Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2004., 09:56   #1
Barbara Brennan

Barbara Brannan autorica je knjige "Izlječujuće ruke" koja je nedavno prevedena i izdana kod nas.
U Zg postoji i jedan centar koji se bavi njenim metodama (izdavači knjige).

Ima li tko iskustva s njenom metodologijom?
Što mislite o knjizi?
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 01:33   #2
Zna li itko o čemu pričam?

Prilično su mi scaryilustracije strganih čakri
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 08:12   #3
Imadoh knjigu u rukama, prelistah je i ništa novog i originalnog ne nađoh.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 08:35   #4
Re: Barbara Brennan

Quote:
Kesten kaže:
).

Ima li tko iskustva s njenom metodologijom?
Što mislite o knjizi?
Po principima njene metodologije rade mnoge škole u Europi, naročito u Francuskoj.
Njenu "školu" su donjeli neke osobe u Zagreb koje poznajem.
Imaju dovoljno uspjeha u iscjeljivanju, uostalom škola se vani već dokazala....
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 13:42   #5
Mislim da je autorica baš ne uklapa u taj program.
Najboljiodsvihmuških is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 18:35   #6
Prije ne znam više koliko godina polazila sam tečaj koji se bazirao na nekim stvarima iz njene knjige. Učili smo o čakrama, meditirali na pojedinu boju i zvuk čakri, radili niz tehnika vezanih uz ljudsku auru, radili nekoliko procesa...
Meni osobno nije bilo baš nešto. Ne mogu reći da nije bilo dobro, ali bilo mi je nekako previše plitko. U to vrijeme tražila sam nešto drugo. Knjiga je ok. Ako te aure i čakre zbilja toliko zanimaju...možeš dosta toga naučiti iz te knjige.
__________________
...tražili smo se po prethodnim životima...
Ganesha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 22:22   #7
Quote:
Barbara Brannan autorica je knjige "Izlječujuće ruke" koja je nedavno prevedena i izdana kod nas.

Znam Za DŽorđa Brennana(po Vuku he he), ona mu je valjda žena, ili kćerka ili...

A đorđ je pisao o astralnoj projekciji, prošlim životima....
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 15:40   #8
Kesten, došao si na krivo mjesto po savjet. Oni koji nešto znaju prestali su pisati, ili pišu rijetko, ali je zato najezda spamera i ljudi koji pojma nemaju o čemu se radi ali nek nešto napišu. Ovaj podforum izgubio je svaki trag duhovnosti, sada je to kaotični bla bla podforum u raspadu.
Nemruth Dagi je spomenula da zna te ljude koji se metodom BB bave kod nas, pitaj nju, ako već nisi.
 
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 15:43   #9
Oni koji nesto znaju ne bave se kvaziduhovnim metodama americkih domacica.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 15:54   #10
Thumbs down

Quote:
lahor kaže:
Oni koji nesto znaju ne bave se kvaziduhovnim metodama americkih domacica.
Ajme lahor, što imaš protiv BB? zašto ti se "njena" metoda, teorija, whatever čini loša? Jesi probala? Ako jesi, reci nam svoja iskustva, ako nisi ne širi predrasude. Najlakše je reći ; ovo je glupost.
A btw, BB nije neka američka domačica koja nema šta za raditi, nego je magistar znanosti iz područja atmosferske fizike, i radila je znanstvena istraživanja za NASA-u. I ono što radi nije instant.

Znači, ako se neki znanstvenik počne baviti još neistraženim odmah ga se proglasi za shizofrenog šarlatana koji od dosade ne zna što bi sa sobom, pa izmišlja nešto i vara ljude.
Primjera ima dosta, čim netko krene protiv znanstveno industrijske struje, isti tren ispada isfrustrirana domaćica/domaćin. Ili ga spreme u zatvor, kao W. Reicha.
 
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 15:56   #11
Quote:
lahor kaže:
Oni koji nesto znaju ne bave se kvaziduhovnim metodama americkih domacica.
Koji su to koji nešto znaju po tebi, i što je duhovnost po tebi?

I još važnije, zašto misliš da sam mislila na tebe u svom prvom postu?

Ono protiv čega sam ja, su kratke izjave zasnovane na predrasudama, i bez pokrića. Da barem netko kaže zašto tako misli(što god mislio), bilo bi bolje, razvilo bi se nešto, ovako je to samo spam, bio on ravanin, grizlijev, Baphometov, tvoj ili moj. I zbog toga se ovaj forum pretvorio blatnu bla bla kaljužu glupog chata, i pljuvanja po svemu što nekome nije blisko, a bez da se to objasni.
 
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 16:51   #12
Zena shvatila da u astrofizici nema love i krenula prodavati maglu. Pametno. Istina, nisam joj provjerila publication record, ali nema spomena na googlu na niti jedan njen istrazivacki rad iz astrofizike.

Znam ja da neki duhovnjak zvuci vise cool ako je pobjegao iz svijeta fizike i bacio se na na alternativne metode. Odmah ga ljudi ozbiljnije shvate. Misle si da taj sigurno ima nesto u glavi. A ako se manekenke mogu baviti znanoscu, ocito je mogla i b. brennan.

Uostalom, pa sto ne objavi rezultate svog rada u nekom znanstvenom casopisu kad je bila znanstvenica? Mozda zato sto rezultati ne drze vodu....

Sto mi se ne svidja kod nje? Apsolutno nista. Cijeli njen pristup mi je potpuno antipatican.

Nekog smisla bi se tu dalo naci, ali pristup odbija na kilometre.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 17:11   #13
Quote:
lahor kaže:
Oni koji nesto znaju ne bave se kvaziduhovnim metodama americkih domacica.
Bente, da ti nisi musko? Prepametno zvucis za zenu
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 17:29   #14
Iako je sve skupa za moj ukus sve malo previše "Whitelight" orjentirano, kod Brenanice mi se sviđa njena primjena modela Wilhelma Reicha
chagljev hihot is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 17:42   #15
Price o chakrama su dosle s istoka. I sve ovo sto flafari rade je prilicno povrsno u odnosu na price o chakrama u tekstovima koji se njima bave. Otprilike onoliko kolko veze imaju klinke koje u tajcama po slikicama rade pozdrave suncu radi smanjenja kilograma sa joginima po himalajama.
Bilo bi bolje da se nikad nije islo prckat po istoku jer sve sto se odanla dovede na vrli zapad flafonje razvodne dok si trepno.

No s druge strane djevojcice u tajcama ce vjerojatno skinut kile. I svi ti metodi vjerojatno funkcioniraju. Ko se zeli igrat bioenergeticara i lokalnog "mistika" nek izvoli
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 18:22   #16
Ona se nije kitila nikakvim diplomama preko neta, ja sam slučajno spomenula kakvu diplomu ima, jer ti sve njih proglašavaš domaćicama. Ali OK, da si odmah na početku to napisala....

Što će znanstveniku diploma iz masaže? A zašto ne? Ja poznam ljude koji imaju po nekoliko zanimanja, i ne žele vremena ni truda uložiti da nauče nešto novo. ja smatram pozitivnim ako netko toliko ulaže u sebe i svoje znanje. Neki ljudi jedva da završe srednju pa se proglašuju stručnjacima za nešto.

A uostalom, jesi li radila po njenoj metodi? Nisi. Dakle namaš osobnog iskustva. Sve što znaš si skinula s neta. Nisam ja neki njen poklonik, samo mislim da je žalosno ovo pljuvanje po svemu što ti radiš. Ovo što si prepisala s neta, mogao je svatko, i to nisu nikakvi dokazi na ništa. Nije mi jasno zašto si došla sa zdravlja i odma skočila na ovu temu. Tajna inkvizicija zdravstva?


Chagljev hihot vrati svoj post




Quote:
Iako je sve skupa za moj ukus sve malo previše "Whitelight" orjentirano, kod Brenanice mi se sviđa njena primjena modela Wilhelma Reicha.
A on jadan umro u zatvoru, u koji su ga stavili "pravi" znanstvenici.
O Reichu bi mogli puno pričati
I naravno nije BB otkrila toplu vodu, sve te stvari već odavno postoje.

Zadnje uređivanje luiz : 25.05.2009. at 01:18.
 
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 18:26   #17
Quote:
ravana kaže:
Price o chakrama su dosle s istoka. I sve ovo sto flafari rade je prilicno povrsno u odnosu na price o chakrama u tekstovima koji se njima bave. Otprilike onoliko kolko veze imaju klinke koje u tajcama po slikicama rade pozdrave suncu radi smanjenja kilograma sa joginima po himalajama.
Bilo bi bolje da se nikad nije islo prckat po istoku jer sve sto se odanla dovede na vrli zapad flafonje razvodne dok si trepno.

No s druge strane djevojcice u tajcama ce vjerojatno skinut kile. I svi ti metodi vjerojatno funkcioniraju. Ko se zeli igrat bioenergeticara i lokalnog "mistika" nek izvoli

Jesi ti medvjediću ikad čuo za Reicha, Shelldrakea? I za to da i na zapadu postoji neko znanje o tome?

Zadnje uređivanje Blaise : 25.01.2004. at 00:27.
 
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 18:38   #18
Quote:
Oleander Somniferum' kaže:
Jesi ti medvjediću ikad čuo za Reicha, Shelldrakea? I za to da i na zapadu postoji neko znanje o tome?
za Rajha jesam, za ovog drugog prvi put cujem.
I strecing postoji na zapadu al nema puno veze s jogom. Prica o chakrama ima puno vise u sebi od energetskih ideja o njima.
Zbog takvih flafonja sam zamrzio rijc chakra. Kao i guru, yoga, meditacija... da ne spominjemo ono na lj.. :2up:
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE

Zadnje uređivanje Blaise : 25.01.2004. at 00:27.
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 18:40   #19
Quote:
lahor kaže:

Sto mi se ne svidja kod nje? Apsolutno nista. Cijeli njen pristup mi je potpuno antipatican.

Postoji li išta što tebi nije antipatično? Zašto se postavljaš tako negativno prema svemu?

I instant rješenje ne postoji, čovjek mora svakodnevno ulagati u nešto. Razni ljudi imaju različite afinitete. Ako ti se npr ne svida x metoda, produži dalje, ne moraš pljuvati po njoj, a ništa o tome ne znaš. Da lahor, unatoč svemu što si kopirala s neta, ti nemaš iskustva, a to se jedino računa.

A što tebe zanima, ima li nešto na ovome svijetu što voliš?
 
Odgovori s citatom
Old 24.01.2004., 19:04   #20
Re: Re: Barbara Brennan

Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Po principima njene metodologije rade mnoge škole u Europi, naročito u Francuskoj.
Njenu "školu" su donjeli neke osobe u Zagreb koje poznajem.
Imaju dovoljno uspjeha u iscjeljivanju, uostalom škola se vani već dokazala....
Jedini smisleni post ovdje. Vezan uz temu, i Kestenovo pitanje.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:57.