Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2010., 21:50   #2001
nisu mi slikice uspjele,da vidimo sad....



poison kit-kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 07:40   #2002
Pozdrav svim kreativnim damama ovdje!
Pratim ovu temu i divim se koliko dobrih ideja uspijevate uspješno realizirati. Ja još nisam probala, ali nikad se ne zna...
Nego, htjela sam vas pitati, ako tko zna: imam nekoliko narukvica (perlice) nanizanih na one rastezljive gumice (takve su kupljene). No, vremenom mi se gumica počela širiti pa su mi sad već velike, a bojim se da mi ne bi puknule pa se sve rasulo. Ima li ikakve mogućnosti zamijeniti te gumice nečim sličnim? Ima li toga po hobby art trgovinama?
__________________
Nije bitna dužina štapića, nego magija u njemu...
Elöise is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 09:16   #2003
poison - super haljina! kako si napravila ovo elasticno na vrhu? zapravo daj tutorial za sve
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 09:56   #2004
hehe hvala ti puno. ali nemam bas neki tutorial,jer sam sve od oka isla,pa je bilo i dosta bacenog materijala ali jos je i dobro ispalo..

ovaj elassticni dio se radi sa elasticnim koncem koji mozes kupit u svakoj trgovini sa priborom za sivanje i on se stavlja na spulicu. kada pocinjes prvi,i svaki red,moras vise puta prestepat naprijed nazad i na pocetku i na kraju jer se hoce izvuc i onda ces parati(kao sto sam i ja ) tak da na to moras dobro pripaziti

kada mjeris taj gornji dio oko moras uzet najmanje duzinu i pol obujma,jer inace neces dobit taj zguzvani efekt. ja sam to u dva dijela radila ali puno bi mi bolje islo da sam sve ostavila u komadu,samo izrezala potrebne dimenzije i sivala,onda bi imala samo to naborano za sasiti i spoj izmedju,ali ja sam si zakomplicirala skroz

eto ako si me ista skuzila
poison kit-kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 09:57   #2005
i da,moras paziti da ti materijal bude neki laganiji,moj je ali ne dovoljno i sada moram naramenice staviti jer mi vuce dolje..
poison kit-kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 10:00   #2006
stavit na spulicu znaci koristit taj konac, stavit ga na masinu? a koju metodu sivanja izaberes?
zvuci mi jednostavno a komplicirano
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 11:15   #2007
da,taj elasticni konac namotas na tu spulicu koja ide na masinu,tam dolje.. kako sam strucno opisala

a metoda je ona najsitnija da ti sto crvrse uhvati,ak me kuzis

ja sam jedan dobar komad iskoristila samo sto sam isprobavala..nema druge nego sjest i probat sta i kako,ali nadam se da sam ti bar malo olaksala
poison kit-kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 13:03   #2008
Smile

Quote:
Elöise kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim kreativnim damama ovdje!
Pratim ovu temu i divim se koliko dobrih ideja uspijevate uspješno realizirati. Ja još nisam probala, ali nikad se ne zna...
Nego, htjela sam vas pitati, ako tko zna: imam nekoliko narukvica (perlice) nanizanih na one rastezljive gumice (takve su kupljene). No, vremenom mi se gumica počela širiti pa su mi sad već velike, a bojim se da mi ne bi puknule pa se sve rasulo. Ima li ikakve mogućnosti zamijeniti te gumice nečim sličnim? Ima li toga po hobby art trgovinama?
imaš tanku gumu za kupiti u bagatu i tako tim trgovinama... i ja sam kupovala
maja.music13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 16:16   #2009
A to naborano bi se dalo napravit ako recimo gore i dolje uz rub prišijem lastiku? Odnosno, onda bi vjerojatno bilo naborano gore i dolje, a u sredini bi se nekak naboralo već samo... Ne znam, vrućina me udara, trabunjam gluposti.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 16:20   #2010
Quote:
Elöise kaže: Pogledaj post
Nego, htjela sam vas pitati, ako tko zna: imam nekoliko narukvica (perlice) nanizanih na one rastezljive gumice (takve su kupljene). No, vremenom mi se gumica počela širiti pa su mi sad već velike, a bojim se da mi ne bi puknule pa se sve rasulo. Ima li ikakve mogućnosti zamijeniti te gumice nečim sličnim? Ima li toga po hobby art trgovinama?
U hobby dućanima imaš baš elastiku koja se koristi za tako nešto. Nije elastični konac već kao elastična gumica, tako nekako.

Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
A to naborano bi se dalo napravit ako recimo gore i dolje uz rub prišijem lastiku? Odnosno, onda bi vjerojatno bilo naborano gore i dolje, a u sredini bi se nekak naboralo već samo... Ne znam, vrućina me udara, trabunjam gluposti.
Pa ako staviš lastiku gore i dolje onda će se to naborati a u sredini će ti biti puf, ako me kužiš.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 16:30   #2011
Da, znam... Razmišljam da napravim na jednoj majici tak, al samo ovaj dio koji ide preko , pa bi možda izgledalo okej, da se drži gore i dolje s lastikom, a u sredini ne... Imam malo bizarne ideje u zadnje vrijeme, vrućina i sparina me dokrajčile...
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 19:23   #2012
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
poison - super haljina! kako si napravila ovo elasticno na vrhu? zapravo daj tutorial za sve
imaš ovdje video tutorial (počinje nakon minutu i 20)
http://www.threadbanger.com/episode/THR_20080801
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 21:31   #2013
Quote:
TheEmpress kaže: Pogledaj post
Da, znam... Razmišljam da napravim na jednoj majici tak, al samo ovaj dio koji ide preko , pa bi možda izgledalo okej, da se drži gore i dolje s lastikom, a u sredini ne... Imam malo bizarne ideje u zadnje vrijeme, vrućina i sparina me dokrajčile...
to sam ja radila jučer,probala sam napravit tubasti top al da mi bude nabrano naprijed pa sam stavila tak dvije gume,al ono baš ispadne kak veli elektra pufasto a to nisam htjela ja sam htjela dobit ovaj dio za cice ko školjkice al znas na kaj mislim..ugl pa sam to isla parat jer mi se nije svidjelo i nastale su mi rupe naravno tak da mi sad nema druge nego oped zasit gumu ... mislila sam da će bit jednostavno al to sta sam ja htejala neznam realizirat
evo ako ima netko savijet kak to napravit
__________________
***pinterest***
ajetam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 00:53   #2014
E, imam jednu takvu majicu, meni taj dio gore izgleda ko da je nadošiven onak ravno dio koji ide prek sisa i onda naprijed na sredini samo zašit da tak izgleda naborano. Čak sam negdje imala spremljen tutorial kak to napravit, al ga nemrem nać.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 08:19   #2015
Cure, hvala na odgovoru! Potražit ću...
__________________
Nije bitna dužina štapića, nego magija u njemu...
Elöise is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 08:21   #2016
hej curke....imam pitanje za vas...gdje mogu tj u kojem Hobbyu mogu kupiti one metalne "nastavke" za ružice koji imaju i iglu i špangu?...tak da se može nositi i kao broš i u kosi...dobila sma na poklon jednu takvu ružicu i to mi je fora...sada sam nabavila hrpu restlova u bojama od šnajderice i napravila sam si već par ružica ali bi htjela taj nastavak...jedino gdje nisam još bila od ovih u gradu je Chemaco - Vukovarska u drugima sam pogledala i nije bilo....
__________________
I am already kindly disposed towards you. My friendship it is not in my power to give: this is a gift which no man can make, it is not in our own power: a sound and healthy friendship is the growth of time and circumstance, it will spring up and thrive like a wildflower when these favour, and when they do not, it is in vain to look for it.
William Wordsworth
tinkerbell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 12:11   #2017
Quote:
Elöise kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim kreativnim damama ovdje!
Pratim ovu temu i divim se koliko dobrih ideja uspijevate uspješno realizirati. Ja još nisam probala, ali nikad se ne zna...
Nego, htjela sam vas pitati, ako tko zna: imam nekoliko narukvica (perlice) nanizanih na one rastezljive gumice (takve su kupljene). No, vremenom mi se gumica počela širiti pa su mi sad već velike, a bojim se da mi ne bi puknule pa se sve rasulo. Ima li ikakve mogućnosti zamijeniti te gumice nečim sličnim? Ima li toga po hobby art trgovinama?

ja sam kupila u hobby artu nedavno, pa sam isto promijenila na narukvicama. cijena nije velika a dobije se dosta toga, na neke sam cak i u duplo stavljala...
mariposa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 12:29   #2018
Kratko pitanje - bacam se u izradu naušnica na klipsu, a za to mi trebaju plastificirane sličice. Gdje i kako se tako nešto maleno može plastificirati? Hvala

EDIT: pretraživala sam stranicu Chemaca pa mi je palo na pamet probati s lak ljepilom za decoupage. Any thoughts?

Zadnje uređivanje Nanuša : 16.07.2010. at 12:44.
Nanuša is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 12:58   #2019
Quote:
Nanuša kaže: Pogledaj post
Kratko pitanje - bacam se u izradu naušnica na klipsu, a za to mi trebaju plastificirane sličice. Gdje i kako se tako nešto maleno može plastificirati? Hvala

EDIT: pretraživala sam stranicu Chemaca pa mi je palo na pamet probati s lak ljepilom za decoupage. Any thoughts?
hmmmm...
A da stavis hrpu slicica na A4 papir (za vise nausnica), ides plastificirat, i izrezes van koliko ti treba?
Dita Von Teese is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 13:08   #2020


Dobra ideja! Kako ja uvijek kompliciram, to je nevjerojatno

Jedini problem je da sličice trebaju biti plastificirane jako tanko, a bojim se da bi mi to napravili debelo, kao cjenik u bircuzu. Ne znam može li se nekako regulirati debljina plastike.
Nanuša is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.