Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2014., 21:30   #6941
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
hahhaahah lijepo ti kaze to se tice onih bosnjaka oko rijeke bosne,19 stoljece dokument neponistava one iz 15,16,17,18 stoljeca,znas u povjesti podrijetlo se neceg sadasnjeg odredjuje po onom sta je bilo prije,a ti po 19 stoljecu odredjujes davnu proslost,tako mos slusat dodika i karadjica i rec u buducnosti jasno je da su svi porijeklom srbi do 1991 hahahhaha
Gledaj ti ako si iz Kraljeve sutjeske, kako kazes, onda si iz srca Bosne. Tvoja prabaka je bila Bosnjakinja i svoj jezik je nazivala bosanskim. Ako imas stariju baku pitaj kako je njezina baka nazivala svoj jezik. Slobodno.

Ako zelis ici u proslost do srednjeg vijeka svi franjevci nazivaju svoj narod Bosnjacima.

Pokazao sam ti skenove franjevcaca iz 17, 18. 19. vijeka.

Kada im u 19. vijeku probaju Hrvati nametnuti ime Hrvatsko oni se 80 godina zestoko opiru tome. Osnivaju prve novine Bosanske za tu svrhu da probaju narod zadrzati.

Bosanski kraljevi su tvoje pretke smatrali Bosnjacima; Pape su ih nazivali "nacijom Bosanaca"; vizantski carevi u 1019., 1050! godini pisu o Bosanskom etnosu a prvi spomen zemlje Bosne je tu 950. godine u DAI-u..


Objasni mi kako ti mozes biti nesto drugo osim Bosnjaka u etnickom smislu?

Kraljeva Sutjeska; samo ime ti govori. Tu je nastala prva Bosanska knezevina prije vise od 1000 godina i ti bi da budes Hrvat. Ako mislis da pljujes time po Islamu grdno se varas. Jer baka tvoje bake je bila ponosna Bosnjakinja! Otidji do samostana i otvori bilu koju knjigu. Uzmi povelje kraljeva Bosanskih.

Ti cinis nepravdu sebi; svojem porijeklu, rodu i svojim pradjedovima a ne Bosnjacima islamske vjere. To sto ti radis je u svakom slucaju ne casno.

Stavljas neke pjesme o "hrabrenstvu puka hrvatskoga" koje je palo pod Turke i time sebi zelis objasniti kako je to neki dokaz za nesto. Jeli ti citas pazljivo to sto postiras? Dali shvatas to sto sam postiras?
Chroboatos324 is offline  
Old 23.10.2014., 21:32   #6942
nez bas ruski

Quote:
Chroboatos324 kaže: Pogledaj post
Hrabrenstvo puka Hrvatskog je onaj dio Hrvatsko Ugarske kraljevine koje je palo pod Tursku... Hahahaha... Koja provala! Turci osvojili Hrvatsko hrabrenstvo jer Hrvatska nije bila kraljevina vec dio kraljevstva Ugarskoga!


Joj jesi se prosuo jarane. Ovo ti je najzesca do sada. A znao sam da ces ovo izvaditi kad tad.



Ovo zelis da predstavis kao dokaz za postojanja Hrvata u Bosni prije 19. vijeka?

Pa pjesnik samo nabraja kako je pala Bosanska kraljevina, kako je palo potom Hercegstvo Bosansko a zatim i dio Ugarsko-Hrvatske kraljevine pod TURKE.

Hrabrenstvo puka hrvatskog. Dakle pjesnik samo nabraja dogadjaje.




Ajde jos malo druzino iz Kraljeve sutjeske da te vidimo.
to je sve od onoliko dokaza sta si se sjetio hahahahahahahhahaha

a sta kartu nisi tio komentirat!!! ni arvata muju!
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 23.10.2014., 21:36   #6943
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
Poznati njemački povjeničar Ernst Dümmler, imajući na umu, da je u doba kralja Tomislava Srbija i snagom i prostorom bila malena, a Hrvatska, naprotiv, da je imala vrlo jaku vojnu silu na moru i na kopnu (80 većih i 100 manjih brodova, 100.000 pješaka i 60.000 konjanika) zaključuje ovako:[5][2
Sine; i Hrvatska je u politickom smislu mnogo duze pripadala Bosni. A Hrvatski povjesnicari u dokumentarcu "Hrvatski kraljevi" tvrde da je Tomislav izmisljen kralj.

Sa druge strane postoji 100 dokumenata; pisanih od strane Bosanske kraljevske kancelarije, koji jasno opisuju kako Bosanska vojska ulazi u Split, Trogir za vrijeme Tvrtka I. Ili za vrijeme Ninoslava.

Ali cak i da je sve to tako; to je politicko osvajanje. Nisu ti ljudi postali etnicki Bosnjani nakon sto ih je kralj osvojio. Isto tako tvoji preci nisu prestali biti Bosnjaci ukoliko je neki kralj njima zavladao.

Opet ti kazem; ako si iz kraljeve sutjeske pitaj franjevce samostana u KS da ti daju BILO KOJU knjigu. Otvori je. I listaj dok ne nadjes tragove u kojima se spominju "Bosnjaci i Hrvati"; "narod Bosnjacki", "na jeziku bosanskome" itd,
Chroboatos324 is offline  
Old 23.10.2014., 21:45   #6944
Quote:
Chroboatos324 kaže: Pogledaj post
Gledaj ti ako si iz Kraljeve sutjeske, kako kazes, onda si iz srca Bosne. Tvoja prabaka je bila Bosnjakinja i svoj jezik je nazivala bosanskim. Ako imas stariju baku pitaj kako je njezina baka nazivala svoj jezik. Slobodno.

Ako zelis ici u proslost do srednjeg vijeka svi franjevci nazivaju svoj narod Bosnjacima.

Pokazao sam ti skenove franjevcaca iz 17, 18. 19. vijeka.

Kada im u 19. vijeku probaju Hrvati nametnuti ime Hrvatsko oni se 80 godina zestoko opiru tome.

Bosanski kraljevi su tvoje pretke smatrali Bosnjacima; Pape su ih nazivali "nacijom Bosanaca"; vizantski carevi u 1019., 1050! godini pisu o Bosanskom etnosu a prvi spomen zemlje Bosne je tu 950. godine u DAI-u..


Objasni mi kako ti mozes biti nesto drugo osim Bosnjaka u etnickom smislu?

Kraljeva Sutjeska; samo ime ti govori. Tu je nastala prva Bosanska knezevina prije vise od 1000 godina i ti bi da budes Hrvat. Ako mislis da pljujes time po Islamu grdno se varas. Jer baka tvoje bake je bila ponosna Bosnjakinja! Otidji do samostana i otvori bilu koju knjigu. Uzmi povelje kraljeva Bosanskih.

Ti cinis nepravdu sebi; svojem porijeklu i svojim pradjedovima a ne Bosnjacima islamske vjere. To sto ti radis je u svakom slucaju ne casno.

Stavljas neke pjesme o "hrabrenstvu puka hrvatskoga" koje je palo pod Turke i time sebi zelis objasniti kako je to neki dokaz za nesto. Jeli ti citas pazljivo to sto postiras? Dali shvatas to sto sam postiras?
Ma to uopce nije politicka odrednica kako grk onaj objasnjava,a bosna jedna od ilirskih zemalja. a tvrtku je bilo super potrebno i kulinu i ostalim objasnjavat hrvatstvo,dalmatinskim,donjim krajima,slavonskim susjedima,dubrovcanima!!a uopce ne regionalno!!

jasno bosnjani katolici su silnom slavenizacijom postali hrvati a kristjanizacijom promjenili vjeru sa katolika u katolike!!! sta je devastiralo njihov identitet



dok su hrabri bosnjani muslimani,promjenom civilizacijskog kruga,vjere,zaboravom europskih pisama,slavenskih imena,tradicije starog kraljevstva,tugovanja za kraljicom(pocivala mi u miru) tetoviranja ruku da te praznovjerni turcin ne odvede,ceremonije kraljevskog vjencanja u stolnoj crkvi,legendi o padu bobovca sacuvali kulturoloski identitet!!

I samim bivanjem slavensko govoreci ilir,europljanin,arapskog civilizacijskog kruga sa turskim narodnim imenom predstavljas sve sta znaci stara bosna!

AHHSAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHA: rofl:
:tul um:
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 23.10.2014., 21:51   #6945
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post



dok su hrabri bosnjani muslimani,promjenom civilizacijskog kruga,vjere,zaboravom europskih pisama,slavenskih imena,tradicije starog kraljevstva,tugovanja za kraljicom(pocivala mi u miru) tetoviranja ruku da te praznovjerni turcin ne odvede,ceremonije kraljevskog vjencanja u stolnoj crkvi,legendi o padu bobovca sacuvali kulturoloski identitet!!

To je sada druga prica. Sta je pravedno a sta nije. Mozda Bosnjaci -muslimani zaist nemaju pravo da se pozivaju na Bosnjastvo? To nije nas da to odredimo.

Ali ono sto si ti probao da uradis je to da se stavis u sluzbu Hrvatske moderne nacionalne ideologije i da pljujes po svom porijeklu; zemlji i povijesti i da postiras jeftine dokaze (protiv kojih su se i tvoji rpeci iz 19. vijeka poput ovih franjevaca borili) po kojem bi ti sam sebi (Valjda) objasnio kako nemas veze sa onim sto u sustini jezik: Bosnjak/Bosanac - katolik.

Ja znam sigurno da ukoliko imas stariju baku iz kraljeve sutjeske (od recimo 85 godina) da je mozes pitati dali se sjeca svoje bake. I onda je pitas kako je se njezina majka ili baka izjasnjavala i kako je svoj jezik nazivala.

Moras biti svjestan da kada postiras nesto protiv Bosne- direktno pljujes po SVOJIM precima. A Bosnjaci-muslimani nemaju veze sa tim. To su tvoji preci koji su ostavili na hiljade hiljade knjiga u Franjevackim samostanima u kojima jasno opisuje sto su i ko su.
Chroboatos324 is offline  
Received Infraction
Old 23.10.2014., 22:06   #6946
Quote:
Chroboatos324 kaže: Pogledaj post
To je sada druga prica. Sta je pravedno a sta nije. Mozda Bosnjaci -muslimani zaist nemaju pravo da se pozivaju na Bosnjastvo? To nije nas da to odredimo.

Ali ono sto si ti probao da uradis je to da se stavis u sluzbu Hrvatske moderne nacionalne ideologije i da pljujes po svom porijeklu; zemlji i povijesti i da postiras jeftine dokaze (protiv kojih su se i tvoji rpeci iz 19. vijeka poput ovih franjevaca borili) po kojem bi ti sam sebi (Valjda) objasnio kako nemas veze sa onim sto u sustini jezik: Bosnjak/Bosanac - katolik.

Ja znam sigurno da ukoliko imas stariju baku iz kraljeve sutjeske (od recimo 85 godina) da je mozes pitati dali se sjeca svoje bake. I onda je pitas kako je se njezina majka ili baka izjasnjavala i kako je svoj jezik nazivala.

Moras biti svjestan da kada postiras nesto protiv Bosne- direktno pljujes po SVOJIM precima. A Bosnjaci-muslimani nemaju veze sa tim. To su tvoji preci koji su ostavili na hiljade hiljade knjiga u Franjevackim samostanima u kojima jasno opisuje sto su i ko su.
da,ucili su moje da su hrvati,nisam govorio sta je posteno neg sta je nemoguce, nekom izmjenit identitet tako da ostane sta jest a nekom promjenit a da zna sta je bio!

u nasim knjigama se vode prezimena svih rodjenih jos od 16 stoljeca!
izjasnjavanje za doba prabake nije bilo, tada nacionalnost nile ko sada! u pocetku nacionalnost predstavlja jednostavno pripadnost drzavnoj tvorevini,papir na kojem pise koje drzave si gradjanin,nema predpostavke da MORA drzava obuhvacat teritorij odredjenog plemena,narodnosti tako da je to provala!! odkada se sjecaju svi su dakle hrvati. dali ti znas ime svoje sukunbabe,dali znas njen grob,dali na vasim grobovima ostaje ime,dali posjecujete i odrzavate groblja,dozvoljaval sad lokalni hođa donosenje cvijeca na grob ili brani na federalnoj televiziji, dali vi drzite do mrtvih ko mi! dali su bogumili,pravoslavci,turci imali prezimena u 16 stoljecu????

svejedno nepostojanje def. nacionalnosti nenegira poznavanje plemena, naroda! te rijeci postoje oduvjek a bosnjane(ljudi kraljevstva bosne) nazivaju iliri za vrijeme humanizma,a i bosnu stavljaju pod ilirske zemlje kao i hrvtasku slavoniju dalmaciju.

aj ti ljepo kartu pogledaj
https://www.google.hr/search?q=dalma...l%3B1000%3B843

kakve nacionalne ideologije samo mi dolazimo kraljevima na grob i samo smo se mi udostojili nosit njihova imena,u nasim hvo brigadama vi ste tada mujahide furali i neke turske invazore
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s

Zadnje uređivanje Heero : 23.10.2014. at 22:14.
Heero is offline  
Old 23.10.2014., 22:23   #6947
Quote:
Chroboatos324 kaže: Pogledaj post
To je sada druga prica. Sta je pravedno a sta nije. Mozda Bosnjaci -muslimani zaist nemaju pravo da se pozivaju na Bosnjastvo? To nije nas da to odredimo.

Ali ono sto si ti probao da uradis je to da se stavis u sluzbu Hrvatske moderne nacionalne ideologije i da pljujes po svom porijeklu; zemlji i povijesti i da postiras jeftine dokaze (protiv kojih su se i tvoji rpeci iz 19. vijeka poput ovih franjevaca borili) po kojem bi ti sam sebi (Valjda) objasnio kako nemas veze sa onim sto u sustini jezik: Bosnjak/Bosanac - katolik.

Ja znam sigurno da ukoliko imas stariju baku iz kraljeve sutjeske (od recimo 85 godina) da je mozes pitati dali se sjeca svoje bake. I onda je pitas kako je se njezina majka ili baka izjasnjavala i kako je svoj jezik nazivala.

Moras biti svjestan da kada postiras nesto protiv Bosne- direktno pljujes po SVOJIM precima. A Bosnjaci-muslimani nemaju veze sa tim. To su tvoji preci koji su ostavili na hiljade hiljade knjiga u Franjevackim samostanima u kojima jasno opisuje sto su i ko su.
Ime Hrvoje

Hrvoje je muško ime domaćeg porijekla. Naziv za čoveka hrvatske narodnosti uzet je za lično ime. Drugi oblik imena je Hrvoj...... Evo Srbi priznali, uzalud vam se opirati.....Hrvoje Vukčić Hrvatinić...... Bošnjak ??? daj danas jednog koji se tako zove...znam sigurno prtoricu iz BiH s tim imenom, a Tvrtko, Tomislav, Domagoj, Zvonimir....od kuda nama Bosancima ta imena ako nismo Hrvati ????????????...Molim najčešće Bošnjačko ime
dominik01 is offline  
Old 23.10.2014., 22:29   #6948
Quote:
Chroboatos324 kaže: Pogledaj post
Hrabrenstvo puka Hrvatskog je onaj dio Hrvatsko Ugarske kraljevine koje je palo pod Tursku... Hahahaha... Koja provala! Turci osvojili Hrvatsko hrabrenstvo jer Hrvatska nije bila kraljevina vec dio kraljevstva Ugarskoga!

Joj jesi se prosuo jarane. Ovo ti je najzesca do sada. A znao sam da ces ovo izvaditi kad tad.



Ovo zelis da predstavis kao dokaz za postojanja Hrvata u Bosni prije 19. vijeka?

Pa pjesnik samo nabraja kako je pala Bosanska kraljevina, kako je palo potom Hercegstvo Bosansko a zatim i dio Ugarsko-Hrvatske kraljevine pod TURKE.

Hrabrenstvo puka hrvatskog. Dakle pjesnik samo nabraja dogadjaje.




Ajde jos malo druzino iz Kraljeve sutjeske da te vidimo.
zasto ignoriraš očito?

Pod puk hrvatski broji Vlastelinović ne samo Hrvatsku, već i Hercegovinu i Bosansko Kraljevstvo. Fra Nikola Lašvanin bilježi borbu katolika u Livnu protiv srpskog »pacare Stanislava«, koji je turskim fermanom htio katolike sebi podložiti i uzeti od njih silom vjerski porez. Međutim se domaći narod junački oprije i razori čak i mescemu. Lašvanin o tom veli:

Navališe Hrvaćani i njihove mlade žene,
S palicama i s kamenjem...«[23]

Bošnjaci katolici u Livnu po Lašvaninu su Hrvaćani, Hrvati. Član sutjeskog samostana Benić veseli se, što »grad Osijek Turci ostaviše i naši ga Hrvati uzeše«[24]. U sarajevskom muzeju čuvaju se »Pistule i Evanđelja... hrvatskim jezikom stumačene«, tiskane u Mlecima 1589., koje su u svojoj crkvi rabili olovski franjevci[25].

Zanimljivo je čuti i glas jednog starog BOŠNJAKA, fra Nikole Lašvanina, glasovitog ljetopisca iz početka XVIII. stoljeća. »Bela, drugi toga imena kralj ugarski, Slip(i) imenovan, sin Alme hercega, komu je stric njegov Koloman učinio oči izvaditi, sveto i pravedno vlada.On i zadobi Ramu u gornjoj harvatskoj zemlji,koja se sada Bosna imenuje, i zato svi njegovi namisnici zovu se kralji Rame to jest Bosne«[1
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 23.10.2014., 22:35   #6949
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Ime Hrvoje

Hrvoje je muško ime domaćeg porijekla. Naziv za čoveka hrvatske narodnosti uzet je za lično ime. Drugi oblik imena je Hrvoj...... Evo Srbi priznali, uzalud vam se opirati.....Hrvoje Vukčić Hrvatinić...... Bošnjak ??? daj danas jednog koji se tako zove...znam sigurno prtoricu iz BiH s tim imenom, a Tvrtko, Tomislav, Domagoj, Zvonimir....od kuda nama Bosancima ta imena ako nismo Hrvati ????????????...Molim najčešće Bošnjačko ime
ma pusti ga vidis da nije shvatio da kad govorim da su bosnjani slaveni katolici,kasnije pokatoliceni i slavenizirani pa postali hrvati.

a ovi sta su islamizirani poturceni,poarapljeni,ostali svoji, bio sarkastican hahhahahahaha uopce nisu sjebani hehhehehehehehe nemaju ni narodna imena vise, i misle da su sacuvali identitet! ma nek ide u sarajevu nosit tursku zastavu kad erdogan pobjedi i slusat reklame kako s treba izjasnit na popisu stanovnistva
https://www.youtube.com/watch?v=QkQ8ilj62lo
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s

Zadnje uređivanje Heero : 23.10.2014. at 22:51.
Heero is offline  
Old 23.10.2014., 23:26   #6950
Quote:
Chroboatos324 kaže: Pogledaj post
Sine; i Hrvatska je u politickom smislu mnogo duze pripadala Bosni. A Hrvatski povjesnicari u dokumentarcu "Hrvatski kraljevi" tvrde da je Tomislav izmisljen kralj.

Sa druge strane postoji 100 dokumenata; pisanih od strane Bosanske kraljevske kancelarije, koji jasno opisuju kako Bosanska vojska ulazi u Split, Trogir za vrijeme Tvrtka I. Ili za vrijeme Ninoslava.

Ali cak i da je sve to tako; to je politicko osvajanje. Nisu ti ljudi postali etnicki Bosnjani nakon sto ih je kralj osvojio. Isto tako tvoji preci nisu prestali biti Bosnjaci ukoliko je neki kralj njima zavladao.

Opet ti kazem; ako si iz kraljeve sutjeske pitaj franjevce samostana u KS da ti daju BILO KOJU knjigu. Otvori je. I listaj dok ne nadjes tragove u kojima se spominju "Bosnjaci i Hrvati"; "narod Bosnjacki", "na jeziku bosanskome" itd,
OMG nerazumijes srednji vjek uopce,nije bosna vladala hrvatskom neg su hr. i bosna istog vladara imale, tvrtka i to vrlo kratko, drzava tad dođe ko privatno vlasnistvo vladara,a ne ko danas narodni teritorij ovo ono,sami bosanski vladari bili su vazali ugarskohrvatskih kraljeva tako da nikad se nisu svi skupa odmaki od ugarskohrvtskog kraljevstva,tehnicki jer je bosanska kruna nepriznata bila,dok je kraljevima hrvatska bila priznata a bosna njena banovina, za stjepana ostojica, pah on ti je bio hrvojeva marioneta to it i malcolm i svi znaju,dalmacijom je vladao hrvoje direktno! znas onaj sa ljiljanima na grbu sto sluzi anžuvince u isto vrijeme kad i ivaniš horvat,još jedan ljiljanicar,kao i ostojic hehe

dakle svi anžuvinski vazali samo se ostojic i hrvoje sa mlecima u dalmaciji obracunavali i sa njihovim vazalima!


evo to podrucje ko je zapravo sta imao realno ne nominalno!
http://hr.wikipedia.org/wiki/Hrvoje_...round_1412.png

ev grb ivaniša horvata
http://hr.wikipedia.org/wiki/Ivan_Ho...Vstoljece1.svg

sam malcolm ti kaze da je bosna vise manje bila uvjek povezana sa hrvatskom,crkveno,jer je sve to splitska biskupija,rodbinski najvise sa hrvatskim velikanima i to,da nema dokaza da je bosnjanin etnicka odrednica,to kaze na kraju knjige. da je vlast imalo hr kraljevstvo prvih 200 god ili tako nekoliko,bosansko kraljevstvo ti je postojalo 86 god,i nije nikad ovladala zagorom,slavonijom,tamo di je bihac banja luka i to!jedino hrvoje bio ban svega i upravljao iz siska na neko vrijeme!

ako je stanovnik jedne banovine,vojvodine,hercegštva,grofovije,krajine, ima podrazumjevati etnos a ne regionalna odnosno politicka odrednica, onda ti moras nama dokazat i postojanje i dolazak austrijskog naroda etnickog, staromakedonskog, dolazak velikog naroda crnogor ili spomen,vojvodinskog plemena te kosovskog,za ramljake nemoraš al zato herceškog naroda moraš i sanske banovine dakle sanjašce.
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 24.10.2014., 05:25   #6951
TURKEY IN EUROPE 1827 vidjeti posebno Tursku Hrvatsku, Hercegovinu i Bosnu

granice Bosne su skoro pa iste sa granicama banovine Bosne kad nastaje

http://mapsof.net/map/europe-map-1100
rex Croatorum is offline  
Old 24.10.2014., 05:33   #6952
Ovaj postar iz Tuzle Holiday Inn Bosnjak 1993 Chroboatos324 sad spori i Hrvatsku to je ta nova novokomponirana muslimanska/bosnjacka povijest Hrvatska nije postojala ,ali je zato Bosna postajala njima je isto Turska okupacija danasnjih dijelova BiH (koji nemaju veze sa granicama banovine Bosne vec je nastala kao produkt turskih osvajanja i komununista) kad oni od kojih su primli vjeru, imena , kulturu Turci okupirali Bosnu i ubijali stanovnistvo isto sa srednjovjekovnom katolickom banovinom i kraljevinom Bosnom i samo je Bosna nastavila kontinuitet. Taj postar iz Tuzle je najveca sprdnja ikada na Internetu .
Holiday Inn 1993 Bosnjaci su jedini na svijetu koji stuju okupatora i identificiraju se s njim, totalna sizofrenija


A malo o saboru

Povijest saborovanja

Zadnje uređivanje rex Croatorum : 24.10.2014. at 05:40.
rex Croatorum is offline  
Old 24.10.2014., 05:37   #6953
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
pa to ti i one turske serije spominju sokolovica zovu hrvat !!!
Pa stavio sam i turske clanke gdje za velike vezire navode da su Hrvati iz Bosne, pa Hrvati iz Hrvatske ,a te danas novokomponirana mitomanija i lazi 1993 Holiday Inn Bosnjaci navodi kao njihove iako i sami Turci kazu da su Hrvati potom hrvatska pjesma iz Bosna itd Pa i u toj seriji Sulejman se spominju samo Hrvati nikakvi tzv Bosnjaci ili tzv Srbi. Kazem da se i Turci urotili protiv Holiday Inn 1993 Bosnjaka . A Ovaj postar iz Tuzle je sizofrenicar i sprdnja te gluposti koje pise niti Deretic nebi izmislio
rex Croatorum is offline  
Old 24.10.2014., 05:42   #6954
Quote:
Chroboatos324 kaže: Pogledaj post
Nasmijati? Evo ti cijela knjiga skenirana Fra Antuna Knezevica:

"Kratka povijest kralja Bosanskih"

http://www.academia.edu/2596333/Antu...alja_bosanskih



Mislis na ovu?




Ne mogu se vise smijati, daj decko dosta si vec ponizen i uhvacen u lazima si vec 1000 puta

Odi na vase mitomanske portale pa tamo pisi te gluposti i lazi jer si smijsan, najveca sprdnja koja se ikada pojavila na Internetu.
rex Croatorum is offline  
Old 24.10.2014., 08:02   #6955
Quote:
Chroboatos324 kaže: Pogledaj post
Ima horion Bosona sa svojom kastrom oikounemom. Ti se volis igrati gluhih telefona? Dobro vidim da si obicni trolcina koji nije knjige procitao. Naravno da je Vjekoslav Klaic nacionalni Hrvatski povijesnicar. Nema ga veceg. John V.A. je najveci internacionalac; isto tvrdi.

DAI je jedan izvor koji je pisan na osnovu mnogih drugih izvora. Morasrazumijeti strukturu DAI -a i voditi racuna o svakom detalju da bi mogao nesto zakljuciti. Vazan detalj je kastra oikounema.

No sto je jos vaznije je spominjanje Bosne 1019 os trane Vizantskog cara i 1050. spominjanje Bosanaca kao naroda pored Srba, Bugara, Hrvata.

Oni su valjda pali sa neba. Nema ih 950. i onda se javljaju 1019. A 950. se samo slucajno javlja horion Bosona sa kastrom oikounemom.
Jedini relevantan detalj je da se u DAI spominju čak i Zahumljani sa svojim knezom i svojom kneževinom, dok se Bošnjani ne spominju, nema bosanske kneževine ni bosanskog kneza. Da ih je bilo bili bi spomenuti, očito je da ih nije bilo. Još se nitko nije nazivao Bošnjaninom. Taj pojam špomalo ulazi u upotrebu kao teritorijalni, ne etnički. I to je uvijek bio, prvi put je etnički od 1993.g.
Kexx is offline  
Old 24.10.2014., 08:22   #6956
Osim toga Bosna nikad nije bila kneževina, prvi put kad se pojavljuje kao politički entitet ona je banovina, a ni taj ban ne zna ništa o Bošnjanima.
Manevrom jednog bana koji postaje kralj preko svojih srpskih predaka i Bosna postaje kraljeva zemlja. Nije ona iz banovine evoluirala u kraljevinu, nego je Tvrtko postao kralj preko srpsske krune da bi se to prenijelo na Bosnu.

Prvi spomen Bošnjana u poveljama je 1322.g. kao dobri Bošnjani, dakle, plemstvo političkog entiteta. I taj naziv je logičan, ako postoji entitet imena Bosna logično je da se stanovništvo naziva po njemu. Prije nego je nastao identitet po imenu političkog entiteta imali su neki drugi identitet.
Kexx is offline  
Old 24.10.2014., 08:32   #6957
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
ma pusti ga vidis da nije shvatio da kad govorim da su bosnjani slaveni katolici,kasnije pokatoliceni i slavenizirani pa postali hrvati.

a ovi sta su islamizirani poturceni,poarapljeni,ostali svoji, bio sarkastican hahhahahahaha uopce nisu sjebani hehhehehehehehe nemaju ni narodna imena vise, i misle da su sacuvali identitet! ma nek ide u sarajevu nosit tursku zastavu kad erdogan pobjedi i slusat reklame kako s treba izjasnit na popisu stanovnistva
https://www.youtube.com/watch?v=QkQ8ilj62lo
hehe...treba ih učiti...sramotno da djecu koristiti moraju. Bijedno
dominik01 is offline  
Old 24.10.2014., 15:20   #6958
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Osim toga Bosna nikad nije bila kneževina, prvi put kad se pojavljuje kao politički entitet ona je banovina, a ni taj ban ne zna ništa o Bošnjanima.
Manevrom jednog bana koji postaje kralj preko svojih srpskih predaka i Bosna postaje kraljeva zemlja. Nije ona iz banovine evoluirala u kraljevinu, nego je Tvrtko postao kralj preko srpsske krune da bi se to prenijelo na Bosnu.

Prvi spomen Bošnjana u poveljama je 1322.g. kao dobri Bošnjani, dakle, plemstvo političkog entiteta. I taj naziv je logičan, ako postoji entitet imena Bosna logično je da se stanovništvo naziva po njemu. Prije nego je nastao identitet po imenu političkog entiteta imali su neki drugi identitet.
pa to i onaj srbil lučić pisa da to nije tako!
ovo ti je objavio bio na svoj sajt neznam ko je pisao
http://www.hercegbosna.org/STARO/ostalo/zlovel.html

problem u svem tome je ,da tvrtko nije mario za podrinje,jedina posljedica i najveca tog osvajanja je sto je dobio od dubrovnika danak koji su inace srbima placali,to srbin kaze! pa onda ga nema u grbovnicima srbskim, ima u bosanskim i hrvatskim,nema nikakva poznata rezidencija na teritoriju u srbiji a nije ni zabiljezeno da je tamo ikad otisao poslje osvajanja,dok je poznato da je imao kucu u dubrovniku i po dalmaciji na vise mjesta!

ozenio je subicku,a u zadru se nalaze njegove ostavsvine sve vrhunska majstorstva onog doba!
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 29.10.2014., 04:37   #6959
činjenica je da je BiH povjesna hrvatska teritorija...bila je u sastavu hrvatske kneževine i kraljevine u 9,10,11.stoljeću...u doba narodnih vladara trpimira,tomislava,petra krešimira IV...dok muslimani ni niti postojali u bosni .
čak i poslije od 12 do 14.stoljeća kad je BiH bila samostalna...opet su njome vladali hrvati katolici kotromanići .
14.stoljeće vladar bosne i hercegovine i herceg splitski je bio bosanski hrvat hrvoje vukčić hrvatinić .
u doba turaka oni BiH nazivaju " turska hrvatska "
a od 1939 dobar dio BiH ulazi u sastav banovine hrvatske . poslije u sastav NDH od 1941...s tim da se čak i muslimani u bosni tokom 2.svj rata izjašnjavaju kao hrvati muslimanske vjere, njihovom voljom...pavelić ih nazva " hrvatsko cvijeće "
HrVaTeRmInAtOr is offline  
Old 29.10.2014., 15:09   #6960
Quote:
HrVaTeRmInAtOr kaže: Pogledaj post
činjenica je da je BiH povjesna hrvatska teritorija...bila je u sastavu hrvatske kneževine i kraljevine u 9,10,11.stoljeću...u doba narodnih vladara trpimira,tomislava,petra krešimira IV...dok muslimani ni niti postojali u bosni .
čak i poslije od 12 do 14.stoljeća kad je BiH bila samostalna...opet su njome vladali hrvati katolici kotromanići .
14.stoljeće vladar bosne i hercegovine i herceg splitski je bio bosanski hrvat hrvoje vukčić hrvatinić .
u doba turaka oni BiH nazivaju " turska hrvatska "
a od 1939 dobar dio BiH ulazi u sastav banovine hrvatske . poslije u sastav NDH od 1941...s tim da se čak i muslimani u bosni tokom 2.svj rata izjašnjavaju kao hrvati muslimanske vjere, njihovom voljom...pavelić ih nazva " hrvatsko cvijeće "
ma oni tupe te posnake prapovjesne samo0 na onom malom podrucju oko rijeke bosne,zemljica bosna ovo tamo zapadno od vrbasa neprisvajaju to ti je turska hrvatska i otamo je hrvoje.
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:54.