Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2013., 20:58   #101
Quote:
braveheart79 kaže: Pogledaj post
Naslov teme je kuca ili stan na moru, pa gledano sa tog stajalista...

Ali da se naci i vrlo povoljnih starih kamenih kuca, pa tko ima znanja i volje sam krenuti u obnovu ili tko nema platiti nekog za obnovu...
da, ima...ali samo na otocima ili mjestima juzno do kojih treba 3 dana jahanja, ili "na moru" do kojeg trebas obavezno autom kojeg onda nemas gdje parkirati, a moze i pjesice kojih 2-3 sata.

U Biogradu u vrlo losem stanju i prolaznim javnim putem kroz dvoriste 129.000 eura, u Vodicama 1500 e/m2 za nekadasnji kotac bez vode, ili niska rusevina na ukupno 60m2 zemljista za 55.000 eura. hvala Bogu, nista nije prodano jer kupci nisu ovce za sisanje.



svatko ima svoje prioritete. za mene znaci kuca na moru ona gdje je more u naj-najgorem slucaju max. 1 km udaljeno, sve ostalo bih pod mus strpao u kategoriju zaledje i nebih dozvolio na izlistavanju pod kucu na moru.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 22:04   #102
Quote:
lakota kaže: Pogledaj post
Pajdo ili se bezobrazan ili vrlo dezinformiran.
Ne samo da se autoceste i policija ne financiraju iz lokalnih proračuna nego država u dobrom dijelu izravno subvencira gradnju vikendica. U općinama od posebne državne skrbi država subvencionira kupnju građevinskog materijala a svima isplaćuje poticaje na stambenu štednju.
Tako da država otme onome tko radi legalno da bi subvencionirala izgradnju debilu koji iznajmljuje vikendicu na crno i još napravi modernu cestu da se prije dođe.
A ovu priču o građevinskim dozvolama svojoj babi prodaji ona možda nije čula za 700 tisuća zahtjeva za legalizaciju.
Ti si prvi koji kaze da drzava subvencionira gradnju vikendica....tu si u jako velikoj zabludi, drzava pomaze obnoviti porusene kuce nakon rata,ali pod uvjetom da se vratis....

ja sam govorio o "legalnim " kucama, dakle kucama sa gradjevinskim dozovolama i sa placenim svim porezima,pristojbama,,doprinosima i cime sve ne...ja sam na svako svoje ulaganje platio sve sta treba....sad ako ti gledas na nacin kako se mulja drzava to je tvoja stvar...

drzava gradi autoceste u svim dijelovima hrvatske, od slavonije,zagorja,istre,pa do dalmacije.... zato nemoj mi molim te pricati da oni dovode autoceste do vikendica uz more....to je jako bezobrazno,da tako mroam reci....
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 22:06   #103
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
da, ima...ali samo na otocima ili mjestima juzno do kojih treba 3 dana jahanja, ili "na moru" do kojeg trebas obavezno autom kojeg onda nemas gdje parkirati, a moze i pjesice kojih 2-3 sata.

U Biogradu u vrlo losem stanju i prolaznim javnim putem kroz dvoriste 129.000 eura, u Vodicama 1500 e/m2 za nekadasnji kotac bez vode, ili niska rusevina na ukupno 60m2 zemljista za 55.000 eura. hvala Bogu, nista nije prodano jer kupci nisu ovce za sisanje.



svatko ima svoje prioritete. za mene znaci kuca na moru ona gdje je more u naj-najgorem slucaju max. 1 km udaljeno, sve ostalo bih pod mus strpao u kategoriju zaledje i nebih dozvolio na izlistavanju pod kucu na moru.
sori, ali meni je juzna dalmacija ljepsa od sjevernog jadrana,koliko god da je ovaj blizu zagrebu....pa mi je i gust voziti se toliko dalje....

udaljenost od mora? pa naravno da cijena ovisi o udaljenosti od mora....
pogledaj malo cijene kuca u planinama, sto je vliza skijaskoj stazi to je skuplja....
pogledaj cijene u austriji....pa ces onda vidjeti koliko je kod nas sve jeftinije...
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 22:26   #104
Wink

Quote:
braveheart79 kaže: Pogledaj post
sori, ali meni je juzna dalmacija ljepsa od sjevernog jadrana,koliko god da je ovaj blizu zagrebu....pa mi je i gust voziti se toliko dalje....

udaljenost od mora? pa naravno da cijena ovisi o udaljenosti od mora....
pogledaj malo cijene kuca u planinama, sto je vliza skijaskoj stazi to je skuplja....
pogledaj cijene u austriji....pa ces onda vidjeti koliko je kod nas sve jeftinije...
You are my girl !U Veloj Luci iza crkve Sv.Josipa,dakle na par koraka od rive kamena kuća u dobrom stanju (korektne instalacije struje,vode),unutarnje dvorište sa stablima limuna i mandarine,cijena za tu prekrasnu kamenu autohtonu kuće je 430 Eura m2("MarcoPolo nekretnine oglas br 489).
ton-na-ton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2013., 07:09   #105
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Da, ali to nisu cijene u sezoni
Nije ni bilo govora o sezoni, govorili smo po koliko se može naći hotel sa 5 zvjezdica a ne kada i gdje, ali takve cijene u Grčkoj, Turskoj... možeš naći i u 9. mjesecu kada po našim mjerilima nije glavna sezona ali je toplo kao i kod nas u 8. mjesecu. A termin oko Nove godine po cijenama zasigurno jest "sezona" Onaj tko namjerava jeftino putovati za novu godinu sada mu je zadnji termin za kupovinu avio karata
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 15:17   #106
Najbolje je uložiti lovu u biznis , ja sam uložio veću cifru u privatni biznis i imam povrat 30% godišnje, a na iznajmljivanju apartmana imaš 5% godišnji povrat znači banana.

Ako oročiš imaš 2% kad se odbije inflacija, banka propadne kao država ti garantira ispalatu da ali kako, na rate ,, a tad će biti hiperinflacija i od svojih para dobiješ 10% realno kolko si uložio.dao si 400k kn i dobiješ na rate svijih 400kila ali to ce biti u eurima 5 tisuća eura i popušio si lovu na štednji, zato biznis je zakon.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2013., 15:28   #107
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Najbolje je uložiti lovu u biznis , ja sam uložio veću cifru u privatni biznis i imam povrat 30% godišnje, a na iznajmljivanju apartmana imaš 5% godišnji povrat znači banana.
Ja uložio u biznis i došla kriza i imao 124% gubitka to jest ostao mi još dug prema državi od xxxxxxxx kuna srečom to država mi ne može naplatit.
moj gubitak je što nisam odmah otpustio radnike i u par godina su pojeli investiciju.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 20:19   #108
Lui je poseban slucaj, ima buletproof sistem sa 30% godisnjim returnom..nema sta poci po zlu

Ova cijela tema je inace deplasirana.Samo jos fali da netko otvori temu "kupnja jahte - neisplativo i promaseno"
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2013., 22:13   #109
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
a za slične novce u španjolskoj dobiješ ovo,

francuskoj ovo a u srbiji ovo
Ovo prvo je katastrofa - izgleda američki.
Dvorac - a što će ti to?
Vinogradi u Srbiji - wtf

Puuuno rađe onaj Pelješac (iako je brutalno precijenjen)...

Ontopic, kupovati kuću na Jadranu u rasponu 75000-250000 uopće nema smisla (financijskog) za bilo kojeg čovjeka s plaćom u Hrvatskoj...

Skuplje mogu biti fenomenalne i vrijediti svaki €...
z_k is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 20:40   #110
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Ovo prvo je katastrofa - izgleda američki.
Dvorac - a što će ti to?
Vinogradi u Srbiji - wtf

Puuuno rađe onaj Pelješac (iako je brutalno precijenjen)...

Ontopic, kupovati kuću na Jadranu u rasponu 75000-250000 uopće nema smisla (financijskog) za bilo kojeg čovjeka s plaćom u Hrvatskoj...

Skuplje mogu biti fenomenalne i vrijediti svaki €...
tak je...

eventualno sam razmišljao kad bi kupio apartman, blizu plaže obavezno ne više od 100 metara.
Međutoa cijene su 2000-2200 eura/m2, to je cijena koja je bila prije krize
Ja tražim nešto novijegradnje s sniženom cijenom, recimo max 1500 eura.
E sad oni koji su kupovali prije krize normalno da žele prodati po cijeni koju su kupili ali građevinari koji su najćešće zemlju dobili jeftinije + njihova gradnja ključ u ruke je max 500 eura, tako da sad ako su došli u gabulu bi mogli dat i za 1500 eura max, zarada od 30% nije za bacanje, ali prije se masno zarađivalo.
E takve ja tražim, uz ono gore šta sam naveo da treba bit uz plažu max 100 metara da idem pješice, jel šta će mi ako moram sjedat u auto i vozat se u pakleno vrućem autu i tražit parking.

Samo ne znam da li se te fekalije iz tih naselja blizu mora ispuštaju u more?
Ajo je j..eš takvu plažu.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 08:44   #111
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
tak je...

eventualno sam razmišljao kad bi kupio apartman, blizu plaže obavezno ne više od 100 metara.
Međutoa cijene su 2000-2200 eura/m2, to je cijena koja je bila prije krize
Ja tražim nešto novijegradnje s sniženom cijenom, recimo max 1500 eura.
E sad oni koji su kupovali prije krize normalno da žele prodati po cijeni koju su kupili ali građevinari koji su najćešće zemlju dobili jeftinije + njihova gradnja ključ u ruke je max 500 eura, tako da sad ako su došli u gabulu bi mogli dat i za 1500 eura max, zarada od 30% nije za bacanje, ali prije se masno zarađivalo.
E takve ja tražim, uz ono gore šta sam naveo da treba bit uz plažu max 100 metara da idem pješice, jel šta će mi ako moram sjedat u auto i vozat se u pakleno vrućem autu i tražit parking.

Samo ne znam da li se te fekalije iz tih naselja blizu mora ispuštaju u more?
Ajo je j..eš takvu plažu.
Pa sam govoriš da se ne isplati, da će doći porez na nekretnine...a sad bi kupio
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 09:06   #112
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
tak je...

eventualno sam razmišljao kad bi kupio apartman, blizu plaže obavezno ne više od 100 metara.
Međutoa cijene su 2000-2200 eura/m2, to je cijena koja je bila prije krize
Ja tražim nešto novijegradnje s sniženom cijenom, recimo max 1500 eura.
E sad oni koji su kupovali prije krize normalno da žele prodati po cijeni koju su kupili ali građevinari koji su najćešće zemlju dobili jeftinije + njihova gradnja ključ u ruke je max 500 eura, tako da sad ako su došli u gabulu bi mogli dat i za 1500 eura max, zarada od 30% nije za bacanje, ali prije se masno zarađivalo.
E takve ja tražim, uz ono gore šta sam naveo da treba bit uz plažu max 100 metara da idem pješice, jel šta će mi ako moram sjedat u auto i vozat se u pakleno vrućem autu i tražit parking.

Samo ne znam da li se te fekalije iz tih naselja blizu mora ispuštaju u more?
Ajo je j..eš takvu plažu.
Gradnja i zemlja maximalno 500 eura? Mozda u zemlji cuda...
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 16:56   #113
@neno
možda kad bi živio dole. Ali opet živit u stanu nije nešto, tak da ono vjerojatno ni šta od toga. Pričekat ću slijedeću krizu, možda nešto ubodem u 1/3 cijene. Onda bi se isplatilo.

@braveheart79

pa ta zemljišta ak dođu 150 eura koliko su i vrijedila prije 5-6 godina , a građevinarov trošak je možda 350 eura ključ u ruke.
500 eura je kad radi za investitora.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 17:15   #114
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Ovo prvo je katastrofa - izgleda američki.
Dvorac - a što će ti to?
Vinogradi u Srbiji - wtf

Puuuno rađe onaj Pelješac (iako je brutalno precijenjen)...
ne pričamo o vinogradu u srbiji već o 1700 hektara vinograda u srbiji.
17 kvadratnih kilometara vinograda u srbiji. za 5 mil eura, u srbiji si feudalac
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 18:11   #115
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
ne pričamo o vinogradu u srbiji već o 1700 hektara vinograda u srbiji.
17 kvadratnih kilometara vinograda u srbiji. za 5 mil eura, u srbiji si feudalac
ne samo to nego dobiješ i 8.5 miljona litara vina.i gle začudo i po toj cijeni se nije prodalo jer kinez nije uplatija lovu.
Šta misliš je li tu nešto smrdi ili je to super posao.
Evo da ja to kupim Proba bi Prodati to vino po 1/2 eura litra
4,2mil eura
Te zgrade bi proda po 20 euram2
1 mil bi se valjda uspilo skupit
1-2 mil eura bi se skupilo rasprodajom u staro željezo inox posuda i bakra

tad bi sa 1700 ha počupa loze u zimu prodao kao gorivo za krušne peči u Italiji sigurno još 1 mil eura

i na kraju bi 1700 ha lokalnim poljoprivrednicima prodao po 300-500 eura ha
i napustija bi srbiju
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2013., 18:30   #116
Quote:
more kaže: Pogledaj post
ne samo to nego dobiješ i 8.5 miljona litara vina.i gle začudo i po toj cijeni se nije prodalo jer kinez nije uplatija lovu.
Šta misliš je li tu nešto smrdi ili je to super posao.
Evo da ja to kupim Proba bi Prodati to vino po 1/2 eura litra
4,2mil eura
Te zgrade bi proda po 20 euram2
1 mil bi se valjda uspilo skupit
1-2 mil eura bi se skupilo rasprodajom u staro željezo inox posuda i bakra

tad bi sa 1700 ha počupa loze u zimu prodao kao gorivo za krušne peči u Italiji sigurno još 1 mil eura

i na kraju bi 1700 ha lokalnim poljoprivrednicima prodao po 300-500 eura ha
i napustija bi srbiju
pa svi ruski milijarderi su započeli karijere sa takvim poslovnim poduhvatima
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 14:23   #117
Ja mislim da treba obratiti paznju i na sljedece: milion eura (ili kolko vec) u banci i u nekretnini - poznavajuci sebe bolje je u nekretnini.

Kesh je opasan jel se lako trosi, pa kad ides na put odsjednes u skupljem hotelu, pa kupis skuplji auto, pa ides cesce u restoran i naviknes se na neki luksuz, koji uglavnom nepotreban, al jebiga mozes si priustiti, jel imas ogromne novce u banci. I onda kroz 5 godina pojedes 30% supstance, negdje se malo zaigras, posudis nekom pare ko ti ne vrati; i napravio si kurac.

Ovak kad je para u nekretnini, ona trazi odredjenu disciplinu i nije ju lako raskurcat.
pero21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 14:40   #118
To možda vrijedi za tebe, mene puno keša u banci ne privlači da kupim skupi auto nego da skupim još keša
btw. kako ćeš tj. po koliko ćeš tu nekretninu unovčiti ako ti zatreba novac?
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 19:35   #119
Gledam da je na njuškalu najam stanova na Žnjanu od 500-600E za dvosoban stan na mjesec, što bi za tromesječni boravak na moru iznosilo sa režijama oko 2000E. Da imam dosta recimo 200.000 eura, radije bih za 100.000 kupio full dobar stan u rodnom gradu a za ostalih 100.000 ljetovao svake godine na gore naveden način, nego potrošio svih 200.000 na kupnju stana na Žnjanu.
__________________
Silent is good...
Hamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 10:00   #120
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To možda vrijedi za tebe, mene puno keša u banci ne privlači da kupim skupi auto nego da skupim još keša
btw. kako ćeš tj. po koliko ćeš tu nekretninu unovčiti ako ti zatreba novac?
npr ako imam 1 000 000 eura, kupim nekretninu za 800 000 i ostavim 200 000 u likvidnijoj imovini - mislim da se to zove diverzifikacija portfelja ili tako nekako. Ostaju mi jos hipotekarni kredit, lombardni kredit, nenamjenski kredit i slično za zlu netrebalo. (A kad sam već zaradio milju eura valjda i dalje imam nekih prihoda ako mi treba novac i tak ...)
pero21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:29.