Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2011., 13:51   #41
Vratna kralježnica. A ako je nastalo kakvo oštećenje, neće proći. Općoj praksi ili fizijatru, poslati će te ne RTG vratne kralježnice. Moraš prije nekome od njih, jer čak i ako ideš privatno, u Sunce ili slično, traže da imaš neki papir tko te je uputio na snimanje, zato što se radi o zračenju, pa se ne može samovoljno.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 23:47   #42
Quote:
Raphaell kaže: Pogledaj post
Poz,

prošli sam tjedan dobio snažan udarac u potiljak glave. Nisam izgubio svjest, ali me strašno boljela glava. Smirilo se to nakon cjelodnevnog spavanja i izležavanja. Danas je više/manje ok (još imam masnicu), ali svaki put kod napora pa čak i onog manjeg počne mi pulsirati u tom dijelu gave i ako ne prestanem odmah javlja se strašna bol. Ko da mi neko čupa žile iz vrata na onom mjestu di se vrat i glava spajaju. Prošlo je tjedan dana od nezgode, a ovo i dalje boli.

Doktoru nisam išao zbog hrvatskog radnog mi vremena u firmi (od 8 do 20), a ne da mi se bolovanje uzimat.

Netko zna kaj bi ovo moglo bit?
Obavezno se javiti liječniku. Kod jakih udaraca u glavu treba proći dijagnostičku obradu (snimanje glave/vrata), bez obzira osjećaš li se ti dobro ili ne. Može doći do intrakranijalnog krvarenja ili stvaranja ugrušaka, čije se ozbiljne posljedice mogu osjetiti i nekoliko dana iza. Kod tebe se vrlo vjerojatno radi o ozljedi vratne kralježnice. To je samo puko nagađanje. Sve osim odlaska doktoru bilo bi jako neodgovorno i potencijalno opasno.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2012., 18:55   #43
opalila sam čelom u oštri rub vrata od ormara. u tom trenu mi se zacrnilo pred očima, ali nije me poslije boljelo.
prošlo je jedno 2 sata od udarca, ne boli me, ali osjećam blagu mučninu.
bi li trebala poduzeti nešto?
*SpHeRe* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2012., 01:05   #44
Ljudi, prvo pozdrav! Ja sam nova ovdje i stvarno bih brzo htjela neciji savjet. Prije dvije, tri sedmice, pala sam sa bicikla i udarila glavom od beton, tj. udarila sam se odmah iznad oko, u kost. Stvorio mi se povrsinski hematom, zacepili sinusi, ali kazu doktori da je to, to( porodicni doktor kao i dva neurologa koja sam posjetila). Ja sam naravno, veliki panicar, i meni to nije to. Oni kazu da nisam imala potres mozga, sto je meni cudno. Jesam povracala u hitnoj( mada kazu da je to od alkohola, jer sam pila tu vece, a poslije nisam osjecala mucninu, pa kao da je to, to), blijedo se sjecam samog pada, ali u hitnoj svega, sasvim jasno. Bila sam slaba, ali kazu da je to normalno, ipak je to sok za mene, s ozbirom da nikad u zivotu nista vise od modrice nisam imala. Ipak, ja se plasim, svi kazu da je sve u redu, da nema potrebe za ikakvim daljnim pretragama( samo su radili snimak, da vide da nema fraktura), ali panicar uvijek ostaje panicar...
LanathePanic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 20:43   #45
Udarac u glavu, problemi s vidom i govorom

pozz

da pocnem iz pocetka:

igrao sam nogomet prije cca 2 mjeseca i nenadano sam dobio loptom u glavu. udarila me u desnu stranu i u desno oko. desilo mi se da jedno pola sata nisam imao cisti vid. recimo kao da sam disnim okom gledao ravno u svijetlo neko vrijeme pa onda nisam nista vidio.

prije 20 minuta ista stvar. smao odjenom mi se isto desilo. sjedio sam za racunalom i pola ekrana sam normalno vidio i desnu stranu bas i ne. opet sam vidio nekakvu svjetlost (ne znam kak da tocno objasnim, ali isto kao da sam dugo gledao dorektno u zarulju pa onda ne vidim tocno).

i zatim konacno to zavrsilo i krenem se dopisivati preko skype-a sa curom kad odjedom nisam mogao sloziti obicnu recenicu. kao da sam zaboravio slova. evo par primjera ("I NEMRE SI NAPRAVITA PITAVISU RECENICU SLOZITI", "DOSA BUDEM BUDE I GOTOVA", "PITAVALI SI ME VISE PITALA 100 PUTA!", "nemrem slozitu recenilu sloziti"). ne znam kaj mi se desilo. nisam mogao niti smisliti cijelu recenicu. par sam ih uspio dokenle sloziti, ali sam je 3-4 puta ispravljao...
Zagorhac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 21:56   #46
Quote:
Zagorhac kaže: Pogledaj post
pozz

da pocnem iz pocetka:

igrao sam nogomet prije cca 2 mjeseca i nenadano sam dobio loptom u glavu. udarila me u desnu stranu i u desno oko. desilo mi se da jedno pola sata nisam imao cisti vid. recimo kao da sam disnim okom gledao ravno u svijetlo neko vrijeme pa onda nisam nista vidio.

prije 20 minuta ista stvar. smao odjenom mi se isto desilo. sjedio sam za racunalom i pola ekrana sam normalno vidio i desnu stranu bas i ne. opet sam vidio nekakvu svjetlost (ne znam kak da tocno objasnim, ali isto kao da sam dugo gledao dorektno u zarulju pa onda ne vidim tocno).

i zatim konacno to zavrsilo i krenem se dopisivati preko skype-a sa curom kad odjedom nisam mogao sloziti obicnu recenicu. kao da sam zaboravio slova. evo par primjera ("I NEMRE SI NAPRAVITA PITAVISU RECENICU SLOZITI", "DOSA BUDEM BUDE I GOTOVA", "PITAVALI SI ME VISE PITALA 100 PUTA!", "nemrem slozitu recenilu sloziti"). ne znam kaj mi se desilo. nisam mogao niti smisliti cijelu recenicu. par sam ih uspio dokenle sloziti, ali sam je 3-4 puta ispravljao...
Imaš jako opravdan razlog čim prije konzultirati svog liječnika koji će te po potrebi usmjeriti na daljnju obradu (neurolog,radiolog...)
Teško je sa sigurnošću (sa forumske razdaljine i nemoguće) isključiti mogućnost kako je udarac u glavu od prije dva mjeseca uzrok ovom prolaznom, iznenadnom poremećaju(koji se može i ponoviti, a nisu isključeni ni drugi,možda i ozbiljniji poremećaji). Dakle, sutra najkasnije svom liječniku, a ako bi se još večeras ponovilo koji put, imaš i hitnu službu 0-24h
Ako poremećaj sastavljanja rečenice traje i dalje, odi na hitnu sad.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 09:48   #47
Imas ozbiljan neuroloski ispad koji zahtjeva hitnu neurolosku obradu. Da se radi o nekom mome otisla bih na hitnu neurolosku i trazila hitnu obradu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 15:11   #48
pravac neurologija, od udarca u glavu često dolazi do krvarenja u mozgu.

sretno!
sjeverni-vjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 20:13   #49
pozz
Imam jedan problem koji me jako muci prije 3 dana sam se lupila u glavu dizajuci se iz cucnja u metalna vratasca.....nije me glava bolila ni nista nego sam se vise bila prepala kako se to culo! mene inace glava zna bolit a sad kad me zaboli ili probode odmah mislim na najgoreeee nesto utjesno bi bilo super
hvala
misspain is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 13:46   #50
Pozz.

Prije 2 dana sam se potukao s burazom i dobio sam udarac u glavu i u trbuh tijekom tuce. Imam osjecaj male mucnine, podrigujem se stalno. A glava me isto malo boli. Kad zavrtim s glavom lijevo desno imam osjecaj koda nije moja, koda glava ima 50 kila. Sad ne znam dal da odem na pregled kod lijecnika il nece bit nekih vecih problema.
Doraton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 14:17   #51
Odi kod doktora, traje ti već 2 dana. Možda imaš potres mozga.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 17:50   #52
ovako, desila mi nesvjestica nedavno, ne sjećam se nekoliko trenutaka prije toga, samo znam da kad sam dosla sebi lezala na ledjima i da me glava jako boljela.ne sjecam se ni slabosti ni mučnine prije nesvjestice-jednostavno mi je taj dio pamćenja kao izbrisan.otišla na hitnu radi bolova,oni proslijedili na hitnu neurološku.uradili su mi ekg,guk,i ct glave.u medjuvremenu bolovi se pogoršavaju i počinje povraćanje.nalazi uredni, neurološki nalaz također.otpuštaju me bez ikakvih objašnjenja i uputa kako se ponašati (npr.ako mi se bol pogorša),a dijagnoza glasi syncopa,vomitis,contusio capitis.mene zanima mogući uzrok toga sto se ne sjećam svega? inače nemam nikakvih zdr. tegoba (osim migrena), krvna slika i željezo su ok.imam 26 godina. haj živili!
ijuju is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 18:57   #53
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Odi kod doktora, traje ti već 2 dana. Možda imaš potres mozga.

pa dobro to se dogodilo jucer oko 10. pa ovo vec brojim kao drugi dan. sad me malo popustilo. nije tak strasno vise. pa mislim da nece trebati doktor. hvala na brzom odgovoru !
Doraton is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 19:21   #54
Ako budeš imao ikakve glavobolje, probleme sa vidom, vrtoglavice, mučnine i slično nemoj razmišljati nego odmah idi kod doktora.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2013., 14:29   #55
Dobar dan svima! prije 15-ak dana sam pogodila u nisko postavljenu klimu svom snagom.
Djir do hitne, pa na orl. nisu sivali jer je mala ranica i rekli da je povrsinska ozljeda, ali ukoliko povratim ili mi bude mucno da se javim kirurgu.
Dan sam provela lezeci u mucnini sa ledom na glavi. sutra mi je bilo lose pa sam isla kirurgu. ct nije bio ok pa su me ostavili jedan dan na neurokirurgiji uz objasnjenje neurokirurga da se vidu par kapljica krvi i da ce ct sutra biti dobar pa cu ici kuci, ako ne onda za par dana. nije nista atrasno. nakon kontrolnog ct-a su me pustili kuci bez ikakvih objasnjenja. i takoja provodim dane u mirovanju i strahu. na desnoj strani čela kojom sam udarila mi se povremeno javlja osjecaj njeznog bockanja/peckanja.
Do kontrole ima jos puno pa vas molim ako itko zna nesto o o ovome da mi pojasni.
vec imam dizritmicki promjenjen eeg i pijem neurontin kapsule. bojim se posljedica ovog udarca.
unaprijed vam hvala.

1. msct mozga ( uz izrazite artefakte, poglavito u području baze lubanje, koje otežavaju analizu), prikaže se kranijalniej, frontalno desno hiperdenzni nejasno definiran sadržaj uz kost, uz redukciju sulkusa koji može odgovarati za kontuziona žarišta ili subduralni hematom u razvoju debljine do 4,5 mm. lijevo također tanki denzni hiperdenzni plašt debljine do 2mm. komparirati s klin nalazom te ct kontrola. centralne strukture simetrične, medioponirane.
Decursus morbi: tijek boravka uredan,tegobe u cijelosti regrediraju. Uradi se kontrolni MSCT mozga koji ne pokaže znakova intrakranijske hemoragije te se pacijentica urednog općeg i neurološkog statusa otpušta na kućnu njegu uz preporuku mirovanja i analgetika po potrebi.

Doktor me je ujutro pogledao na 2 sekunde, bez ikakvog neurološkog pregleda.
Zanima me smijem li šetati, gledati tv....
mukizd is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 30.04.2013., 05:41   #56
Jutro! Sinoć sam ustajući iz kreveta nakon gledanja tv-a jako udarila u rub prozora koji je bio otvoren. Osjetila sam samo bol na mjestu udarca (s desne strane,na tjemenu,na početku vlasišta),nikakve mučnine,vrtoglavice i sl. nije bilo.Odmah sam zbog male boli glavu poljevala hladnom vodom,a kasnije stavila hladan oblog. Poslije sam tek primjetila malu ogrebotinu na tom mjestu koja me malo pekla te malu kvrgu. Dezinficirala sam je i legla odmoriti. Evo sad ujutro malo me samo još boli glava (više ta rana onako zateže i pecka),a kvrga je gotovo splasnula. Ima li potrebe za liječnikom? Budući živim u malom mjestu,a kad bi me slali na rtg i sl. trenutno ne bih imala kako do obližnjeg grada. Zanima me još mogu li prati kosu? Budući je rana u vlasištu,ali samo površinska,poput ogrebotine. Molim vaše mišljenje
malenaa21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 11:22   #57
Koliko dugo se mogu zadrzat vrtoglavice nakon povrede glave?
Prije dva mj sam imala frakturu lubanje i krvarenje u mozgu. Glava me ne boli vec mjesec dana, ali mi se jos uvijek vrti
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 21:42   #58
Udarac u glavu,unutarnje krvarenje?

U ovaj cetvrtak sam udarila glavom od steku iz wc ,osjetila sam malu mucninu i cvoruga mi je istog monemnta bila vidljiva,stavila sam led na povrijedjeno mjesto,samo me zanima posto imam bolove ne jake al u intervalima da li su opasni i da li je moglo doci do unutarnjeg krvarenja ?
Miss Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2014., 19:39   #59
Quote:
Miss Angel kaže: Pogledaj post
U ovaj cetvrtak sam udarila glavom od steku iz wc ,osjetila sam malu mucninu i cvoruga mi je istog monemnta bila vidljiva,stavila sam led na povrijedjeno mjesto,samo me zanima posto imam bolove ne jake al u intervalima da li su opasni i da li je moglo doci do unutarnjeg krvarenja ?
Moglo je, no do sada bi to već znala. Inače kod ovakvih jačih udaraca bi se tebalo odmah ići na traumu, jer ne moraš imati nikakvih simptoma, a da te onda samo sruši kroz par sati jer imaš krvarenje.
Vjerojatnije je da si dobila lakši potres mozga. Od tuda i glavobolje. Na tvom mjestu bih ipak do liječnika.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 00:25   #60
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Moglo je, no do sada bi to već znala. Inače kod ovakvih jačih udaraca bi se tebalo odmah ići na traumu, jer ne moraš imati nikakvih simptoma, a da te onda samo sruši kroz par sati jer imaš krvarenje.
Vjerojatnije je da si dobila lakši potres mozga. Od tuda i glavobolje. Na tvom mjestu bih ipak do liječnika.
Hvala na odg ,danas mi je vec bolje ,al jos uvjek je onaj strah ..
Sutra cu da odem doktoru ,al nadam se da nije ozbiljno ,da jeste vec bi se na nesto odrazilo valjda .
Miss Angel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:46.