Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2009., 19:54   #261
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
ja sam nekidan letio iz kieva, 920 kuna sa taksama i 1 prtljagom. wizz + german.

To ti je ako ides sam. Ali ako namjeravas nekog povest sa sobom, razmislite o autu. Pogotovo ako idete turu po ukrajini, jer vlakovi dosta dugo putuju, te idu zbrdazdola...
Ej, pa to nije loša cijena, bilo bi odlično da se slične cijene mogu naći ljeti. Što si ti radio u Ukrajini, radiš, turistički ili nešto treće?
__________________
The truth shall make you free!
Pravdda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 19:56   #262
Tekma počinje ..
__________________
The truth shall make you free!
Pravdda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 01:49   #263
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
ja sam nekidan letio iz kieva, 920 kuna sa taksama i 1 prtljagom. wizz + german.

To ti je ako ides sam. Ali ako namjeravas nekog povest sa sobom, razmislite o autu. Pogotovo ako idete turu po ukrajini, jer vlakovi dosta dugo putuju, te idu zbrdazdola...

Aircanada jako me interesira ova kombinacija. Vjerojatno si letio do Njemačke (Koln)...Da li si morao prespavati u Njemačkoj? Jer to poskupljuje znatno cijelu priču. Kakva su iskustva s Wizzairom? Ovdje na Forumu ljudi iznose različita mišljenja (navodno znaju kasniti, odgađati letove bez obavijesti i sl.) Ja sam gledao i pokušao složiti neku kombinaciju s presjedanjem u Njemačkoj ili Poljskoj ali bez spavanja i nisam uspio.
Da li možda znaš da li postoji direktna veza Kijev - Sankt Petersburg avionom ili samo vlakom? Ako idem vlakom preko Bjelorusije moram vaditi vizu što mi je dodatni problem i ne da mi se na to trošiti novce..Ja sam gledao i nisam našao vezu avionom što mi je jako čudno... Tako i tako ću vjerojatno u Minsk na Bjelorusija - Hrvatska....
Nešto brijem za koji mjesec rutu Zagreb - Kijev - Sankt Petersburg (bijele noći) - Zagreb nekih cca 10 dana...Ako bog da novaca i vremena...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 07:12   #264
Za kiev je dosta nezgodno, jer ja sam letio Kiev - Koln - Split, i to mi je super pasalo, jer iz kieva ide u 5:00, u kolnu je u 7:00 (wizzair), a u 10:25 ide germanwings.
http://www.skyscanner.net/ , naprimjer 7.5 imas za 720 kn german wings + wizzair preko kolna.
imas letove, ne trebas prespavat. U 12:00 iz zagreba za koln (germanwings) i u 18:00 za kiev (germanwings).
od 1.6. ti ima germanwings za kiev, pa pogledaj dobro kada i di! slobodno se javi, ako nemas mob, dam ti ga na PP, trenutno sam u splitu, a idem do kraja miseca u zagreb
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 11:19   #265
Evo malo mojeg iskustva u Kievu.Doletio avionom iz Livova.Po izlasku iz aviona me saletali taksisti ,a dvadeset metara od njih je stajalište gradskog prijevoza.
Jako se koriste maršutke(kombi sa 15-ak sjedala).Izrazito jeftino.
Tražio onaj koji ide na željeznički kolodvor.Tamo na željezničkom kolodvoru sam tražio da unajmim stan od 10 sati prije podne do sutradan do 20 sati.
Okupilo se oko mene kao kod nas na moru jedno dvadesetak iznajmljivača tražeći mi za taj period i do 100 eura.
Ja sam im ponudio 20 eura i pitao tko hoće za te novce.
Ubrzo se javila jedna gospođa s kojom sam smo(ja i moja žena) otošli u stani ,to smo išli maršutkom.Stan je izgrađen u socijalizmu prije 40-ak godina ali solidan.Gazdarica nam je objasnila koji broj maršutke vozi od stana tako da smo prevoz po gradu imali kao taksi.
Sa željezničkog kolodvora vam svaki sat imaju maršutka izleti po gradu kojom prilikom obiđete cijeli Kiev za oko dva sata,što je predivno.
Poslije smo u svojoj režiji išli pogledati katakombe što rade obvezno svi koji su u Kievu.
Tu je interesantno napomenuti da prilikom kupnje karti za ulazak na kiosku trebate reći na ruskomi i dobijete tri puta jeftiniji ulaz kao domaći.Jednostavno stanete sa strane i slušate kako domaći govore te na osnovu toga tako kažete i vi.
abeceda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 11:34   #266
ja sam vidjela jako puno žena sumljivog karaktera i mnoštvo strašnih odjevnih kombinacija!
morala sam to reći!
__________________
. . transcendentalna stvarnost . . .

Zadnje uređivanje puffed44 : 20.03.2009. at 12:09.
puffed44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 12:08   #267
neznam ja kojiko si ti vidija kijeva za 2h u busu ali glavno da se zabavi
@ puffed44
neces vidjet nista vise nego u zagrebu, samo sta je kiev, po populaciji, i 5 puta veci, pa racunaj i svega 5x vise... Jedino cega ima sigurno vise, to je miljardera.. a to o strasnim kombinacijama i ne razumin previse..
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 20:55   #268
Exclamation

kao prvo,polovica vas širi teške dezinformacije i laži,nesposobni ste putovati na svoju odgovornost pa vi koji uzimate avione i agencije pričate da je SMIJESTAJ U LVOVU 50 EURA!? ja sam platio hotel u centru grada 10eura nocenje,da hotel,ne hostel,bio sam s prijateljem u sobi i jos jedan krevet je bio prazan i to u vremenu oko nove godine! da ne nabrajam daljnje gluposti koje pisete da se kaze Lviv,a UKRAJINKE su me učile da se kaze LJVIV po njihovom. sve u svemu krasan grad Ljviv,nesto kao Krakow kako cujem,a Kyev nije bas nesto,nema dušu kao Ljviv
mehmedalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 04:06   #269
Nisu to lazi i dezinformacije, jer ima hotela za 50 eura Ali ocito ima i za 10. I kad vec pises Ljviv, onda pisi i Kijev.
Inace, usporedjivat Kijev i L'viv je malo neozbiljno, jer su prakticki dignuti od 2 razlicite ruke. Neznam koliko si vidio Kijeva, i di si sve bio, ali Kijev je prekrasan grad, na svoj nacin. L'viv na svoj. I da, baca na Krakov!, i to je zbog one "jedne ruke"
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 02:22   #270
Mehmedalija o kakvim ti dezinformaciojama pričaš- Ljudi ovdje iznose svoja iskustva. Ako si ti plaćao smještaj u Lvivu 10 eura super. Samo sumnjam da bih ja pristao na to ali vjeruj mi nisam zahtjevan. Ja sam plaćao smještaj apartman (stan) u centru 2-3 minute od glavnog trga i to jednom 60 eura a drugi put 40 eura. To je privatni smještaj bez agencije. U pravilu ne klatim se po svijetu preko agencija ako baš ne moram...S time da je apartman od 40 eura bio bolji od onog za 60 eura. Sve ovisi kako naletiš i kako se snađeš..
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 06:55   #271
Zanima me kolko traje postupak dobivanja vize za Ukrajinu?
__________________
They say that the taste of vengeance is bittersweet, but I find it to my liking....
Vanity is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 09:12   #272
Quote:
Vanity kaže: Pogledaj post
Zanima me kolko traje postupak dobivanja vize za Ukrajinu?
od dana predavanja dokumenata, 5 dana.Ne manje, ali mozda dan dva vise. Uglavnom, uvik do sad, predano u ponediljak, u petak bi vec ima..
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 09:47   #273
Zna li netko informaciju oko viza za Ukrajinu? Osim ovog što je objavljeno u medijima da oni radi turizma neće trebati vize od 01.05 do 31.10...Da li će trebati vaučer? A što je s hrvatima koji putuju u Ukrajinu...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 10:14   #274
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Zna li netko informaciju oko viza za Ukrajinu? Osim ovog što je objavljeno u medijima da oni radi turizma neće trebati vize od 01.05 do 31.10...Da li će trebati vaučer? A što je s hrvatima koji putuju u Ukrajinu...
mislim da ni vaucer nece trebat, ali to cu ti saznat do kraja tjedna.
Koliko ja znam, nitko nista mi nije rekao, i bas sam neki dan isa radit vizu.
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 13:14   #275
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Zna li netko informaciju oko viza za Ukrajinu? Osim ovog što je objavljeno u medijima da oni radi turizma neće trebati vize od 01.05 do 31.10...Da li će trebati vaučer? A što je s hrvatima koji putuju u Ukrajinu...
Očekujem detaljnije informacije o ovome, budući da idem gore 04.05.
__________________
They say that the taste of vengeance is bittersweet, but I find it to my liking....
Vanity is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2009., 14:36   #276
Quote:
Vanity kaže: Pogledaj post
Očekujem detaljnije informacije o ovome, budući da idem gore 04.05.
buduci da ides gore u to vrime, to nije ni pocetak "privremenog stopiranja viznog rezima", mogu te samo poslat u veleposlanstvo. Nazovi ih direktno, sutra rade od 14-16h. Pricaju hrvatski, tako da se ne brines.
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 14:29   #277
Viza stiže danas ili sutra.

Imam još jedno pitanje: jel bolje nositi eure ili dolare?
__________________
They say that the taste of vengeance is bittersweet, but I find it to my liking....
Vanity is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 14:31   #278
Sta god nosija, gledat ce te ko boga Naime, fali im deviza, iskreno isto ti je, ali ti je moja preporuka dollar, jer ces dobit povoljniji tecaj nego da nosis eure.
mislim na to da ovde minjas u dolar pa gore u njihovu valutu, nego ovde u euro pa u njihovu valutu.
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 22:10   #279
Idem sutra u Kijev ( ) i planiram kupiti njihovu karticu za mob pa mozda netko brzinski odgovori s nekom preporukom mreze. Hvala!
Zvonchica22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 23:34   #280
za razgovore po ukrajini kyivstar, a ako oces zvat hrvatsku, life samo nemoj pretjerivat, skupo je jer spada pod takvu zonu.
Imas kartice kupit za vec 10kuna, sa 10kn na racunu.
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.