Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2009., 14:42   #1
Problemi s niskim tlakom-potpuno bezopasni ili?

Od puberteta se borim s niskim tlakom, često imam slabosti i nesvjestice, ne mogu dugo stajati, ne smijem biti predugo na suncu niti u zagušljivim prostorijama. Normalan tlak mi je oko 100/60, najviši izmjeren mi je bio tijekom alergijske reakcije 110/70. Zanima me ima li tko još takvih problema i kako se nosi s njima, jer meni ni kava ne pomaže previše, ni slana i ljuta hrana. Čim padne mrak spava mi se, stalno sam umorna, kad zažmirim vrti mi se. Znalo mi se dogoditi da nakratko izgubim svijest i osjećam da se tresem, ali odmah dođem k sebi. Nemam epilepsiju, niti bilo kakvu drugu bolest (osim alergije), stoga mi to tresenje nije jasno. Također, imam prilično povišene otkucaje srca za nizak tlak, često oko 80, ponekad i više, ali rađen mi je ekg prije dva dana i srce mi je potpuno u redu.

Eto, ako se borite sa sličnim problemima, pišite.
formaldehida is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 00:59   #2
ima nas jos takvih...
treskavica je "normalna" kad ti padne tlak...

par puta mi se nesvjestilo pa se uplasim i legnem. onda pokusavam zaspati ali ne ide jer mi srce lupa ko' ludo, ulovi me treskavica, hladnoca , uzas! prije 3 tjedna sam i grijanje upalila... E onda shvatim da je pao tlak i brze bolje popijem casu do dvije slane vode (FUJ!). slana voda nekad djeluje odmah a nekada ne pa me dragi par puta odvezo na hitnu (10 min. od doma) i dok dodjemo vec me sve prodje. cim osjetim da su mi noge utrnule (krene od dole prema gore) znam da mi se tlak dize i da necu umrijet
Dakle slana voda (casa od 2 dcl vode i barem 3 zlice soli)! neki kazu i casa cole ili limunada ... vec mi zlo od limuna i slanih jela, luka, vode al nekako naucis sa tim zivjeti iako evo razmisljam radi tlaka doktoru, valjda ima neki lijek... e da, pij kupinovo vino i to pomaze
Vele da ljudi sa niskim tlakom zive duze od onih sa visokim, eto da te utjesim
pistacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 04:46   #3
Pa jel ne postoje lijekovi za to?
Ispijač Mozga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 08:53   #4
Quote:
Ispijač Mozga kaže: Pogledaj post
Pa jel ne postoje lijekovi za to?
da. to se i ja pitam.
pa meni su rekli da postoje.


a ono sa slanom vodom... ajme...fuuuuj...
zar nije bolje popit malo kave? ...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 11:41   #5
Slana otopina brze djeluje od kofeina... al to je sve maciji kasalj za takvu problematiku.
Kava, slana ili slatka voda itd. pomazu u slucaju da ti takvi problemi dolaze ne znam... jednom u pola godine i kad su simptomi blagi pa kad ti se pocne malo vrtit, popijes si jos jednu kavu.
Sa ovakvim ozbiljnim problemima, ipak bi se trebali uputiti lijecniku na pretrage i po lijekove koji ce vam odrzavati stalni krvni tlak. Usprkos misljenju da je visoki tlak opasniji za krvozilni sustav, to nije istina. Nizak moze biti jednako stetan ako ga se ne tretira.
Ispijač Mozga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 12:26   #6
Quote:
pistacija kaže: Pogledaj post
ima nas jos takvih...
treskavica je "normalna" kad ti padne tlak...

par puta mi se nesvjestilo pa se uplasim i legnem. onda pokusavam zaspati ali ne ide jer mi srce lupa ko' ludo, ulovi me treskavica, hladnoca , uzas! prije 3 tjedna sam i grijanje upalila... E onda shvatim da je pao tlak i brze bolje popijem casu do dvije slane vode (FUJ!). slana voda nekad djeluje odmah a nekada ne pa me dragi par puta odvezo na hitnu (10 min. od doma) i dok dodjemo vec me sve prodje. cim osjetim da su mi noge utrnule (krene od dole prema gore) znam da mi se tlak dize i da necu umrijet
Dakle slana voda (casa od 2 dcl vode i barem 3 zlice soli)! neki kazu i casa cole ili limunada ... vec mi zlo od limuna i slanih jela, luka, vode al nekako naucis sa tim zivjeti iako evo razmisljam radi tlaka doktoru, valjda ima neki lijek... e da, pij kupinovo vino i to pomaze
Vele da ljudi sa niskim tlakom zive duze od onih sa visokim, eto da te utjesim
Deset godina se već borim sa niskim tlakom. S time da ja ne smijem popit kavu jer se diže onda samo donji i ja sam onaj treći slučaj kada se spajaju. Završila na hitnoj čas posla. Tlak bio 100/90.

Napravila sve pretrage, EEG,EKG, elektrolite...... Vele na psihičkoj bazi, rekoh ok, moguće, stres, posao, itd.... u današnje vrijeme ionako kad ne znaju odgovor kažu da je na psihičkoj bazi.

Moraš naučiti živjet sa tim. Svako jutro jedna banana (zbog kalija), kad osjetim da mi pada tlak (jer navodno da onda pada i šećer), čokolada ili sok su uvijek u blizini, mislim na lijepe stvari da se smirim odnosno prestanem drhtati. U ljeti malo više slanija hrana. Slanu vodu nikad nisam popila, rađe uzmi onaj sir grabancijaš koji je u slanoj vodi. Doktorica rekla više se kretati pa ja upisala aerobik, usput sam dobila i figuru

Kupinovo vino je odlična stvar. Ali čašica na dan

Zadnje uređivanje jasmina1969 : 27.07.2009. at 12:35.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 13:30   #7
Quote:
jasmina1969 kaže: Pogledaj post
Vele na psihičkoj bazi, rekoh ok, moguće, stres, posao, itd.... u današnje vrijeme ionako kad ne znaju odgovor kažu da je na psihičkoj bazi.
Malo OT, ali ovo je zbilja istina. I moram priznati da mi pomalo vec ide na zivce...
Po tim dijagnozama svaki 2. covjek ima problema sa zivcima... *ebo te diagnosticiranje, ne salju te specijalistu nego odmah zakljucak da ti je sve na zivcanoj bazi. Hrpa ljudi mi se vec pozalila na to...
Ispijač Mozga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 19:30   #8
čitala sam dosta na internetu o tome, problem je što sad imam neku glupavu alergiju, odnosno imala sam alergijsku reakciju poznatu kao quinckeov edem, pa ne smijem skoro ništa jesti. ne smijem ništa što ima konzervanse i aditive, da ne nabrajam, to je gotovo sve, kavu pijem da ne umrem od tlaka iako ne bih trebala, a ne smijem ni voće jer možda je alergija od toga, tako su mi rekli. ne znam sad šta da jedem da mi pomogne oko tlaka kad nikakve začine ne smijem, a ne smijem piti u pravilu ništa osim vode i svježeg mlijeka, iako to kršim i pijem kavu jer inače ne mogu funkcionirati.
formaldehida is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 21:38   #9
hehehe to vam je niski tlak. moj je maksimalno 90,65. )
snnopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 21:53   #10
preporucio bih vam upotrebu zelenog čaja s medom

te punjenje kisikom, odnosno aerobne vjezbe disanja (one sa i one bez trcanja, skakanja itd..)

preporucavam manji unos masti i proteina a povecan unos jednostavnih ug prvenstveno iz voca tj povecati visokoglikemicko voce (banane,tresnje,sljive..) a niskoglikemicko (koje ima fruktoze dosta) uzimati malo rijedje

meditacija isto pomaze udahnete duboko ... 1. izdisaj .... 2. udisaj, izdisaj.... 3 udisaj ... izdisaj.... 4.... pa do 10
arnaut.a is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 21:55   #11
hm isto tako jesti manje obroke zbog protoka krvi, alkohol nikako ne konzumirati jer ostecuje nervni sustav i jos snizuje tlak u postfazi.. limun s vodom je isto dobar izbor.. eto toliko hah ja inace nemam problema s tim ali sam informisan
arnaut.a is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 21:58   #12
nizak tlak, niski otkucaji srca, treskavica... štitnjača?


što se alkohola tiče, crno vino je za niskotlakaše
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2009., 22:29   #13
uz niski tlak normalni su veći otkucaji srca....i ja iman niski tlak otkad se sičam za sebe...moj normalni tlak je 100/60....otkucaji oko 85...

sičan se jedno lito mi je baš jedan dan bilo grozno...očajna vrtoglavica, falilo mi zraka....i sutra kad mi je bilo malo bolje oden ja kod doktorice...ona mi izmirila tlak i onda me gleda pa pita : "a ko je tebe doveo"...ja kažem:" pa dovela sam se autom" a ona me blido gleda i kaže: "ali tebi je tlak 70/55 !!!"

kažu da je najbolje pit sok od naranče...a ne samu vodu...al nema nekog lijeka za to...mene još zeza dosta vratna kralježnica-pa kad se spoje to dvoje ne znam ko mi glavu nosi
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 10:09   #14
sad mi je lakše što još netko ima povišene otkucaje na nizak tlak, to me poprilično zabrinjavalo.

za razliku od vas nekih imam još i dosta dobar tlak, ali meni ne odgovara. možda bi se netko od vas osjećao odlično sa 100-105/60-65, ali ja se osjećam prebijeno cijelo vrijeme.

najsmiješnija sam po zimi, kako u pola 5 padne mrak, tako ja zaspem samo ako sjednem u fotelju

e da, a za štitnjaču što je alapača rekla, još su mi neki sugerirali da bi to moglo bit problem jer inače me pati i zatvor uz sve to, ali nisam išla pregledati, moj doktor mi ne da uputnicu, on kaže da sam zdrava i da si prestanem umišljati kojekakve bolesti
formaldehida is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 10:15   #15
meni tlak zna šibnut na visokih 90/58
otkucaji su između 85-115
u mladim danima sam padala u nesvjest i svašta nešto, s godinama sam se naučila živjet s tim a i imam manje problema, ajd neke koristi od starenja


kaj se tiče doktora koji ne da uputnice i ništa ne radi da tebi bude dobro, ili odi nadležnom ravnatelju pa se izbori za svoja prava ili ga zamijeni
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2009., 15:41   #16
moj je takodjer oduvijek nizak, trenutno je oko 100/70 otkucaji 89 i to je super.... budući da usput patim i od vrtoglavice... ok ništa to nije opasno i to ali pun mi je k... tog stalnog umora, pospanost pa opet umora.... mislim da mi kava donekle pomaže , dapače totalno sam ovisna ... draga [U]formaldehida[/U] jedino mi je donekle bilo bolje protekle 2 god kad sam se bavila nekakvim turbo aerobikom i od jeseni obavezno krećem opet......... kažem donekle bolje išta nego ništa
Anne Elliot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 10:52   #17
Quote:
Anne Elliot kaže: Pogledaj post
moj je takodjer oduvijek nizak, trenutno je oko 100/70 otkucaji 89 i to je super.... budući da usput patim i od vrtoglavice... ok ništa to nije opasno i to ali pun mi je k... tog stalnog umora, pospanost pa opet umora.... mislim da mi kava donekle pomaže , dapače totalno sam ovisna ... draga [U]formaldehida[/U] jedino mi je donekle bilo bolje protekle 2 god kad sam se bavila nekakvim turbo aerobikom i od jeseni obavezno krećem opet......... kažem donekle bolje išta nego ništa
da, taj umor zna poprilično ići na živce, pogotovo kad se svim silama trudiš nešto napraviti, tipa spremiti kuću, a samo te krevet vuče.

krenula sam prošle jeseni u teretanu, baš po programu, vježbe koje bi odgovarale mom organizmu i poboljšale ga. jedino što sam dobila je još jača vrtoglavica jer sam radila prejake vježbe prema trenerovom programu. odustala sam, ali možda krenem na step aerobik ili tako nešto što povišava tlak
formaldehida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 13:04   #18
Ok, ovak, obično kad se naglo dignem ili sam umorna ili me glava boli mi se zna zacrnit pred očima, slabost, umor, nemogućnost da stojim, ali to traje par sekundi i to je to.
Išla sam kod doktora i dijagnoza mi je bila prenizak tlak.
80/55.
Al' nisam sad baš davala neku pozornost tome.
Kad evo danas, ja se dignem, opet slabost, pao mi mrak na oči i neće otić. Pokušavala sam jedno 2 min progledat
Zabrinjava me sad taj tlak.
Da opet odem doktoru ????
Ploom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2009., 20:53   #19
i ja imam nizak tlak i eto, popratne ubrzane otkucaje srca. nalazi krvi su u redu, hormone štitnjače još čekam. dobila sma uputnicu za kardiologa pa ćemo vidit kaj on veli u vezi srca.
__________________
Athletes Row, Everyone Else Just Plays Games
Balkanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.