Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2015., 17:21   #1
Prodaja stana kroz nagradnu igru

Već sam u par navrata pročitao kako su ljudi organizirali prodaju svoje nekretnine kroz nagradnu igru. Nešto tipa prodavali su srećke i glavni zgoditak je bila ta nekretnina.

Zanima me da li se takvo što može organizirati kod nas?

Koje bi bile moguće poteškoće nor. definiranje vrijednosti nekretnine za utvrđivanje poreza, da li se potpisuje na kraju kupoprodajni ugovor ili...?

Ono što sam uspio naći oko organiziranja nagradnih igara je ovo http://www.propisi.hr/print.php?id=465 , ali da li bi se to isto primjenjivalo u mom slučaju?
funny ime is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 17:30   #2
Nagradna igra i lutrija su dvije različite stvari. Ti misliš organizirati lutriju, a to ti po zakonu može jedino Hrvatska lutrija d.o.o.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 18:21   #3
Zato kaj bih naplaćivao srećke?

Koristim termin srećke jer mi je nekako najprirodniji. Mogu napraviti foru da ljudi kupuju "karte" te samom kupnjom karte sudjeluju u nagradnoj igri.

To onda ne bi bila lutrija, kaj ne? Jer kupiš sladoled i pošalješ štapiće i sudjeluješ u nagradnoj igri.
funny ime is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 20:51   #4
Evo ti definicija iz pravilnika kojeg si linkao: nagradna igra jest igra koju radi promidžbe svojih proizvoda i usluga priređuju trgovačka društva te druge pravne i fizičke osobe poduzetnici, pri čemu se priređivač obvezuje izvučenim dobitnicima podijeliti nagrade u robi ili uslugama a da se od sudionika ne zahtijeva posebna uplata za sudjelovanje u nagradnoj igri

Slanje štapića ne dovodi neposredno do nečije zarade. Primarna je funkcija da promovira brand. Oni su platili sladoled, a sudjelovanje u izvlačenju je samo dodatna pogodnost radi promocije. Žele nagraditi kupce koji ne moraju plaćati sudjelovanje.

Ti s druge strane upravo želiš naplaćivati sudjelovanje.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 22:26   #5
Da li bi to značilo da ukoliko bih preko tvrtke organizirao nagradnu igru tako da kupnjom nekog mog proizvoda bi ljudi mogli sudjelovati to bi bilo ok?

Vezano uz organiziranje tombole/lutrije kolika je vjerojatnost da bi Min. financija do dozvolilo?
Jer realno, to bi bilo najlakše rješenje. Samo čitajući zakon dolazim do zaključka da je takvo što teško izvedivo.
funny ime is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:55.