Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2015., 16:33   #41
O tome ja pričam...
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 19:12   #42
Quote:
nemam pojma kaže: Pogledaj post
Ako ideš s tužbom, moraš platiti sudske pristojbe i, eventualno, odvjetnika.





O može. Dok se na nekretnine ne stavi zabrana otuđenja, on s njima može napraviti šta hoće. Po okočanju sudskog procesa (koji može trajati 10 godina), dobit će presudu da joj mora isplatiti pola novca. On tih novaca više nema. Sjest će mu se na plaću i ona će dobiti 500 kn mjesečno. Teška pušiona.
Još jedna solucija - tek kada podnese zahtjev ili tužbu za razvod, smatra se da je on prodao mimo njenog znanja. Ako sutra proda kuću, a ona u utorak podnese zahtjev, on može tvrditi da su zajedno potrošili novce. I njoj - ništa.
Ljudsko zlo je nezamislivo, razvod iz čovjeka izvlači ono najgore, posebno kad je riječ o podjeli imovine.
Jedino što sada može napraviti je otići odvjetniku po savjet, predati zahtjev za razvod braka i, uz pomoć, odvjetnika, staviti zabranu otuđenja na nekretnine i pokretnine.
ovaj post je dobro upozorenje;
kad on sve rasproda-dok zakonom istjeraš da mora platiti tvoju polovicu,
neće ostati više ništa od čega ćeš se moći naplatiti.
danas se prodaju i stanovi u zgradama bez uporabne dozvole,
stanovi u zgradama koje nisu legalizirane il je legaliz u tijeku
(naš susjed prije pol godine prodao takav stan,kupac se bez problema upisao kao vlasnik).
ljudi su danas svašta u stanju napraviti kod podjele imovine.

ne znam koliko je to točno da je potreban potpis drugog supružnika-
zar nije novi obiteljski zakon suspendiran do nove odluke vlade?
Racchella is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 22:48   #43
Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
ne znam koliko je to točno da je potreban potpis drugog supružnika-
zar nije novi obiteljski zakon suspendiran do nove odluke vlade?
Na snazi je stari zakon.
Najnoviji je izasao u nn 103/15 mislim 30.09.. Stupa na snagu 01.11.15.
Jako slican onom suspendiranim iz 2014.

Ovo o potpisu nemam pojma.
Čudna čudesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 23:02   #44
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
Pardon kaj upadam - čini mi se da je @josipakleas još jako daleko od podjela nekretnine, ima koji koračić je još ispred toga.
Za tebe vrijedi - nikad ne započinji projekt ako nemaš raspoložive resurse. U tvom slučaju, resursi su informacije.
Imam osjećaj da misliš da ćeš danas podnijeti zahtjev za rastavu, a sutra ujutro biti rastavljena i na cesti. Pa ženo, ne ide to tako!
Prvo, imaš maloljetno dijete, što znači da bez Centra za socijalnu skrb ne možeš ni, da 'prostiš, prdnuti, a kamoli se rastati. Ako su djeca maloljetna, idete prvo u postpak mirenja. Koji traje u prosjeku oko mjesec dana.
Jesi ti uopće bila u Centru?
Recimo, u ponedjeljak ujutro za početak, kreni tamo.
Kad se "ne" pomirite, onda idete na sud - sud će vidjeti tko s čim raspolaže od sredstava za život, dodijeliti alimentaciju, i razgovarati sa vama o podjeli imovine.
I za kraj - prema našem (novom) zakonu, nitko ništa u braku ne može prodati bez onog drugog. Nedavno je muž moje prijateljice prodavao stan na kojem je suvlasnik sa bratom, dakle stečeno je prije braka.
Trebao je dobiti njenu pismenu suglasnost da može prodati, jer se ta nekretnina djelomično isplaćivala iz njegovog kredita, što znači iz njihvoih zajedničkih prihoda. Tako im je to objasnio odvjetnik, a ona meni.
Ako je to točno prenešeno, tvoj muž može svirat frulu, a ne prodavat bračnu stečevinu.
Kako su ti rekli, udahni, smiri se i kreni po redu.
Di 01.11. ide na sud sa sporazumnim ili tuzbom.

01.11.stupa na snagu novi zakon i onda ide prvo na CZSS.

CZSS ne odlucuje o zajednickoj imovini.

Pisanu suglasnost je trebao zbog kredita banke,a ne zakona.

Muz moze i prodavat ispod cijene za kes. Mozda hoce, mozda nece...ja se ne bi kockala.
Čudna čudesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 09:15   #45
Quote:
never_angel kaže: Pogledaj post
I za kraj - prema našem (novom) zakonu, nitko ništa u braku ne može prodati bez onog drugog. Nedavno je muž moje prijateljice prodavao stan na kojem je suvlasnik sa bratom, dakle stečeno je prije braka.
Trebao je dobiti njenu pismenu suglasnost da može prodati, jer se ta nekretnina djelomično isplaćivala iz njegovog kredita, što znači iz njihvoih zajedničkih prihoda. Tako im je to objasnio odvjetnik, a ona meni.
Ako je to točno prenešeno, tvoj muž može svirat frulu, a ne prodavat bračnu stečevinu.
Isuse, kakve gluposti pišete i krivo informirate ženu
Novi zakon još uvijek nije na snazi. Dajte se informirajte prije nego bubnete "savjet".


Quote:
Racchella kaže: Pogledaj post
kad on sve rasproda-dok zakonom istjeraš da mora platiti tvoju polovicu,
neće ostati više ništa od čega ćeš se moći naplatiti.
danas se prodaju i stanovi u zgradama bez uporabne dozvole,
stanovi u zgradama koje nisu legalizirane il je legaliz u tijeku
(naš susjed prije pol godine prodao takav stan,kupac se bez problema upisao kao vlasnik).
ljudi su danas svašta u stanju napraviti kod podjele imovine.
To.
__________________
Kad lopovi počnu braniti ono što su stekli, neće biti ljućih boraca za poštenje.
nemam pojma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:53.