Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2014., 13:35   #1
Forex - LIVE trgovanje

Evo, predlažem da se na ovoj temi komentira trenutno, tj. dnevno stanje tržišta, promjene na istome, tehničke analize, ekonomski i fundamentalni pokazatelji koji utječu na promjene kretanja valutnih parova, zlata...

Mislim, tema Forex generalno je prezagušena raznim tematikama i najmanje se na njoj raspravlja o najbitnijem, a to je ovo što sam upravo gore napisao. Neka moderatori odluče o ovome, ali smatram da je ovo potrebno kako bi oni koji trguju na marketu ovdje direktno komentirali kretanje.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 13:55   #2
Evo za početak, mogu odmah navesti da je ECB upravio obavijestio da glavnu kamatnu stopu ostavlja na 0,05%, a sa obzirom da je ove godine već rezao dva puta 0,25% -->0,15% i ponovo 0,15% na 0,05%, ovo nije iznenađenje. Za pola sata, po našem vremenu u 14:30 je press konferencija i to će biti jako bitno za daljnje kretanje eura. Očekuje se da gosp.Draghi najavi moguće dodatne mjere za spas inflacije u EU ili da najavi kad bi ih ECB mogao lansirati, te koje mjere bi ECB mogao uopće poduzeti.

Tržište i euro su ostali mirni/nepromjenjeni nakon objave, jer se ovakva odluka očekivala. U 14:30 bi moglo doći do jačih pomaka na tržištu!
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 14:19   #3
Zna se koje mjere se mogu poduzeti.
U 14:30 danas se najviše očekuje najava (ili samo spominjanje) QE (Quantitative Easing - najjednostavnije rečeno, štampanje još novca).

Predviđanja su da ako se zaista danas najavi QE da će euro debelo pasti i padat će idućih 2 tjedna.
Ako ga ne najave, nego samo spomenu, i to će imati utjecaja i euro bi isto trebao pasti.
Ako ga uopće ne spomenu, onda bi euro mogao skočiti 100-200 pipsa, ali nakon toga se opet očekuje padanje.

Baš me zanima
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 14:27   #4
Evo ako želite pratiti ECB konferenciju live, za par minuta počinje.

https://www.ecb.europa.eu/press/tvse...141204.en.html
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 15:09   #5
Quote:
John Coltrane kaže: Pogledaj post
Predviđanja su da ako se zaista danas najavi QE da će euro debelo pasti i padat će idućih 2 tjedna.
Ako ga ne najave, nego samo spomenu, i to će imati utjecaja i euro bi isto trebao pasti.
Ako ga uopće ne spomenu, onda bi euro mogao skočiti 100-200 pipsa, ali nakon toga se opet očekuje padanje.

Baš me zanima
EUR/USD jump sa 1.2280 na 1.2415 tijekom presice! Spomenuo je QE i mogući period lansiranja, a ovakav razvoj događaja sam predvidio danas prije svega u mom osvrtu na današnju pressicu. Znao sam ako ne bude konkretnih poteza ovaj put i sve ostane na dovish priči, da će euro gore!

Sad ćemo vidjeti kako će tržište regirati kad se malo smire 'strasti'. Vraćaju ga nazad, trenutno na 1.2350, prijašnji support! USD/JPY je napao 120!
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!

Zadnje uređivanje CroBroker : 04.12.2014. at 15:58.
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 17:03   #6
Quote:
CroBroker kaže: Pogledaj post

Sad ćemo vidjeti kako će tržište regirati kad se malo smire 'strasti'. Vraćaju ga nazad, trenutno na 1.2350, prijašnji support! USD/JPY je napao 120!
I ja priželjkujem pad, ali za sada ništa, evo ga već na 1,2420...
Sve ispod 1,2400 mu izgleda ne paše, za sada
ar2d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 17:13   #7
Quote:
ar2d2 kaže: Pogledaj post
I ja priželjkujem pad, ali za sada ništa, evo ga već na 1,2420...
Sve ispod 1,2400 mu izgleda ne paše, za sada
Ja zapravo ne priželjkujem pad, jer sam predvidio ovaj preokret jutros i mislim da bi sada euro mogao malo predahnuti. Evo kako ga vidim sada poslije odluke ECB-e. Naravno, treba se paziti ovih resistance levela.
EUR/USD possible 4 steps after ECB!?
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 22:01   #8
Zaista si ovo super predvidio.
Tihi Gost is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 22:37   #9
Quote:
Tihi Gost kaže: Pogledaj post
Zaista si ovo super predvidio.
Prije nego je Bloomberg objavio članak da će ECB u siječnju na prvom sastanku lansirati QE, sve je bilo ok i EUR/USD je došao do step 2. Što je najgore Mr.Draghi je rekao na pressisci da će pričekati daljnje pokazatelje kako bi mogli eventualno odlučiti. I tak nakon članka nazad na support 1.2350/60! Power of media! No, napisao sam da se treba paziti resistance levela.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 10:27   #10
Danas je Non-Farm Payroll, jedan od najvećih mjesečnih news evenata (ako ne i najveći) u 14:30, pa pogotovo tehnički traderi - obratite pozornost na to, čisto da se ne zaletite u neki trejd pa da vam dotakne stop loss u roku od par sekundi.
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 14:18   #11
Za 15 minuta će podaci. NFP se očekuje oko 232K, prijašnji 214K. Dakle, sve ispod očekivanja nije dobro za US dollar, a ispod 200K bi bilo jako loše. Stopa US nezaposlenosti je 5,8% i tu je konsenzus naravno na 5,8%.
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 14:38   #12
Izašli su podaci i čak su i bolji od očekivanog.
Ne samo broj radnih mjesta, već čak i važnija brojka - Average Hourly Earnings, koja govori o kvaliteti tih poslova. Umjesto skoka s 0.1% na očekivanih 0.2%,skočilo je na 0.4%.

Uglavnom, dolar je rasturio očekivano i daljnji pad eura u odnosu na dolar je vrlo izvjestan.
John Coltrane is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 14:46   #13
Da! NFP puno jači od očekivanja, čak 321K i usd gazi sve pred sobom!
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 16:05   #14
Svaka cast za topik!

https://www.youtube.com/watch?v=Y-ld...66b1wXzkmVKH2w

Sta mislite, jel ima neko komentar na ove prognoze?

Koja je po vama dobra cijena za uci u dugorocni buy na naftu?

Pozdrav.
liteon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 18:10   #15
Quote:
liteon kaže: Pogledaj post
Svaka cast za topik!

https://www.youtube.com/watch?v=Y-ld...66b1wXzkmVKH2w

Sta mislite, jel ima neko komentar na ove prognoze?

Koja je po vama dobra cijena za uci u dugorocni buy na naftu?

Pozdrav.
dosadna i vjerojatno kriva prognoza i još dosadniji govornik zaposlenik AM-a. Nema on veze s forexom, niti od toga zarađuje.
Cilj=privlačenje novih naivaca na AM.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 20:34   #16
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
dosadna i vjerojatno kriva prognoza i još dosadniji govornik zaposlenik AM-a. Nema on veze s forexom, niti od toga zarađuje.
Cilj=privlačenje novih naivaca na AM.
E moj Vspec, eto još jednog razloga zašto si izgubio svih 100$ koje si investirao.

Bilo koji oblik investiranja i treba biti dosadan i moraš biti hladan kao kurva kad se ljubi ako želiš da dobro završi. I moraš biti iznadprosječno strpljiv.

Ako si se na forex došo zabavljat, zašto se žališ na rezultat? Zabavu si dobio, a zarada je ostala za ozbiljne ljude, kao i u svakom drugom poslu.
__________________
Zamjenim eure za dolare, dolare za funte, funte za eure i zaradim više nego ti u tjedan dana
Diler na Forexu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 20:50   #17
Ljudi, ja bih da ovdje izbjegnemo svu pricu koja nije direktno vezana za tekuce stanje na trzistima.
Dajte da svi pisemo nase licne analize i prognoze, a trziste i vrijeme ce pokazati ko je u pravu a ko nije.

Pozdrav.
liteon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 20:55   #18
Quote:
liteon kaže: Pogledaj post
Svaka cast za topik!

https://www.youtube.com/watch?v=Y-ld...66b1wXzkmVKH2w

Sta mislite, jel ima neko komentar na ove prognoze?

Koja je po vama dobra cijena za uci u dugorocni buy na naftu?

Pozdrav.
Fundamentalna analiza para EUR/USD i prognoza daljnjeg pada prikazani u ovom filmu mi se čine vrlo izgledni, jedino bi volio čuti verziju onih koji se bave tehničkom analizom.
Naime, meni na tjednom grafu izgleda da smo došli do dna koje sa dnom iz 2012 i dnom iz 2010 čini liniju podrške, i po tome bi sada trebao krenuti neki uzlazni trend.
ar2d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 14:18   #19
Trenutni pogled na EUR/USD tjedni graf!

EUR/USD, 6 month fall in a row!

Kao i na zlato, dnevni!

GOLD, inside the equidistant channel!
__________________
"Puno lakše je pričati o novcu, nego ga stvarati" - Voltaire

Želiš saznati istinu o forexu? Klikni ovdje!
CroBroker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 02:28   #20
Evo jedan ulaz po EWT-u na 30 min.
Propustio sam dodati novi nalog ispod drugog vrha ...
Prije odlaska na spavanje spuštam SL na 1,2328 ... nešto tanko to izgleda.
-----

Zadnje uređivanje devilgirl : 09.12.2014. at 10:26.
bigbozo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.