Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2013., 19:12   #1
Gotham (2014-2019)



Quote:
Gotham is an American crime-drama television series developed by Bruno Heller, based on characters appearing in and published by DC Comics in their Batman franchise, primarily those of James Gordon and Bruce Wayne.

The series stars Ben McKenzie as the young Gordon, while Heller executive produces along with Danny Cannon, who also directed the pilot. As originally conceived, the series would have served as a straightforward story of Gordon's early days on the Gotham City Police Department. The idea evolved not only to include the Wayne character, but also to tell the origin stories of several Batman villains including Penguin, Riddler, Catwoman, Joker, Poison Ivy, Scarecrow, Hugo Strange, Two-Face, and Mr. Freeze.

A new recruit in the Gotham City Police Department, James Gordon is paired with veteran detective Harvey Bullock to solve one of Gotham City's highest-profile cases: the murders of Thomas and Martha Wayne.

During his investigation, Gordon meets the Waynes' son Bruce who is now in the care of his butler Alfred Pennyworth. Meeting the younger Wayne further compels Gordon to catch the mysterious killer. Along the way, Gordon becomes involved with Gotham's Mafia families and associates including gangster Fish Mooney, Don Carmine Falcone, and Don Salvatore Maroni.

Eventually, Gordon is forced to form an unlikely friendship with Bruce, one that will help shape the boy's future in becoming the Batman.

The first season order originally consisted of 16 episodes, but was later extended to 22. Gotham premiered on Fox on September 22, 2014, and the first season concluded on May 4, 2015.

On January 17, 2015, the series was renewed for a second season, which is scheduled to premiere on September 21, 2015


Istoga dana kada je Marvel pustio u javnost seriju ''Agents of SHIELD'', je bilo otkriveno da DC ima jos jedan veliki korak u svijetu TV serija, sa James Gordonom, popularnim detektivom iz filmova o Batmanu.

U rujnu je objavljeno da nova serija Warner Brosa i kreatora serije ''The Mentalist'' Bruno Heller, nazvana ''Gotham'' stize na FOX mrezu, te ce pratit pocetak price James Gordona i najpopularnije negativce Gotham Citya.
U seriji je Gordon jos uvijek detektiv koji jos nije upoznao Batmana, tako da je serija zapravo prequel na Batman filmove, i koliko se zna, Batmana nece biti u filmu.

Zasada jos nema detalja kada pocinje 'pilot' epizoda, ni tko ce glumiti Gordona, no zna se da pripreme na seriji traju vec godinu dana.

Zadnje uređivanje lie : 20.09.2015. at 17:41. Reason: apdejt
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 17:09   #2
Zvuči vrlo zanimljivo, kao procedural sa živopisnim negativcima.
Nadam se skupoj produkciji.
__________________
Pobjednik: LČ 2014/15 i 2017/18 Pobjednik: NBA playoff predictor 2015. Pobjednik: 5. ATD 2016.
#atdsedam #igrajatd
#kopajdoma #atdasawayoflife
VodkaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 17:14   #3
Gotham City liči fora,dala bi priliku i očekujem mračan prikaz Gothama jer ne podnosim onaj Nolanov iz filma
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 18:35   #4
Uh,zanimljivo,ovo se gleda.Btw,ni meni se Gotham iz ovih zadnjih filmova nije svidio (zapravo niš mi se u njima nije svidjelo).
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 19:28   #5
Jeeeej

Kako mi je zanimljivo ovo da pripreme traju već godinu dana Šta im spada pod pripreme? Jesu počeli snimati?
Sviđa mi se šta je to prequel, pa čak mi se čini i ok šta nema Batmana.
Iako bih tila da se pojavi kao Bruce Wayne, ne moraju stavljati kako je posta Batman, al on je ipak uvaženi građanin Gothama. Možda u kasnijim sezonama, pod pretpostavkom da serija dospije do idućih sezona
__________________
"There is only one difference between a madman and me. The madman thinks he is sane. I know I am mad."
zašto i kako is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 20:13   #6
da.

daaa...

daaaaa...

daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 20:39   #7
Ne bih volio da bude cartoonish kao Agents of Shield, mislim da bi bolji bio mračniji ton u seriji. I naravno, što više negativaca kao što su Harley Quinn, Mr. Freeze, Poison Ivy, Riddler...
Garak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 20:39   #8
Ovo isto: http://www.ign.com/articles/2013/09/...lopment-at-nbc

I još Daredevil. I netko četvrti kojeg se ne mogu sjetit sad.
__________________
I met a homeless man named Rich. He wasn't.
batsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 20:47   #9
Quote:
batsy kaže: Pogledaj post
Ovo isto: http://www.ign.com/articles/2013/09/...lopment-at-nbc

I još Daredevil. I netko četvrti kojeg se ne mogu sjetit sad.
Planiraju i Daredevil seriju? Pa to je odlicno, ako bude na razini Arrow bice super Daj se sjeti i cetvrtog, je li po stripu isto?
Garak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 22:00   #10
Mislim da je Flash u pitanju, samo sam ga zaboravio spomenut.

I zalutao sam u krivi "universe", Daredevil je Marvel. Anyways, ako ne serija, onda Daredevil film.
__________________
I met a homeless man named Rich. He wasn't.
batsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 22:06   #11
Quote:
x files agent kaže: Pogledaj post
Gotham City liči fora,dala bi priliku i očekujem mračan prikaz Gothama jer ne podnosim onaj Nolanov iz filma
Ni meni ne lezi Nolanov TDK, no Gary Oldman kao glumac mi je oduvijek bio odlican, i kao Gordon mi je bio valjda jedina svijetla karika u toj Nolanovoj trilogiji.

Quote:
zašto i kako kaže: Pogledaj post
Jeeeej

Kako mi je zanimljivo ovo da pripreme traju već godinu dana Šta im spada pod pripreme? Jesu počeli snimati?
Sviđa mi se šta je to prequel, pa čak mi se čini i ok šta nema Batmana.
Iako bih tila da se pojavi kao Bruce Wayne, ne moraju stavljati kako je posta Batman, al on je ipak uvaženi građanin Gothama. Možda u kasnijim sezonama, pod pretpostavkom da serija dospije do idućih sezona
Pripreme u smislu pisanje scenarija, odabir glumaca, ukratko - pre-production.

Fox Orders 'Gotham' TV Series
Quote:
The new series will likely take inspiration from "Gotham Central," a DC comic book series that focused on the inner workings of the Gotham City Police Department. Warner Bros. has reportedly been working on a Gotham-set television project for more than a year.
Image from the comic book series Gotham Central/DC Comics:


Quote:
Garak kaže: Pogledaj post
Ne bih volio da bude cartoonish kao Agents of Shield, mislim da bi bolji bio mračniji ton u seriji. I naravno, što više negativaca kao što su Harley Quinn, Mr. Freeze, Poison Ivy, Riddler...
I ja bi volio vidjeti te negatice na malim ekranima, pogotovo Mr. Freeze i Riddlera.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 11:42   #12
Iskreno ovo zvuči glupo. Niti malo me ne zanima kako radi policija u svijetu punom super heroja i super negativaca. Ovo će biti dosadnije od Shield serije
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 17:56   #13
Ovo bi moglo biti odlično, naravno ukoliko se okrenu nečemu tipa Hannibal ili The Bridge.
U Batmanovoj galeriji ima pregrš bolesnih negativaca koji nisu dobili ni sekunde na velikom ekranu, ova serija bi to mogla ispraviti.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 00:09   #14
Serija bi mogla biti fantazija, Gordonova perspektiva na postanak Batmana, riješavanje ubojstava, korupcija u gradu, a onda pojava nečeg nevjerovatnog, pa potraga za Batmanom, iss. Jebeno.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 00:17   #15
Quote:
Corvus kaže: Pogledaj post
ova serija bi to mogla ispraviti.
Na to racunamo.

Quote:
Swagger kaže: Pogledaj post
Serija bi mogla biti fantazija, Gordonova perspektiva na postanak Batmana, riješavanje ubojstava, korupcija u gradu, a onda pojava nečeg nevjerovatnog, pa potraga za Batmanom, iss. Jebeno.
Kako to mislis 'na postanak Batmana'?
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 00:51   #16
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Kako to mislis 'na postanak Batmana'?
U Nolanovom Batman Begins pratimo Waynea kako postepeno stvara Batmana dok paralelno riješava Falconea. Vigilante je proglašen zločincem te ga policija ganja. Limitacija filma i činjenica da se fokusira na Waynea nije ostavila prostora za murijinu perspektivu Batmanove pojave.

Ova serija može ponudit tu perspektivu u real time, dakle postepeno, neriješen slučaj po neriješen slučaj. Počet sa Gordonom kao jednom od rijetkih "čistih" policajca u gradu punom korupcije i mafijoza koje kontroliraju sve. Beznadna situacija za osobu i murjaka poput njega. A onda počnu glasine da se netko pojavio u gradu, netko napada kriminalce koje se murija ne usudi ni pogledati. Šef murije proziva vigilante brijača kao osobu od interesa te je Gordon primoran uhvatiti tog lika iako osobno misli da lik radi dobar posao, kao što je u filmu i rekao.

Dakle utrpat cijelu radnju serije prije nego Wayne postane Batman, jer je u tom periodu zapravo samo lik koji se oblači u crno i šamara mafijoze.
__________________
Were you about to call me an asshole?!
Swagger is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 01:58   #17
Aha, taj pocetak.
To je tocno. U Nolanovom Batmanu je bio glavni i jedini fokus na Bruce Wayneu, dok je Gordon bio sporedni lik o kojem se malo znalo.
Serija ima velikog potencijala, i zbog samog lika koji ima bogate dogadjaje u svom zivotu koje fanove Batmana zanimaju, i zbog ekraniziranja prica drugih popularnih negativaca koje nisu imale prilike docekat filmsku verziju.

FOX’S ‘GOTHAM’ TV SERIES TO SHOW HOW BATMAN BEGINS?

Iz FOX-a jos nisu nista javili, no zna se da bi vrlo moguce u pilot epizodi bio prikazan slucaj dvostrukog ubojstva Thomas i Marthe Wayne, roditelja Brucea.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 15:40   #18
Volio bih da se serija fokusira na 60% na mafiju i korupciju(doslovno precrtani Boardwalk Empire), Sal Maroni, Tony Zuccco, Carmine Falcone, Rupert Thorne.
20% na bande, Black Mask, Penguin, Red Hood, Great White Shark...
Te 20% na serijske ubojice i čudake, Mr. Zazs, Ventriquolist, Scarecrow, Mad Hatter, Calendar Man, Humpty Dumpty, Mad Dog.
Ali ono da sve bude povezano, no bojim se da će napraviti površnu i bedastu seriju, tj. neće imati mude i ići će na provjerene recepte, što gluplje to bolje, no nadam se.
Corvus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 16:33   #19
Svakako da cu ovo pogledati.
Volio bih da nakon par sezona se pojavi i Batman ili bar na kraju zadnje sezone.
Nadam se da ce vise liciti na Arrow nego li na Shield.
__________________
Pun mi je k.u.r.a.c vise praznih prica I malog macchiata i velikih Hrvata by Hladno pivo
mr_freez is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 18:34   #20
Cini se da cemo imati i Bruce Waynea u Gotham seriji, ali naravno, kao 10-godisnjeg klinca - Bruce Wayne to be a regular character on ‘Gotham’ TV series
Quote:
A 10-year-old Bruce Wayne is among the roles that are now being cast as series regulars on the upcoming Fox TV series “Gotham” which explores the origin stories of Commissioner James Gordon and the villains that made Gotham City famous. Under development for over a year, the project has now been given a direct-to-series order by the network, which won an intense bidding war for the Warner Bros. Television rights to the show. Shooting on the pilot episode will get underway in March, 2014 and will center on Gotham City PD rookie homicide detective James Gordon who investigates the double murder of Thomas and Martha Wayne.
Nacekat cemo se jos do pocetka prikazivanja serije, no znamo bar da pocinje sa snimanjem za 3 mjeseca.
Svidja mi se ideja sta su lik Brucea ubacili u casting serije. Vidit cemo kakva ce biti njegova uloga dalje kroz seriju.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.