Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2005., 21:39   #81
Quote:
duvdevan kaže:
PS ako prolistaš umpine postove, čovjek ovdje najviše poznaje arapsku kulturu...preporučam
די, אני מסמיק
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2005., 21:45   #82
Quote:
UmpaUmpa kaže:
די, אני מסמיק
איזה חמוד!
duvdevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2005., 22:27   #83
Quote:
UmpaUmpa kaže:
O tome nije bilo ni rijeci u medijima. Opet potvrda teze da se jebe vama zivo za palestinsku patnju. Imate fetis na izraelske pendreke.
Bilo je! U našima! Od kuda bih ja to inače znala! Poznato je da ne znam engleski!

Samo ja se informiram na više načina!


Ali istina je da se većini fućka i za Izrael i za Palestince!
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2005., 22:50   #84
Thumbs down

Quote:
duvdevan kaže:
e, vidiš ovo zahtijeva malo dublju raspravu...naime, što znači "opametiti se", u kontekstu bliskog istoka?

nikome na zapadu ne smetaju medjusobni arapski ratovi, sve dok je zapadu dostupna nafta, koja se na bliskom istoku nalazi, a zapadu je neophodna ili dok se s bliskog istoka ne izvozi radikalna ideologija, koja takodjer ugrožava zapadnjački način života.

iskreno, meni je svejedno da li kupujem naftu, po tržišnoj cijeni od bin ladena ili od fahda ili od saddama.prosječnom zapadnjaku takodjer.
i, da li je u iranu ili saudiji šerijatsko društveno uređenje...

ali, ako mi bin-laden zaprijeti "zavrtanjem slavine" onda mi postaje neprijatelj. ili bilo tko drugi tko to radi.
zato amerika "uvodi" demokraciju u irak.a, uskoro i šire.

što se unutrašnjih odnosa u arapskim zemljama tiče, to je njihov unutarnji problem.
dok ga ne počnu izvoziti avionima u nebodere ili auto-bombama u diskoteke i vlakove...jebiga, to je realnost.

PS ako prolistaš umpine postove, čovjek ovdje najviše poznaje arapsku kulturu...preporučam
A ne, ne, ja pod "opametiti se" mislim nešto sasvim drugo . I

I čini mi se da si upravo zavrnuo svoju slavinu.
Samo u mom shvaćanju to ostaje tvoj "unutarnji problem". Kad se opametiš, odvrnućeš je sam, ja te sigurno neću poticati, o ne.
Takvo je moje shvaćanje fraze "opametiti se".
Baltazar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2005., 23:15   #85
Quote:
Baltazar kaže:
A ne, ne, ja pod "opametiti se" mislim nešto sasvim drugo . I

I čini mi se da si upravo zavrnuo svoju slavinu.
Samo u mom shvaćanju to ostaje tvoj "unutarnji problem". Kad se opametiš, odvrnućeš je sam, ja te sigurno neću poticati, o ne.
Takvo je moje shvaćanje fraze "opametiti se".
hm.

mislim da si me krivo shvatio...
duvdevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2005., 23:19   #86
Quote:
Baltazar kaže:
A ne, ne, ja pod "opametiti se" mislim nešto sasvim drugo . I

I čini mi se da si upravo zavrnuo svoju slavinu.
Samo u mom shvaćanju to ostaje tvoj "unutarnji problem". Kad se opametiš, odvrnućeš je sam, ja te sigurno neću poticati, o ne.
Takvo je moje shvaćanje fraze "opametiti se".
Izgleda da se "slavina zavrce sama od sebe"
http://news.bbc.co.uk/2/hi/business/3777413.stm
http://query.nytimes.com/gst/abstrac...AB0894DC404482

U sljedecih 15 godina predvidjaju rast potrebe za naftom od 60%, uglavnom zbog industrijalizacije i motorizacije kine i indije (kina i indija zajedno su trecina svjetske populacije). A ta nafta ne postoji. Naprosto nema. I ovo sto ima ce nestat za nasih zivota. Priviknite se na skupu naftu ili zivot bez nafte. Izrael zivi tako vec 60 godina, kupuje naftu od rusa po lihvarskim cijenama. Ekonomije koje se baziraju na nafti ce bit u velikim problemima. Ekonomije koje se baziraju na tehnologiji ce obrnut vecu lovu nego svi seici zajedno na rijesenjima alternativnih izvora energije i materijala.

Jedva cekam :klap:
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi

Zadnje uređivanje UmpaUmpa : 17.01.2005. at 00:00.
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 08:44   #87
Quote:
Baltazar kaže:


Jedini izlaz po meni je da Iračani izaberu svoju vladu koja će onda reći Amerima go home, mi vas ne trebamo više, želimo našu naftu samo za nas.
Uzgred, od te nafte Irački narod nije imao bogzna kakve koristi ni prije Amera - njome je Saddam finacirao svoju vladavinu, svoje megalomansku vojnopolicijski aparat represije nad narodom i svoje osvajačke ratove prema drugim.
Iracani su imali vladu ( jest da je bila diktatura) koja je rekla Amerima, "ne" i vidi sta se desilo.
Iracki narod nije imao koristi od nafte najvise zbog americkih sankcija. Dosta je toga izgradjeno u Iraku pod Sadamom 80-tih, jako puno preduzeca iz bivse Ju je gradilo tamo (doduse i bunkere).
Vlada koja bi rekla Amerikancima go home nece sigurno biti izabrana.


Quote:
A to da su Ameri stvorili sve te muslimasnske frakcije koje ratuju među sobom, to su bedastoće. Sukob šiita i sunita traje od 7 st., bitka na Kerbali 680., možda su Ameri krivi i za to?
Ameri sigurno nisu stvorili te frakcije, ali ce ih dobro iskoristiti u svoje ciljeve kad im zatreba.
Kao sto je neko dobro iskoristio balkanska plemena.
harns is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 09:51   #88
Quote:
Simona kaže:
Bilo je! U našima! Od kuda bih ja to inače znala! Poznato je da ne znam engleski!

Samo ja se informiram na više načina!


Ali istina je da se većini fućka i za Izrael i za Palestince!
pa fučkalo bi nam se da mi OD MOG ROĐENJA do danas u 7:30 svaki jebeni dnevnik nepočinje sa riječima: "Danas je Izraelska vojska bombardirala Gazu u znak odmazde za jučerašnji bombaški napad!".

Oni ko Tom i Jerry!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 10:43   #89
Quote:
Iracani su imali vladu ( jest da je bila diktatura) koja je rekla Amerima, "ne" i vidi sta se desilo.
Iracki narod nije imao koristi od nafte najvise zbog americkih sankcija. Dosta je toga izgradjeno u Iraku pod Sadamom 80-tih, jako puno preduzeca iz bivse Ju je gradilo tamo (doduse i bunkere).
Vlada koja bi rekla Amerikancima go home nece sigurno biti izabrana.
A sto je sa 180.000 ljudi koliko je Saddam, veliki i milostivi, pobjednik nad zlim sotonom Amerikom, pobio, koji su, gle cuda, bili Muslimani?

Sto je sa Kurdima na kojima je Kemijski Ali dobio svoj nadimak?

Ti hoces opravdati ovim gore Saddamovu vladavinu? Jer tocno tako zvuci ovo sto si napisao.
 
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 10:56   #90
Quote:
Locutus of Borg kaže:
A sto je sa 180.000 ljudi koliko je Saddam, veliki i milostivi, pobjednik nad zlim sotonom Amerikom, pobio, koji su, gle cuda, bili Muslimani?

Sto je sa Kurdima na kojima je Kemijski Ali dobio svoj nadimak?

Ti hoces opravdati ovim gore Saddamovu vladavinu? Jer tocno tako zvuci ovo sto si napisao.
Kad izvuces iz konteksta izgleda kao opravdanje jedne diktature, ali nije, procitaj sve ponovo.

BTW, Sadama vise nema sto se Ameri ne povuku?
harns is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 11:31   #91
Quote:
harns kaže:
Kad izvuces iz konteksta izgleda kao opravdanje jedne diktature, ali nije, procitaj sve ponovo.

BTW, Sadama vise nema sto se Ameri ne povuku?
Ja sam potpuno za to da se Ameri povuku. Oko toga nema spora: naprosto, najavili su da ce povlacenje i poceti 2005.

Nego, ajmo vidjeti je li to realno i koliko je to KORISNO?

U ovom trenutku, otpor prema Amerikancima nije jedino sto se tamo dogadja: tamo je i sukom Siita i Sunita, te sukob sa Kurdima koji bi rado bogati sjever pripojili svojima iz Turske i napravili novu drzavu.

Znaci, sad zamisli da Ameri po kratkom postupku - svi u avione, magla doma - odu kuci. Dakle, evo, brat bratu, 7 dana.

Sad si samo zamisli koji bi to grabez nastao: ulicni nemiri, otvoreni sukobi siita i sunita itd. Moje je misljenje da bi doslo do opceg rata: Iran bi uletio pomoci svojoj braci i pokusao bi se ogrebati oko komada teritorija, Kurdi bi povukli sjever na svoju stranu, a doslo bi i do uleta u Kuwait.

Doslo bi do stvaranja lokalnih "warlorda" koji bi onda ratovali jedni protiv drugih.

Tko bi onda ispao kriv? AMERI i ZIDOVI! Jer, oni su "htjeli destabilizirati stanje na Bliskom istoku"

Drugim rijecima, jebena stranka UVIJEK su i jedni i drugi:
1) AKO SE NE POVUKU, onda su zli okupatori
2) AKO SE POVUKU, onda su zli kao takvi, jer je doslo do masovnog ubijanja koje su oni dopustili
 
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 11:45   #92
Quote:
Locutus of Borg kaže:

Drugim rijecima, jebena stranka UVIJEK su i jedni i drugi:
Ameri su manje jebena stranka oni mogu kuci. Irak je vec u kamenom dobu i predstoji im dugotrajni rat, sa Amerima ili bez.

Ja sam za to da se smiri stanje bilo da Ameri pobjede ili ovi drugi. Ali bilo ko da pobijedi definitivno se nece zaustaviti na Iraku.

Ako Ameri uspostave mir, zna se da idu dalje, Sirija, Iran ako ovi drugi pobijede i oni idu dalje S.Arabija, Izrael.
Za svijet mu dodje nekako isto, krcag je razbijen.


Quote:
Tko bi onda ispao kriv? AMERI i ZIDOVI! Jer, oni su "htjeli destabilizirati stanje na Bliskom istoku"
Ko je koga napao?
Ko je poceo kavgu?
U Bushovoj vladi dva jevreja su bila najglasnija, i ti sigurno znas koji su to.
harns is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 13:15   #93
Quote:
Ameri su manje jebena stranka oni mogu kuci. Irak je vec u kamenom dobu i predstoji im dugotrajni rat, sa Amerima ili bez.
Ti si bio u Iraku? Jer jedan od forumasa ovdje JEST u Iraku - i njegove price ITEKAKO odudaraju od ovog sto ti govoris!

Imas li ti ista za ovo "njima predstoji dugotrajni rat" ili ga samo freestylas?

Btw, sto kazes na onih 180.000?


Quote:
Ja sam za to da se smiri stanje bilo da Ameri pobjede ili ovi drugi. Ali bilo ko da pobijedi definitivno se nece zaustaviti na Iraku.

Ako Ameri uspostave mir, zna se da idu dalje, Sirija, Iran ako ovi drugi pobijede i oni idu dalje S.Arabija, Izrael.
Za svijet mu dodje nekako isto, krcag je razbijen.
Ajoj... To sto si napisao: imas li ti ISTA za potkrijepu? Jer ja imam protiv te teorije?

Ali kako nisam ja koji je iznio optuzbu - da cujemo, optuzbo, na temelju cega smatras da ce se ici dalje?

Quote:
Ko je koga napao?
Ko je poceo kavgu?
U Bushovoj vladi dva jevreja su bila najglasnija, i ti sigurno znas koji su to?
Aha, jos jedan obozavatelj teorija zavjere.

Za pocetak, u Bushovoj vladi NEMA jevreja, htio ti to ili ne:

WOLFOVITZ je savjetnik iz PENTAGONA. Njegov status je vise-manje jednak, primjerice, statusu PAVLA KALINICA za vrijeme Racanove vlade.

RUMSFELD je NIJEMAC. NEMA NIKAKVE VEZE SA ZIDOVSTVOM. NIKAKVE. On je manje Zidov od Lukica ili od tebe.

LIBERMAN, koji se jedini kvalificira kao Zidov, punokrvni, NIJE u Bushovoj vladi.

A sad, tko je napao? AMERIKANCI.
Tko je poceo kavgu? AMERIKANCI.

Je li IZRAEL kriv za taj rat? Da, ako si ili totalni tutlek koji ne zna ama bas nista o Bliskom istoku (a ima ih na ovom forumu) ili ako si antisemit (za sad jos nista kod tebe to ne pokazuje).

Izrael je profitirao KAO TRECA STRANKA: drugim rijecima, rat se vodio zato da Amerika dobije kontrolu nad naftom, zato da Europi zabije noz u ledja (Irak je bio GLAVNI opskrbljivac naftom Francuske i Njemacke, kao i Nizozemske), a Izrael je sutio i bolio ga je ***** jer je s time maknut Saddam.

Neka ti dobra cinjenica bude pred ocima: SADDAM je toliko kripliziran za vrijeme PRVOG Zaljevskog rata, da OD TADA vise ne predstavlja nikakvu prijetnju za Izrael.
Nema dalekometne rakete, nema vojsku, nema prakticki nista: jedino kako se uplice u Izraelske prilike je da placa 20.000 dolara po svakom shehidu koji se raznese u Izraelskim pizzerijama.
Kako ih se raznjelo oko stotinjak - Irak je pljunuo cca 200.000 dolara za shehidske akcije.

A sto su Izraelci mogli uraditi da to sprijece? Mogli su jednostavno koknuti Saddama. Poslati atentatore. Ili mislis da Mossad nema nikoga u IRAKU?

A sad malo o nepoznatom:

SVI glavni spijuni koji su prenijeli podatke o fantomskim WMD-ima su IRANCI. IRANSKI svjedoci bili su pred kongresom, da svjedoce za tako nesto.
Ima li Iran motiv da odjebandus Saddama? O, da. IRAN i IRAK se odavno vole - sto su pokazali sa puno oruzja. Iran ovako moze siriti svoj utjecaj na susjedne zemlje. Ili mislis da to nece uraditi?

Sad mi se vise ne da pisati, obzirom da sam jednom prilikom Hobbitu DETALJNO objasnio da su gotovo SVE zemlje u regiji na jedan ili na drugi nacin imale koristi od Bushovog napada. Da, dragi moj - cak i tvoje MUSLIMANSKE.

Recimo, Kuwait. Saddam NIKAD nije priznao Kuwait kao neovisnu drzavu: uvijek ga je svojatao.
Iran - objasnio sam ti.
Sirija - jedina je imala neke veze sa Saddamom: medjutim, nije toliko glupa da se usprotivi vecini i SAD-u.
Saudi Arabija - apsolutno: Saddam je bio ateist i nije priznavao vlast princeva. A oni bi jako rado imali svog covjeka nad "najciscom naftom na svijetu"...
Izrael - O.K. ako ga maknes - 20.000 dolara po shehidu manje
KURDI - super! Mozemo uzeti sjever Iraka
SIITI - fenomenalno: Saddam nas je uvijek tlacio i zatirao! Dobar dio od ovih 180.000 su nasi

SVI, osim Sirije, su imali koristi od pada Saddama. Svi.

I zasto ti mislis da je IZRAEL isao futrati Ameriku da im skine Saddama?
Izraelov problem su HAMMAS, Islamski Jihhad i Brigade mucenika Al-Aquse. Saddam je bio vojno impotentan bolesnik koji nije imao NISTA. Kakva je on to sigurnosna prijetnja za Izrael? Ili su opet Zidovi krivi za sve, pa i za Bosnu, a?

Obecavamo - evo - sljedeci put kad ce se dogoditi Srebrenica ili nesto slicno (a hoce, probudit ce se Srpska Hegemonija za nekih 40,50 godina) - evo, NECEMO bomardirati Srpske polozaje, pustit cemo ih na miru. Obecavamo.

Btw, kad smo vec kod Zidova u vladama: kako objasnjavas cinjenicu da je bilo VISE ZIDOVA u Clintonovoj vladi (npr. Allbright, Greenspawn, Cohen, Berg) koja vam je sacuvala Bosnu da je ne podijele Hrvati i Srbi, nego u sadasnjoj, zloj vladi koja, eto ubija vasu bracu Muslimane zato sto je ti isti zli Zidovi puntaju na to?

Zadnje uređivanje Pallas : 17.01.2005. at 14:48.
 
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 13:55   #94
Nisam sigurna da bi Allbrightova složila s tobom?!
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 14:08   #95
Quote:
Simona kaže:
Nisam sigurna da bi Allbrightova složila s tobom?!
Zena javno izjavila pod kraj mandata da je Zidovka.

Imala si veliki clanak u Jutarnjem o tome.
 
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 14:49   #96
Quote:
Locutus of Borg kaže:
Zena javno izjavila pod kraj mandata da je Zidovka.

Imala si veliki clanak u Jutarnjem o tome.
Ok, Jutarnji ne čitam, ali sam čitala negdje drugdj nešto drugo!
Ono, da je saznala za svoje židovsko podrijetlo tek kad je imenovana u UN!

Njeni roditelji su to očito krili od nje. Meni je razumljivo i zašto, ako je točan dio priče o njihovom izbjeglištvu na početku 2.sv.rata!


Dakle, i dalje nism sigurna da se ona i osjeća Židovkom, iako to za antisemite baš ništa ne znači!
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 15:24   #97
Quote:
Simona kaže:
Ok, Jutarnji ne čitam, ali sam čitala negdje drugdj nešto drugo!
Ono, da je saznala za svoje židovsko podrijetlo tek kad je imenovana u UN!

Njeni roditelji su to očito krili od nje. Meni je razumljivo i zašto, ako je točan dio priče o njihovom izbjeglištvu na početku 2.sv.rata!


Dakle, i dalje nism sigurna da se ona i osjeća Židovkom, iako to za antisemite baš ništa ne znači!
Dobro - imas pravo.

No, ja pricam o ovoj "porijeklovnoj" razini kako nasi dragi na forumu cesto pricaju. Onoj "posudio je od prve susjede mame tete oca sestre od jedne prijateljice jedne Zidovke macku - ergo, ZIDOV je!"
 
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 15:28   #98
Vidim da su zli moderatori opet intervenirali u moj post i smanjili velicinu crvenih slova!

Drugovi! To je zavjera medjunarodnog kapitalizma koje svoje lice pokazuje kroz Kazarsku masku! Oni su htjeli smanjiti CRVENO na ovom forumu! Ali nece, drugovi! Nece!
Crveno je bilo! Crveno ce i biti! Veliko, kako i dolikuje! Svako slovo!

Ali oni bi CRNO, drugovi! Crno!

A neki bi PLAVO! Zamislite, drugovi! PLAVO! I jos malo BIJELE! Pa onda opet PLAVO!
Zapravo - to nije ni tako lose...

DRUGOVI! PLAVO JE NASA BOJA! PLAVO!
 
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 16:15   #99
Bosna nije sacuvana od Clintonove vlade ecembra 1995 nego je prakticno bosnjacka strana prisiljena na separatni mir uz kontrolu samo 23.7% Bosne a najbolje je stajala vojno od pocetka rata. Jedna strana (Hrvatska) je bila izbacena iz rata od 1994 a Srbi su iz stravicne ofanzive presli u totalnu defanzivu. Clintonova administracija nije zeljela pobjedu nekakvih muslimana nigdje a najmanje u sred Evrope i onom farsom oko bombardovanja cetnickih polozaja je prakticno verifikovala osvajanja. Da nije tako....zaustavili bi rat 1993 kad Armije BiH nije prakticno ni bilo a ne 1995 kada je brojila 200.000 ljudi. I nemoj ti meni traziti da ja jos ovdje ispoljavam neku zahvalnost nekakvim Rubinima i Cehinjama.
ucenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 16:26   #100
Koliko se ja sjecam, Srbi su cak zarobili i Aliju.

A koliko je hrvatska strana bila u defenzivi, to mozda da pricekamo nekoliko ljudi na ovom forumu, da nam kaze, a?

Obzirom da se ne bih dao okladiti da na politici nema nikakvih branitelja, koji su se borili u Bosni?
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.