Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2018., 01:20   #1
Nova ljevica

Gledao sam NU2 gdje je gošća bila Rada Borić: Vrijeme je da se promijene stereotipi u društvu.
Totalno me oduševio njezin um, sve mislim da se učlanim u Nova Ljevica.

Koliko takva stranka ima šanse za uspjeh u današnjoj Hrvatskoj?
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 02:19   #2
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Gledao sam NU2 gdje je gošća bila Rada Borić: Vrijeme je da se promijene stereotipi u društvu.
Totalno me oduševio njezin um, sve mislim da se učlanim u Nova Ljevica.

Koliko takva stranka ima šanse za uspjeh u današnjoj Hrvatskoj?
Prema ljudima koji su u njoj (Markovina, Pusić) zaključio bi da je to još jedna stranaka novog svjetskog poretka, bili bi dobri kao mladež HDZea (Plenkovićevog).

Dakle u igri je feminizam, antifašizam, EU, globalizacija...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 02:41   #3
To je samo još jedna frakcija SDPa kao što su Glas,Reformisti frakcije HNSa. Takve stranke služe za preživljavanje i samopromociju političkih mrtvaca koji nisu zadovoljni kadrovskom politikom matice jer nisu nešto dobili. Ne znam čemu to sve,ja bi stavio onako kako je u Americi,imaš dvije glavne stranke i frakcije unutar istih,dolaze izbori i frakcije glasaju za najboljeg kandidata a ne guraju svojeg,nema izbacivanja zbog suprotnih gledišta niti cijepanja glasova.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 02:50   #4
A čuj, ako te stvarno oduševio um Radojke Milosavljević (udane Borić) onda se učlani, dakle slažeš se s idejama Nove Ljevice, zašto ne?
Ako bi se učlanio samo jer očekuješ uspjeh stranke (i time osobnu korist), onda je savjet nemoj se učlanit. Onda radije otiđi u HDZ ili SDP. Većina ekonomsko educiranijih ljudi će odbaciti socijalizam kao glupost, a tomu svjedoče i skoro svi primjeri država na svijetu. Kod nas taj socijalizam još ima i teret krvoločnog komunizma, pa ne prolazi ni kod neobrazovanih. Može proći jedino skriven pod nekom maskom domoljublja. A ovi iz Nove Ljevice se ni ne trude distancirati od jugoslavenštine i komunizma, dakle nemaju nikakvo biračko tijelo u Hrvatskoj, nikakav potencijal.

Meni je od svega toga najzanimljivije pitanje što točno čovjeka može oduševiti u govorima Radojke Milosavljević, to mi je moram priznati totalna enigma.
Il Mas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 05:36   #5
Quote:
Il Masz kaže: Pogledaj post
Ako bi se učlanio samo jer očekuješ uspjeh stranke (i time osobnu korist), onda je savjet nemoj se učlanit.
Nije uvijek dobro sudit po sebi.
Meni je uspjeh stranke naznaka bolje budućnosti za djecu.
Quote:
Il Masz kaže: Pogledaj post
Meni je od svega toga najzanimljivije pitanje što točno čovjeka može oduševiti u govorima Radojke Milosavljević, to mi je moram priznati totalna enigma.
Jesi gledao NU2 ili bar pročitao članak na koji ostavih poveznicu?

Na primjer, žena je 1991 bila u Finskoj.
Kad je počelo sranje ona se vratila u Hrvatsku ne bili pomagala žrtvama nasilja.
jedan od boljih odgovora na pitanje svih pitanja
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 08:20   #6
"Borić kaže kako je žalosno da se fokus s rodne ideologije u trenutku kad je svima jasno da za nju nema argumenata prebacio na financijsku stranu" - sapienti sat.
__________________
Siniša
sdespoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 11:13   #7
Lijepo je vidjeti da postoji još uvijek neki ljudi koji vjeruju u svoje ideale i i njih slijede kroz svoj život.
Vincent V is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 12:07   #8
Quote:
Vincent V kaže: Pogledaj post
Lijepo je vidjeti da postoji još uvijek neki ljudi koji vjeruju u svoje ideale i i njih slijede kroz svoj život.


nemrem si pomoći

p.s.
baš sam umišljen, mislio sam da misliš na mene
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 12:43   #9
Iako sam na desnoj strani, i ne slažem se u mnogočemu sa Radom, ipak ne mogu reći da je glupa ili čak odbojna.
Moram opet komentirati njen izgled, koji je blago rečeno propast, a u tomu joj ne odmaže ova žarko crvena boja kose, i stil odijevanja.

Sada, što se tiče tvog učlanjivanja. Jel stvarno misliš da u Hrvatskoj itko ima šanse za preuzimanje vlasti osim HDZ-a i SDP-a?
Bolje ti je da na nešto pametnije utrošiš vrijeme.
GustiSok is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 12:43   #10
Dobronamjerni ljudi, ali politički potpuno neupotrebljivi, možda čak i štetni.
rustaveli is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 12:46   #11
Quote:
GustiSok kaže: Pogledaj post
Sada, što se tiče tvog učlanjivanja. Jel stvarno misliš da u Hrvatskoj itko ima šanse za preuzimanje vlasti osim HDZ-a i SDP-a?
Mislim.

No dovoljno mi je da se čuje glas razuma i da tko god bude na vlasti počne povlačiti pametne poteze.
Meni nije potriba bit na Vlasti. Cura bi mi mogla bit ljubomorna.

Quote:
rustaveli kaže: Pogledaj post
možda čak i štetni.
Bi mogao tu šetnost malo elaborirati?
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 13:09   #12
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Mislim.

No dovoljno mi je da se čuje glas razuma i da tko god bude na vlasti počne povlačiti pametne poteze.
Meni nije potriba bit na Vlasti. Cura bi mi mogla bit ljubomorna.
Optimističan si, ne samo radi toga što misliš da postoji šansa, nego jer misliš da bi dolazak feministkinje na vlast išta poboljšao.
GustiSok is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 13:14   #13
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Bi mogao tu šetnost malo elaborirati?
Ekonomski stavovi su im potpuno promašeni i sasvim suprotni od onoga što današnjo Hrvatskoj zbilja treba.
S druge strane se s njima ipak mogu složiti u pitanjima poput ljudskih prava i sl. i zaista nisu neoboljševici poput Radničke fronte
rustaveli is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 13:15   #14
Quote:
GustiSok kaže: Pogledaj post
Optimističan si, ne samo radi toga što misliš da postoji šansa, nego jer misliš da bi dolazak feministkinje na vlast išta poboljšao.
Nisu svi feministi isti
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 13:39   #15
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Nisu svi feministi isti
Naravno, rekao sam da smatram da je ona jedna od korektnijih, ali i dalje dijeli osnovna mišljenja sa ostatkom,primarno to da je ženama u današnjem društvu(kao i čitavu povijest) teže nego muškarcima, i kako su muškarci privilegirani.
GustiSok is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 15:09   #16
Quote:
GustiSok kaže: Pogledaj post
Sada, što se tiče tvog učlanjivanja. Jel stvarno misliš da u Hrvatskoj itko ima šanse za preuzimanje vlasti osim HDZ-a i SDP-a?
Bolje ti je da na nešto pametnije utrošiš vrijeme.
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Mislim.

No dovoljno mi je da se čuje glas razuma i da tko god bude na vlasti počne povlačiti pametne poteze.
Ja ne mislim da netko takav ima šanse doći na vlast, pogotovo ne ako je sa lijeve strane spektra. No valjda je došlo vrijeme da ljevica počne nešto učiti od desnice. Naime, desni radikali predvođeni Željkom Markić su, kroz dobro organiziranu i financiranu međunarodnu mrežu, počeli djelovati koordinirano u guranju svojih ciljeva. Time su ostvarili znatan utjecaj na vladajuće tako što su ih prisilili da svojim ponašanjem pokriju taj dio političkog spektra.

Dakle, nije baš za očekivati da će Markićka sutra biti ministrica kao dio nekakve vladajuće koalicije, no to joj nije ni potrebno, ako može koordinirati i financirati aktivnosti na krajnjoj desnici i time prisiliti HDZ da s puno senzibiliteta pristupa problemima koje zanimaju radikale. Ljevica je pak u potpuno raspadu sistema i tek je za vidjeti hoće li taj dio političkog spektra nastaviti zauzmati SDP ili će doći do većih tektonskih poremećaja. Ja ne očekujem da to može biti Nova ljevica, mislim da su previše lijevo, pogotovo za trenutno hrvatsko društvo koje se zadnjih godina jako nagnulo u desno. No ako budu jasni, organizirani i artikulirani, mogu natjerati neki budući lijevi centar da vodi brigu o stvarima za koje se zalažu. To bi bilo s ciljem da im umanje prostor za političko djelovanje, ali na kraju ipak za dobrobit ideja ljevice. Dakle, slažem se s boldanim dijelom teksta.
Life on Mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 16:53   #17
Quote:
rezon@tor kaže: Pogledaj post
Gledao sam NU2 gdje je gošća bila Rada Borić: Vrijeme je da se promijene stereotipi u društvu.
Totalno me oduševio njezin um, sve mislim da se učlanim u Nova Ljevica.

Koliko takva stranka ima šanse za uspjeh u današnjoj Hrvatskoj?
Prije nego samo pogledao njezino gostovanje u NU2, moje misljenje o njoj je bilo da je 'brkata feministica' kako su je desnicari prikazivali. Zbog toga nisam nista ni pokusavao istrazivati o njoj jer sam mislio da je malo

A kad tamo - inteligentna i razumna zena prije svega. Ni r od nekakvog radikalizma. Jako mi se svidjela kod Stankovica pogotovo jer govori iz iskustva rada sa zenama zrtvama nasilja. A ako se dobro sjecam, osvrnula se i na to da su i muskarci u nekim situacijama danas diskriminirani samo zato sto su muskarci.


Ali avaj, dzaba joj sve kada ce je etiketirati kao brkatu feministicu sto kod nas ne prolazi.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 17:12   #18
Smile

Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Prije nego samo pogledao njezino gostovanje u NU2, moje misljenje o njoj je bilo da je 'brkata feministica' kako su je desnicari prikazivali. Zbog toga nisam nista ni pokusavao istrazivati o njoj jer sam mislio da je malo

A kad tamo - inteligentna i razumna zena prije svega. Ni r od nekakvog radikalizma. Jako mi se svidjela kod Stankovica pogotovo jer govori iz iskustva rada sa zenama zrtvama nasilja. A ako se dobro sjecam, osvrnula se i na to da su i muskarci u nekim situacijama danas diskriminirani samo zato sto su muskarci.


Ali avaj, dzaba joj sve kada ce je etiketirati kao brkatu feministicu sto kod nas ne prolazi.
Žena je pametna, obrazovana, kulturna...ali ne sviđa mi se njena frizura
Šalu na stranu, imali smo jednog zgodnog političara, zvali su ga "Lep ko greh"...čeka već duže vrijeme suđenje...teška hadezenjarska lopina, dobio cca 13% na izborima za predsjednika...
Rada Borić je sasvim ok, ali u Sabor njena stranka neće ući...čoporaši će birati svoju HDZ/SDP bagru...
__________________
https://www.zagreb.info
običan lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 17:20   #19
Quote:
sdespoto kaže: Pogledaj post
"Borić kaže kako je žalosno da se fokus s rodne ideologije u trenutku kad je svima jasno da za nju nema argumenata prebacio na financijsku stranu" - sapienti sat.
Ovo bi svakom pametnom trebalo biti dosta. Osoba kojoj financijska strana nije bitna, samo dokazuje da u životu nije zaradila radom nijedne lipe, već je cijeli život na državnoj sisi.
gigapop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 17:24   #20
Moje je pitanje samo jedno: po čemu je ta ljevica “nova”?
Ljudi stari, ideje stare...izvedba po neistomišljenike stara....
Novo je jedino što im je sad gay OK, a nekad su za to pendrečili.
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.