Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2014., 01:12   #41
kako ga uvijerit ?

Drage moje.....u nekoj sam situaciji gdje mi je bivsi nakon odbijanja malene od sebe priznao da ipak njegova supruga ne prihvaca kako je on meni rekao tu situaaciju da on ima dijete..... e sad prije dva dana dodje gospodin po dijete da ju odvede nakon duzeg vremena da provedu popodne skupa i dok je malena sva sretna se dotjerivala mene su nekako prolazili trnci sta ce se desit jer znam da je nemoguce da se vrati od njega normalna!
I tako prodje njihov zajednicki dan tj popodne kod njega u stanu nakon tocno godinu i pol od kad zivi sa svojom dragom koja to popodne nije bila kuci ......i vrati mi se kuci amisljena i sa vrata odmah uplakana ........ njezin tata je preuredio znaci stan gdje smo zivjeli nas troje skupa i od njzine sobe sto sam vam vec rekla uradio kuhinju ali ono sto je nju najvise povrijedilo......sto kad je bila tek beba od 15 dana i kad ju je prvi put onako strasljiv drzao u rukama smo tu uspomenu obiljezilli slikom koje vise nema na regalu a u istom tom okviru je slika njegove drage kako pozira ......zar je moguce da je covjek dozvolio njoj da makne sliku sa malom bebom....koja mu je uz to sve dijete !
Kako covjeku objasnit da od djeteta rade totalnu budalu i da je ako je vec situacija takva bolje da ju on uopce ne uzima sebi !
zar malena puno trazi od njega da bude dio njegovog zivota ???
dissica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 20:56   #42
Mozes pokusati razgovor, ali iskustvo mi govori da ces sa takvim ocem tesko na zelenu granu.

Ako on sam od sebe nema roditeljski filing i bazicnu empatiju, nema tih rici koje ce mu pomoci da mu izraste ono cega nikad nije ni bilo.

Ne znam sto da ti kazem, osim da budes uz svoje dite i zalujes sa njom.
Iz iskustva ti mogu reci da je jako tesko uviditi da tvom ocu nije dovoljno stalo. To je nesto sto se cili zivot nosi u sebi.
Ti se jedino mozes potruditi da das sve od sebe da budes podrska svom ditetu. Ako sa tobom uspije razviti dobar i stabilan odnos, to ce biti jako velika i dobra stvar.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 16:08   #43
Draga sestro..

Sjećam se tvog prvog upisa. Tada sam jos bio u braku i nije mi bilo ni u primisli da ću za kratko vrijeme i sam proći vrlo slično.
Potpisao bih ovo što je rekla Choupette..dodao i proširio.

Na njega ne možeš uopće utjecati. On će se pojavljivati u životu vaše kćeri kako mu puhne. Na to ima i zakonsko pravo.
Dijete ga voli. I moja djeca vole svoju majku i ne mogu još shvatiti i pojmiti što se desilo. Ona pojma nema koliko su oni propatili i oplakali. Pojavljuje se ponekad. Otišla je predaleko od nas i živi svoj novi život u kojem nema mjesta za one koje je pod srcem nosila ili ima, ali na neki uvrnut, nenormalan način.

Zato mi djeci trebamo biti konstanta. Sigurnost. Netko njihov na kog se mogu uvijek osloniti. Trebamo se radovati s njima kad se raduju, tugovati kad tuguju, ali ne depresivnom tugom, nego s njima suosjećati. Najvažnije je da nas vide sretne i zadovoljne, a pored njih nemamo razloga da to ne budemo. Jedino na sebe same možemo utjecati, sebe mijenjati na bolje.
Svatko ima slobodu. Ne treba je nikome dokidati, a i besmisleno je.

Što vrijeme više bude odmicalo, bit će lakše. Koliko lakše? To će najviše o nama ovisiti. Ludorije koje djeca budu s njima prolazila, vjerojatno će se odražavati nekom trenutnom štetom, ali ako mi budemo ok..hrabri i jaki, smireni..dugoročno im se neće desiti ništa strašno.

Mi moramo naći način da prevaziđemo sebe. Nije lako prihvatiti da si izdan od prijatelja, a kamoli od bračnog druga s kojim si bio jedno. Ali eto.. I to se desava nekima u životu. Nije lako, ali nije ni najstrašnije. Pa..i mi smo samo ljudi od krvi i mesa i zamjeramo im i kažemo svašta. Ali, kome govorimo? Samo sebe još više mučimo.
Vidiš i sama koliko radosti ti tvoje dijete pruža. Vidim i ja. Ne znaju naše bivše ljubavi što propuštaju.

Što sutra nosi? Ne znamo. Samo danas i sada je u našem vlasništvu. Možda će jednom i njima savjest zdravo proraditi i dat će sve od sebe da im djeca oproste. Djeca će sama suditi. Tako i treba biti. Neka ne čuju nikad od nas osudu njenog tate i njihove mame. Ljubav je njihova dječja nesebična, iskrena i prašta.

Dakle, sad kad im savjest ne radi najbolje, kad muče sve oko sebe, a i sebe same, mi smo tu. Mi, koji smo ostali i koji smo nasušni djeci i to normalni i sabrani.
Veliki dar je imati djecu. Dajmo sve od sebe da ga opravdamo.

Drži se.. Nemam što mudrije da ti kažem. Tješili su te ovdje neki. Ima dobrih ljudi. Hvala im. Hvala njihovim majkama i očevima pa onda i svima drugima zaslužnima. I mi, u svim prilikama, u svim okolnostima..uvijek i svuda trebamo biti Ljudi. Gledaju nas djeca naša.

Pozdrav
Riječni rak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 16:14   #44
Quote:
Riječni rak kaže: Pogledaj post
...

Dakle, sad kad im savjest ne radi najbolje, kad muče sve oko sebe, a i sebe same, mi smo tu. Mi, koji smo ostali i koji smo nasušni djeci i to normalni i sabrani.
Veliki dar je imati djecu. Dajmo sve od sebe da ga opravdamo.

...


i tebi, i dissici, želim puno sreće
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 11:24   #45
Dragi moji.....
Naime kupila sam stan.....sredila alimentaciju i za vrijeme borbe oko alimentacije stradalo mi je srce(srcani udar u 32-oj) ....kazu veliki stres i nastojim doci sebi.....ali me nekako u toj mojoj naumi da dodjem skroz sebi muci moje prezime!
Zbog malene sam ostavila prezime bivseg supruga i sad vas koji bolje znate zanima me dali ja na ovo prezime mogu samo nadodat svoje djevojacko jer kad god ulazim u stan i vidim samo 1 prezime dodje mi mucnina ..... prezime je ostavljeno samo zbog cinjenice da punomoc za preci granicu sa djetetom ne mogu dobiti (posjet rodbini)
Zamislite samo novi stan....nova ja....novi zivot sve sredjeno a na portofonu svaki dan vidim tu grozotu
dissica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 11:31   #46
a jel ga i ti prečera - šta se živciraš oko gluposti...vrati svoje staro prezime a maloj ako očeš ostavi po tati...ioanko je danas u điro ima 3 različita prezimena u obitelji...vidi svijet šou biznisa - svako ima drugo prezime.
project zwo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 12:33   #47
hmm

Quote:
project zwo kaže: Pogledaj post
a jel ga i ti prečera - šta se živciraš oko gluposti...vrati svoje staro prezime a maloj ako očeš ostavi po tati...ioanko je danas u điro ima 3 različita prezimena u obitelji...vidi svijet šou biznisa - svako ima drugo prezime.
Ali ako vratim svoje.....kako na put ??? Preko granice mi treba punomoc koju necu dobit i koja vrijedi samo 6 mj !!!
dissica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 12:48   #48
Quote:
dissica kaže: Pogledaj post
Dragi moji.....
Naime kupila sam stan.....sredila alimentaciju i za vrijeme borbe oko alimentacije stradalo mi je srce(srcani udar u 32-oj) ....kazu veliki stres i nastojim doci sebi.....ali me nekako u toj mojoj naumi da dodjem skroz sebi muci moje prezime!
Zbog malene sam ostavila prezime bivseg supruga i sad vas koji bolje znate zanima me dali ja na ovo prezime mogu samo nadodat svoje djevojacko jer kad god ulazim u stan i vidim samo 1 prezime dodje mi mucnina ..... prezime je ostavljeno samo zbog cinjenice da punomoc za preci granicu sa djetetom ne mogu dobiti (posjet rodbini)
Zamislite samo novi stan....nova ja....novi zivot sve sredjeno a na portofonu svaki dan vidim tu grozotu
I ja još uvijek nosim prezime bivšeg,ali mi u osnovi ama ništa ne znači.Ni bivši ni prezime.
Često i zaboravim da je njegovo.
Iz sasvim praktičnih razloga,nisam ga mijenjala,jer bih tada trebala mijenjati
cijeli niz toga,nekretnine,putovnica,osobna itd.
Ti očito nisi obračunula u svojim emocijama s bivšim,pa te zato užasava to prezime..
Prestani povezivati osobu i prezime..sebe same radi.

Dodavanjem svog prezimena nećeš riješiti ništa.
I nemoj se uopće opterečivati s tim.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 17:10   #49
Quote:
dissica kaže: Pogledaj post
Dragi moji.....
Naime kupila sam stan.....sredila alimentaciju i za vrijeme borbe oko alimentacije stradalo mi je srce(srcani udar u 32-oj) ....kazu veliki stres i nastojim doci sebi.....ali me nekako u toj mojoj naumi da dodjem skroz sebi muci moje prezime!
Zbog malene sam ostavila prezime bivseg supruga i sad vas koji bolje znate zanima me dali ja na ovo prezime mogu samo nadodat svoje djevojacko jer kad god ulazim u stan i vidim samo 1 prezime dodje mi mucnina ..... prezime je ostavljeno samo zbog cinjenice da punomoc za preci granicu sa djetetom ne mogu dobiti (posjet rodbini)
Zamislite samo novi stan....nova ja....novi zivot sve sredjeno a na portofonu svaki dan vidim tu grozotu
Mijenjanje prezima košta... živaca, čekanja 3 mjeseca dok u općini visi obavijest "ima'l ko šta protiv ", novaca jer se mijenjaju svi papiri... kažu nekada to sve košta i do 300 eura, ovisi itd.
Stajanja u redovima i čekanja, biljega i promjena dokumenata.

Čemu se zamaraš glupostima ?:misli
Kaj te briga kaj tko misli.
Ti si to svoje prezime ? Ta slova ?
Naravno da ne.
Dijete te zamolilo da ne mijenjaš i okej.
Ti nisi svoje prezime.
Kužiš ?
Samo polako i smireno.
Sada ti zbog klinke , papirologije, putovanja van paše tako.
Super.
Bavi se svojim guštima, šetaj, jedi zdravo, odmaraj se i sve će biti okej. Razvod je uz smrt bližnjih najveći stres koji ljudi prežive. Samo polako.
Živkić, Horvatić, Jolie ili Pitt... ma koga briga.
Ne nerviraj se oko nebitnih stvari... da ti ne uđe to u naviku.
Brini o sebi i svojoj sreći a ne o slovima na ulaznim vratima.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 07:20   #50
Quote:
dissica kaže: Pogledaj post
Dragi moji.....
Naime kupila sam stan.....sredila alimentaciju i za vrijeme borbe oko alimentacije stradalo mi je srce(srcani udar u 32-oj) ....kazu veliki stres i nastojim doci sebi.....ali me nekako u toj mojoj naumi da dodjem skroz sebi muci moje prezime!
Zbog malene sam ostavila prezime bivseg supruga i sad vas koji bolje znate zanima me dali ja na ovo prezime mogu samo nadodat svoje djevojacko jer kad god ulazim u stan i vidim samo 1 prezime dodje mi mucnina ..... prezime je ostavljeno samo zbog cinjenice da punomoc za preci granicu sa djetetom ne mogu dobiti (posjet rodbini)
Zamislite samo novi stan....nova ja....novi zivot sve sredjeno a na portofonu svaki dan vidim tu grozotu
Nisi jedina....I meni je u jednom casu bilo zao prezimena... valjda te podsjeti na lijepe dana kad si imala svoju porodicu i kad si mislila da vas niko i nista ne moze rastaviti.
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 15:37   #51
Što se prezimena tiče, ja sam ostavila prezime bivšeg i kažem da sam to prezime zaradila.
OvcaObicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2015., 00:32   #52
Dissica citala sam temu od pocetka, drago mi je za stan imalo pomalo vrijeme je da krenes naprijed. Bivsi I njegovo prezime sad kad ga moas imati ostavi ga a nakon punoljetnosi djeteta makni ga. I pazi se, cuvaj svoje zdravlje jer trebas svojoj malenoj.
My little angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 20:39   #53
:)

Drage moje......
Dal netko moze preporucit djecijeg psihologa na podrucju splita.....zadra....sibenika ali da zena radi privatno ??
dissica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 16:26   #54
:-)

Evo drage/dragi moji proslo par mjeseci od zadnjeg posta pa doslo vrijeme da se i ja javim i zahvalim svima na podrsci i savjetima! Uselile smo u stan.....navikle se na zivot u dvoje ( moja curka i ja)....tekuce probleme koje smo imale u skoli polako smo cak mogu i reci sredile do korijena!
Sa ocem nije u nekom kontaktu osim i dalje skrivecki po kaficima i parkovima iako je to sve jako rijetko.......alimentaciju kao sto sam i rekla sam rijesila kao i zakasnine iako su prepolovljene za 50 % !
Malena ce kod oca kroz 2 mjeseca dobiti sestru i navodno se svi na njegovoj strani nadaju da ce sa tim cinom i njegova supruga dobiti majcinske osjecaje pa da ce i napokon prihvatit njegovo dijete........sto je po meni malo i smijesno!
Ali evo nakon par godina malena vec ima svoj stav i ako joj nesto ne pase otvori se i kaze :-) tako da sve u svemu guramo nas dvije i vise nego dobro !!
Moje pitanje vama je sada.......kad on dobije dijete i moja malena seku.....na koji nacin omugucit danas sutra curama da se vidjaju posto to je nesto sto moja malena zeli a uvjerena sam nakon svega da joj se to nece dozvolit ?'
:-) i da...sto se zdravlja tice sam ok iako jos uvijek na lijekovima :-)
dissica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 17:27   #55
Quote:
dissica kaže: Pogledaj post
Evo drage/dragi moji proslo par mjeseci od zadnjeg posta pa doslo vrijeme da se i ja javim i zahvalim svima na podrsci i savjetima! Uselile smo u stan.....navikle se na zivot u dvoje ( moja curka i ja)....tekuce probleme koje smo imale u skoli polako smo cak mogu i reci sredile do korijena!
Sa ocem nije u nekom kontaktu osim i dalje skrivecki po kaficima i parkovima iako je to sve jako rijetko.......alimentaciju kao sto sam i rekla sam rijesila kao i zakasnine iako su prepolovljene za 50 % !
Malena ce kod oca kroz 2 mjeseca dobiti sestru i navodno se svi na njegovoj strani nadaju da ce sa tim cinom i njegova supruga dobiti majcinske osjecaje pa da ce i napokon prihvatit njegovo dijete........sto je po meni malo i smijesno!
Ali evo nakon par godina malena vec ima svoj stav i ako joj nesto ne pase otvori se i kaze :-) tako da sve u svemu guramo nas dvije i vise nego dobro !!
Moje pitanje vama je sada.......kad on dobije dijete i moja malena seku.....na koji nacin omugucit danas sutra curama da se vidjaju posto to je nesto sto moja malena zeli a uvjerena sam nakon svega da joj se to nece dozvolit ?'
:-) i da...sto se zdravlja tice sam ok iako jos uvijek na lijekovima :-)
Lijepo je procitati da Vam se zivot koliko toliko vratio u normalu.
Nije mi bas jasno tvoje pitanje...kako omoguciti curama da se vidjaju?
Moja bivsa ima dijete sa svojim partnerom. Djeca kad borave kod majke...vidjaju se i sa tim djetetom...To im dodje polubrat ali malo je neobicno da bi ga tako zvali. Znaci igraju se sa svojim bratom :-) .
Nas razvod jos nije 100% gotov ali bit ce uskoro ali djeci nije zabranjeno da
se vidjaju sa svojom majkom i njenim djetetom tj. njihovim bratom kad god izraze zelju za tim. Iako za sada nema te zelje...tj. ne iskazuju je.
Mozda ce biti vise kad poraste...sada ima 6 mj. Ali u svakom slucaju...takve stvari dogovaraju roditelji i ne vidim razlog zasto bi itko imao nesto protiv toga. Vjerojatno je kod tebe zapravo pitanje...kako omoguciti da se cure vidjaju obzirom da se tvoj bivsi sa kcerkom vidja sakrivajuci se?
Pretpostavljam da njegovoj novoj partnerici nije drago da se vidjaju?
Ako je tako...tesko ces tu nesto moci postici osim ako se ona sredi u glavi.
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 19:05   #56
Quote:
suhi13 kaže: Pogledaj post
Lijepo je procitati da Vam se zivot koliko toliko vratio u normalu.
Nije mi bas jasno tvoje pitanje...kako omoguciti curama da se vidjaju?
Moja bivsa ima dijete sa svojim partnerom. Djeca kad borave kod majke...vidjaju se i sa tim djetetom...To im dodje polubrat ali malo je neobicno da bi ga tako zvali. Znaci igraju se sa svojim bratom :-) .
Nas razvod jos nije 100% gotov ali bit ce uskoro ali djeci nije zabranjeno da
se vidjaju sa svojom majkom i njenim djetetom tj. njihovim bratom kad god izraze zelju za tim. Iako za sada nema te zelje...tj. ne iskazuju je.
Mozda ce biti vise kad poraste...sada ima 6 mj. Ali u svakom slucaju...takve stvari dogovaraju roditelji i ne vidim razlog zasto bi itko imao nesto protiv toga. Vjerojatno je kod tebe zapravo pitanje...kako omoguciti da se cure vidjaju obzirom da se tvoj bivsi sa kcerkom vidja sakrivajuci se?
Pretpostavljam da njegovoj novoj partnerici nije drago da se vidjaju?
Ako je tako...tesko ces tu nesto moci postici osim ako se ona sredi u glavi.
Malena ne ide kod njih kuci....... ako se vidjaju to se desava uglavnom 1 mjesecno u gradu ( ja mislim da je skrivecki) !
Njegova supruga od prvoga dana ima napade histerije kad se spomene moje dijete i sumnjam da ce to proci samo od sebe........on se i dalje nada da ce to prestat kad ona rodi....u sta ja sumnjam !
dissica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2015., 20:50   #57
A vrijeme lijeci sve. Znas kako ti je bilo nakon razvoda a kako je sad.
Covjek se na sve privikne. Hocu reci...mozda i njoj dođe u glavu da je to
dijete njenog partnera.
suhi13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:44.