesto sto ce se prvo svidjat nama, a onda da ima opciju biznisa.

a ima na raznim lokacijama i kuce koje imaju po 1, 2 stana od 100-150k, samo je pitanje zasto se onda ti vlasnici ne bave rentanjem (slabo ide, slaba reklama, losa lokacija?)

a hoteli s 5* gdje ne mogu djetetu skuhat gris ili nesto slicno kad dijete pozeli mi ionako nije komocija ...
__________________
pratim te
lioness is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:19.