Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 14:47   #6541
Znači ovo je best buy out-of-the-box Kinez ? S ozbirom na karakteristike koje su super naravno.
Još samo ga treba naći bez plaćanja PDV-a..
__________________
* Supercalifragilisticexpialidocious *
missmishko is offline  
Old 15.05.2017., 14:50   #6542
Quote:
missmishko kaže: Pogledaj post
Znači ovo je best buy out-of-the-box Kinez ? S ozbirom na karakteristike koje su super naravno.
Još samo ga treba naći bez plaćanja PDV-a..
imas na Telekinezi temu za kupnju bez davanja.. napisao bi vise ali da me admini krivo ne gledaju..

Sent from my LEX720 using Tapatalk
sasha2511 is offline  
Old 22.05.2017., 20:51   #6543
Šta kazete na xiaomi mi 5 prime sa honorbuy EUdirect za 277eura sa poštarinom, poštarina je 32eura?
Trenutno u planu kupit ovaj tjedan... Kolega je dva kupio tamo i doslo za 3dana
daky123 is offline  
Old 24.05.2017., 11:04   #6544
Quote:
daky123 kaže: Pogledaj post
Šta kazete na xiaomi mi 5 prime sa honorbuy EUdirect za 277eura sa poštarinom, poštarina je 32eura?
Trenutno u planu kupit ovaj tjedan... Kolega je dva kupio tamo i doslo za 3dana
Pretpostavljam da si se informirao prije kupnje, pa te molim informaciju kako se ti Xiaomi-ji ponašaju nakon kupnje i kod korištenja ? Da li se javljaju tehničke greške i sl. jer ako ga kupim kod Kineza neda mi se natezati s popravcima, garancijom i sl. Ja razmišljam da kupim Xiaomi Redmi 4, neki iz te verzije. Hvala!

Moj dragi ima Meizu MX 5, tu i tamo se zblesira, ali radi kao vurica, brz i pouzdan..

Za honorbuy koliko sam čitala u zadnje vrijeme imaju lošu korisničku podršku, ako se ne daj bože nešto desi, glume i otežu jer naravno nisu oni krivi. Al tako je kod svih kineza..
__________________
* Supercalifragilisticexpialidocious *
missmishko is offline  
Old 24.05.2017., 11:28   #6545
Quote:
missmishko kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da si se informirao prije kupnje, pa te molim informaciju kako se ti Xiaomi-ji ponašaju nakon kupnje i kod korištenja ? Da li se javljaju tehničke greške i sl. jer ako ga kupim kod Kineza neda mi se natezati s popravcima, garancijom i sl. Ja razmišljam da kupim Xiaomi Redmi 4, neki iz te verzije. Hvala!

Moj dragi ima Meizu MX 5, tu i tamo se zblesira, ali radi kao vurica, brz i pouzdan..

Za honorbuy koliko sam čitala u zadnje vrijeme imaju lošu korisničku podršku, ako se ne daj bože nešto desi, glume i otežu jer naravno nisu oni krivi. Al tako je kod svih kineza..
Posjedujem Xiaomi RN2 nesto vise od godinu i pol dana... Moja iskustva su vrlo pozitivna, kvarova nema nikakvih, radi fluidno i nemam nikakve zamjerke. Stovise, nemam ga namjeru mijenjati u blizoj buducnosti.
__________________
If you want to win, you mustn't lose!
Primus123 is offline  
Old 24.05.2017., 13:47   #6546
Vidim da hrpetina ljudi u zadnje vrijeme na forumima pljuje po Xiaomiju. I to rade masovno ljudi koji ga nemaju
Godinu i 2 mjeseca imam Redmi 3. Zadnjih godinu dana nisam apsolutno ništa radio po njemu osim redovnog tjednog čišćenja CCleanerom i restarta jednom u 7-10 dana.
Telefon radi apsolutno bez ikakve greške, laga i bilo čega sličnoga. Baterija i dalje traje minimalno 3-4 dana (mog korištenja).
Znači već godinu dana nisam napravio niti apsolutno nikakav update niti ništa. Pali, radi, vozi

I da napomenem da je hrpetina ljudi kojima sam ga preporučio apsolutno oduševljena. Iako je većina njih pljuvala po kinezima prije nego su ga uzeli

I da za kraj napomenem da ga ne mislim mijenjati prije nego se razleti...a to bi moglo potrajat još godinama ovim tempom
A prije njega sam mijenjao telefon svakih 6 mjeseci otprilike
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 24.05.2017., 20:10   #6547
Ja imam xiaomi mi 4 vec skoro dvije godine i radi kao prvog dane, baterija i dalje super... Morao sam mjenjat ekran jer sam ga razvio, popravak 300kn,sve super
daky123 is offline  
Old 24.05.2017., 20:13   #6548
Da li je netko ovdje kupovao https://neutrinomobile.hr/xiaomi-mi-...-eng-meni.html

Iskustva? 400kn je skuplje ali daju 24mj garancije, njihov servis
daky123 is offline  
Old 24.05.2017., 21:56   #6549
Imam Xiaomi RedMi 3 Note Pro već duže vremena, fantastičan model. Xiaomi kao brend je globalno sve poznatiji, a i cijene su sve više, po meni opravdano.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Old 25.05.2017., 08:08   #6550
Odlično! Hvala svima na info! Xiaomi it is
__________________
* Supercalifragilisticexpialidocious *
missmishko is offline  
Old 25.05.2017., 08:21   #6551
Quote:
daky123 kaže: Pogledaj post
Da li je netko ovdje kupovao https://neutrinomobile.hr/xiaomi-mi-...-eng-meni.html

Iskustva? 400kn je skuplje ali daju 24mj garancije, njihov servis
Ja sam tamo svojevremeno gledala da li bi uzela Lenovo, to je neki mini dućan, nisu ni htjeli upaliti mobitel da vidim kako funkcionira ili dal radi, bili su neljubazni, i upitno mi je ovo s njihovim servisom, mislim da ga čak i oni šalju u Kinu. Možda da im postaviš upit na tu temu. I svakakva su iskustva po forumu: link
__________________
* Supercalifragilisticexpialidocious *
missmishko is offline  
Old 25.05.2017., 10:52   #6552
Manjim dućanima je problem otpakirati jer svi žele vakuumiran mobitel. Kad ga otvori, upali, više ga nitko neće kupiti i onda je na gubitku.
Kad ga kupiš, probaš odmah tamo, ako ne radi, vjerujem da bi odmah dali drugi.
dawg is offline  
Old 26.05.2017., 16:59   #6553
Nadoveza bih se na dileme o izboru i kvalitetama pojedinih brendova. Sta se tice xiaomia i bilo kojeg drugog brenda u podrucju smartphonea kad se govori o kvaliteti i razlikama, vazno je sljedece:
-Operativni sustav i softver: ovo u najvecoj mjeri utjece na razlike izmedu brendova, a u slucaju xiaomia, idealno je rijesit se MIUIa jer je spijunsko smece, a smece je i u svemu ostalom osim u multimediji, zbog cega i dalje ima nekakvu bazu korisnika. Vecina drugih brendova, cak i oni najjaci, isto tako ima smece od operativnog sustava-osakacene distribucije androida. Zato je bitno kod kupovine gledat da uredaj radi na qualcomm chipsetu(Snapdragon) jer je provjeren i dobar, te ima daleko najrasireniju i najbolju podrsku u smislu izmjene OSa i kompatibilnosti s aplikacijama.

-Dizajn: Takoder utjece na kvalitetu u vecoj ili manjoj mjeri, no danas to i nije ozbiljan kriterij kao nekoc jer gotovo svaki uredaj/brend ima barem prosjecan dizajn. Ovisno o dizajnu, uredaj ce se zagrijavat i hladit dobro/lose ili pak osrednje. Ovo je bitno jer utjece na svakodnevni rad, kao i na vijek trajanja svih komponenti, ukljucujuci i bateriju. Dizajn takoder utjece i na ponasanje, odnosno jacinu svih signala. Sve ovo se inace naziva kvalitetom izrade.

-Zakljucak: Pri kupovini je idealno razmatrat uredaje na Snapdragon chipsetu. Takoder bi bilo dobro rijesit se pocetnog OSa i malo 'sredit' uredaj, ako vec zelite da dobro radi i bude daleko bolji u svim aspektima usporedno s tim kakav je u pocetnom, tvornickom stanju. Ovo se odnosi na vecinu brendova, ali ne na sve. Sad znamo da konkretne razlike izmedu brendova nema, sve ovisi o korisnicima. Ako vec zelite koristit uredaj u tvornickom stanju, tada uzmite u obzir Motorolu, One+, Google, mozda se nade jos pokoji brend sa solidnim pocetnim OSom.
Phantomas is offline  
Old 26.05.2017., 18:13   #6554
Čekaj...tvrdiš da je MIUI špijunsko smeće (što i je ), a preporučaš Google malo mi je ovo kontradiktorno (znam jako dobro da je Android njihv OS, ali opet...)

btw...isprobal sam 3 razna ROMa za Redmi 3 (Snapdragon) i niti jedan nije niti blizu MIUIu. Na svakom ROMu ima hrpa bugova. I svaki puta se vratil MIUIu. Znam dosta o tome svemu i svjestan sam "svega", naravno. Telefon mi je rootan i isključene su mi sve MIUI aplikacije. Ali sve. I znam da nije idealno, ali je bolje nego da sam zakačen na to sve.
A kad slože ROM koji nema bugova, prebacujem se odma na njega. Svi ti CM i razne verzije koje se krpaju uz njega i kojima je baza, nisu na ovom uređaju dorasli MIUIu.
Ljudi svršavaju na razne verzije iako im dosta toga ili ne radi ili ne radi kako treba. Ja to jednostavno ne shvaćam Ili će radit sve kak treba ili ne ide na moj telefon.
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 27.05.2017., 01:10   #6555
Dobro, podrazumijeva se da se stavi stabilan Rom koji god bio. Za vecinu uredaja koji imaju Snapdragon socket se nadu barem 2 stabilna Roma, ako ti uredaji nisu friski na trzistu. Neobicno mi je da za taj Redmi 3 nema jos nista u ponudi, a popularan je. Nadalje, ono sta san napisa za MIUI nije kontradiktorno jer je velika vecina nas ionako vec pod Googleovin okon, pa nema potrebe da nas jos i tamo neke kineske korporacije nadziru, a xiaomi se uopce ne trudi prikrit svoju prirodu otkad god su na trzistu. U danasnjem vrimenu, izabrat Google znaci izabrat manje zlo, ili nuzno zlo.
Phantomas is offline  
Old 27.05.2017., 07:24   #6556
Naravno. Sve stoji.
A za Redmi 3 NEMA stabilnog rpma koji radi kako treba. Model je već 15 mjeseci na tržištu...ima ih hrpa za koje uredno pišu "stable".
Ako "stable" znači da možeš pričat, slat poruke i imat WiFi/data onda su svi stable. Ali čime se dovode u pitanje neke druge funkcije, onda niti jedan taj rom nije stable.
Te ne radi kamera kak treba, te notifikacije ne rade kak treba, pa onda malo ovo, pa malo ono...pa čekaj update i "možda" se riješi i tako unedogled...
A ja osobno više nemam ni volje ni želje stavit rom na kojem moram napravit nekoliko modova da bi sve radilo i drkat po njemu danima da ga dovedem u tip top stanje.
Da iPhone ne košta ko suho zlato, kupio bi ga odma. Eto...ni sam sebi ne vjerujem da ovo pišem
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 27.05.2017., 10:47   #6557
Quote:
missmishko kaže: Pogledaj post
Ja sam tamo svojevremeno gledala da li bi uzela Lenovo, to je neki mini dućan, nisu ni htjeli upaliti mobitel da vidim kako funkcionira ili dal radi, bili su neljubazni, i upitno mi je ovo s njihovim servisom, mislim da ga čak i oni šalju u Kinu.
Imaju svoj servis za sve vrste mobitela, ali u Bastijanovoj, bio sam tamo. U Kinu možda šalju ako je nekakav terminalni kvar. Za iskustva ne znam, nisam trebao još koristiti njihovu garanciju...

Sent from my Jiayu S3
frulex is offline  
Old 28.05.2017., 22:12   #6558
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Naravno. Sve stoji.
A za Redmi 3 NEMA stabilnog rpma koji radi kako treba. Model je već 15 mjeseci na tržištu...ima ih hrpa za koje uredno pišu "stable".
Ako "stable" znači da možeš pričat, slat poruke i imat WiFi/data onda su svi stable. Ali čime se dovode u pitanje neke druge funkcije, onda niti jedan taj rom nije stable.
Te ne radi kamera kak treba, te notifikacije ne rade kak treba, pa onda malo ovo, pa malo ono...pa čekaj update i "možda" se riješi i tako unedogled...
A ja osobno više nemam ni volje ni želje stavit rom na kojem moram napravit nekoliko modova da bi sve radilo i drkat po njemu danima da ga dovedem u tip top stanje.
Da iPhone ne košta ko suho zlato, kupio bi ga odma. Eto...ni sam sebi ne vjerujem da ovo pišem
Bogmeć, ni ja ne vjerujem da ovo čitam .... sjeti se pisanja od prije koje godine .... mog i tvog.
Dugo već se brusim na Mi max, ali mi stalno neki osjećaj govori, da to nije za mene.
dak0001 is offline  
Old 29.05.2017., 08:00   #6559
Evo uspio sam naći rom na xda (u stvari 2, za koja tvrde da su super) i flešao ga jučer popodne...čisti android, mali, lagan i brz.
Za sad sve radi bez greške...gps je ulovio nakon doslovno 2 sekunde
Vidjet ćemo ovih dana kak se ponaša i onda imati neko mišljenje...trenutno je bezpredmetno pisati dok sve ne vidim i probam.

Ako nekaj ne bude u redu, probam sa tim drugim..
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Old 29.05.2017., 11:52   #6560
Slučajno išla gledati šta nude na extreme digital i skužim da tamo prodaju Xiaomi i Meizu s 2 god garancije i OK cijene Sad su na nekoj akciji.
Baš me zanima tko im je dobavljač
__________________
* Supercalifragilisticexpialidocious *
missmishko is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:46.