Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2009., 11:21   #1
Kako zamišljate izvanzemaljce?

Evo naletio sam na jednu stranicu,kao napravili su kao simulaciju šta bi sve moglo biti u svemiru,zanimljivo za pogledat,posebno jer uzimajući zakone fizike pokušavaju pogoditi izgled izvanzemaljaca.

Ovo je za izvanzemaljce,direktno.
http://www.orionsarm.com/eg-topic/45bd210a5cbe1

Čini mi se zgodno za malo prodiskutirat...
ružan i dužan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 11:35   #2
Zamisljam ih kao nevidljive, ili u obliku vode, leda, pare ili slicno.....Nimalo da lice na nas ljude...Dakle to je neka dimenzija za koju ne znamo i koju nismo otkrili...
Samsung2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 21:48   #3
kao preljepa bića koja s gađenjem gledaju na planet Zemlju i naravno ljude
dudastarAna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 22:45   #4
Quote:
Samsung2007 kaže: Pogledaj post
Zamisljam ih kao nevidljive, ili u obliku vode, leda, pare ili slicno.....Nimalo da lice na nas ljude...Dakle to je neka dimenzija za koju ne znamo i koju nismo otkrili...
ipak, ako su inteligentni, vjerojatno liče na ljude. humanoidni oblik ima svoje prednosti, velike prednosti, i zbog toga i jesmo pametniji od ostalih
Lord Lancaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 14:49   #5
možda smo nastali ovakvom kombinacijom naših predaka:



__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 10:05   #6
mislim da su izvanzemaljci isto ljudi i da su potpuno identični nama.

stalno su među nama, promatraju nas, zapisuju u blokove podatke, kupe pseći izmet za pudlicama, zaustave te da ne odletiš pod trajvan.

oni su jako dobri i pomažu sirotinji, eto, nema gladi u svijetu, komunizma više nema, Obama je precjednik.

sve su to napravili izvanzemljani.
Gradski konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 23:24   #7
Malo kasnim...

Mi ljudi vanzemaljce zamisljamo s rukama,noga,glavom..i ostalim, zato jer ljudski mozak nemoze zamislit ono sto nije vidio..a sta ako oni nemaju ruke noge i ostalo???
kolak22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 01:04   #8
Nema uopće smisla zamišljat ih kad se uopće nezna sa koje planete dolaze, kakvi uvjeti tamo vladaju, no recimo vrlo je vjerojatno da bi trebali posjedovati neke elemente nazovimo to tako poput uspravnog hoda,očiju ili nečeg sličnog čime gledaju, mozakdakako, nešto poput krvi, sustav za disanje... no sam njihov oblik je besmisleno uopće raspravljati kakav bi bio
lenas84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 10:41   #9
Quote:
kolak22 kaže: Pogledaj post
Mi ljudi vanzemaljce zamisljamo s rukama,noga,glavom..i ostalim, zato jer ljudski mozak nemoze zamislit ono sto nije vidio..a sta ako oni nemaju ruke noge i ostalo???
ja mogu zamislit ono što nisam vidio
Gradski konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 13:24   #10
Quote:
Gradski konj kaže: Pogledaj post
ja mogu zamislit ono što nisam vidio
Možeš, ali sa svim ljudskim elementima(ruke,noge....)
kolak22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 13:49   #11
ne, bez nogu i ruku.
Gradski konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 13:57   #12
i kako izgledaju???
kolak22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 20:00   #13
ima ih puno u univerzumu,ko ce nabrajati sve oblike svijda mi se kako ih zamislja artur klark u odisejama - bica koja su naucila da odbace svoja tela i svoj um i znanje uskladiste u ustrojstvo kosmosa.bica ciste energije...
snkr is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 23:18   #14
Ne možemo nikako zamisliti kako izgledaju, jer ovisi o puno faktora.
Npr. kolika je gravitacija na njihovoj planeti, imaju li pluća ili nešto slično, koji plin im je potreban za održanje života, kakva im je bila evolucija i da li je uopće bilo ikakve evolucije, s kakvim bićima imaju suživot ili nemaju, koje materijale koriste za tehnički razvoj i uopće na kakvom su stupnju razvoja.

Osim toga, možemo ih zamišljati samo prema oblicima koje mi poznajemo na našoj planeti, dakle - mašta nam je ograničena.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 23:56   #15
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Ne možemo nikako zamisliti kako izgledaju, jer ovisi o puno faktora.
Npr. kolika je gravitacija na njihovoj planeti, imaju li pluća ili nešto slično, koji plin im je potreban za održanje života, kakva im je bila evolucija i da li je uopće bilo ikakve evolucije, s kakvim bićima imaju suživot ili nemaju, koje materijale koriste za tehnički razvoj i uopće na kakvom su stupnju razvoja.

Osim toga, možemo ih zamišljati samo prema oblicima koje mi poznajemo na našoj planeti, dakle - mašta nam je ograničena.

točno to
kolak22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 20:19   #16
Iskreno,ima puno oblika vanzemaljaca ali evo,izdvojit ću jednog za kojeg mislim da je najčešći.
To je vanzemaljac koji je onako sav zelen,ima ruke,noge,tijelo,glavu i ima crne oči.(klasičan oblik vanzemaljca)
Dino-Admin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 21:42   #17
ja smatram da postoji više varijacija "vanzemaljaca"..s obzirom na to koliko je svemir prostranstvo postoji na milijune,milijarde vrsta i ljudi su jedna od njih.i mi smo vanzemaljci.nemsijemo na nas geldati kao na jedinu formu inteligencije u svemiru.upravo zato smo primitivni i uništavamo se i šta sve ne.

da se vratim na stvar..jedne vanzemaljce zamišljam kao mikroskopske organizme,druge pak smatram kao divove,treće pak kao neke levitirajuće spodobe.,..nema tu nešto određeno " sa velikim očima,velikom glavom mršavi"

eto tako ja imam predodžbu o nama svima.
Dr.Milkun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 13:41   #18
Ja ih zamišljam onako kao Alfa.
Mr. Beam is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 15:04   #19
Hmm.. što ako su vanzemaljci slijepi i neće vidjeti razliku između sebe i nas, i vjerovat će da smo jednaki, iako ćemo mi vidjeti da oni izgledaju potpuno drugačije?
__________________
Dreams we dreamed at night, were never meant to come to life;
This time in my life, I was hurt enough to care.
Krik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 20:48   #20
Cool

Nešto onako ko predator
mtopi78 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.