Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2005., 22:31   #1
Nervoza ...

koliko ste svjesni ili ne svoje nervoze koja je uzrocnik mnogih pojava, promjena na vasem tjelu. Meni je doktor rekao da je velika vjerovatnoca pojave na mom tjelu masnih tkiva, onih malih grudvica odmah ispod koze ( jednu sam vec vadio, hirurski, nalaz pokazao da se radi o obicnom masnom tkivu bla bla, nist opasno..) upravo ta nervoza, stres na poslu onih koje nismo ni svijesni, ja znam da nisam neki tip koji se stalno nervira, al danas razmisljam, toliko nisam bio raspolozen, od tog viska posla kojeg sam imao na poslu. Grr.. Onda se skonta pa da nervoza me derala....
pepeljara is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2005., 22:43   #2
grčenje u predjelu ramena i vrata. ponekad predje u potpunu ukocenost tog dijela. jednom zavrsila na hitnoj
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2005., 10:37   #3
Vjerojatno su neke bolesti zaista na psihosomatskoj bazi, ali ako će većina doktora ovako olako tražiti uzroke nekim tjelesnim promjenama u dubini psihe i naći uzroke za koje ni ti sam nisi baš bio previše svjestan da postoje, dobiti ćemo bolesnu hipohondričnu naciju koja uzroke kurjim očima traži u bračnim nesuglasticama ili lošem odnosu sa šefom.



No ovo za ukočenost u većini slučajeva stoji, to je posljedica one pomalo atavističke poze koju čovjek zauzima u stanju stresa, dakle osjećaja neke prijetnje zbog koje zauzima stav kao da će napasti ili obraniti se - glava se instinktivno uvuče među ramena koja su zgurena, mišići se napnu, kao neka priprema za skok. Toga često nismo ni svjesni, pa nakon nekog vremena osijećamo da nam treba opuštanje tog dijela tijela, konkretno ramena, gornjeg dijela leđa, vrata.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.