Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2006., 22:25   #101
Quote:
Veky kaže:
...Kad previjaš ne smiješ se žuriti. Ako se gaza uhvti za ranicu staviš nogu u lavor i zavoj i ranicu natopiš jodom i čekaš da se malo otopi. U apoteci ti prodaju nekakvu jodnu otopinu, pakovala se u četvrtastoj smeđoj piksi, to ti doc. napiše u receptu.
Mali ispravak.
Ako se gaza uhvati za ranicu, što je neminovno prvih dana, najbolje je gazu po tom zaljepljenom mjestu nakapati hidrogenom. To u apoteci tražiš hidrogen za rane. Dobar je za bilo kakvu dezinfekciju rana, koristiš ga ko alkohol. Uglavnom, on izgrize taj skoreni dio i onda fino makeš gazu. Mrvicu zapecka .
Otopina u kockastoj smeđoj piski, tekućina je isto smeđa, zove se Betadin. Služi isto za dezinfekciju i dobro ju je imat u kućnoj apoteci.
Ja sam svoju ranu prematala sama, skinula gazu, natopila betadinom i ostavila otvorenu jedno sat vremena da se suši. Onda sam opet zalila s Betadinom i zamotala. Već treći dan ti ne curi niš se ne lijepi za gazu.
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 22:54   #102
Ja kada radim parcijalnu ablaciju nokta, uvijek ranu tamponiram najprije vazelinskom gazom, a tek iznad nje stavim obilje gaze i zavoja. Tada se ne lijepi. I uvijek preporučam - led,led,led....nekoliko dana, u najlon vrećici preko zavoja da hladi a da ne vlaži
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 01:08   #103
Quote:
jaja kaže:
Ako se gaza uhvati za ranicu, što je neminovno prvih dana, najbolje je gazu po tom zaljepljenom mjestu nakapati hidrogenom. To u apoteci tražiš hidrogen za rane.
jel taj hidrogen ima veze s onim za bojenje kose?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 01:20   #104
Quote:
x-type kaže:
jel taj hidrogen ima veze s onim za bojenje kose?
Valjda ima neke sličnosti u kemijskom sastavu, i smrad je sličan, ali ne isprobavaj da ne bi bilo

To kupiš u bilo kojoj apoteci, košta nekih 10-15 kn.
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 01:41   #105
Hidrogen za rane je 3%-tna otopina, a oni sa kosu su 6,9 ili 12%-tni (kod blajhanja i 20%-tni)
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 10:15   #106
Quote:
Riječanka2 kaže:
Ja kada radim parcijalnu ablaciju nokta, uvijek ranu tamponiram najprije vazelinskom gazom, a tek iznad nje stavim obilje gaze i zavoja. Tada se ne lijepi. I uvijek preporučam - led,led,led....nekoliko dana, u najlon vrećici preko zavoja da hladi a da ne vlaži

Joj imaš pravo... sad sam se sjetio da mi je doc palac obilno namazao nekom kremom. To sam skroz zaboravio... Još je tu kremu razmazao kako se zove taj instrument.. kiretom ? Nije žlica, nije nož ?


A hidrogen za bojanje kose ? He,he... samo ako hoćeš posvijetliti dlake na nogama
Ja sam kao klinac imao događaj sa 30% hidrogenom. Stara je bila frizerka, a ja sam bio oduševljen svojstvima hidrogena. Pa sam uzeo bočicu od kapi za nos i u to si "posudio" malo hirogena dok je nije bilo. No priča se nastavlja time što sam to ponio u školu i ispalo mi je iz džepa, a razredni kreten se dokopao toga. Objašnjavao sam mu što ej to ali nije mu se moglo objasniti, tvrdio je da je to voda. Još si je malo nakapao po rukama da mi pokaže kako je to voda. U borbi da budali oduzmem hidrogen i sam sam se namazao po rukama pa smo ostatak dna proveli češkajući se po spaljenim rukama, a doma smo došli šareni ko pisanice. Što da je nekome dospjelo u oko ... Budaletine
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 00:01   #107
Kod mene se sad smanjila upala,prst me nista ne boli(2 puta kuc od drvo i u ponedjeljak ga rezem sam posto ja meso mogu razmaknit a da me ne zaboli i vidim potpuno dio nikta koji je urasto.Taj dio je potpuno bjel.Jel moguce da mi nokat uraste na jednom prstu sa OBA DVIJE STRANE?
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 00:04   #108
Itekako moguće...čak vrlo često
To je problem prejake zakrivljenosti nokta ili onychogryphosis (nokat izgleda poput klemice od klemerice u presjeku) - često je na obje noge tako..
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 01:03   #109
Za urasle nokte treba ići kod kirurga.....
Jedan moj prijatelj je imao urasle nokte na obje noge i dvije se godine mučio sa svakodnevnim, noćnim čišćenjima pa sam ga neko vrijeme nagovarao na ode kod kirurga što je jedno vrijeme odbijao, ali je ipak otišao i sve je bilo gotovo za oko 30 minuta sa lokalnom anestezijom i sada je zahvalan što sam ga uspio nagovoriti

ja sve što mi smeta rješavam kod kirurga (bilo privatnog bilo običnog državnog..)
 
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 00:51   #110
pozdrav,
evo ovako,ja sam urasli dio nokta odrezao,te me sad zanima sta je najboljeza potpuno rijesavanje upale iinfelkcije.
hvala
urastao is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2006., 17:46   #111
ja sam znao naprašit sa bivacin prahom..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2006., 00:06   #112
Ja sam imala urasle nokte na obje noge, na jednoj mi se u blizini nokta pojavila i gljivična infekcija, pa se problem morao brzo riješiti. Išla sam kod privatnog kirurga (ima bolju anesteziju od onih u bolnici) koji mi je izvadio 1/3 sa oba nokta, anestezija je bila super, ništa nisam osjetila. Bolilo me jedino noć nakon operacije, poslije toga ništa.
Stvarno sam se spasila i svakome tko ima takvih problema savjetujem da to riješi kod kirurga, jer pediker može spasiti stvar ako je na samom početku, kad se počne gnojiti i oticati bolje je ići doktoru.
Martinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 20:17   #113
ajme.....

Taman sam se vratila od pedikera. Jedan nokat sam čupala 2 puta u kirurga
nema kremice i tekućine koju nisam probala, popila brdo antibiotika
i sve isto....zasad je sanirano i ne boli. a dokad, vidjet ćemo.
Sva sreća dolazi ljeto pa neću izlaziti iz mora a to mi godi.
inače, čula sam da u Zg ima salon Medi ped koji ugrađuju kopčicu u nokat da se ispravi. Čim budem slobodna letim!
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:35   #114
Alergija na noktu?

imala sam alergiju na palcu desne ruke (uzrok- gumene rukavice), pošto se proširila po cijelom palcu, s obje strane ruke, malko ju je teže bilo iskorijeniti, nakon kortiće i kremice bepanhten plus za brže zacijeljivanje je napokon prošla (nakon mjesec i nešto), ali mi je stradao nokat, pošto sam sad u gužvi, pa ne stignem na dermu, molim ideju što bi moglo biti- nastradao nokat od kortića il jealergija prešla na nokat ( gljivice vjerojatno nisu- pošto mi je nokat ˝otišao˝ s neslobodnog kraja)

nokat mi ima dosta poprečnih pruga, na jednom kraju pri dnu se ljuska, a također ima i neku žuto-zelenu fleku+ dobio je grbu, uglavnom to je sve na donjoj polovici nokta, vrh nije niti malo zahvaćen, al sve u svemu ružno izgleda

cijenim sva mišljenja i prihvaćam prijedloge, a idući tj ću na dermu, tnx
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:08   #115
jesi li sto posto sigurna da je alergija, a da nisu gljivice?
jer ovo sto opisujes ljuskanje i fleke meni zvuci ko gljivice
bez obzira sto je to onaj neslobodni kraj, mogu gljivice probiti kroz korijen nokta tj kroz kozicu

a moze biti i da je samo poremecen rast nokta, ako je koza uz nokat bila jako upaljena
ali netko bi ti ipak trebao pogledat kako tocno nokat izgleda
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:14   #116
Quote:
hooray kaže: Pogledaj post
jesi li sto posto sigurna da je alergija, a da nisu gljivice?
jer ovo sto opisujes ljuskanje i fleke meni zvuci ko gljivice
bez obzira sto je to onaj neslobodni kraj, mogu gljivice probiti kroz korijen nokta tj kroz kozicu
nisam sigurna, al koliko sam gledala na netu niti jedan nokat zahvaćen gljivicama ne liči na moj
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:20   #117
ružan je, pa evo link
http://img339.imageshack.us/img339/6002/dsc03427bg5.jpg
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:31   #118
pa nije tako lose, ali kuzim da te muci

http://www.mayoclinic.com/health/nails/WO00055&slide=1
na ovom linku sam nasla podatak da je moguce imati zuckaste nokte i poprecne grbe na noktu ako se desilo nesto sto je uporilo ili omelo rast nokta,
tvoj ne slici ni na jedan s onih slika ali ovaj podatak bi ti mogao biti utjesan
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:39   #119
tnx, nokti mi inače imaju lijep oblik, zahvalni su, nije im potrebna prevelika pažnja, al ovo je zaista vidljivo (nisam sigurna dal ga smijem prelakirati, pa da je manje uočljiv), a sad sam dugo ratovala s tom ružnom alergijom (ogulio mi se prst preko nekoliko puta), pa je sad nastradao nokat, a ja jednostavno ne stignem liječniku- kupili smo kuću, prodali stan, pa rokovi pritišću, a trebam ovih dana početi raditi u krugu bolnice (med faks, pa ću lakše obaviti pregled)

uglavnom
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 15:48   #120
nemas beda,
ma da, bilo bi dobro da ipak odes na neku kontrolu,
ali mislim da ces i sama primjetiti da li je nokat ok ili ne jer ako si sad prestala koristiti tu kremu trebao bi poceti rasti zdrav nokat
a sto se lakiranja tice znam da je nezgodno ako imas gljivice, ali ako si prilicno sigurna da nisu samo ih prelakiraj
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.