Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2010., 13:17   #1
88208 - NTH Media d.o.o

Imam Tele2 mrežu. Par mjeseci dobivam sumljivo visok račun. Pošto sam primjetio da poveliki iznos naplačuju zbog "mobilnih usluga" poslao sam upit koje su to mobilne usluge i zahtijevao da mi isključe. Nije bilo odgovora. Ovaj mjesec opet visok račun. I opet šaljem upit, ovog puta malo žešće... Dobijem odgovor da su mi uključene usluge tvrtke NTH Media d.o.o. Malo sam googlao, to su ona sranja kunolovac, nova lova ... zvao sam par puta ali prije godinu dana...ne postoji mogučnost da je netko zvao s mog mobitela jer je uvjek kod mene. Nit gledam ta sranja a još manje zovem. Niti ostale automate 060. Kako je moguće da mi naplačuju? Jel se još nekome ovo događa?
Mark986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 11:27   #2
Quote:
Mark986 kaže: Pogledaj post
Imam Tele2 mrežu. Par mjeseci dobivam sumljivo visok račun. Pošto sam primjetio da poveliki iznos naplačuju zbog "mobilnih usluga" poslao sam upit koje su to mobilne usluge i zahtijevao da mi isključe. Nije bilo odgovora. Ovaj mjesec opet visok račun. I opet šaljem upit, ovog puta malo žešće... Dobijem odgovor da su mi uključene usluge tvrtke NTH Media d.o.o. Malo sam googlao, to su ona sranja kunolovac, nova lova ... zvao sam par puta ali prije godinu dana...ne postoji mogučnost da je netko zvao s mog mobitela jer je uvjek kod mene. Nit gledam ta sranja a još manje zovem. Niti ostale automate 060. Kako je moguće da mi naplačuju? Jel se još nekome ovo događa?
Posalji STOP na 88108 pa nam javi sto je bilo
strucnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 20:45   #3
Ja sam isto na Tele2. Ovaj mjesec sam odigrao na netu test inteligencije ( Isuse koja ironija). Da bi dobio potpuni rezultat tražili su moj broj mobitela kako bi mi na njega poslali rezultat.NIŠTA DRUGO !!! Odmah potom sam dobio 3 SMS poruke u kojoj me obavještavaju bla...bla...bla..te da mi je svaka poruka naplaćena 12 kn ?! Inteligencija izračunata Svaka mi čast. I onda natezanje..TELE 2 mi ne želi isključiti uslugu bez pisane molbe...NTH Media mi na moje sms-ove ne odgovara...Nakon 20-ak dana dobijem odogovor ( danas) od TELE2 da ih je izvjestila NTH Media kako su mi udovoljili, te mi TELE 2 smije ukinuti navedenu uslugu..?! Koju ? Što sam ja to ugovorio ? Pa zar se nekakva usluga smije aktivirati bez mojih podataka ? Klasična navlakuša za koju sa mislio da se meni starom liscu nikada neće dogoditi. Tek kada sam dobio onaj treći sms dobio sam pristup na netu stranici na kojoj je rezultat i tek se onda vidi ovo :
http://picasaweb.google.hr/dsuhic/Pu...34766502375170
PunoIme is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 21:51   #4
Quote:
strucnjak kaže: Pogledaj post
Posalji STOP na 88108 pa nam javi sto je bilo
je i platiš poruku 3 kune plus PDV...
Zakon o telekomunikacijama je tu jasan.
Svaki Telekom operater MORA potpuno besplatno ukinuti usluge na zahtjev potrošača.
Nikakvo dopisivanje, nikakve dopiske, nikakve poruke.
Poziv SZK to ne želim i Amen!

Inače za ta sranja se ne morate nigdje prijaviti, i nigdje ostavljati podatke.
Mene su isto našnjofali bog te pita na koji način, ne želim ipak misliti da su telci bili toliko glupi i dali moje podatke.....
Poziv na SZK i podsjećanje na članak zakona bili su sasvim dovoljni!
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 20:04   #5
Quote:
Mazarin kaže: Pogledaj post
je i platiš poruku 3 kune plus PDV...
Zakon o telekomunikacijama je tu jasan.
Svaki Telekom operater MORA potpuno besplatno ukinuti usluge na zahtjev potrošača.
Nikakvo dopisivanje, nikakve dopiske, nikakve poruke.
Poziv SZK to ne želim i Amen!

Inače za ta sranja se ne morate nigdje prijaviti, i nigdje ostavljati podatke.
Mene su isto našnjofali bog te pita na koji način, ne želim ipak misliti da su telci bili toliko glupi i dali moje podatke.....
Poziv na SZK i podsjećanje na članak zakona bili su sasvim dovoljni!
Ne znam koji si ti zakon citao, ali ovo nije tocno. Prvo, poslana poruka STOP na broj 8xxxx kosta kao redovna poruka (ovisi o tarifnom paketu). Drugo, SZK od operatora te ne moze odjaviti sa servisa jer servis nije kod njih, nego jedino to moze zatraziti od SZK operatora usluge. I zadnje, ako ne radi STOP onda to prijavi SZK svog operatora (ali posalji STOP) i na temelju toga se zali da ti vrate sredstva na racun. Ti ces dobiti novce, operator u ovom slucaju NTH Media po prstima (financijska kazna) i svi dobro.

A ovo da su te na snjofali to nije istina, aktivirao si preko weba. Nazalost za takav tip aktivacije ljudi ne znaju i onda se cude
strucnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 20:08   #6
zakon o telekomunikacijama....
Naime to je krovni zakon, i poruka STOP na neke takve servise košta 3 kune plus PDV.
Inače da se dalje ne naganjamo kod VIP-a i T.mobila nemaš nikakve procedure za tako nešto isključiti, jer zaista čuvaju korisnike od spama.
A kod Tele 2 je uvjek potrebno nekakvo kemijanje...
I da, baš tako, nekak su me našnjofali.
Zar zaista misliš da bi sa poslovnim telefonom naganjao eskort dame?
Valjda imam toliko pameti, ak bi nešto tako radio, da kupim bla bla karticu za 25 kuna......
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 22:19   #7
Mazarin nemoj se ljutiti ali ne znas o cemu pricas. Procitaj malo bolje zakon, a onda nakon toga uzmi i cjenike operatora pa ces viditi cijenu prema broju 8xxxx. Nazalost upravo radi ovako lose informiranosti se i dogadaju problemi. Ako pricas o slanju STOP na 6xxxx onda postoje razlicite tarife, ali zamisli tamo je svako primanje poruke free pa se ovakvi servisi pretplatnickog karaktera ne nalaze na njima.

A to da si dobio SPAM poruku to je druga stvar, ali o tome se ne radi tu. Daj malo procitaj jos jednom sve!
strucnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 22:24   #8
Quote:
strucnjak kaže: Pogledaj post
Ako pricas o slanju STOP na 6xxxx onda postoje razlicite tarife, ali zamisli tamo je svako primanje poruke free pa se ovakvi servisi pretplatnickog karaktera ne nalaze na njima.
da radi se o broju 6xxxxxx

Quote:
strucnjak kaže: Pogledaj post
A to da si dobio SPAM poruku to je druga stvar, ali o tome se ne radi tu. Daj malo procitaj jos jednom sve!
da radi se upravo o tome, naime da sam odgovarao na te poruke dobio bih na računu vidljivo NTH Media d.o.o
i da SZK na tvoj zahtjev MORA isti tren onemogućiti taj servis, spam ili ga nazovi kako hoćeš.

neznam zašto se na temu uvjek nekakvi advokati Telekom operatera, i zagorčaju čovjeku život.
Odi na stranice HAKOM-a, tamo imaš zakon o telekomunikacijama, nađi članak gdje izrijekom spominju servise za koje potrošač ima pravo tražiti zabranu pozivanja i zabranu dolaznih poziva. ili na zakon o pravu potrošača.
I svi se operateri manje više drže toga samo telcima moraš piskarati nekakve posebne molbe.
ne želim na mob dobivati ništa što ne želim, i to operater mora poštivati.
Točka!

Zadnje uređivanje Mazarin : 30.01.2010. at 22:36.
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 03:30   #9
Hmmm zakon o telekomunikacijama ne postoji, ali dobro...nesto je drugaciji naziv

Ali aj da se ne igramo macke i misa daj mi tocan clanak ili stavak. Jer iako ti mislis da to tako ide kako si opisao jednostavno ne ide. Ne da mi se objasnjavati zasto, jedan od razloga sam naveo.

A ovo za 6xxxx kod je druga prica. Da si odgovorio, ali nisi poruka bi te kostala i to je jedan veliki minus kod MO naplate, ali nema pomoci, tako je :/ Da ti nitko ne smije poslati poruku s nekog kratkog koda bez da si ti prije poslao nesto na taj kod to je tocno i zato drugi put se zali SZK i budi uporan. Nek im daju kaznu kad spamaju ili iskljuce kod. Operatori su u zadnje vrijeme jako osjetljivi na nezadovoljstvo korisnika

btw. nisam niti odvjetnik niti slicno, ne volim ih ni ja nesto posebno i ja te samo zelim uputiti na tvoja prava i kako djelovati.
strucnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 10:55   #10
Zakon o telekomunikacijama

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/306319.html
PunoIme is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 12:58   #11
To je stari zakon tako da on vise ne vrijedi!
strucnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 21:09   #12
točno da ne vrijedi.
ali imaš zakon o elektroničkoj komunikaciji, i tu zaista nije ništa mjenjano.
Osim što u članku zakona piše, regulira se pravilnicima i drugim zakonima...
Dakle to je regulirano...
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 01:04   #13
Odlicno napredujemo, sad jos nadi clanak gdje pise to sto tvrdis i ja se slazem odmah s tobom. S tim da nemoj pobrkati glasovne pozive s SMSom!
strucnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 07:03   #14
Quote:
strucnjak kaže: Pogledaj post
Odlicno napredujemo, sad jos nadi clanak gdje pise to sto tvrdis i ja se slazem odmah s tobom. S tim da nemoj pobrkati glasovne pozive s SMSom!
usluge, govori se o uslugama.......
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 11:52   #15
Vidim da nisi upoznat sa Zakon, a ni pravilnicima vezanim za elektroničke komunikacije. Zato cu te uputiti da procitas clanak 7. stavak 10. Dodatka 5. zakona pa onda mozemo dalje

Zadnje uređivanje strucnjak : 01.02.2010. at 11:59.
strucnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 18:37   #16
ovako dobio sam danas racun 270 kn... tarifa 50, tele 2
NTH MEDIA = 12.20 kn x 15 = 183 kn (popušio)

zanima me jel radi ovo STOP GAMES na 88108??

Poslao sam poruku i vraćeno mi je s istog proja ''vasa pretplata na games club je odjavljena. Da biste je ponovno aktivirali pošaljite Games na 88108!''

Je li to dovoljno, ili da šaljem zahtijem u tele2 da mi deaktiviraju NTH MEDIU???

Thx!
Alckos is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 20:54   #17
Quote:
Alckos kaže: Pogledaj post
ovako dobio sam danas racun 270 kn... tarifa 50, tele 2
NTH MEDIA = 12.20 kn x 15 = 183 kn (popušio)

zanima me jel radi ovo STOP GAMES na 88108??

Poslao sam poruku i vraćeno mi je s istog proja ''vasa pretplata na games club je odjavljena. Da biste je ponovno aktivirali pošaljite Games na 88108!''

Je li to dovoljno, ili da šaljem zahtijem u tele2 da mi deaktiviraju NTH MEDIU???

Thx!
Nazovi službu za korisnike i pitaj je li nth media u potpunosti deaktivirana. Ako nije, nastavit će ti uzimat novac, onda obavezno pošalji zahtjev sa slikom svoje osobne.
Zlo_i_Naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:16   #18
Quote:
Zlo_i_Naopako kaže: Pogledaj post
Nazovi službu za korisnike i pitaj je li nth media u potpunosti deaktivirana. Ako nije, nastavit će ti uzimat novac, onda obavezno pošalji zahtjev sa slikom svoje osobne.
THX!!
Alckos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 18:05   #19
Quote:
Zlo_i_Naopako kaže: Pogledaj post
Nazovi službu za korisnike i pitaj je li nth media u potpunosti deaktivirana. Ako nije, nastavit će ti uzimat novac, onda obavezno pošalji zahtjev sa slikom svoje osobne.
Tele2 ne moze vidjeti sto je aktivirano, a sto nije, niti mogu sami deaktivirati servise! Ovo sto si napravio bi trebalo biti dovoljno, ali mozes jos poslati i samo STOP. Trebao bi dobiti da nisi prijavljen na niti jednu uslugu. U slucaju da se nesto novo naplati i tele2 i NTH Media imaju u svojoj bazi da si slao STOP pa imas osnove za zalbu. Ali 99% sam siguran da ce ti biti sve OK. Inace cijena slanja poruke na 8xxxx je po cijeni normalne poruke, a odgovor na STOP je besplatan.
strucnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 13:44   #20
Zvao sam službu za korisnike prije nego sam poslao poruku STOP GAMES i rekli su mi da im faksiram zahtijev za deaktivaciju NTH Medie...

Ali ako sam usio s ovim sms-om deaktivirat to smeće, onda što da bezveze šaljem zahtijeve i jeb.. sebe i njih...
Alckos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.