Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2010., 22:39   #81
Quote:
hrc1988 kaže: Pogledaj post
Ukratko, postoje li takve prekvalifikacije u Zagrebu?
Interesira me samo za farmaceutskog tehničara! Zna li netko kakve informacije?
najbolje i najsigurnije ti je nazovi skolu i pitaj sve sto te zanima....ali ,mislim da ima....
Lupa cupa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 13:37   #82
Hvala,pitao sam školu. Vrlo vjerojatno da će bit al da moram krajem 8 mjeseca nazvat kada će bit svi u školi!
hrc1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 20:12   #83
Upravni referent

Dakle, zavrsila sam strukovnu (trogodisnju) skolu. Sada bih htjela upisati 4. godinu za upravnog referenta u puckom otvorenom ucilistu pa me zanima da li se netko odlucio za to isto, jesu li predmeti teski i kolika je mogucnost da se s time kasnije zaposlis s obzirom da (za sada) ne namjeravam ici na fax?
xXPaineXx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 21:53   #84
ja ti samo mogu reći da je ekonomista, upravnih referenata, tajnika na burzi kao u prici
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 00:46   #85
Quote:
Dakle, zavrsila sam strukovnu (trogodisnju) skolu.
kod nas traje 4 godine. :S
__________________
Once you've looked into the darkness I think you carry it with you for the rest of your life.
nickmiau is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 23:20   #86
Tečaj za samostalnog knjigovođu

Ako netko ima iskustva s ovim tecajevima neka pise. Zanima me sve od cijene, programa do vremena trajanja tecaja.

Radila sam 2g u knjigovodstvu (materijalno) ali sam zbog preseljenja morala dati otkaz. sad nikako ne mogu naci takav posao, pa sam mislila mozda mi taj tecaj u radnoj knjizici bude mogao nesto pomoci

Stoga, bivsi i sadasnji polaznici ovog tecaja, pisite... takodjer molim za uvazeno misljenje, ako ima onih koji su cak i poceli raditi kao samostalni knjigovodja nakon tecaja

ili ako je netko otvorio vlastiti knjigovodstveni servis ...
....... pomocu tecaja
heraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 23:48   #87
re:

Quote:
heraa kaže: Pogledaj post
Ako netko ima iskustva s ovim tecajevima neka pise. Zanima me sve od cijene, programa do vremena trajanja tecaja.

Radila sam 2g u knjigovodstvu (materijalno) ali sam zbog preseljenja morala dati otkaz. sad nikako ne mogu naci takav posao, pa sam mislila mozda mi taj tecaj u radnoj knjizici bude mogao nesto pomoci

Stoga, bivsi i sadasnji polaznici ovog tecaja, pisite... takodjer molim za uvazeno misljenje, ako ima onih koji su cak i poceli raditi kao samostalni knjigovodja nakon tecaja

ili ako je netko otvorio vlastiti knjigovodstveni servis ...
....... pomocu tecaja
http://www.suvremenouciliste.hr/cont...njigovodje.asp
__________________
...Viva La Hrvatistan...
Pegula 777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 20:40   #88
Question Polaganje 4.razreda

Pozdrav za pocetak!

Ovako,ja sam ove godine bio maturant zavrasio sam za "Instalatera grijanja i klimatizacije" i ja bi sad si htio zavrsit dodatni 4. razred da mogu dalje ici u skolu,ali mene zanima di mogu upisat da mogu polozit 4 razred posto moje zanimanje nema 4 stupanj (trogodisnja skola je).Pa ako mi moze neko rec neke infromacije di najbolje upisat i sta upisat za taj 4.razred bio bih zahvalan !Ja bi dalje iso na faks za Infromatiku posto me to zanima!
__________________
Vis ta vie, elle est si belle.Vis ta vie, c'est la tienne.Vis ta vie, sans mensonge.Vis ta vie, comme tu veux.
IvanCk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 10:09   #89
najvjerovatnije neki smjer u tehničkoj školi, s time da će vjerovatno morati položiti veliku razliku predmeta.. naravno izvanerdno srednjoškolsko obrazovanje dosta košta tako da si o faksu trebao razmišljati prije nego si upisao trogodišnju
__________________
he's a big strong man with a child's mind,
don't you take his booze away
Mr.TamborineMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 13:35   #90
Quote:
IvanPivar kaže: Pogledaj post
Pozdrav za pocetak!

Ovako,ja sam ove godine bio maturant zavrasio sam za "Instalatera grijanja i klimatizacije" i ja bi sad si htio zavrsit dodatni 4. razred da mogu dalje ici u skolu,ali mene zanima di mogu upisat da mogu polozit 4 razred posto moje zanimanje nema 4 stupanj (trogodisnja skola je).Pa ako mi moze neko rec neke infromacije di najbolje upisat i sta upisat za taj 4.razred bio bih zahvalan !Ja bi dalje iso na faks za Infromatiku posto me to zanima!
Kostat ce ti oko 9000kn...vecernja skola iliti pucko uciliste...ako ti starci mogu platit odi na to...imas ista prava pri upisu na fax kao i gimnazijalac (sto nije fer al jbg)...u vecini slucajeva smjer je ekonomija ili komercijalist...moras polozit svu razliku s prve 3 godine + cijela cetvrta...dost truda treba al isplati se...
Bice grafiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 22:31   #91
Quote:
Bice grafiti kaže: Pogledaj post
Kostat ce ti oko 9000kn...vecernja skola iliti pucko uciliste...ako ti starci mogu platit odi na to...imas ista prava pri upisu na fax kao i gimnazijalac (sto nije fer al jbg)...u vecini slucajeva smjer je ekonomija ili komercijalist...moras polozit svu razliku s prve 3 godine + cijela cetvrta...dost truda treba al isplati se...
Ma ja sad radim ovaj posa tako da imam neka primanja soldina za mene...
Naravno da se isplati,a ucit se moze samo treba imat volje a to imam...jer mi dosta vise baustele...
__________________
Vis ta vie, elle est si belle.Vis ta vie, c'est la tienne.Vis ta vie, sans mensonge.Vis ta vie, comme tu veux.
IvanCk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 22:11   #92
Upisati nešto nakon trogodišnje škole - ima li smisla?

Pozdrav svima!
Zanima me gore navedeno pa mislim a ću ovdje dobiti najbolji odgovor. Završio sam Industrijsko - obrtničku školu, zaposlen sam u struci i nije mi loše raditi o što radim. Ali eto, prošlo je tri godine otkada sam završio školu i probudila mi se želja završiti nešto više.
Iskreno, ne razumijem se baš u faks, više škole i tako to, ali bih volio završiti tri godine nečega. Spreman sam prvo završiti 4. stupanj nekog zanimanja pa onda nešto upisati, no zanima me da li se to može i ima li smisla trošiti uopće novce i vrijeme na to?
Da budem iskren, ni jedan posao mi nije problem raditi, a probao sam dosta toga, no volio bih vandredno ići i završiti neki faks radi sebe. Volje stvarno imam, znam da bih se mučio ali možda bih uspio završiti.
Zanima me mišljenje studenata da li ima smisla to, (a i ako nema, želim radi sebe) da li je uopće moguće nešto upisati i što bi mi preporučili da probam?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima!
draža 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 23:35   #93
imam frendove koji su zavrsili trogodisnje skole i upisali se na strucni studij jednog veleucilista (informatiku).. koliko znam najvise su se mucili sa matematikom (imali su laksu matematiku u srednjoj) i sa racunovodstvom.... osim tih, imali su jos neke ekonomske predmete koji im i nisu bili neki problem jer je to vecinom bila teorija koja se je dala naucit... naravno nisu da li odmah cijelu godinu... mislim da su drugu godinu upisali prebacivsi 4 predmeta, al su zato sad na trecoj i prvu su kompletno rijesili, te su im ostali jos neki predmeti sa 2. godine koje nisu niti upisali prvi put bas zbog toga sta su morali ponavljat te predmeta sa 1. god.... uglavno ono sa sam htio rec je da oni bi sad trebali zavrsit te prve 3 godine (taj faks inace traje 5 godina.. 3+2), al su naravno se morali i malo i pomucit da nadoknade neke stvari u kojima nisu imali potrebno predznanje... al ako se oce, sve se moze odnosno ima smisla upisat nesto...
naughty guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 19:28   #94
e ovako. ja sam zavrsila trgovacku ( jbg nije mi se dalo ucit i tak...) i normalno maturiram i sve to i sta sad.. prva opcija mi je bila upisat cetvrti stupanj komercijalist pa poslije toga otic na faks. jer nema sanse da radim ko trgovac. i surfam ja netom i pronadem jednu visu skolu (za turisticki i hotelski menadzment) u koju primaju i sa zavrsenom trogodisnjom skolom. i sad si mislim, ako upisem taj cetvrti stupanj, morat cu poslije polagat drzavnu maturu, a nju nikad nebi polozila, sta je, je. i onda bi mi propao i faks i sve...i tako dogovorim se se sa starim, dadne on lovu i evo, zavrsila prvu god, dala sve ispite ( osim mat koja mi nikad nije bila jaca strana) sad upisala drugu, ma sve pet...je namucila sam se, treba to sve pohvatat al ok. u pocetku malo bilo bed, svi zavrsili neke gimnazije, ekonomske, a ja iz trgovacke al ono...super mi je zasad..ako imas volju, samo naprijed
enchy92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 20:17   #95
Prvo i osnovno! Državna matura nije bauk već prednost. Govorim iz iskustva. Mislim da je državna matura jedna od najboljih stvari koja se dogodila našem školstvu u proteklih desetak godina (također smatram da je bolonja najgora, definitivno).
Državna matura je ispit koncipiran tako da ga prosječni učenik može riješiti bez ikakvih problema. I to najmanje 85% zadataka. Čak i niža razina matematike.

Druga stvar je, uvijek je dobro obrazovati se te se samim time podignuti na višu razinu (obrazovanja). Dobro razmisli što ćeš i kako ćeš studirati, da ti se ne bi dogodilo da precijeniš svoje mogućnosti (upravo ovo se meni dogodilo ove godine), afinitete i želje. Preporučam da izbjegavaš privatne škole i slično. Istu kvalitetu znanja ćeš dobiti na javnom visokom učilištu ili tako nešto a nećeš potrošiti toliko novaca.

Treća stvar je, obrazuj se dodatno (poradi na predznanju) prije no što upišeš bilo što. Ovo se isto meni dogodilo, tako da znam o čemu govorim. Situacija nije nimalo lagodna. Zamisli da dođeš u grupu u kojoj 80% ljudi savršeno zna nešto a ti ne znaš ništa o tome. To je loše i pokušaj to izbjeći da ti ne bude neugodno (iako ti zapravo nema zašto biti, no bit će ti) i da olakšaš sebi.

Na kraju, sretno. Nikada nije kasno da učiniš nešto, zapamti to.
__________________
I sve je tako kako treba biti, a ono sto bude bit ce... tetovirana jesen, i sanjiva do zore.. kao mrtav delfin sto sanja usnulo more..
moon girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 17:55   #96
Srednja skola

Dali je moguce nakon zavrsene srednje ponovno upisat neki drugu srednju i krenuti sve iz pocetka...danas je neka zenska kod nas izjavila da poznaje lika koji je zavrsio srednju sad neznam tocno za sta,i nakon toga upisao ponovo srednju skolu za fitofarmaceuta i ponovo krece od prvog razreda uz to da ima 18 godina...Oo...
Aleluja21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 02:17   #97
Znam da je prije bilo da si za drugu srednju školu dobivao mislim 4 dodatna boda za faks. Samo sam se uvijek pitao tko je završio dvije srednje škole ( jedino ako tu ne misle na glazbenu školu)
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 12:50   #98
Znam jednu osobu koja ima završenu trgovačku nakon koje je upisala ekonomsku. Samo što je to bilo mito i korupcija Ali svejedno se vodi kao da je 7 godina išla u srednju školu - prema tome, ne vidim zašto se ne bi moglo.

Što se tiče pravilnika o upisu u srednje škole, postoje srednje škole koje su postavile ograničenja za godine - određenu školu ne možeš upisati ako imaš više od 20, 22, 24 ... godine.

U svakom slučaju - ako nije zabranjeno....
__________________
We are the fools of Time and Terror: Days
Steal on us, and steal from us; yet we live,
Loathing our life, and dreading still to die"

Zadnje uređivanje Countess : 14.10.2010. at 12:57.
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 17:48   #99
U ranim 20-tima sam, znači nisam srednjoškolka, završila sam trogodišnju trgovačku školu(koja me apsolutno ne zanima), i htjela bih eventualno na neki faks. Zanima me da li se mogu dokvalificirati za komercijalista(u Rijeci); položiti razlike i 4 godinu vanredno?Tako su moje kolegice radile, profesori su im dali popis literature, i one su samo dolazile odgovarati ispite kad žele, nisu ni predavanja imale.

Hvala na odgovorima.

Zadnje uređivanje Dotty : 23.10.2010. at 18:09.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 10:15   #100
Stručni ispit za farmaceutske tehn.

Zanima me dali je netko položio stručni državni ispit (sss) za farm. tehničara?
Neka mi malo opiše iskustva,odakle se uči itd.
__________________
"Always have a fun!"
mslm is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:04.