Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2014., 01:08   #6581
Quote:
iz vedra neba kaže: Pogledaj post

Delirij-Lauren Oliver

Kupljena jednog kisnog podneva i nimalo ne pozaljena
Lako stivo zanimljivih pogleda
Radnja je smjestena u alternativnoj sadasnjosti kada mlada Lena uskoro navrsava svoj 18.rodjendan i sve je blize tomu da bude operirana od Delirija,pomalo distopijska prica...(Totalitarna vlada propagira mišljenje da je ljubav bolest i izvor svih ratova i nereda na Zemlji, dajući joj naziv amor deliria nervosa)
No ,hoce li Lena moci obaviti operaciju,zasto je tako drukcija od ostalih,procitajte sami ako vec niste
Jesi li pročitala nastavak,Pandemonij?

Ja čekam da prevedu 3.knjigu, Requiem...
RougeMatte is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 08:47   #6582
Quote:
Maxima kaže: Pogledaj post
Moram priznati da sam sa Nesbom imala slicno iskustvo, ali do sada sam procitala skoro sve njegove knjige i meni se svidjaju...ipak tu postoji problem, mislim da se knjige trebaju citati po redu kako ih je Nesbe pisao jer se u nekim knjigama provlace dogadjaji koji su opisani u drugoj knjizi (npr Leopard/Snjegovic) ....Slicno je i sa Nele Neuhaus (treba znati sa kojom knjigom poceti :-) :-))
Meni su govorili da je sve isto (osim Oslo trilogije) gdje da počnem. Trenuto čitam Policiju i pola toga ne razumijem
split1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 09:18   #6583
Caroline Graham
Savršeni zločin

Dobar krimić,"starinskoga" štiha bez krvi do koljena,znanstvenih gnjavaža i umobolnih genijalaca koji obredno ubijaju. Dobra stara Engleska sa svim što smo navikli - plemstvo,zatvorenost,lažna moralnost...
Dobro vođena radnja,živopisni karakteri,dovoljno zanimljiva priča i sjajan iako naslućen rasplet.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 10:32   #6584
Quote:
RougeMatte kaže: Pogledaj post
Jesi li pročitala nastavak,Pandemonij?

Ja čekam da prevedu 3.knjigu, Requiem...
Obožavam šta su naši urednici ažurni u prevođenju knjiga
Ja sam pročitala Delirij prije dvi godine, al nikako da uzmem Pandemonij jer znam da bi mi tribalo neko vrime da skužim šta di kud kako....
A svidio mi se jako Delirij
Majadl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 13:01   #6585
Dan Brown: "Inferno" - da, svjestan sam da je Brown šund-pisac, ali jebiga kad su mi njegovi romani napeti i uzbudljivi. Pa tako i ovaj, četvrti iz serijala o Robertu Langdonu. A i twist na kraju me ugodno iznenadio.

John le Carré: "Špijun koji se sklonio u zavjetrinu" - ovo nije ništa lošije od "Poziva za umrlog", prvog le Carréova romana. Dapače, možda je i bolje. Još jedan sumoran uvid u svijet špijunaže s i više nego efektnim krajem. Dobra mi je stvar što le Carré ne štedi nikoga, pa jednako sere i po Britancima i po Istočnim Nijemcima. Idemo dalje s njegovim opusom.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 15:53   #6586
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Trenutno čitam roman "Zločin i kazna" od Dostojevskog. Super je.
Je
__________________
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=GGUCBOGcvz0"]Game of Thrones & Thompson - Neka ni'ko ne dira u moj mali dio svemira[/URL]
Gošća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 16:08   #6587
Quote:
Zorée kaže: Pogledaj post
meni je delirij slab jedva sam je počitala

Ah slab ili ne slab ,kisa je padala imala sam nes sice u dzepu i dok mi je teta s kioska govorila kak je bole noge od stajanja ja sam birala po onoj kutijici sta ima u mom rangu financija u dzepu
pa sam ju uzela...sjela doma i procitah ju za sat i nes...
i zanimljiva je pricica ,sto da ne ? slab ili ne ..nadala sam se drukcijem kraju da budem iskrena ..nekako to ..ona samo -pobjeze

Quote:
RougeMatte kaže: Pogledaj post
Jesi li pročitala nastavak,Pandemonij?

Ja čekam da prevedu 3.knjigu, Requiem...

Eto nisam ni znala da ima nastavke...bome cu si sad lijepo otic potrazit da vidim staaaa dalje



Neki dan sam zavrsila s citanjem
ISTOCNO OD SUNCA -Julia Gregson
isto kiosk -shop


30ih godina tri djevojke putuju u Indiju svaka zaokupljena nekim svojim mastanjima o novom zivotu
Rouz naivno dijete-buduca obecana mlada nepoznatom covijeku
Viktorija-njena djeverusa presretna zbog selidbe samo da pobjegne od majke
Viva -neiskusna pratilja ove dvije na prekooceanskom putovanju koja se oduvijek samo zeljela vratit u Indiju svog djetinjstva

Sve ono sto nose u sebi ,fakat nije dovoljno da ih pripremi za ono sta ih ceka
zanimljiva knjizica na 57o plus stranica



No,sada
iako sam bas procitala stosta od Philippe Gregory jer volim njene povijesne romane ,mislim se da opet procitam Gospu od Rijeke
Nekako mi pasu njene pprice koje obiluju starim legendama,strascu,povijescu...
Njene intrige i slike koje vjesto slika svojim rijecima jednostavno *gutam*
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?

Zadnje uređivanje iz vedra neba : 24.11.2014. at 16:14.
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 19:02   #6588
Quote:
iz vedra neba kaže: Pogledaj post
Ah slab ili ne slab ,kisa je padala imala sam nes sice u dzepu i dok mi je teta s kioska govorila kak je bole noge od stajanja ja sam birala po onoj kutijici sta ima u mom rangu financija u dzepu
pa sam ju uzela...sjela doma i procitah ju za sat i nes...
i zanimljiva je pricica ,sto da ne ? slab ili ne ..nadala sam se drukcijem kraju da budem iskrena ..nekako to ..ona samo -pobjeze
ma ja ga dobila na poklon, rodica bila oduševljena, ona oduševljena svakim ljubićem, ja je čitala na plaži, jedva došla do kraja
ma zanimljiva je tema, al mi je falilo nešto, ne znam

pročitala dnevnike bidget jones, nemojte to čitati, više mi se povraćalo od toga: da mi je nać muškarca, da mi je nać muškarca, i dijete

tara hyland posurnuli anđeli, isto prosjek, predug, na momente ubitačno dosadno

igra- anders de la motte, bezze, toliko engleskh fraza za popizdit, nedinamično i dosadno.

il biram loše naslove il me je postalo nemoguće zadovoljiti?
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 19:52   #6589
Quote:
Zorée kaže: Pogledaj post

il biram loše naslove il me je postalo nemoguće zadovoljiti?

fali tebi ne rekoh ti ja sta

Koja tematika bi te zadovoljila ??
Nesto tipa DeSade-a ? a lisice ???

S prknima i tako tim *rupama*?
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 19:56   #6590
Quote:
iz vedra neba kaže: Pogledaj post
fali tebi ne rekoh ti ja sta

Koja tematika bi te zadovoljila ??
Nesto tipa DeSade-a ? a lisice ???

S prknima i tako tim *rupama*?
nemoj reć

ma ne znam više, samo mi nemoj 50 nijansi sive, ono je katasrofa općih razmjera

a za sadea ne znam kako je čitljiv
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 20:12   #6591
Quote:
Zorée kaže: Pogledaj post
nemoj reć

ma ne znam više, samo mi nemoj 50 nijansi sive, ono je katasrofa općih razmjera

a za sadea ne znam kako je čitljiv

Samopomoc ti ne gine ...
pod mast
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 20:22   #6592
Quote:
iz vedra neba kaže: Pogledaj post
Samopomoc ti ne gine ...
pod mast
pa jesi ti čitala de sadu, i jel čitljiv?
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 20:33   #6593
Georges Perec - Život način uporabe

Ne znam...nagrađivani roman. vrijedi čitanja ali ne mogu baš reći da je zanimljiv. Previše likova i događaja, puno previše. Likovi su ustvari 'puzzle' za neku širu sliku...a meni je draže kad pisac temeljito izanalizira likove, međuodnose...
Klea forty is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 22:41   #6594
Quote:
split1995 kaže: Pogledaj post
Meni su govorili da je sve isto (osim Oslo trilogije) gdje da počnem. Trenuto čitam Policiju i pola toga ne razumijem

Policija je zadnja knjiga.....znaci trebalo bi procitati Leoparda i Fantoma da bi bilo bar malo jasnije.....Jeste li citali najnoviju knjigu The Son?
Maxima is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 08:25   #6595
Maja Milčec: Odakle da počnem
Bridget Jones na Zapruđanski način, nije loše.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 08:58   #6596
John le Carre - Pjesma misionara

ponešto lepršaviji i silno duhovit ovaj roman ipak ima sve što očekujemo od najboljeg autora špijunskih trilera.
Gorka priča o našoj stvarnosti čita se lako iako traži koncentraciju ne bi li se polovili svi nagovještaji i detalji koju se pokažu ključni.
Tužna knjiga.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 12:08   #6597
Quote:
Zorée kaže: Pogledaj post
pa jesi ti čitala de sadu, i jel čitljiv?
Citah ga..meni je citljiv
nit gadljiv nit ista

Nista on nije rekao nit napisao sta se i stoljecima nije radilo prije
No... nisu svi tako izreklamirani
__________________
Prosvijetljeno voljeno cudo Univerzuma
mmm-alrighty then-ORGAZAM!-LJUBAV!-PRVO ZDRAVICA BOLESNIH ONDA GOVOR MUTAVIH-zasto se nisam udala?
iz vedra neba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 14:01   #6598
Quote:
iz vedra neba kaže: Pogledaj post
Citah ga..meni je citljiv
nit gadljiv nit ista

Nista on nije rekao nit napisao sta se i stoljecima nije radilo prije
No... nisu svi tako izreklamirani
Izreklamirani?
Ti doista misliš da je Marquis de Sade važan i značajan autor ne samo za književnost,zato što je "izreklamiran" ?
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 14:23   #6599
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Caroline Graham
Savršeni zločin

Dobar krimić,"starinskoga" štiha bez krvi do koljena,znanstvenih gnjavaža i umobolnih genijalaca koji obredno ubijaju. Dobra stara Engleska sa svim što smo navikli - plemstvo,zatvorenost,lažna moralnost...
Dobro vođena radnja,živopisni karakteri,dovoljno zanimljiva priča i sjajan iako naslućen rasplet.
Baš mi ovako nešto treba, muka mi je od ovih savremenih trilera, koji su svi na isti kalup.

Imaš li još neku dobru preporuku?
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 14:50   #6600
Max Gladstone - Three Parts Dead (Craft Sequence #1)

Velike preporuke. Jedna zanimljiva knjiga bogata idejama: trebalo mi je neko vrijeme da pohvatam jezik i događaje, no kasnije me usisao taj zanimljivi paralelni svijet u kojem bogovi sklapaju ugovore sa svojim sljedbenicima, oni koji se bave magijom crpe snagu vlastite duše u svojem poslu, pitanje slobodne volje jest razlog za razoran rat...

Navodno su nasljedne knjige još bolje
Felidae is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:36.