Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2015., 16:40   #1
Opravdanost uvođenja školskih uniforma

Htjeli bismo da Ministarstvo obrazovanja sufinancira odore za sve škole u RH, a time bi se mogla pokrenuti i tekstilna industrija, kaže Duvnjak

Osnovna škola “Juraj Dalmatinac” u Šibeniku od ove školske godine, prva u Hrvatskoj, uvodi identične odore za svih svojih 550 učenika od prvog do osmog razreda, uključujući osnovce u područnim školama u Bilicama i Lozovcu.


http://www.jutarnji.hr/-ucenickim-un...koli-/1409312/

Prijevod za razumnog čovjeka; nakaradno velik Državni aparat može postojati jedino ako se konstantno širi, a za mu je potreban ili neprikosnoven nacionalistički sentiment ili lažno zagovaranje općenitih nedefiniranih društvenih vrijednosti kao jednakost koje se mogu tumačit toliko opširno da 15 mandata ne bi bilo dovoljno da se sprovedu.

Šta reći na ovo? Prije nego li netko kome rođak radi u općini skoči sa "ne pretjeruj, radi se samo o majicama!" - dozvoli da uputim jednu narodnu mudrost, a ta je "ne brini - ovo je samo početak".

Zašto sam ja primoran (dobro nisam preselit ću se bla bla bla) gledati još jedan kontigent izgubljenih i nesposobnih lijenčina koji nisu sposobni natjecat se u životu nego skriveni iza Državnih zakona (i pištoljčića koji osiguravaju provođenje istih) žele crpit novac od građana i prodavati ovakve floskule?

Rodio sam se taman pri kraju Jugovine, ali mi je očito suđeno da uživo gledam kako to izgleda kad plemenite lijeve ideje ovog tipa stasaju u izgradnji jednog konačno savršenog društva. Finally!

Jedan svijet jedan narod jedna uniforma jedna knjiga jedna ideja.

.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 17:13   #2
izgleda da im je uzor Sjeverna Koreja https://www.google.hr/search?q=child...cbw6pZwsGMM%3A
još samo fali jedan iz dinastije Kim ili Broz
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 19:11   #3
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
izgleda da im je uzor Sjeverna Koreja https://www.google.hr/search?q=child...cbw6pZwsGMM%3A
još samo fali jedan iz dinastije Kim ili Broz

Zbilja?

http://www.eatonsquareschool.com/
http://www.eatonparkacademy.co.uk/parents/uniform/
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 20:18   #4
Pa i u katolickim skolama nose uniforme. Ali to mi je glupo. Tko ce odredjivati kako ce izgledati i da li ce svakom djetetu pasati? Cini mi se da se time zapravo prikriva dublji drustveni problem koji se ne moze rijesiti modnom uravnilovkom. Ja dok sam isao u skolu nisam birao prijatelje po tome kakvu odjecu nose i koliko imaju novaca.
thao is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 20:35   #5
Bolje ovako:

https://www.youtube.com/watch?v=KyHWEU-QAsg
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 21:16   #6
pa i ovima je uzor S.Koreja
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 22:12   #7
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
pa i ovima je uzor S.Koreja
eto, bit će da su i beau soleilu, najprestižnijoj školi, gdje godina košta tek nešto više od skromnih pola milijuna kuna, isto uzori drug tito i drug kim jong..
vidiš, vidiš, tko bi to rekao za školu stvorenu za royalty and other famous people..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 19:18   #8
Quote:
.keskin. kaže: Pogledaj post
Htjeli bismo da Ministarstvo obrazovanja sufinancira odore za sve škole u RH, a time bi se mogla pokrenuti i tekstilna industrija, kaže Duvnjak
Apsolutno podrzavam.


Quote:
thao kaže: Pogledaj post
Pa i u katolickim skolama nose uniforme. Ali to mi je glupo. Tko ce odredjivati kako ce izgledati i da li ce svakom djetetu pasati? Cini mi se da se time zapravo prikriva dublji drustveni problem koji se ne moze rijesiti modnom uravnilovkom. Ja dok sam isao u skolu nisam birao prijatelje po tome kakvu odjecu nose i koliko imaju novaca.
thao, ne trkeljaj gluposti

90% danasnje smradezi to radi. Itekako biraju prijatelje po odjeci i parama. Mladi su se promijenili na gore. Ne svi ali vecina jest. Tako da ovdje jesi u pravu kad spominjes pojam drustveni problem. Radi se o problemu mentaliteta djece.

A za vas ostale skeptike i licemjere ovdje, prosecite malo po Londonu i Tokyu pa cete vidjeti koliko ima uniformiranih skolaraca. I skolarki.

Ako za cure budu skolske suknjice i oni carapasti grijaci za noge, dobrodoslo je.

Ne budite licemjerni nego podrzite sirom ovu inicijativu.
Depozitto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 19:24   #9
Ne podržavam, bespotrebno kompliciraju.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 20:39   #10
Danas djeca između sebe stvaraju podjele na račun imovinskog stanja njihove obitelji.
Podjele se rade na račun potrošaćkih dobara, (tko ima koju stvar, gdje je tko bio, tko ima kakav telefon, koji brend odjeće se nosi...)
Kako su djeca nerazvijenih umova, često su nevjerojatno okrutna prema vršnjacima čija obitelj ima manje od percipiranog prosjeka materijalnih dobara.

Tako da je odlična i razumna inicijativa da se barem nošenjem iste školske odjeće djeci da do znanja da su,kao đaci u školi u jednakoj situaciji primatelja znanja i da nitko pred znanjem i učenjem nije povlašten.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 21:11   #11
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
eto, bit će da su i beau soleilu, najprestižnijoj školi, gdje godina košta tek nešto više od skromnih pola milijuna kuna, isto uzori drug tito i drug kim jong..
vidiš, vidiš, tko bi to rekao za školu stvorenu za royalty and other famous people..
more bit. buržuji kao i tito i kimovi
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 21:29   #12
Naravno da se školskim uniformama nebi spriječila nikakva diskriminacija. Odjeća je tek jedan mali dio izraza materijalnog stanja. Jedina posljedica po djecu bi bila nova diskriminacija po osnovi toga kako bi kome školska uniforma pristajala. I netko bi dobro omastio brk na izradi i prodaju uniformi...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 21:57   #13
Ne samo da djecu treba odmalena odbijati od štetnog i ekstremnog zapadnjačkog individualizma tipa - ja sam ja i mogu što hoću, mogu biti oblak, mogu biti tratinčica, nego ih treba odmalena učiti i hijerarhiji i radnim navikama.
Ne samo da im treba opaliti uniforme u školama, treba im i zabraniti bilo kakvo unošenje mobitela u škole, standardizirati školski pribor, da svi imaju isti, ili nekoliko setova različitih i treba im, kao i u japanskim školama - dat metlu u ruke, neka sami čiste školu, pa nek se nauče da je najefikasnije čišćenje zapravo - ne bacanje smeća oko sebe.
Ljudi dicu triba upregnit, ovo što se danas radi je kriminal. Demokracija u školi, triba glasat za sve, triba pitat dicu što će se i kako će se ?
Triba puštat bulije po školi da napastvuju druge đake, ne samo đake nego i nastavnike i profesore ???

A ne, ne...kandžiju u ruke i naučit ih životu. Pa kom obojci, kom opanci. Tko želi svilu i kadifu, mlade robinje da mu mašu palminim listovima oko glave, neka lipo upiše privatnu školu koja ima takvo nešto u ponudi. Zanimljivo, takvih privatnih škola nema, sve renomirane privatne škole svijeta imaju sličan striktan program kakvoga sam upravo predložio. Biće da njihovi đaci koji su proizvod takvog striktnog programa imaju kasnije više uspjeha u životu od prdežastih maminih sinova kojima treba titrati jajca do dvajspete godine jer se njima tako sviđa? Vjerovatno se u tome krije razlog uspjeha tih skupih škola...tj. nije vjerovatno nego sigurno.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2015., 23:26   #14
Quote:
Depozitto kaže: Pogledaj post
90% danasnje smradezi to radi. Itekako biraju prijatelje po odjeci i parama.
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Danas djeca između sebe stvaraju podjele na račun imovinskog stanja njihove obitelji.
Podjele se rade na račun potrošačkih dobara, (tko ima koju stvar, gdje je tko bio, tko ima kakav telefon, koji brend odjeće se nosi...)
nažalost da, podjele se rade na navedenom i pritom klinci uistinu ali uistinu znaju biti brutalni..
što se toga tiče, nacionalno vijeće učenika rh još je 2011. godine (zbog slučaja curice 6. razreda, a koja je doživjela zlostavljanje jer nije nosila dieselice i nije imala ajfon ) predložila uvođenje školskih uniformi..
http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...mi/577209.aspx



Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ne samo da im treba opaliti uniforme u školama, treba im i zabraniti bilo kakvo unošenje mobitela u škole, standardizirati školski pribor, da svi imaju isti, ili nekoliko setova različitih i treba im, kao i u japanskim školama - dat metlu u ruke, neka sami čiste školu, pa nek se nauče da je najefikasnije čišćenje zapravo - ne bacanje smeća oko sebe.
Ljudi, dicu triba upregnit, ovo što se danas radi je kriminal. Demokracija u školi, triba glasat za sve, triba pitat dicu što će se i kako će se ?
bravo..
uz navedeno, dodala bi zabranu djevojčicama nošenje umjetnih noktiju i tone šminke (potez maskarom i labelo u boji može, kakvo konturiranje lica i umjetne trepavice?)..
koliko sam samo puta vidjela curke 6, 7 ,8, razred, srednja škola sa stiletto noktima http://cutesimplenaildesigns.com/tre...o-nails-ideas/, kako drže olovku u ruci i pišu, da mi je znati
da stvar bude još gora, prijateljica mi je noktarica, ima svoj salon za njegu noktiju i priča mi kako je imala ne jedan upit majki može li njihovim kćerima koje su završile 4, 5 razred napraviti nokte jer su eto, bilo dobre u školi
pa ono, kad već roditelji nisu bog zna kaj..
zato, sve što si napisao više nego podržavam..
tehnički, uniforma, domaćinstvo, metla u ruke i ajmo..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 00:11   #15
Tu je baš mogla i neka anketa bit

Ugl, ja sam za, zakaj ne.

Nije tolko u priči o socijalnoj diskriminaciji.
Jbt elitne škole po svijetu koje ni nemaju "siromašnijih" učenika imaju uniforme. I osnovne i srednje.
Zakaj?
Blank Page is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 00:57   #16
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
nažalost da, podjele se rade na navedenom i pritom klinci uistinu ali uistinu znaju biti brutalni..
što se toga tiče, nacionalno vijeće učenika rh još je 2011. godine (zbog slučaja curice 6. razreda, a koja je doživjela zlostavljanje jer nije nosila dieselice i nije imala ajfon ) predložila uvođenje školskih uniformi..
http://www.index.hr/vijesti/clanak/n...mi/577209.aspx
bravo, umjesto da se problem doista riješi razgovorom, edukacijom pa i sankcijama prije svega roditelja koji ne obavljaju svoju odgojnu dužnost, uvode se neke uniforme koje će stvoriti još više frustracije.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 01:28   #17
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
bravo, umjesto da se problem doista riješi razgovorom, edukacijom pa i sankcijama prije svega roditelja koji ne obavljaju svoju odgojnu dužnost....
kako misliš sankcionirati roditelje?
financijskom kaznom, prijetnjom oduzimanja djeteta, čime? (moram priznati da me ovo jako zbunilo, molim odgovor)..
kako misliš educirati roditelje?
živimo u vremenu u kojem je slavna ona 'vrijeme je novac', roditelji nerijetko rade prekovremeno, trude se imati u danu vrijeme za svoje bližnje..
kako misliš provesti edukaciju? da se odazovu predavanju u trajanju jednog školskog sata, popraćenog power point prezentacijom u školsku dvoranu?
naravno, ne treba vjerojatno ni naglašavati da takve stvari nisu obavezne..
unaprijed ću ti reći da bi se od 100 roditelja, odazvalo njih 10..


Quote:
uvode se neke uniforme koje će stvoriti još više frustracije
škola je odgojno obrazovna ustanova, tako da ne vidim razlog zašto ne bi postupila po načinu kojeg smatra ispravnim..
uz to, molim objašnjenje kakve točno frustracije?
vidiš, ja baš mislim da bi većina klinaca prihvatila ideju..
pomisao na školske uniforme je nešto cool, britni spirs spot, cheerleadersice i slično..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 02:31   #18
Quote:
Halo Effect kaže: Pogledaj post
Ne samo da djecu treba odmalena odbijati od štetnog i ekstremnog zapadnjačkog individualizma tipa - ja sam ja i mogu što hoću, mogu biti oblak, mogu biti tratinčica, nego ih treba odmalena učiti i hijerarhiji i radnim navikama.
Ne samo da im treba opaliti uniforme u školama, treba im i zabraniti bilo kakvo unošenje mobitela u škole, standardizirati školski pribor, da svi imaju isti, ili nekoliko setova različitih i treba im, kao i u japanskim školama - dat metlu u ruke, neka sami čiste školu, pa nek se nauče da je najefikasnije čišćenje zapravo - ne bacanje smeća oko sebe.
Ljudi dicu triba upregnit, ovo što se danas radi je kriminal. Demokracija u školi, triba glasat za sve, triba pitat dicu što će se i kako će se ?
Triba puštat bulije po školi da napastvuju druge đake, ne samo đake nego i nastavnike i profesore ???
.
Te sve tvoje zabrane, standardizacije, regulacije i whataboutismi ti padaju u vodu kad završi nastava te vidiš da neke doma vozi tata/mama u Lexusu, dok su drugi prisiljeni pješačit ili ući u Čazmatrans iz sedamdeset i neke.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 05:26   #19
Quote:
Depozitto kaže: Pogledaj post
Apsolutno podrzavam.




thao, ne trkeljaj gluposti

90% danasnje smradezi to radi. Itekako biraju prijatelje po odjeci i parama. Mladi su se promijenili na gore. Ne svi ali vecina jest. Tako da ovdje jesi u pravu kad spominjes pojam drustveni problem. Radi se o problemu mentaliteta djece.

A za vas ostale skeptike i licemjere ovdje, prosecite malo po Londonu i Tokyu pa cete vidjeti koliko ima uniformiranih skolaraca. I skolarki.

Ako za cure budu skolske suknjice i oni carapasti grijaci za noge, dobrodoslo je.

Ne budite licemjerni nego podrzite sirom ovu inicijativu.
Zao mi je sto su neke obitelji siromasne, ali neka im onda drzava pomogne na nacin da to ne radi preko ledja druge djece. Ne podrzavam da se u drzavnim skolama uvode uniforme, posebice ne da svaka skola moze birati svoje. Kao da nije dosta sto svake godine mijenjaju knjige, a djeca izlaze sve gluplja i neobrazovanija. U privatnim skolama neka rade sto hoce.

Meni se cini da se uniforme mogu koristiti i kao reklama. Ako je tako, onda bi trebali djeci placati da ih nose.

Zadnje uređivanje thao : 05.09.2015. at 05:38.
thao is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 08:19   #20
Najbolje i da svi imamo isti auto, istu odjeću, isti krov nad glavom, istu frizuru...
Uravnilovka preko školskih uniforma djeluje kao da se netko sjetio toga jer mu je dosadno, a regulira mu se nešto.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:23.