Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2010., 23:06   #9761
Quote:
Stipo kaže: Pogledaj post
Popušio sam rim na seminaru. Gledaju prema prijamnom, danas neka cura bila u referadi, pa je službeno. Pisao njemački, nije bilo teško, čujem da je usmeni teži.
Nije fer stvarno prema prijamnom
Ono što ću ti preporučit je da rim riješiš u ovoj akademskoj tj da ne prenosiš u 2. god jer masa ovih koji su upisali kad i ja su rim prenjeli i kad je krenula 2. god su prvo počeli sa lakšim ispitima i u međuvremenu totalno izgubili motivaciju za rim i sad to već godinama rješavaju.
I još mali savjet: meni je bilo teško učiti preko ljeta naciju jer je to bilo prvo ljeto da nešto učim, pa se meni ta nacija nekako razvukla i učila sam cijeeelo ljeto umjesto da sjednem kako spada mj i naučim. Dakle ako vam ostane nešto...nemojte odlagati to nego radije učite od 15.8. do 15.9. ali produktivno!
Fashion Barbie is online now  
Old 17.02.2010., 23:29   #9762
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Nije fer stvarno prema prijamnom
Ono što ću ti preporučit je da rim riješiš u ovoj akademskoj tj da ne prenosiš u 2. god jer masa ovih koji su upisali kad i ja su rim prenjeli i kad je krenula 2. god su prvo počeli sa lakšim ispitima i u međuvremenu totalno izgubili motivaciju za rim i sad to već godinama rješavaju.
I još mali savjet: meni je bilo teško učiti preko ljeta naciju jer je to bilo prvo ljeto da nešto učim, pa se meni ta nacija nekako razvukla i učila sam cijeeelo ljeto umjesto da sjednem kako spada mj i naučim. Dakle ako vam ostane nešto...nemojte odlagati to nego radije učite od 15.8. do 15.9. ali produktivno!
Ma ja mislim sad radit rim za 4 mj,ovaj semestar malo vise(puuuuuuuuno vise) radit i pokusat dar taj semestar u roku, i onda naciju preko ljeta,tako i tako prek dana nemam pametnijeg posla,i odem u 9mj,mislim da mi nece biti tako neki problem
__________________
Ra Ra Rah Rah Rah Ra! GaGa xD
sweetamber is offline  
Old 18.02.2010., 00:01   #9763
Koliko ljudi primaju na seminar rima? I ako npr. bzvz puknit ću brojku 150, i sad tu ljudi dijelu mjesto npr. od 125 do 165, tj. imaju jednak broj bodova kad se se zbroje prijmni i ocjene iz srednje, ali ipak su poredani jer se prije gleda prijemni (ponavljam imaju isti broj bodova) dali to znači da će ove godine primit 165 ljudi na seminar ili opet 150, a ovih 15 otpada, bez obzir što imaju jednak broj bodova?? Nadam se da je bar netko shvatio moje pitanje


Zašto ne gledaju po ocjenama why

I to pogotovo jer sam položio socku s 5
Špigeta is offline  
Old 18.02.2010., 00:09   #9764
špigeta,čestitam na socki!bravo

barbie,ma,kako god da bude,sada sam NAPOKON shvatila da to ipak nije nemoguće i oslobodila sam se straha od tog demonskog predmeta
koja je to ironija...nacije me užasno strah,a rima uopće nije...uopće mi se ne čini kao predmet koji je nemoguće položiti...
nego jednostavno moraš naučiti a za naciju sam si misla da i kad naučiš pre pre pre dobro,da će te opet rušit no vidim da ipak nije tako...jedino kaj mi se može desiti je da me nepravedno ocjene-a za to me baš briga (ukoliko je ocjena pozitivna)

ugl...silom prilika ja rim moram ostavit za 9.mj (tako sam trebala izać na naciju sada ),nadam se da će mi ostati samo to pa da ću na jednom od 2 roka u 9.mj i to položiti...

e,barbie,kad je predodabir za seminare?stavili su samo nekakve upise u ljetni semestar...ja zbunjena
__________________
...Welcome to forum.hr,where no server is available to handle your request!...
miss_devil is offline  
Old 18.02.2010., 00:09   #9765
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Ma možda je bio ok na ovom roku, al svejedno ne mijenjam mišljenje da bih opet radije kod nje odgovarala nego kod njega. S godinama sam se naslušala priča oko njega i tak...
i ja se slažem što se njega tiče. uvijek bi radije kod krešičke odgovarala nego kod njega. znam ja kakav je on
Dadushka is offline  
Old 18.02.2010., 00:13   #9766
Quote:
dada21 kaže: Pogledaj post
i ja se slažem što se njega tiče. uvijek bi radije kod krešičke odgovarala nego kod njega. znam ja kakav je on
daj ajdeee ja imam nerealan pogled na svijet onda al stvarno je na ovom roku bio 10x bolji od nje...
__________________
...Welcome to forum.hr,where no server is available to handle your request!...
miss_devil is offline  
Old 18.02.2010., 01:20   #9767
Quote:
miss_devil kaže: Pogledaj post
daj ajdeee ja imam nerealan pogled na svijet onda al stvarno je na ovom roku bio 10x bolji od nje...
dobro si napisala - na ovom roku..
on mijenja ponašanje kak njemu vjetar puhne.
Dadushka is offline  
Old 18.02.2010., 11:17   #9768
Quote:
Špigeta kaže: Pogledaj post
Koliko ljudi primaju na seminar rima? I ako npr. bzvz puknit ću brojku 150, i sad tu ljudi dijelu mjesto npr. od 125 do 165, tj. imaju jednak broj bodova kad se se zbroje prijmni i ocjene iz srednje, ali ipak su poredani jer se prije gleda prijemni (ponavljam imaju isti broj bodova) dali to znači da će ove godine primit 165 ljudi na seminar ili opet 150, a ovih 15 otpada, bez obzir što imaju jednak broj bodova?? Nadam se da je bar netko shvatio moje pitanje


Zašto ne gledaju po ocjenama why

I to pogotovo jer sam položio socku s 5
Bez obzira na isti broj bodova...uzet će prvih 150 To ti je kao na prijamnom. Npr netko je 198. može imati jednako bodova kao i 230....ali će 230. platit. Barem je tako nekad bilo I ja se slažem da definitivno nije ok prema prijamnom jer su se sigurno stvari promijenili od prijamnog i ne vidim zašto ne bi imali dovoljno osnove na temelju koje bi gledali po ocjenama. Mislim da je to totalno fulano i da time zapravo uopće ne nagrađuju nečiji trud jer nije fer da netko dobije političku ako ima riješeno skoro sve

I da...čestitam na socki. Kad se sjetim da si htio 2 uzeti

Quote:
miss_devil kaže: Pogledaj post
špigeta,čestitam na socki!bravo

barbie,ma,kako god da bude,sada sam NAPOKON shvatila da to ipak nije nemoguće i oslobodila sam se straha od tog demonskog predmeta
koja je to ironija...nacije me užasno strah,a rima uopće nije...uopće mi se ne čini kao predmet koji je nemoguće položiti...
nego jednostavno moraš naučiti a za naciju sam si misla da i kad naučiš pre pre pre dobro,da će te opet rušit no vidim da ipak nije tako...jedino kaj mi se može desiti je da me nepravedno ocjene-a za to me baš briga (ukoliko je ocjena pozitivna)

ugl...silom prilika ja rim moram ostavit za 9.mj (tako sam trebala izać na naciju sada ,nadam se da će mi ostati samo to pa da ću na jednom od 2 roka u 9.mj i to položiti...

e,barbie,kad je predodabir za seminare?stavili su samo nekakve upise u ljetni semestar...ja zbunjena

Nema te čega strah bit jer je objektivno naciju lakše dat nego rim.
Mi stariji upisujemo u ljetni semestar i vi ćete od sljedeće god. Pretpostavljam da ste sad platili cijelu god kad ste upisivali...ali od sljedeće god ćete prvo upisat zimski pa ljetni semestar Ima još vremena do odabira seminara Nisu još ni rokovi gotovi. Nama su upisi do 1.3. tako da sigurno prije toga datuma nema upisa seminara za nas starije
Fashion Barbie is online now  
Old 18.02.2010., 11:44   #9769
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Bez obzira na isti broj bodova...uzet će prvih 150 To ti je kao na prijamnom. Npr netko je 198. može imati jednako bodova kao i 230....ali će 230. platit. Barem je tako nekad bilo I ja se slažem da definitivno nije ok prema prijamnom jer su se sigurno stvari promijenili od prijamnog i ne vidim zašto ne bi imali dovoljno osnove na temelju koje bi gledali po ocjenama. Mislim da je to totalno fulano i da time zapravo uopće ne nagrađuju nečiji trud jer nije fer da netko dobije političku ako ima riješeno skoro sve

I da...čestitam na socki. Kad se sjetim da si htio 2 uzeti




E hvala

A gle, ovu situaciju, pitam jer ću se možda naći u njoj, dakle, rim recimo prima 150, a 149.,150., 151. imaju jednak broj bodova iz srednje i iz prijemnog, ali su poredani po abecedi, da li to znaci da ce i 151. ući u seminar rima ili ne, samo zato jer mu prezime ne počinje prvim slovima abecede
Špigeta is offline  
Old 18.02.2010., 12:38   #9770
Quote:
Špigeta kaže: Pogledaj post
E hvala

A gle, ovu situaciju, pitam jer ću se možda naći u njoj, dakle, rim recimo prima 150, a 149.,150., 151. imaju jednak broj bodova iz srednje i iz prijemnog, ali su poredani po abecedi, da li to znaci da ce i 151. ući u seminar rima ili ne, samo zato jer mu prezime ne počinje prvim slovima abecede
Pa koliko znam svi koji su djelili isto mjesto, bez obzira na abecedu, su jednako plaćali i vjerujem da će tako dijeliti i seminare.

Zar nije rim oko 250 studenata?
bistric is offline  
Old 18.02.2010., 13:04   #9771
Ja ne znam kaj da uzmem za seminar.Prvo sam htjela oppd da bi mogla sve na kolokvije,ali znam da nema sanse sada to jer imam rim u 4 mj,i jos nacija mi je ostala -.-
Znaci ici cu samo na teoriju i sociologiju kolokvije?Jesam dobro na kraju sve shvatila.
Jel mi bolje uzet seminar sociologiju il teoriju? Da vas cujem
__________________
Ra Ra Rah Rah Rah Ra! GaGa xD
sweetamber is offline  
Old 18.02.2010., 13:07   #9772
I da ,ja ne znam zašto ali mi se nacija cini puuunoo gora od rima!Puno.

Rim nije dosadno učiti (ako ti se da učliti općenito) i ima puno info al nekako sve brzo legne ak skuzis(sad mi je zao kaj nisam vise ucila;ah uvijek je tako)a nacija mi je tolko dooooosaaadnnaaa da bi rade sad da sam to uzela za seminar pa ucila dio po dio za kolokvije nekako.

Al mozda mi se to samo sada čini vise ne znam kaj da mislim
što učini pravo
__________________
Ra Ra Rah Rah Rah Ra! GaGa xD
sweetamber is offline  
Old 18.02.2010., 13:20   #9773
Quote:
sweetamber kaže: Pogledaj post
Ja ne znam kaj da uzmem za seminar.Prvo sam htjela oppd da bi mogla sve na kolokvije,ali znam da nema sanse sada to jer imam rim u 4 mj,i jos nacija mi je ostala -.-
Znaci ici cu samo na teoriju i sociologiju kolokvije?Jesam dobro na kraju sve shvatila.
Jel mi bolje uzet seminar sociologiju il teoriju? Da vas cujem
Ako uzmeš oppd 1. će ti kolokvij biti negdje početkom travnja, ali vjerujem nakon ispitnog roka. Prvi kolokvij mislim da ima između 115-130 stranica, a vjerujem da je to moguće položiti (pretpostavljam da si rim već prošla koji put). Onda ti jedino naciju ostavila za neki kasniji rok.

A ako ćeš si ostavljati naciju i oppd za kasnije...Ne preporučam - dvije povijesti (meni do zla boga dosadne).

Zadnje uređivanje bistric : 18.02.2010. at 13:25.
bistric is offline  
Old 18.02.2010., 13:43   #9774
Quote:
sweetamber kaže: Pogledaj post
Jel mi bolje uzet seminar sociologiju il teoriju? Da vas cujem
ubiti ti je svejedno.
al možda ipak prednost dajem teoriji,pošto su samo seminaristima u ovom semstru dali mogućnost JOŠ jednog ispravka kolokvija(tj da dignu ocjenu jednog od kolokvija) uz već onu mogućnost jednog ispravka,koju imaju svi..
a kod soc,hm,i neznam baš za neke pogodnosti..
miriCa!. is offline  
Old 18.02.2010., 13:50   #9775
Quote:
miriCa!. kaže: Pogledaj post
ubiti ti je svejedno.
al možda ipak prednost dajem teoriji,pošto su samo seminaristima u ovom semstru dali mogućnost JOŠ jednog ispravka kolokvija(tj da dignu ocjenu jednog od kolokvija) uz već onu mogućnost jednog ispravka,koju imaju svi..
a kod soc,hm,i neznam baš za neke pogodnosti..


definitivno teorija. istina, kod sociologije nema pogodnosti,nikakvih. makar je jedina pogodnost te teorije taj ispravak,to je ujedno i jedina pogodnost

ali ako već možeš birati,prije teoriju nego sociologiju.
starlight_ is offline  
Old 18.02.2010., 14:52   #9776
Quote:
starlight_ kaže: Pogledaj post
definitivno teorija. istina, kod sociologije nema pogodnosti,nikakvih. makar je jedina pogodnost te teorije taj ispravak,to je ujedno i jedina pogodnost

ali ako već možeš birati,prije teoriju nego sociologiju.
Quote:
miriCa!. kaže: Pogledaj post
ubiti ti je svejedno.
al možda ipak prednost dajem teoriji,pošto su samo seminaristima u ovom semstru dali mogućnost JOŠ jednog ispravka kolokvija(tj da dignu ocjenu jednog od kolokvija) uz već onu mogućnost jednog ispravka,koju imaju svi..
a kod soc,hm,i neznam baš za neke pogodnosti..
Quote:
bistric kaže: Pogledaj post
Ako uzmeš oppd 1. će ti kolokvij biti negdje početkom travnja, ali vjerujem nakon ispitnog roka. Prvi kolokvij mislim da ima između 115-130 stranica, a vjerujem da je to moguće položiti (pretpostavljam da si rim već prošla koji put). Onda ti jedino naciju ostavila za neki kasniji rok.

A ako ćeš si ostavljati naciju i oppd za kasnije...Ne preporučam - dvije povijesti (meni do zla boga dosadne).
Hvala na savjetima cure DD

A ne znam za oppd,jer ne znam hocu li stici sva tri predmeta uciti i nauciti za kolokvije i uz to ponoviti/nauciti rim do 12.4.Htjela bih se bar dva predmeta osloboditi preko kolokvija pa na roku jedan predmet.Oppd ima 3 roka(2.6,16.6 i 5.7) pa je veca sansa sa cu ju na jednom od ta tri poloziti oopd,a ova dva rjesiti prkeo kolokvija.

I mislim da ce tako biti.
MOrat cu jso dobro razmislit koji seminar otpd ili socka.Ima vremena
__________________
Ra Ra Rah Rah Rah Ra! GaGa xD
sweetamber is offline  
Old 18.02.2010., 18:08   #9777
jel mi može neko objasnit što znači kad na usmenom odbijem ocjenu? dobro,znam što to znači hihi.nego,jel onda ponovo moram na pismeni,ili šta?
miriCa!. is offline  
Old 18.02.2010., 18:10   #9778
Jao, kako me Lelija ubila
Ipak ta predavanja znače nešto... Pitala me prezentacije za višu ocjenu i naravno nisam znala jer to sam samo pročitala tek tolko, a sve naravno zato jer sam na njenom popisu bila u "crvenoj zoni" onih koji nisu dolazili na predavanja baš... erm, prečesto "Vidim ja da ste vi učili i da znate, ali da ste išli na predavanja to bi vam puno pomoglo..."
U redu, to sam i zaslužila i svejedno ju i dalje respektiram jer je žena simpa a ja ionako ne pucam na neki prosjek, al sljedeći semestar sam u prvom redu i kakav god retardirani naglasak imala i kolko god nemrem izgovorit prokljeto r na engleskom za svaki slajd ću joj se javljat da ga pročitam, tak da ak još netko ide sa mnom kod nje da znate zašto to radim
Tako da je moja preporuka ako niste išli prečesto na njena predavanja da učite i prezentacije
kukya is offline  
Old 18.02.2010., 18:12   #9779
Quote:
miriCa!. kaže: Pogledaj post
jel mi može neko objasnit što znači kad na usmenom odbijem ocjenu? dobro,znam što to znači hihi.nego,jel onda ponovo moram na pismeni,ili šta?
Da, opet pismeni i usmeni.
bistric is offline  
Old 18.02.2010., 18:14   #9780
copy-paste s pkt-a,politička ekonomija:
"molim kolege,koji su upoznati sa aktualnom situacijom uvođenja obaveznog usmenog,dakle sam prolaz pismenog djela ne garantira ukupan prolaz,zbog kolege sa poreznog studija koji je prilikom ispita koristio "bubu" ,da napišu informacije koje znaju u vezi tog pitanja.
dali se to odnosi samo na porezni ili i na pravni?"

profesoricu danas na ispitu nisam ništa čula jer je mrmljala nekaj za sebe,a sjedila sam otraga....baš me zanima hoće li još netko potvrditi priču...
mislim da je sweet sada jako sretna što je izašla na prvi rok
__________________
...Welcome to forum.hr,where no server is available to handle your request!...
miss_devil is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.