Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2016., 15:26   #161
Quote:
freepepy kaže: Pogledaj post
Ha da imaš USD, bi li uložio sada u njihov dollar fond?
Čak će i oročenje na godinu dana dati bolji rezultat s manjim rizikom.

pozz
Novčani fondovi nisu ni mišljeni za ulaganje na godinu dana Da imam usd a vista koji će mi trebati za koji mjesec uložio bi u fond, to je i smisao novčanih fondova.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 15:28   #162
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
u dolar fond ću uloži onoga dana kada prodajni bude ispod 5.5kn.sve ostalo je put u popušit lovu.
Nisi skužio bit, cijela priča je za one koji već imaju usd.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 15:31   #163
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nisi skužio bit, cijela priča je za one koji već imaju usd.
na ulaganja prije 1.7 se vjerovatno to ne odnosi.isto ti je i sa porezom.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 15:35   #164
sad pratite PBZ dolar fond..imovina mu je 191 milju kuna na dan 31.5. vidjet ćemo za koji mjesec za koliko budu opali.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 15:52   #165
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
na ulaganja prije 1.7 se vjerovatno to ne odnosi.isto ti je i sa porezom.
Pa pročitavši još jednom priloženi link nisam primjetio da je izuzeta ekipa koja je uložila u predmetni fond prije 01.07.
Istina je da bi bilo fer i korektno gore napisano ali nažalost praksa ulaganja u fondove, generalno, ne daje mi nadu u isto.
freepepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 16:05   #166
što očekivat od Slovaka?ionako 1/3 prihoda moraju dat PBZ+moraju im biti depozitna banka.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 11:25   #167
Pozdrav svima! :-)

Neki dan mi je istekla orocena stednja u pbz-u. Htjela bih maknuti te novce sa tekuceg + svaki mjesec uplatiti koliko mogu pa razmisljam o ovim fondovima. Ali totalno sam amater i nisam sigurna da li je ovo za mene.. Ne radi se o velikoj svoti, nekih 8000 kn, a i mjesecne uplate bile bi male...

Sto mislite, isplati li se meni kao amateru probati ulagati u fondove ( ne cijelu svotu, samo dio) ili se ipak odluciti za orocenu stednju?

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
Janny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 11:27   #168
Pozdrav svima! :-)

Neki dan mi je istekla orocena stednja u pbz-u. Htjela bih maknuti te novce sa tekuceg + svaki mjesec uplatiti koliko mogu pa razmisljam o ovim fondovima. Ali totalno sam amater i nisam sigurna da li je ovo za mene.. Ne radi se o velikoj svoti, nekih 8000 kn, a i mjesecne uplate bile bi male...

Sto mislite, isplati li se meni kao amateru probati ulagati u fondove ( ne cijelu, samo dio) ili se ipak odluciti za orocenu stednju?

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
Janny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 11:41   #169
Quote:
Janny kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! :-)

Neki dan mi je istekla orocena stednja u pbz-u. Htjela bih maknuti te novce sa tekuceg + svaki mjesec uplatiti koliko mogu pa razmisljam o ovim fondovima. Ali totalno sam amater i nisam sigurna da li je ovo za mene.. Ne radi se o velikoj svoti, nekih 8000 kn, a i mjesecne uplate bile bi male...

Sto mislite, isplati li se meni kao amateru probati ulagati u fondove ( ne cijelu, samo dio) ili se ipak odluciti za orocenu stednju?

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
U koji fond (novčani, obveznički, dionički) točno? Po rizičnosti jedino se novčani može mjeriti sa oročenom štednjom ali zarada je manja. Mislim da ti se ne isplati, jedino da u novčani fond ulažeš te mjesečne uplate dok ne skupiš malo veći iznos.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 11:57   #170
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
U koji fond (novčani, obveznički, dionički) točno? Po rizičnosti jedino se novčani može mjeriti sa oročenom štednjom ali zarada je manja. Mislim da ti se ne isplati, jedino da u novčani fond ulažeš te mjesečne uplate dok ne skupiš malo veći iznos.
Pa zapravo i ne znam u koji fond..shvatila sam po postovima da je novcani najmanje rizican.. Znaci ili novcani ili opet orociti..

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
Janny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 12:03   #171
Quote:
Janny kaže: Pogledaj post
...Znaci ili novcani ili opet orociti..

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
Pa da, ja bih oročio a te mjesečne uplate skupljao u fondu dok se ne skupi veći iznos onda i njega oročio. Na kraju kada bi ukupna svota bila respektabilna (postoji neki minimum ulaganja) uložio bi u životno osiguranje.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 12:14   #172
Quote:
Janny kaže: Pogledaj post
Pa zapravo i ne znam u koji fond..shvatila sam po postovima da je novcani najmanje rizican.. Znaci ili novcani ili opet orociti..

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
Da PBZ invest nedavno nije promjenio pravila igre danas bi bila lijepa prilika za ulet u recimo PBZ EURO NOVČANI. Mišljenja sam da je jačanje kune za ovu godinu završilo i da je došlo do okreta trenda. Danas ulet pa izdržati do 2-3 tjedna prije uskrsa slijedeće godine.

Ovak, s novim načinom obračuna vrijednosti udjela, ne znam...
(malo iznad su upisi s tom problematikom pa pročitaj)

pozz
freepepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 12:57   #173
Hvala :-) malo cu prouciti sto se pisalo pa cu valjda nesto odluciti, nadam se pametno :-D

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
Janny is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 20:14   #174
Quote:
Janny kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! :-)

Neki dan mi je istekla orocena stednja u pbz-u. Htjela bih maknuti te novce sa tekuceg + svaki mjesec uplatiti koliko mogu pa razmisljam o ovim fondovima. Ali totalno sam amater i nisam sigurna da li je ovo za mene.. Ne radi se o velikoj svoti, nekih 8000 kn, a i mjesecne uplate bile bi male...

Sto mislite, isplati li se meni kao amateru probati ulagati u fondove ( ne cijelu, samo dio) ili se ipak odluciti za orocenu stednju?

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
oroči to, addiko bank 3% na dvije godine sa mogučnošću uplata tijekom cijelog vremena oročenja uz istu kamatu.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 22:53   #175
Addiko bank? Prvi glas.. Idem googlat 😉

Poslano sa mog LG-H440n koristeći Tapatalk
Janny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 12:48   #176
Pazite se ljudi PBZ fondova.

Ja nisam bio svjestan onih promjena koji nastali od 1.7 da se sada racuna po PBZ-ovoj tecajnoj listi (moja krivica), i bome vise necu dirat PBZ-ove fondove.

Preporucili su mi u banci Bond Fond (u EUR) i Dollar fond (u USD) jer sam konzervativan investitor. I kupim ja to u petak, i vec u samom startu je Bond Fond u minusu 1,5 %, a Dollar fond je izgubio 6 % vrijednosti u kunama zbog tecaja.

A sta je najbolje, imam Eure i Dolare na deviznom racunu, ali mi nisu dali da to investiram u fondove, nego sam bas morao sa kunskog racuna.

I onda se hvale jos kako nema ulazne naknade...puno mi to znaci kad me vec u samom pocetku oderu za 1,5 % i 6 %.

Gledajuci prethodne prinose (koji naravno i nisu garancija za buduce rezultate), Bond fond bi tek nakon nekih 6 mjeseci TEORETSKI bit opet na nuli, dok bi za Dollar fond morao cekati bar 3 godine da budem opet na pocetnom ulaganju. I to teoretski, eto, jer naravno moze biti i negativni rezultati poslovanja.

Pazite se ljudi...nemojte napravit istu gresku kao sto sam ja zbog svoje neinformiranosti..
GecFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 12:51   #177
Quote:
GecFX kaže: Pogledaj post
...A sta je najbolje, imam Eure i Dolare na deviznom racunu, ali mi nisu dali da to investiram u fondove, nego sam bas morao sa kunskog racuna...
To je bilo prije 1.7.?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 17:01   #178
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa da, ja bih oročio a te mjesečne uplate skupljao u fondu dok se ne skupi veći iznos onda i njega oročio. Na kraju kada bi ukupna svota bila respektabilna (postoji neki minimum ulaganja) uložio bi u životno osiguranje.
a daj mi molim te objasni kako bi ti investirao uz zaradu u zivotno osiguranje pod uvijetom da si ziv kada trrmin istekne? posto uvijek dobijes manje nego sto si uplatio jer ipak kupujes osiguranje a svako osiguranje kosta...

ako vec hoces nesto kupi index dionice tipa SPX vezane za S&P500 pa kako ide trziste tako ides i ti.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 17:10   #179
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
oroči to, addiko bank 3% na dvije godine sa mogučnošću uplata tijekom cijelog vremena oročenja uz istu kamatu.
3.24% je na 24 mjeseca sa premijom. Ak ulozi 8000kn i placa mjesecno 5% od pocetnog iznosa a to je 400kn mjesecno uplatiti ce jos 9600kn kroz te 2 godine plus 8 soma od prije ukupno 17600 i na to dodajmo kamatu od 570 kuna. znaci zarada u cijeloj toj prici je 570 kuna. vise nego da novac stoji u carapi ali nije niti ne znam koji ofromni novci - jedan odlazak u hipermarket "djaba".
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 21:21   #180
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To je bilo prije 1.7.?
Ne, prosli petak. Preko e-bankinga sam kupio udjele i nisam mogao odabrati devizne racune, morao sam preko kunskog. Da sam znao za tu promjenu naravno da to nebi ucinio, al eto, sad je kasno...
GecFX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:54.