Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.07.2015., 23:08   #1
cijena odvjetničkih usluga - ugovor o darovanju

Trebalo bi mi sastaviti jedan ugovor o darovanju, čestica površine 40 m2, vrijednost čestice desetak tisuća eura. Koliku bih cijenu mogao očekivati kod odvjetnika?

Ili da to pokušam sam sastaviti?
kevin love is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 00:29   #2
Quote:
kevin love kaže: Pogledaj post
Trebalo bi mi sastaviti jedan ugovor o darovanju, čestica površine 40 m2, vrijednost čestice desetak tisuća eura. Koliku bih cijenu mogao očekivati kod odvjetnika?

Ili da to pokušam sam sastaviti?

Ugovor o darovanju
Andre Andreković iz Đakova , Bezbojna ulica br.22 , OIB: 12332145654

i

Lidija Andreković iz Đakova , Bezbojna ulica br. 22 , OIB: 98798745643 ,

sklopili su 1.2.2012. u Đakovu



UGOVOR O DAROVANJU
Članak 1.
Andre Andreković (u daljnjem tekstuarovatelj) ovim ugovorom daruje svojoj kćerci Lidiji Andreković (u daljnjem tekstu: Obdarenik) svoju nekretninu, tj. stan u stambenoj zgradi zajedno sa odgovarajućim suvlasničkim dijelom zemljišta i zajedničkih dijelova zgrade srazmjerno odnosu korisne vrijednosti tog stana prema korisnoj vrijednosti svih stanova i ostalih prostorija cijele zgrade.

Članak 2.
Stan iz članka 1 ovog ugovora je:
Stan na I. katu koji se sastoji iz dnevne sobe, spavaće sobe, kuhinje, kupaonice i predsoblja, ukupne površine 36,59 m2.
Navedeni stan se nalazi u stambenoj zgradi u Đakovu, ul. Bijelobojna br. 42, sagrađena na k.č.br. 9909/8 upisana u poduložak 15595 / zk. ul. 4 katastarske općine Đakovo.

Članak 3.
Darovatelj daruje nekretninu tj. stan iz članka 1. ovog ugovora Obdareniku bez ikakve protučinidbe.

Članak 4.
Darovatelj jamči Obdarniku da je nekretnina tj. stan iz članka 1. ovog ugovora njegovo isključivo vlasništvo.

Članak 5.
Obdarenik sa zahvalnošću i u cijelosti prihvaća darovanje.

Članak 6.
Darovatelj izričito izjavljuje da pristaje da Obdarenik na temelju ovoga ugovora ishodi u zemljišnjim knjigama uknjižbu svog prava vlasništva na nekretnini iz članka 1. ovoga ugovora, bez ikakve daljnje privole ili odobrenja darovatelja.

Članak 7.
Ugovorne strane su suglasne da će eventualne sporove rješavati sporazumom.
U slučaju da su ugovorne strane u nemogućnosti doći do sporazumnog rješenja ugovara se nadležnost suda u Đakovu.

Članak 8.
Ugovorne strane prihvaćaju sva prava i obveze koje proizlaze iz ovog ugovora stavljanjem vlastoručnih potpisa na isti.

Članak 9.
Ovaj ugovor je napravljen u 4 istovjetna primjeraka. Svaka ugovorna strana zadržava po 2 primjerka.

.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 00:30   #3
naravno promjeni imena,adresu,oib itd
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 01:27   #4
Hvala na pomoci...

A koliko bi odvjetnik cijenio takav ugovor? Cak i jednostavniji, jer kod mene se radi o cestici zemlje vrijednoj desetak tisuca eura...
kevin love is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 08:59   #5
ovisi od odvjetnika do odvjetnika

npr. prošle godine za darivanje kuće platio sam odvjetnika 800kn za njegove usluge
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2015., 01:54   #6
Nadji tarifu odvjetnicku na netu. Mozda imaju pdf na stranicama komore. Moj bivsi poslodavac odvjetnik nekome je naplacivao po tarifi a nekome nesto sitno bi uzeo preporucivsi se da ga uzmu u nekom drugom predmetu

Poslano sa mog Z200 koristeći Tapatalk
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.