Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2003., 05:03   #1
Question Tetovaža (uklanjanje)

Mislim se teovirati, koliko je to opasno po pitanje zdravlja i koliko košta?

Na sta se sve treba paziti kod toga?



Da li se poslje toga smije davati krv?
__________________
Bratstvo i jedinstvo
Crveni "bandit" is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2003., 16:19   #2
Re: TetovaŽe

Quote:
Crveni "bandit" kaže:
Mislim se teovirati, koliko je to opasno po pitanje zdravlja i koliko košta?

Na sta se sve treba paziti kod toga?



Da li se poslje toga smije davati krv?
Po pitanju zdravlja je apsolutno neopasno. Kolko kosta zavisi od velicine tetovaze, jel u boji ili ne i sl. gluposti, najbolje odi u salon pa se raspitaj.

Treba pazit da se 14 dana ne moci, da svaki dan nekoliko puta tetovazu mazes kremom (Bepanthen) i to je sve.

Smijes davat krv.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 17:16   #3
JAKO BITNO!!!

Kad se (i ako) odlučiš za tetovažu, odma uračunaj da 2-3 mjeseca NIKAKO ne smiješ na sunce s tim!!!

Ne može ti se ništa desiti, ali linije i boje bi mogle jako izblijediti...

Enivej, za sve informacije ti preporučam tatoo salon ''Zagreb'' u Tratinskoj!
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2003., 23:44   #4
krv mozes dat tek poslje 6 mjeseci !
 
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 16:16   #5
Quote:
JoZ@ kaže:
krv mozes dat tek poslje 6 mjeseci !
nije točno.
tek nakon godinu dana
(u biti možeš ti lagat, uzmu ti oni krv, pa ako je dobra nikom ništa, jer oni svakako testiraju SVU krv koju daju dobrovoljci, samo se na taj način osiguravaju, jer su ti testovi dosta skupi, pa eliminiraju ono kaj se može, kaj je na neki način nesigurno)

znači ako ti baš želiš dati krv, možeš ju dati i lagati da nemaš tattoo..
ako je dobar i pouzdan, (higijena).. onaj koji te tetovirao nema šanse da te zarazi sa bilo čime.
a ako ti krv nije dobra,zaražena ili šta već, a ti ju daš, ovi iz tranfuziologije ti jave doma.
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 19:45   #6
Quote:
*cactus* kaže:
a ako ti krv nije dobra,zaražena ili šta već, a ti ju daš, ovi iz tranfuziologije ti jave doma.
Ovo mi je zanimljivo...

Ti to znaš sigurno (mislim, jel je to zaista praksa) ili bi tako trebalo bit?
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 22:33   #7
Quote:
pakleni_patuljak kaže:
Ovo mi je zanimljivo...

Ti to znaš sigurno (mislim, jel je to zaista praksa) ili bi tako trebalo bit?
sigurno znam.
barem je tako kod nas.
mama mi je godinama davala krv, sve ok bilo...
dok ju nije jebeni prokleti zubar zarazio, sad nisam sigurna sa kojim hepatitisom(mislim B ili C)...
i kad je išla sljedeći puta dati, nije joj bila dobra krv i zvali su je doma ili poslali poštom( nisam točno sigurna šta od toga, ali SIGURNO TI JAVE)

zašto pitaš?
*cactus* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2003., 23:13   #8
Re: JAKO BITNO!!!

Quote:
pakleni_patuljak kaže:
Enivej, za sve informacije ti preporučam tatoo salon ''Zagreb'' u Tratinskoj!
Jesu li to Robi&Senf ili...
__________________
"Out of the Great Sea to the Middle-earth I am come. In this place will I abide, and my heirs, unto the ending of the world"
Arwen Evenstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 03:58   #9
Zanima me jel si ko radio teotvazi na unutrasnjem dijelu nadlaktice? Ako jest, kako je bilo?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2003., 18:38   #10
Re: Re: JAKO BITNO!!!

Quote:
Arwen Evenstar kaže:
Jesu li to Robi&Senf ili...
Ne...
Ja sam tio svoj tatoo napravit kod Robija, ali je u to vrijeme Robi bijo (recimo to tako ) jako nepouzdan, pa sam otišao u salon smješten u jednom podrumu tridesetak metara dalje. I oduševio se!

U međuvremenu su se jako proširili i sad cijeli salon izgleda jako profesionalno i cool!
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 20:59   #11
E, hvala na informaciji.. budem onda ovih dana išla vidjet kak to izgleda...
__________________
"Out of the Great Sea to the Middle-earth I am come. In this place will I abide, and my heirs, unto the ending of the world"
Arwen Evenstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 21:42   #12
ja bih ti ipak preporucila zeleta...neznam kako se njegov tatoo salon zove al ja sam se tamo pirsala i nisam imala nikakvih posljedica. uz t, zele je jako simpatican i pametan i vidi se da mu je stalo do onoga sto radi i da to radi profesionalno
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2003., 22:36   #13
A gdje je njegov salon?
__________________
"Out of the Great Sea to the Middle-earth I am come. In this place will I abide, and my heirs, unto the ending of the world"
Arwen Evenstar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2003., 03:06   #14
Re: TetovaŽe

Quote:
Crveni "bandit" kaže:
Mislim se teovirati, koliko je to opasno po pitanje zdravlja i koliko košta?

Na sta se sve treba paziti kod toga?



Da li se poslje toga smije davati krv?
kad dodes u tatoo studio daju ti dokument da ga procitas i potpises u njemu ti je sve lipo objasnjeno. ako je studio dobar, ne brini za nikakve bolesti (preko tatoo igle se moze dobit hepatitis, hiv). cjena ti ovisi o velicini tetovaze, jeli koristena samo jedna boja ili vise, i koliko je kompliciran motiv. ja iman crnog zmaja oko 13 cm platila sam 500kn.
ako ne trpis bol nemoj se ic tetovirat jer uaaaaasno boli! ako si mazohist uzivat ces i tit ces jos (ja ocu jos )

krv mozes dat tek nakon godine dana. ali ja nisam rekla da sam se tetovirala pa sam nakon misec dana dala krv (neodgovorno od mene)
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 03:36   #15
....dajte mi recite, ako tko od Vas zna, da li je tetoviranje preporučljivo ako imaš psorijazu (jeste da je samo na laktovima i da se nije proširila več petnaestak godina), ali bih ipak volio znati da li može biti kakvih nuspojava. Na to moje pitanje u više tatoo salona su me blijedo gledali...
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 11:15   #16
To samo svjedoci o tome koliko su oni u stvari "strucni" i imaju pojma o kozi. Ako tak dobro poznaju i zarazu i sterilizaciju, kosa mi se dize.

Ovo pitaje postavi nekom dermatologu. Mozda na plivazdravlje ili cybermed ako ti se ne ide bas osobno dermatologu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 16:17   #17
Quote:
lahor kaže:

Ovo pitaje postavi nekom dermatologu. Mozda na plivazdravlje ili cybermed ako ti se ne ide bas osobno dermatologu.
....fala lijepa
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2003., 19:22   #18
biotetke

ovak ... prije jedno dva tjedna sam dobiovizitku od nekog novog(u zg)salona
specijaliziranog za biotetovaže što prije nije bilo tako dobro poznato nama ko sad njima i sto da ti ja sad pricam , pa fino ako ti zelis da t ja natipkam njihov broj onda ti to fino meni reci pa cu ja da ga fino natipkam
ja recimo nikad ne bih stavljao pravu tetovazu jer sam ja vrlo promjenjivog karaktera tj. kak vjetar puhne ja ...jel...

biotetovaza traje 4-5god a stavis li ju na neki dio tijela koji je veci dio godine prekriven majicom ili nekim drugim odjevnim predmetom prekrtit ces proces blijedjenja 3/4 godine sto je podnosljivo!!!
__________________
so long suckers...
nobrainatall is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 12:55   #19
uklanjanje tetovaže

pliz da li neko ima iskustva s uklanjanjem tetovaža?
ako je tema već bila otvorena dajte mi neki link i nemojte zamjerit
konkretno me zanima postupak kojim se tetovaža nanovo tetovira ali umjesto tinte se ubrizgava nekakva biljna tekućina koja bi navodno trebala rastvoriti boju postepeno
to se navodno radi za one biljne tetovaže ali i za profesionalne ali kao treba više tretmana
pa molim vas, ako je neko to napravio ili barem zna nekoga ko je, da mi kaže ima li rezultata, koliko tretmana, novaca itd

thanks
sylmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 15:21   #20
koliko sam ja čula, jedino laserskim putem, mislim da se prave tetovaže ne mogu izbrisati na isti način kao one bio...

a zašto ju tako silno želiš skinuti? postupak je jako bolan i jako skup, možeš prepraviti tattoo ako ti se više ne sviđa.
Saireen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.