Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2015., 12:43   #1
Arrow Grantchester (2014-)



Quote:

Set in the English countryside’s most idyllic village, Grantchester follows two unlikely allies as they solve a series of cases that reveal the dark side of early 1950s England.

Handsome, young vicar Sidney Chambers (James Norton) shares his spiritual duties with a love of jazz, complicated relationships with women, and an enthusiasm for amateur sleuthing. When the concern of a parishioner compels him to dig deeper into a grisly suicide, he gets on the nerve of a tired, local law enforcement officer—Inspector Geordie Keating (Robson Green). Fortunately, the cleric and the cop bond over their war service, their love of a good pub, and their competitive instincts—in this case, for backgammon.

Grantchester is based on the acclaimed novel Sidney Chambers and the Shadow of Death by James Runcie, which was called “the coziest of cozy murder mysteries” by the New York Times Book Review. Runcie styled Sidney after his late father, Lord Runcie, who was Archbishop of Canterbury in the 1980s. Like Sidney, the elder Runcie was a war hero before he entered the ministry, and he was a compassionate and amiable parish priest. Unfortunately, he never took up crime-solving. Grantchester corrects that oversight.

The series stars James Norton (Chambers), who recently appeared on MASTERPIECE’s Death Comes to Pemberley as the underdog defense lawyer, and was also seen as the psychopathic villain in Happy Valley. Co-star Robson Green (Keating) is already revered for a number of MASTERPIECE starring roles, including the seductive hero opposite Francesca Annis in the runaway hit Reckless. Also featured are Morven Christie (Case Histories) as Amanda Kendall, Sidney’s first love and soul mate; Tessa Peake-Jones (Poirot) as Mrs. Maguire, the vicar’s morally judgmental landlady; Al Weaver (Sherlock) as Leonard Finch, the church’s new assistant curate; and German actress Pheline Roggan as Hildegard Staunton, the strikingly beautiful widow of the series’ first victim.

Second series filming will take place in London and Grantchester in 2015. Guest stars for series two include Neil Morrissey, Claudie Blakley, Nigel Planer, Andrew Knott, Nicky Henson and Oliver Dinsdale.


IMDB
ITV



Gledao netko? Prva sezona ima 6 nastavaka, druga sezona kreće tek u siječnju 2016., mislim.

Neobično mi je gledat Jamesa Nortona sad u Happy valleyu nakon ove serije.

Serija kreće u jesenskoj shemi na HRT2, btw.

Zadnje uređivanje Jay Bluebell : 12.10.2016. at 02:33. Reason: apdejt
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 16:33   #2
nisam gledo, jesi ti? kakva je, isplati se pogledat?
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 22:14   #3
Quote:
eek kaže: Pogledaj post
nisam gledo, jesi ti? kakva je, isplati se pogledat?
Jesam, prije mjesec-dva.

OK je, ništa WOW, ali ja volim te serije smještene u male gradiće, pa onda kad popovi riješavaju ubojstva. Kažu da je na sličnu foru kao ona serija Father Brown, samo šta je ovaj ovdje vikar, mlađi je i traži ženu.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 22:17   #4
Ovaj lijevi lik na prvu isti Kevin Costner.
NicolasBourbaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 13:47   #5
Ja sam prvo gledala Happy valley, pa mi je ovdje bio neobičan izbor za glavnog glumca
Ok je serijica.
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 15:09   #6
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
Ja sam prvo gledala Happy valley, pa mi je ovdje bio neobičan izbor za glavnog glumca
Ok je serijica.
na razini Happy Valley očito nije, a vidim nigdje se ne karakterizira kao nešto odlično, ok mi jednostavno nije dobro da bi izgubio vrijeme na takvu serijicu
__________________
I used to do drugs. I still do, but I used to, too.
eek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 15:40   #7
Happy valley je 10 puta bolja serija, to svakako. Ponajviše zbog glavne glumice.
Grantchester mi je uletio u nekoj međufazi, dok sam čekala da mi krenu serije koje inače pratim
Poslužio je za tu svrhu.
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 19:12   #8
Snimaju se nove epizode.

http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz...ntchester.html
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 10:15   #9
Počela sam gledati. Meni se sviđa. Dobro, moram malo zažmiriti na neke stvari, ali nema veze.
~*MiSs-AnDy*~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 12:59   #10
Grantchester





Grantchester
Godina proizvodnje: 2014.
Broj epizoda: 6
Termin emitiranja: nedjeljom, od 13.9., HRT 2, 10:45 h

Quote:
Godina je 1953. Sidney Chambers (James Norton) je vikar u Grantchesteru, selu nedaleko od Cambridgea. Sidney vodi miran život, ili ga je barem vodio - sve dok nije naišao na ubojstvo...

Zatekavši se u opasnom svijetu laži, izdaje i umorstva, Sidney ubrzo shvaća da mu poznavanje ljudske psihe te povjerenje koje ljudima ulijeva omogućavaju da iznimno vješto obavlja svoj novi ''detektivski'' posao.
Sidneyju se u toj mračnoj strani svijeta pridružuju ljubazan, ali od života umoran inspektor Geordie Keating (Robson Green), naivni i dobrohotni kapelan Leonard Finch (Al Weaver) te njegova stroga i vječno nezadovoljna domaćica gđa Maguire (Tessa Peake-Jones).

Međutim, kriminal nije jedino što Sidneyju zadaje brige. Sidney je zanesen lijepom i pametnom Amandom (Morven Christie), ali izgubio je svaku nadu da će ikada osvojiti njezino srce onoga trenutka kada je postao svećenikom.
Možete li i dalje vidjeti samo najbolje u ljudima kada svijet umorstava od čovjeka traži da u njima vidi samo najgore?

1. epizoda

Godina je 1953. U selu Grantchester, u blizini Cambridgeshirea, mjesni vikar Sidney Chambers izgubio je pojam o vremenu nakon što je proveo prekrasno jutro u društvu svoje zabavne prijateljice Amande Kendall, žene u koju je potajno zaljubljen. Sidney požuri u crkvu i u zadnji trenutak stiže na sprovod mjesnog odvjetnika koji bi trebao voditi. Zbog tog kašnjenja izazove ljutnju svoje domaćice gđe Maguire. Sidney pokušava utješiti mladu Njemicu Hildegard Staunton, udovicu pokojnika koji se navodno ubio. U njegovoj uobičajenoj dužnosti prekine ga glamurozna Pamela Morton koja mu se odlučila povjeriti. Ona mu otkriva da je bila u ljubavnica pokojnog odvjetnika te da je njegova smrt daleko od samoubojstva. Ona vjeruje da je odvjetnik ubijen. Pamela se ne može obratiti policiji pa zamoli Sidneyja da se on umjesto nje pozabavi slučajem. Sidney se upušta u istraživanje zbog čega ga ubrzo zamijeti mrzovoljni mjesni inspektor Geordie Keating kojemu nipošto nije drago što se svećenik petlja u slučaj koji ne razumije. Ali Sidney se ne da tako lako smesti. I dok se Sidney bavi navodnim umorstvom, prima poruku da se Amanda zaručila...

Uloge: Uloge: James Norton (Sidney Chambers), Robson Green (inspektor Geordie), Morvern Christie (Amanda Kendall), Tessa Peake-Jones (gđe Maguire), Pheline Roggan (Hildegard Staunton), Rachel Shelley (Pamela Morton)
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 20:37   #11
He has haaaaaair again. Moja prva reakcija nakon šta sam vidio Nortona jerbo je u Happy Valleyu ove sezone ošišan na nulericu.

OK slučaj, predvidljiv.

Krenula druga sezona, pa chopy-chop, gledajte.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2016., 13:57   #12
Tip je vjetojatno najnesretniji pop ikad, srce mi puca kad ga vidim kako se oblokava jer se udaje ova njegova. Ma duša

Sad sam odgledala na hrt-u zadnju prve sezone, nastavak se skida

Meni je okej serija, pop je prezgodan takav sav napacen, kud nesretna ljubav, kud ptsp kud taj jazz,cuga i pusenje Ä‘ir. Mwah
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 11:38   #13
Gotova druga sezona. Zadnja epizodica je sve
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 02:32   #14
Ja tek sad slistio cijelu sezonu.

Imali su dobar sezonski slučaj, on i njegova imaju super kemiju, sad samo treba čekat i vidjet šta su nam pripremili za božićni specijal.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 11:56   #15
Uf ja san pogledala nekoliko epizoda i nije mi legla ova serija.On mi nikako nije lik za svećenika, a ona njegova mi je tako iritantna ni kriva ni dužna. Iako obožavam takav stil serije.
__________________
u zalivu malom tom
sara100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 21:03   #16
Quote:
Jay Bluebell kaže: Pogledaj post
Ja tek sad slistio cijelu sezonu.

Imali su dobar sezonski slučaj, on i njegova imaju super kemiju, sad samo treba čekat i vidjet šta su nam pripremili za božićni specijal.
Ja nisam upratila, šta će bit Christmas special??

A treća sezona?


Gledam sad ponovo na HRTu drugu sezonu, meni je bas super serijica. Divni interijeri i eksterijeri, al opet, Britiš je to, za očekivati je
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 21:12   #17
Da, da, bit će i Xmas specijal i treća sezona, snimaju taman.
Jay Bluebell is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 22:47   #18
Quote:
Jay Bluebell kaže: Pogledaj post
Da, da, bit će i Xmas specijal i treća sezona, snimaju taman.
jejiiiiiććć
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 11:19   #19
neloša serija...sad se snima 3.sezona
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 08:29   #20
Odgledala prve dvije sezone i meni je

Sad mi još ostaje Božićni specijal. Ima li negdje hrvatski prijevod? ako netko ima molim javite na PP
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.