Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2015., 13:30   #1261
nema koristi od juhica protiv ušiju. ili kemija ili buba mare.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 15:54   #1262
ako nije jak napad - ima koristi od mambo-đambo juhica.

mlijeko + voda + par kapi ulja + par kapi tekućeg detergenta

s tim špricam sve redovno.
uši s ružmarina otišle, s blitve isto, i nevena i tratinčica i sobne jelke i šipka i ..

ako nije sve uljepljeno od ušiju, već je napad u početnoj fazi - djeluje. ponavljati treba, ali može se, i bubamare i njihove proždrljive ličinke ostaju sačuvane.


jedino za komarce nisam našla nikakav djelotvorni bućkuriš, osim kemije, ali sad smo na biljkama
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 22:52   #1263
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
ako nije jak napad - ima koristi od mambo-đambo juhica.

mlijeko + voda + par kapi ulja + par kapi tekućeg detergenta
Mlijeko baš nikako ne djeluje na uši.
Ulje može proći jer se nalovi na njih pa ne mogu disati.
Deterđent može proći jer je kemija ali piztanje je kako biljka reagira na njega.
Sve u svemu mala ili nikakva korist od voodoo čarolija.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2015., 23:01   #1264
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
hvala na brizi ...pa nadam se , ne znam više...prošle godine sam imala puno graška, mladog graha i mahuna, sad trošim zadnje zalihe iz škrinje...
ove godine sam kao i prošle posadila baš puno paradajza pa se nadam da će mi bar dio ostaviti za škrinju i ne daj bože ukuhavanje...
a,pa dobro je onda,ne pojedu baš sve....
ak je bilo prošle godine bit će nadaj se i ove...
Quote:
ali uši.....ove godine ih imam posvuda, na cvijeću, bobu, blitvi, mahunama...prskala otopinom od koprive, pa nekakvim babskim napitcima ( voda, mlijeko, ulje, sapun, ne znam, tri kapi zmijskog znoja...) malo su se primirile al ako opet buknu pucam ...
zmijskog znoja,
kod mene nema uši,al nekako se gomilaju smrdljivi martini...
posadila sam po cijelom vrtu kadifice...
Quote:
čekala sam kišu danas al ništa, baš nas je mimoišla...ako noćas ne padne, ujutro zalijevam...
i ja sam je čekala,mimoišla je i nas,zalijevam uvečer..
LaPerLa Tagetes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 08:52   #1265
i ja imam kadifice koje sam sama posijala samo ih još nisam rasadila...
opet kažu mogućnost pljuskova...ako nas opet omane zalijevam navečer...
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 00:43   #1266
Quote:
LaPerLa31 kaže: Pogledaj post
nego jel bere tko šta iz vrta?
Počeli su paradajzi,jabučari i volovska srca...
http://i.imgur.com/iJ6sbeW.jpg
Ove godine su mi ružni kao nikad...
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 15:11   #1267
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Počeli su paradajzi,jabučari i volovska srca...
http://i.imgur.com/iJ6sbeW.jpg
Ove godine su mi ružni kao nikad...
Lijepo. Daj da vidimo kako izgleda vrt
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 18:53   #1268
Quote:
zarana kaže: Pogledaj post
hvala na brizi ...pa nadam se , ne znam više...prošle godine sam imala puno graška, mladog graha i mahuna, sad trošim zadnje zalihe iz škrinje...
ove godine sam kao i prošle posadila baš puno paradajza pa se nadam da će mi bar dio ostaviti za škrinju i ne daj bože ukuhavanje...
ali uši.....ove godine ih imam posvuda, na cvijeću, bobu, blitvi, mahunama...prskala otopinom od koprive, pa nekakvim babskim napitcima ( voda, mlijeko, ulje, sapun, ne znam, tri kapi zmijskog znoja...) malo su se primirile al ako opet buknu pucam ...

čekala sam kišu danas al ništa, baš nas je mimoišla...ako noćas ne padne, ujutro zalijevam...
Probaj sa 3-4% otopinom kalijevog sapuna,on se može kupiti tamo gdje se prodaju boje i lakovi, izgleda kao žuta mast , nije otrovan nego zatvara pore za disanje.
malčer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 23:00   #1269
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Lijepo. Daj da vidimo kako izgleda vrt
Nema vrta kod njega. On je profi.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 23:03   #1270
U dućanu faking mrkva 10 kn kila, fuj. Moja je 3 cm duga
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 01:08   #1271
Ljudi,pomoc!

Sadnice brokule i cvjetace su nam napali nekakvi crvi,izmedju korijena i tla.

Potpuno ih otkinu.

Sto nam je ciniti?

Hvala!
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 11:47   #1272
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Ljudi,pomoc!

Sadnice brokule i cvjetace su nam napali nekakvi crvi,izmedju korijena i tla.

Potpuno ih otkinu.

Sto nam je ciniti?

Hvala!
Može fotka tih nametnika?
Znam da ih napadaju gusjenice ali gusjenica nije crv. Mogle bi biti nematode ali one su uglavnom tako male da se ne primjete. Bez sličice tih živina teško ćemo otkriti koji je štetnik.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 11:49   #1273
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
U dućanu faking mrkva 10 kn kila, fuj. Moja je 3 cm duga
Istina, no ovisi kad si posijao i kakvo je gnojivo ja već pomalo berem svoje mrkvice koje su duljine oko 10-12cm za juhu i za kuhano mješano povrće.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 12:52   #1274
Za usporedbu o kakvoj je zemlji riječ, moja svaka mrkva ima 3 korijena, pa ti sad vidi, jebote kak se ja koji volim vrt, doselim na zemlju od koje je bolje raditi glinene golubove neg bilo kaj proizvoditi, sranje. Di je moja moslavačka zemlja.......
Eto jučer pala i prva tikvica....
Apropos puževa, moj vrt je u sredini trnaca nekih 3000m2, ograđen od kokoši sa ogradom, i imam više pževa na tih 150 m2, neg okolo po trnacu gdje caruju njih 15 kokoši, koke sve pojedu, neki dan išao ja po kiši u predvečer loviti puževe po vrtu, kad ono možda 15 njih uspjelo preživiti, odlučim se pregledati okolicu gdje su kokoši i nigdje niti jednoga, kakve guske, patke, samo kokoši sve potamanile.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 13:13   #1275
...i mi smo na takvoj zemlji, moraš sve moliti da raste, katastrofa..
padne kiša dobiješ beton...pa pijukom u vrt...
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 13:54   #1276
Nebojte se, isto mi je zemlja nikakva točnije malo laporasta plus normalna pa kad lijepo napada kiša i poslije se posuši onda imam beton, u Zagrebu sam podsljemenska zona. No prilikom čekanja da biljke izniknu moram dva puta na dan malo zalijevat po zemlji (ujutro i navečer) da se zemlja malo omekša kako bi biljke probile van na površinu !

Da dobijete dojam koliko mi je tvrda zemlja sad ću vam prepričat. Kako mi je inače problem štihati na takvoj tvrdoj zemlji i još usitniti tako sam kupio malo bolju kopačicu točnije Benassi od 5.5ks i ta kopačica se nemre ukopat u zemlju bez problema. Jednostavno onu šipku iza kopačice zabodem u zemlju i moram čekat 20 sekundi da se na mjestu ukopa do blatobrana ! A po youtube linkovima vidim da se inače baš ta kopačica ukopa unutar 10 sek.

Ali sada po novome prvo gredu obradim s kopačicom, tada poslije nabacim dosta pijeska pa ponovno prođem kopačicom da mi pijesak pomješa sa zemljom kakob bi zemlja postala rahla.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 14:18   #1277
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ali sada po novome prvo gredu obradim s kopačicom, tada poslije nabacim dosta pijeska pa ponovno prođem kopačicom da mi pijesak pomješa sa zemljom kakob bi zemlja postala rahla.
Znači pijesak je dobitna kombinacija?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 15:42   #1278
a mi smo ovog proljeća ufrezali stajsko gnojivo koje se 70/80 % sastojalo od slame ...prvo smo bili nezadovoljni ali sada više ne jer je zemlja rahlija, nakon par frezanja...

voljela bih i pijesak nabaviti samo ne znam gdje, i koja količina je potrebna na određenu površinu...pretpostavljam ne pretjerati...
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 16:32   #1279
@SAS, možeš promijeniti fizičke osobine zemlje u vrtu samo proces je prilično dugotrajan. Zahtijeva nešto novca i dosta posla. No ako si uporan uz volju za vrtlarenjem, ima smisla.

Zemlju za početak prekopati. Nakon toga po površini razbacati što više organske tvari. To može biti kompost, pokošena trava, piljevina, slama ili stajsko gnojivo. Nakon toga po cijeloj površini razbacati vapno. Tek toliko da se površina zabijeli.
Iduće godine dodaš pijesak. Treće godine dodaješ treset a četvrte opet organska tvar.
Dobro bi bilo posijati djetelinu ili neku ukrasnu grahoricu kako bi se zemlja dodatno obogatila dušikom.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 17:18   #1280
Samo da vas podsjetim danas je u konzumu mrkva 12 kn, a luk 6,99.

Preksutra idem kupit sjeme mrkve i vrečicu luka i još ga idem negde metnut.

Ove godine , a što nikad nisam radio, sadim sve do kad mogu, baš mi je izniklo nekih 20est keljova pupčara. Već mi je ovak vrt ko đungla, još malo pa sijem kineski kupus

Deco moja ovu zimu ste nadrapali, kuham samo zeleno iz vrta, kelj, pa zelje, pa kelj pupčar, pa opet izpočetka.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.