Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 00:21   #41
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Puno stvari koji mi koristimo u svakodnevnom životu, kao naprimjer mobiteli, digitalni fotoaparati, pa čak i teflonski lonci nastale su iz istraživanja za svemirski program.
BTW, u ovom trenutku od svih tvrtka Elona Muska samo SpaceX posluje s dobiti. Za svaki dolar, koji je uložen u svemirski program, na kraju vraća se 7.
Nedavnonsak negdje pročitao kako neka analiza pokazuje da se u pravilu ulaganja u nauku višestruko otplate kroz zaradu od tehnologije nastale istraživanjima.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 01:39   #42
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Pa, ti si u ovom postu sam sebe pobio.

Kažeš da bi bio mačiji kašalj, a onda da bidao na sud onoga ko ljude šalje na Mars a ima gladnih. Valjda ti je jasno da u USA ima gladnih.

Btw, porediš ono vrijeme kada je NASA imala praktično neograničen budžet i danas kada se maltene daje na kapaljku (u poređenju sa gore navedenim periodom).
Nisi ćuo za cinizam? -u vezi leta na Mjesec naravno, a ne gladnih, inaće ih nebi niti spominjao.

Za budżet Nase se nisam interesirao, nego sam samo napisao prijaśnje pod kutem napretka tehnike od prije pola stoljeća.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 16:24   #43
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Nisi ćuo za cinizam? -u vezi leta na Mjesec naravno, a ne gladnih, inaće ih nebi niti spominjao.

Za budżet Nase se nisam interesirao, nego sam samo napisao prijaśnje pod kutem napretka tehnike od prije pola stoljeća.
Pa, u suštini, bar ksd se ide na Mjesec glavni problem i keste budžet. Tehnički nnema problema otići na Mjesec jose stotinjak puta, a vjerovatno ne bi bilo ni nepremostivih teškoća za otići na Mars.

Druga stvar je kako vlade ubijediti da spucaju sve te milijarde dolara za otići na mjesto gdje su šest puta bioi i nemaju šta više tamo vidjeti.

Baza na Mjesecu je druga stvar, ali ipak je to još više milijardi US$.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 20:03   #44
"Geld regiert die Welt", kako każe Mujo
Możda bi pomogao onaj Malezijac, koji ima 30m jahtu za preko milijardu dolara

Ako je tehnićki lako, zaśto ne odu barem Kinezi? Imaju lovu itd, a i vole dokazivati svijetu svoje mogućnosti

Samo za put do marsa trebao bi im mnogo veći bazen za snimanje
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 14:32   #45
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
"Geld regiert die Welt", kako każe Mujo
Możda bi pomogao onaj Malezijac, koji ima 30m jahtu za preko milijardu dolara

Ako je tehnićki lako, zaśto ne odu barem Kinezi? Imaju lovu itd, a i vole dokazivati svijetu svoje mogućnosti

Samo za put do marsa trebao bi im mnogo veći bazen za snimanje
Samo tog Malezijca i tog Kineza treba uvjeriti da je ulaganje u out za Mjesec/Mars pametna ideja, da će na tome zaraditi, poznati poznat/slavan ili na drugi način ga nagovoriti da keširabsve te milijarde.

Jer, nikom milijarde nisu pale s neba pa da ih opet utuče u nebo.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 14:55   #46
Możda ih ubijediti da na Marsu ćekaju na njih one silne djevice
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 16:37   #47
Ima djevica sasvim dovoljno na zemlji, i nije baš neka motivacija.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 16:51   #48
Imao sam na misli fanatićare, koji rade svaśta medju ostalim radi njih.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 17:02   #49
Takvi finansiraju bombaške napade. Nisu im interesantne pametne ideje.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 18:09   #50
Ne znam dali je pametno trośiti milijarde, ili bilijarde na put i możda trilijarde na event konolizaciju kada je kao śto sam pisao.

Ja baś toliko momentalno ne mogu izdvojiti, jer imam vażnijih izdataka
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 20:10   #51
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ima djevica sasvim dovoljno na zemlji, i nije baš neka motivacija.
evo, to je pravi odgovor. moderatorice
djevice, sex s njima
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 21:08   #52
... je vrlo rijetki slućaj
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 20:16   #53
A hoće li se gore moći igrati WoT?
N1H1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 22:37   #54
U čemu je tolika frka s djevicama? Pa, bar danas medicina lako ženu pretvori u djevicu. Kačiji mašalj.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 00:25   #55
Bolje im je da asteroidni pojas koloniziraju.

Takav omjer uloženog/dobivenog i ekstra profita ni pohlepni Ferengiji ne mogu zamisliti.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 21:29   #56
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Bolje im je da asteroidni pojas koloniziraju.

Takav omjer uloženog/dobivenog i ekstra profita ni pohlepni Ferengiji ne mogu zamisliti.
Najveći problem je nedostatak gravitacije.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 21:49   #57
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Najveći problem je nedostatak gravitacije.
Editogrešno citiranje.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 21:49   #58
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Bolje im je da asteroidni pojas koloniziraju.

Takav omjer uloženog/dobivenog i ekstra profita ni pohlepni Ferengiji ne mogu zamisliti.
Možda nešto kao u Coreyevom "Prostranstvu"?

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 23:09   #59
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Editogrešno citiranje.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
? citiranje koga, gravitacija "oblikuje sve", a naručito koloniju.
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 23:38   #60
Ovo dajem iskljućivo kao zanimljivost uz ovu temu.

Intervju s dr Rauni Kilde, koja je nekada bila glavni/naćelni doktor Finske (ne znam kako to drugaćije prevesti).

Naslov filma:
"Ljudi od davnina lete na Mjesec, Mars i Saturn."
https://www.youtube.com/watch?v=SFE4ZBbPq_k&t=189s
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.